Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά...το έβαλα για φόρτιση κ έκτοτε δεν ξανάνοιξε...μαύρη οθόνη...επειδή δεν βγαίνει κάπως η μπαταρία...μπορούνε κάπως να κάνουμε hard reset με κάποιο συνδυασμό κουμπιών μήπως ξεκολλήσει;

 

Δοκίμασε να πατήσεις για πολύ ώρα μέχρι να νοιώσεις δόνηση το vol + Kai power.. πρώτα το nol+ .. περίμενε μέχρι να κάνει δόνηση.. μόλις μπεί recovery πάτα restart

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris η V14 θα δωθει και σε OTA μετα την V13b? Εμενα μια χαρα εκατσε και η V13a! Να το περασω το update V13b?

Όχι...η 28s θα μείνει 28s με όποιο άλλο Update σε εφαρμογές έρθει. Αν θες 30 s πας σε 14 ή μην κάνεις το Update αν και έχει ωραία πραγματακια μέσα....:lol:;)

Απλά δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά μεταξύ 30 και 28 από όσο έχω δει αν και λένε είναι ποιο γρήγορο .... σεν είδα εγώ κάτι τέτοιο....προτείνω να το κάνεις και θα είσαι μια χαρά...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φλασάρω Magisk 16.0 μέσω TWRP (CBG 3.2.1-1) αλλά τρώω άκυρο.

! Boot image patched by other programs

! Please restore stock boot image

Φταίει ότι είμαι με IN vendor ROM μάλλον ε; Να πω εδώ ότι είναι εντελώς unmodified, unrooted.

Υπάρχει δυνατότητα να έχω Magisk (για SafetyNetPass κυρίως και root δευτερευόντως) σε αυτή την ROM;

Να κάνω Magisk Install δηλαδή μέσω Magisk Manager και ''Patch Boot Image File''. Πως κάνω extract/fetch το boot.img. Δεν έχω την ROM (είναι vendor), αλλά έχω ένα full NANDroid back-up της, αλλά δε βρίσκω boot.img ή boot.img.tar (μόνο boot.emmc.win). Αν πάρω το boot.img από την αντίστοιχη 5.8.016s IN stock ROM;

 

EDIT 1: Πήρα το boot.img από stock 5.8.016s IN, το έκανα patched επιτυχώς με Magisk Manager (το οποίο έγραφε πάνω Flashing kai πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη). Τώρα θεωρητικά μένει να φλασάρω το patched boot.img μέσω Fastboot, αλλά είμαι too χέστης να φλασάρω boot.img άλλης ROM.

EDIT 2: Έκανα extract τελικά το boot.img της vendor ROM (/dev/block/platform/soc/by-name/boot.img), και πάω να το κάνω patch με Magisk Manager και λαμβάνω το ίδιο σφάλμα που λάμβανα όταν φλάσαρα Magisk μέσω TWRP sOFKz2Y.jpg

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως γινεται στη lineageos οταν παταω το αριστερο πληκτρο να βγαζει το κουμπι για κλεισιμο ολων των εφαρογων;

Ακυρο εμφανιζοταν αλλα πανω δεξια που ειχα σε αλλες κατω στη μεση.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φλασάρω Magisk 16.0 μέσω TWRP (CBG 3.2.1-1) αλλά τρώω άκυρο.

! Boot image patched by other programs

! Please restore stock boot image

Φταίει ότι είμαι με IN vendor ROM μάλλον ε; Να πω εδώ ότι είναι εντελώς unmodified, unrooted.

Υπάρχει δυνατότητα να έχω Magisk (για SafetyNetPass κυρίως και root δευτερευόντως) σε αυτή την ROM;

Να κάνω Magisk Install δηλαδή μέσω Magisk Manager και ''Patch Boot Image File''. Πως κάνω extract/fetch το boot.img. Δεν έχω την ROM (είναι vendor), αλλά έχω ένα full NANDroid back-up της, αλλά δε βρίσκω boot.img ή boot.img.tar (μόνο boot.emmc.win). Αν πάρω το boot.img από την αντίστοιχη 5.8.016s IN stock ROM;

 

EDIT 1: Πήρα το boot.img από stock 5.8.016s IN, το έκανα patched επιτυχώς με Magisk Manager (το οποίο έγραφε πάνω Flashing kai πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη). Τώρα θεωρητικά μένει να φλασάρω το patched boot.img μέσω Fastboot, αλλά είμαι too χέστης να φλασάρω boot.img άλλης ROM.

