Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λιγη βοηθεια παρακαλω θα ηθελα.για να βαλω πρωτη φορα αλλη ρομ.εχω ανοιξει το FASTBOOT TOOL μετα τι επιλεγω?

 

πρώτα το 0, μετά το 1 αν είναι κλειδωμένος ο bootloader, μετά το 5 και τέλος.

 

Μετά βάζεις όποια ρομ θέλεις.

 

Το πιο έυκολο tool από τον @Crisbal.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως;; Μην αλλάζουμε ρομ για δοκιμές μόλις στήσαμε την los.

 

print screen πιο ευκολο, remote που δουλευει χωρίς να ψαχνεσαι, καποιες συντομεύσεις με κουμπιά για φακο που δεν έχει το LOS... Λεπτομερειες θα μου πεις αλλα κανουν τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

print screen πιο ευκολο, remote που δουλευει χωρίς να ψαχνεσαι, καποιες συντομεύσεις με κουμπιά για φακο που δεν έχει το LOS... Λεπτομερειες θα μου πεις αλλα κανουν τη διαφορά...

 

Κερδίζεις αυτά αλλά χάνεις πολύ από την μπαταρία...

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις αυτά αλλά χάνεις πολύ από την μπαταρία...

 

Τοσο μεγάλη διάφορα έχουν; Νόμιζα οτι όλες οι oreo έχουν παρόμοια κατανάλωση. Φοραω rr nougat και σκέφτομαι να κάνω το μεγαλο βήμα για oreo. Καπου εχει κλαταρει η rr και πρέπει ή να την ξαναπερασω ή να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι τελευταίες AICP ειδικά οι 29/5 και 05/06 έχουν άθλια διαχείριση ενέργειας. Μεγάλη απογοήτευση. Επιπλέον το τηλέφωνο ενίοτε κάνει μόνο του επανεκκινήσεις...
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι τελευταίες AICP ειδικά οι 29/5 και 05/06 έχουν άθλια διαχείριση ενέργειας. Μεγάλη απογοήτευση. Επιπλέον το τηλέφωνο ενίοτε κάνει μόνο του επανεκκινήσεις...

 

Για επανεκκινήσεις δεν μου ειχε τύχει πάντως η διαχείριση ήταν όντως κάκιστη... γι'αυτό πήγα σε lineage...όχι ότι έχει καλή διαχείριση αυτή απλά καλύτερη από aicp... γενικά πάντως όλες οι ορεο που έχω δοκιμάσει έχουν μεγάλη διαφορά στο θέμα μπαταρίας σε σχέση με του crisbal 28s

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε v13d...δεν δουλεύει το στιγμιότυπο οθόνης, μου βγάζει αδύνατη η αποθήκευση, ο εξωτερικός χώρος μπορεί να είναι σε χρήση?????
Link to comment
Share on other sites

Για επανεκκινήσεις δεν μου ειχε τύχει πάντως η διαχείριση ήταν όντως κάκιστη... γι'αυτό πήγα σε lineage...όχι ότι έχει καλή διαχείριση αυτή απλά καλύτερη από aicp... γενικά πάντως όλες οι ορεο που έχω δοκιμάσει έχουν μεγάλη διαφορά στο θέμα μπαταρίας σε σχέση με του crisbal 28s

Οι marshmallow του Crisbal είναι ότι καλύτερο από διαχείριση μπαταρίας. Οι oreo δηλαδή έχουν χειρότερη διαχείριση ακόμη και από τις nougat; Αν ναι, τότε δεν είναι για καθημερινή χρήση ακόμη, άσχετα από τη σταθερότητα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε την Μiui 9 του Κρις, έχετε κάποια κάμερα εκτός από αυτή του Toylan που γενικά προτείνεται για αυτή τη rom που να δουλεύει σωστά; Αυτή του Toylan πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου..
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/Pixel2Mod-Arnova8G2-MinimalSettings-Tolyan009-v4.2.apk

 

 

Εγώ έβαλα αυτήν του tolyan είναι αναβαθμισμένη !

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι marshmallow του Crisbal είναι ότι καλύτερο από διαχείριση μπαταρίας. Οι oreo δηλαδή έχουν χειρότερη διαχείριση ακόμη και από τις nougat; Αν ναι, τότε δεν είναι για καθημερινή χρήση ακόμη, άσχετα από τη σταθερότητα..