EDIT 2: Έκανα extract τελικά το boot.img της vendor ROM (/dev/block/platform/soc/by-name/boot.img), και πάω να το κάνω patch με Magisk Manager και λαμβάνω το ίδιο σφάλμα που λάμβανα όταν φλάσαρα Magisk μέσω TWRP []

Δεν κατάλαβα τίποτα...Με μπερδεψες και είναι ποιο απλό νόμιζω....Ποια Ρομ έχεις και τι θες να κάνεις?

Πάρε από τη Ρομ που έχεις σε στοκ το μαμάboot.img πήγαινε με το TWRP install κάτω δεξιά image επέλεξε το Kai Kernel boot.img...

Αφού τελειώσει απλά βρες το Magisk 16 και φλασαρε το κι αυτό... reboot to system μπαίνεις κάνεις εγκατάσταση και Magisk Manager 5.7 και τέλος... ή μπορείς να το έχεις κάνει αυτό κι από πριν...

Ή δοκίμασε με το UnrootSU στα Tools γιατί μάλλον αυτό έχει.....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τίποτα...Με μπερδεψες και είναι ποιο απλό νόμιζω....Ποια Ρομ έχεις και τι θες να κάνεις?

Έχω 5.8.016s Indian ROM, vendor κινεζομάγαζου χωρίς ΟΤΑ.

Θέλω Magisk για SafetyNetPass και Root στην υπάρχουσα ROM. Στην παρούσα φάση έχω στημένο τηλέφωνο και δε θέλω να πάω σε άλλη ROM.

Recovery έχω TWRP τη δικιά σου την παλιά (για MM, Nougat, EUI 5/6)

Flashing μέσω TWRP (install) το δικό σου το ζιπάκι για το Magisk απέτυχε. Ομοίως απέτυχε και το ζιπ που κατεβάζει το Magisk Manager. Αιτία; Modified boot.img (αλλά εγώ ΔΕΝ το έχω κανει modify πχ με SuperSu)

Προσπαθώ λοιπόν μήπως μπορώ να περάσω Magisk, flashάροντας μέσω fastboot πατσαρισμένο (με Magisk Manager) boot.img

Βρήκα λοιπόν το boot.img της ROM μου και πάω να το πατσάρω με Magisk Manager, αλλά δε γίνεται (δες το screenshot στο προηγούμενο post)

Aντίθετα το boot.img από STOCK IN 5.8.016s πατσάρεται επιτυχώς με Magisk Manager. Aλλά φοβάμαι άμα το φλασάρω θα πάρω μπρίκι.

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5.8.016s Indian ROM, vendor κινεζομάγαζου χωρίς ΟΤΑ.

Θέλω Magisk για SafetyNetPass και Root

Recovery έχω TWRP τη δικιά σου την παλιά (για MM, Nougat, EUI 5/6)

Flashing μέσω TWRP (install) το δικό σου το ζιπάκι για το Magisk απέτυχε. Ομοίως απέτυχε και το ζιπ που κατεβάζει το Magisk Manager. Αιτία; Modified boot.img (αλλά εγώ δεν το έχω κανει modify πχ με SuperSu)

Προσπαθώ λοιπόν μήπως μπορώ να περάσω Magisk, flashάροντας μέσω fastboot πατσαρισμένο (με Magisk Manager) boot.img

Άρα είναι sure patched από το κινεζομαγαζο πιθανόν γιατί κάπως πρέπει να περάσουν μέσα τα δικά τους γλώσσες κλπ... Επικίνδυνο λίγο αλλά αυτό το βρίσκεις μετά...

Κατέβασε την 16s Indian Stock...Πάρε από το ζιπ μέσα τραβατο έξω το boot.img... Φλασαρε το με το TWRP και μετά κάνε και το flash Magisk...

Βέβαια νομίζω ότι θα έχει encryption αλλά κι αυτό το λύνουμε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tους εστειλα φωτογραφιες - ανεβασα βιντεο και το εστειλα σε συνδεσμο. Τους ειπα οτι σε διαφορετικη περιπτωση θα κανω εναντιωση με paypal. Συμφωνησαν και τους το εστειλα συστημενο. Απεστειλα νεες φωτο ωστε να φαινεται το tracking number καθως και τη σελιδα ωστε να παρακολουθουν την πορεια (ελτα εντοπισμος αντικειμενου). Πιστευω εντος εβδομαδας να παρω τα χρηματα αλλα προβληματιζομαι καθως ακουω και αλλους με τα ιδια προβληματα. Μηπως κανουν refublished παλαια;

 

Καλησπερα

Τους εστειλα φωτογραφιες και μου ζητανε να τους στειλω φωτογραφια την ετικετα που ειχε πανω το δεμα, πραγμα που δεν εχω γιατι την εσκισα για να ανοιξω το κινητο και την πεταξα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τους εστειλα φωτογραφιες και μου ζητανε να τους στειλω φωτογραφια την ετικετα που ειχε πανω το δεμα, πραγμα που δεν εχω γιατι την εσκισα για να ανοιξω το κινητο και την πεταξα

 

Πάντα όταν παραλαμβάνουμε κινητό από έξω βγάζουμε ένα πλήρη βίντεο την ώρα που το ξεπακετάρουμε μέχρι και να ανοίξουμε το κινητό για να δούμε ότι δουλεύει και αν έχει πρόβλημα να έχουν αποδεικτικά στοιχεία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τους εστειλα φωτογραφιες και μου ζητανε να τους στειλω φωτογραφια την ετικετα που ειχε πανω το δεμα, πραγμα που δεν εχω γιατι την εσκισα για να ανοιξω το κινητο και την πεταξα

Σε εμενα δε ζητησανε κατι τετοιο αλλωστε και εγω μετα το πεταξα. Βγαλε φωτο το κουτι πισω που εχει τα imei και στειλε τα. Δηλαδη ποιος ο λογος να σου ζητανε της συσκευασιας υπαρχει πιθανοτητα να το παρελαβε αλλος;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα περνώντας την τελευταία aicp οταπ πάω στο twrp δεν μ εμφανίζει internal storage και μου βγάζει ενα μύνημα στο boot 86hE2IS
Link to comment
Share on other sites

Στην lineage δεν υπάρχει κάπου η επιλογή για να φορτίζει αργά ή γρήγορα;

Περασα χθες την τελευταια LOS και την εβγαλα αμεσως. Σε εμενα τουλαχιστον δεν φορτιζε (ΚΑΘΟΛΟΥ) με τον μαμα φορτιστη επειδη ειχε πιασει 39C(γνωστο bug). Καταπεινει την μπαταρια για πλακα, ΑΚΤ (app) δεν μπορεσα να περασω (αν το περασε κανεις ας πει τι εκανε)ουτε και ενα αλλο αντιστοιχο το KPM για να χρησιμοποιησω profile και σε αυτο που σε αφορα ουτε εγω βρηκα ρυθμιση για Quick Charge. Ετσι και αλλιως δεν δουλευει πουθενα (η γρηγορη φορτιση με QC3.0) εκτος απο τις μαμα rom EUI (δεν ξερω στις rom του Cris 28-30s αν δουλευει και εκει κανονικα).

Απογοητευση και επιστροφη στην MIUI που ειναι πολυ καλη εκτος απο τις MI εφαρμογες που σπανε νευρα να βρεις οτιδηποτε και αν ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

Περασα χθες την τελευταια LOS και την εβγαλα αμεσως. Σε εμενα τουλαχιστον δεν φορτιζε (ΚΑΘΟΛΟΥ) με τον μαμα φορτιστη επειδη ειχε πιασει 39C(γνωστο bug). Καταπεινει την μπαταρια για πλακα, ΑΚΤ (app) δεν μπορεσα να περασω (αν το περασε κανεις ας πει τι εκανε)ουτε και ενα αλλο αντιστοιχο το KPM για να χρησιμοποιησω profile και σε αυτο που σε αφορα ουτε εγω βρηκα ρυθμιση για Quick Charge. Ετσι και αλλιως δεν δουλευει πουθενα (η γρηγορη φορτιση με QC3.0) εκτος απο τις μαμα rom EUI (δεν ξερω στις rom του Cris 28-30s αν δουλευει και εκει κανονικα).