 

Δεν έχω βάλει nougat ... από του Χρήστου πάντως είναι χειρότερες

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μεγάλη διάφορα έχουν; Νόμιζα οτι όλες οι oreo έχουν παρόμοια κατανάλωση. Φοραω rr nougat και σκέφτομαι να κάνω το μεγαλο βήμα για oreo. Καπου εχει κλαταρει η rr και πρέπει ή να την ξαναπερασω ή να την αλλάξω.
Δοκίμασε την Pixel Experience από εδώ την έκδοση της 17/4 όχι την πιο πρόσφατη που έχει θέματα. Από μπαταρία βγάζω γύρω στις 3 ώρες οθόνη που με καλύπτει για όλη την ημέρα. Eίναι stock Android χωρίς σοβαρά bugs (το μόνο εκνευριστικό είναι στην κακή λειτουργία του handsfree της Leeco) και δουλεύουν σχεδόν τα πάντα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ που επαναφερω το ερωτημα αλλα με ανησυχει λιγο η θερμοκρασια cpu και μπαταριας..η cpu παιζει περιπου 49°C μετα απο λιγη χρηση και η μπαταρια περιπου 38°C...ειναι φυσιολογικο;;αν οχι τι ρυθμισεις κανουμε στο kernel adiutor για να μην ανεβαινει τοσο;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε την Μiui 9 του Κρις, έχετε κάποια κάμερα εκτός από αυτή του Toylan που γενικά προτείνεται για αυτή τη rom που να δουλεύει σωστά; Αυτή του Toylan πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου..

 

φωτογραφία βγάζουν λίγο πολύ οι περισσότερες καλές. από βίντεο όμως σε εσωτερικό χώρο και σε χαμηλό φωτισμό πολύ σκοτεινά. η leeco πολύ καλύτερη. Καμιά εικοσαριά που δοκίμασα όλες τα ίδια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφία βγάζουν λίγο πολύ οι περισσότερες καλές. από βίντεο όμως σε εσωτερικό χώρο και σε χαμηλό φωτισμό πολύ σκοτεινά. η leeco πολύ καλύτερη. Καμιά εικοσαριά που δοκίμασα όλες τα ίδια.

 

Exει LeEco camera μεσα η MIUI Nougat του Κρις???

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Pixel Experience από

εδώ την έκδοση της 17/4 όχι την πιο πρόσφατη που έχει θέματα. Από μπαταρία βγάζω γύρω στις 3 ώρες οθόνη που με καλύπτει για όλη την ημέρα. Eίναι stock Android χωρίς σοβαρά bugs (το μόνο εκνευριστικό είναι στην κακή λειτουργία του handsfree της Leeco) και δουλεύουν σχεδόν τα πάντα.

 

Διάβασα όλες τις σελίδες από τις 17/04 μέχρι που βγήκε το τελευταίο update και λέω να την δοκιμάσω. Θα κάνω και την αλλαγή στο δικτυο που προτείνουν για να μειωθεί το battery drain και ίδωμεν. Ευχαριστώ για την πρόταση..!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ που επαναφερω το ερωτημα αλλα με ανησυχει λιγο η θερμοκρασια cpu και μπαταριας..η cpu παιζει περιπου 49°C μετα απο λιγη χρηση και η μπαταρια περιπου 38°C...ειναι φυσιολογικο;;αν οχι τι ρυθμισεις κανουμε στο kernel adiutor για να μην ανεβαινει τοσο;;

Βαλε στην υπογραφη σου τη Rom που φορας για να ξερουμε για τι μιλαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα όλες τις σελίδες από τις 17/04 μέχρι που βγήκε το τελευταίο update και λέω να την δοκιμάσω. Θα κάνω και την αλλαγή στο δικτυο που προτείνουν για να μειωθεί το battery drain και ίδωμεν. Ευχαριστώ για την πρόταση..!

Θεωρω οτι ειναι λιγες οι 3 ωρες οθονη. Ειδικα να μιλαμε για 0-100% μπαταρια. Δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο. Στη θεση σου θα δοκιμαζα τη Lineage με f2fs. Καλυτερη απο 3 ωρες οθονη και σιγουρα πιο γρηγορη αν η PE δεν υποστηριζει και αυτη f2fs.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Exει LeEco camera μεσα η MIUI Nougat του Κρις???
Ναι η miui έχει τη miui camera και την leeco. Βάζεις και μια GCam για καμιά νυχτερινή λήψη και είσαι οκ. Κάτι καλύτερο για την ώρα δεν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι ειναι λιγες οι 3 ωρες οθονη. Ειδικα να μιλαμε για 0-100% μπαταρια. Δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο. Στη θεση σου θα δοκιμαζα τη Lineage με f2fs. Καλυτερη απο 3 ωρες οθονη και σιγουρα πιο γρηγορη αν η PE δεν υποστηριζει και αυτη f2fs.