Απογοητευση και επιστροφη στην MIUI που ειναι πολυ καλη εκτος απο τις MI εφαρμογες που σπανε νευρα να βρεις οτιδηποτε και αν ψαχνεις

 

Άρα δεν υπάρχει... επίσης καταλάθος μάλλον έχω γυρίσει το θέμα του κινητού σε μαύρο, που είναι η επιλογή να το κάνω πάλι άσπρο (εννοω στην μπάρα πάνω και στις ρυθμίσεις ότι είναι μαύρο)

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο και εγω. Επισης σε καποια μερη αν πατουσες την οθονη αυτη φαινοταν σαν να εχει κλιση. Εβαλα τις καρτες και εκανε επανεκκινησεις. Αφου ξεκινησε εχανε συνεχως το σημα της τηλεφωνιας οποτε επικοινωνησα μαζι τους και τους το εστειλα αλλ μου καταβαλαν το ποσο αποστολης του συστημενου. Απο μερα σε μερα περιμενω refund να δω τι κανω γιατι διαβαζω πολλα παρομοια προβληματα οπως και εδω μερικοι.

 

Σε εμενα δε ζητησανε κατι τετοιο αλλωστε και εγω μετα το πεταξα. Βγαλε φωτο το κουτι πισω που εχει τα imei και στειλε τα. Δηλαδη ποιος ο λογος να σου ζητανε της συσκευασιας υπαρχει πιθανοτητα να το παρελαβε αλλος;

 

Τους εστειλα ακριβως αυτο , το κουτι με το imei και μου απαντησαν

 

We so not need the product photos at this time.

 

 

According to Banggood warranty policy, you will be asked for some photos which should include the shipping label,

 

barcode label marked SKU number of problem item and receipt for the purpose of allowing us to know better of the issuewith your device so as to come up with the best solution to help you solve this problem.

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε τους οτι απο τη στιγμη που το παρελαβες και ανοξες το κινητο φαινοταν να δουλευει οποτε πεταξες τη συσκευασια. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει σημα και το προβλημα της οθονης το οποιο διαπιστωσες σε μια πιο λεπτομερη ματια. Αλλωστε το παρελαβες ο ιδιος. Πιεσε τους ετσι κανουν οι κινεζοι.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει τρόπος να βγάλουμε το τελευταίο update της Miui nougat που ρίχνει τον επεξεργαστή για καλύτερες θερμοκρασίες;. ( V8g) Σε εφαρμογές που χρειάζεται scrolling (fb/ messenger/ mails κλπ) το τηλέφωνο έχει τόσο lag που κυριολεκτικά πονάνε τα μάτια.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει τρόπος να βγάλουμε το τελευταίο update της Miui nougat που ρίχνει τον επεξεργαστή για καλύτερες θερμοκρασίες;. ( V8g) Σε εφαρμογές που χρειάζεται scrolling (fb/ messenger/ mails κλπ) το τηλέφωνο έχει τόσο lag που κυριολεκτικά πονάνε τα μάτια.

Σοβαρά μιλάς τώρα? Όλοι μου είπαν τα καλύτερα... Τέλος πάντων....

Γύρνα πίσω στο V8f και μην κάνεις το V8g...

Κάνε αυτά με τη σειρά..

V8e

https://www.magentacloud.de/lnk/MYLPLxH4#file

V8f

https://www.magentacloud.de/lnk/5KLPLns0#file

Φλασαρεις χωρις wipe...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς τώρα? Όλοι μου είπαν τα καλύτερα... Τέλος πάντων....

Γύρνα πίσω στο V8f και μην κάνεις το V8g...

Κάνε αυτά με τη σειρά..

V8e

https://www.magentacloud.de/lnk/MYLPLxH4#file

V8f

https://www.magentacloud.de/lnk/5KLPLns0#file

Φλασαρεις χωρις wipe...

 

Νέο update? ωραία μόλις το έβαλα. Αν και μου κόλλησε στο reboot το πάτησα παρατεταμένα και ξεκίνησε. Για να δούμε τι έκανες πάλι. Πρώτη φόρτιση μετά το update και έχει πάρει φωτιά το κινητό. φορτίζει με 3400mah από εκεί που φόρτιζε πριν στα 2000mah. Kαι ναι δεν έχω ενεργοποιήσει fast charging.

 

Έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι στα 3400 φορτίζει. και μετά από 5 λεπτά έπεσε στα κανονικά του 2100mah.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειγον παιδια

 

εκανα το update 30 και δεν επανεκινει με τιποτα υπαρχει τροπος να δω το κινητο σαν δισκο στο λαπτοπ σε recovery mode για να ριξω μεσα τη ρομ και να τη ξαναπερασω??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη σύνδεση των ακουστικών μέσω Bluetooth. Ενώ συνδέονται κανονικά, όταν με καλούν και δεν απαντήσω στα 3-4 χτυπήματα απορρίπτει απο μόνο του την κλίση. Δεν φταίνε τα ακουστικά, εχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά ζευγάρια. Έχετε κάποια ιδέα γιατί το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Περασα χθες την τελευταια LOS και την εβγαλα αμεσως. Σε εμενα τουλαχιστον δεν φορτιζε (ΚΑΘΟΛΟΥ) με τον μαμα φορτιστη επειδη ειχε πιασει 39C(γνωστο bug). Καταπεινει την μπαταρια για πλακα, ΑΚΤ (app) δεν μπορεσα να περασω (αν το περασε κανεις ας πει τι εκανε)ουτε και ενα αλλο αντιστοιχο το KPM για να χρησιμοποιησω profile και σε αυτο που σε αφορα ουτε εγω βρηκα ρυθμιση για Quick Charge. Ετσι και αλλιως δεν δουλευει πουθενα (η γρηγορη φορτιση με QC3.0) εκτος απο τις μαμα rom EUI (δεν ξερω στις rom του Cris 28-30s αν δουλευει και εκει κανονικα).

Απογοητευση και επιστροφη στην MIUI που ειναι πολυ καλη εκτος απο τις MI εφαρμογες που σπανε νευρα να βρεις οτιδηποτε και αν ψαχνεις

Το γνωστό Bug που αναφέρεις, δεν το έχω δει προσωπικά κάπου. Βέβαια, δεν ξέρω αν έχω φτάσει σε τέτοιες θερμοκρασίες και να το έβαλα στην πρίζα. AKT όταν λες ότι δε μπόρεσες να περάσεις το εννοείς; Εγώ έχω apk το πέρασα, στο φορές κιόλας. Έχω να αναφέρω βέβαια ότι δε μου έκατσε καλά καμία από τις δύο φορές και (με κάποια δυσκολία) το έβγαλα. Το KPM δεν ξέρω ακόμα τι ακριβώς είναι και δεν το έχω δοκιμάσει.

Σχετικά με το QC, για πόση Α εσύ μιλάς; Γιατί η συγκεκριμένη φορτίζει στα 2,8. Άλλες Oreo φορτίζουν στα 3. Προσωπικά έμφαση ικανοποιημένος με τα 2,8. Αν δε βιάζομαι μάλιστα το βάζω να φορτίσει με ακόμα λιγότερα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στην υπογραφη σου εχεις unofficial δε το διευκρινησα μιλαω για την official.

Το θεμα φορτισης και υψηλης θερμοκρασιας το αναφερει στο bug list. Δεν φορτιζει καθολου μεχρι να πεσει η θερμοκρασια

Στο ΑΚΤ, υστερα απο διαβασμα, επρεπε να του δωσω μονος μου permission μεσω Magisk

Το Kernel Power Manager ειναι αντιστοιχο του AKT, χρησιμοποιει τα ιδια profile, αλλα δεν μου τα εφαρμοζε. Κατι πρεπει να παιζει μαλλον με τα read write permission της LOS, δεν ξερω ακριβως μπορει και κατι αλλο.

Τι εννοεις το αφηνεις να φορτισει με ακομα λιγοτερο? Πως ρυθμιζεις τα Amp? Εννοεις με αλλο φορτιστη?

Μου αρεσει σαν rom, ειναι η δευτερη φορα που την περασα, αλλα η καταναλωση ειναι μεγαλη. Βολευτηκα στην ΜΙUI προς το παρον και βλεπουμε

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Νέο update? ωραία μόλις το έβαλα. Αν και μου κόλλησε στο reboot το πάτησα παρατεταμένα και ξεκίνησε. Για να δούμε τι έκανες πάλι. Πρώτη φόρτιση μετά το update και έχει πάρει φωτιά το κινητό. φορτίζει με 3400mah από εκεί που φόρτιζε πριν στα 2000mah. Kαι ναι δεν έχω ενεργοποιήσει fast charging.

 

Έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι στα 3400 φορτίζει. και μετά από 5 λεπτά έπεσε στα κανονικά του 2100mah.

Και σε εμενα κολλησε στην επανεκκινηση. Πατησα παρατεταμενα το power και μετα απο λιγο ξεκινησε αλλα ειδα οτι εχει αλλαξει αρκετες απο τις ρυθμισεις μου ιδιαιτερα στον ηχο. Υπαρχει καπου να το κατεβασουμε να ξανακανουμε εγκατασταση μηπως κατι πηγε στραβα;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...