 

Αχ, με κάνεις ζημιά τώρα.. Μόλις εγκατέστησα την Pixel :P Η lineage σου βγάζει μεγαλύτερο sot; Κι από σταθερότητα; Κάνει για καθημερινή χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Βαλε στην υπογραφη σου τη Rom που φορας για να ξερουμε για τι μιλαμε.

 

Εχεις δικιο...εβαλα και υπογραφη...ειμαι με ορεο ρρ...αν μπορει καποιος με αλλη ρομ να τσεκαρει τις θερμοκρασιες του;;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αχ, με κάνεις ζημιά τώρα.. Μόλις εγκατέστησα την Pixel :P Η lineage σου βγάζει μεγαλύτερο sot; Κι από σταθερότητα; Κάνει για καθημερινή χρήση;
Καλύτερα να δοκιμάσεις μονοσ σου και να δεις ποια σου αρέσει . Απλά δώσε χρόνο πριν αλλάξεις. Τα γούστα διαφέρουν.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε στην υπογραφη σου τη Rom που φορας για να ξερουμε για τι μιλαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρω οτι ειναι λιγες οι 3 ωρες οθονη. Ειδικα να μιλαμε για 0-100% μπαταρια. Δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο. Στη θεση σου θα δοκιμαζα τη Lineage με f2fs. Καλυτερη απο 3 ωρες οθονη και σιγουρα πιο γρηγορη αν η PE δεν υποστηριζει και αυτη f2fs.

Δοκιμάστε κανά δυο φορές να την βάλω και είχα θέμα με το αποτύπωμα και την μετατροπή σε f2f . Επίσης σε εμένα σέρνονταν . Πιθανόν να μην έκανα κάτι εγώ σωστά αλλά αφού η PE είναι μια χαρά δεν ξανασχολήθηκα .

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ που επαναφερω το ερωτημα αλλα με ανησυχει λιγο η θερμοκρασια cpu και μπαταριας..η cpu παιζει περιπου 49°C μετα απο λιγη χρηση και η μπαταρια περιπου 38°C...ειναι φυσιολογικο;;αν οχι τι ρυθμισεις κανουμε στο kernel adiutor για να μην ανεβαινει τοσο;;

 

Αυτή την εποχή σίγουρα είναι λίγο πιο ζεστά όλα. Εμένα με miui 9.5.2 στο 20 λεπτο θα πιάσει 38-39 η μπαταρία. Προς το παρόν είμαι με το kryo προφίλ του Crisbal. Συμπεράσματα τις επόμενες μέρες. Που και που έχει ψιλολαγκαρίσματα. Σπάνια όμως. Έχω βγάλει και το miui optimisation και πάει καλύτερα. Ώρες ώρες πετάει σε όλα του. Από μπαταρία η πρώτη φόρτιση κράτησε καλούτσικα. Η δεύτερη θα δείξει άυριο...

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εποχή σίγουρα είναι λίγο πιο ζεστά όλα. Εμένα με miui 9.5.2 στο 20 λεπτο θα πιάσει 38-39 η μπαταρία. Προς το παρόν είμαι με το kryo προφίλ του Crisbal. Συμπεράσματα τις επόμενες μέρες. Που και που έχει ψιλολαγκαρίσματα. Σπάνια όμως. Έχω βγάλει και το miui optimisation και πάει καλύτερα. Ώρες ώρες πετάει σε όλα του. Από μπαταρία η πρώτη φόρτιση κράτησε καλούτσικα. Η δεύτερη θα δείξει άυριο...

 

Ευχαριστω ρε GUZGUN... Και μενα η μπαταρια εκει παιζει μετα απο λιγη χρηση..απλα το νιωθεις και στα χερια ρε συ...ιδιως εκει που ειναι το κεντρικο κουμπι (χωρις να ξερω τι εχει εκει απο κατω)..αμα μπορεις δες καποια στιγμη και τη θερμοκρασια cpu μετα απο σερφαρισμα..επαιξα λιγο με τις συχνοτητες πυρηνων...χαμηλωνοντας τις μεγιστες τιμες η θερμοκρασια cpu επεσε κατα 10 βαθμους και της μπαταριας κανα 4 βαθμους...νομιζω οτι αυτο που χρειαζεται ειναι ενα καλο προφιλ να χαμηλωνει η συχνοτητα απο καποια θερμοκρασια και πανω..αλλα δεν εχω ιδεα αν και πως γινεται...αμα ξερει ο cris ας μας βοηθησει λιγο να μη το ψησουμε :-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με την DU ειμαι κατευχαριστημενος. Και στην αποδοση και στην μπαταρια.

 

Βαλτε το accubattery για να εχετε μια ιδεα συγκριτικα με την καταναλωση της καθε ρομ.

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...