Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην καλημερα μου. Καταφερα και πηρα παλι ενα Max2 (το προηγουμενο ηρθε απο Banggood με χαλασμενο ακουστικο).

 

Μια ερωτηση γιατι εχω χαθει λιγο.

 

Εχω την 5.8.019s .

Χρειαζεται να κανω κατι ιδιαιτερο για να μπορεσω να φλασαρω αλλη ρομ, μαλλον oreo? Καπου διαβασα οτι πρεπει να εχεις εστω 20+ ρομ για να εγκαταστησεις oreo...

 

Eχω περασει μονο την recovery "CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota".Eιαμι οκ, η πρεπει να αλλαξω modem-firmware Κλπ για να προχωρησω σε φλασαρισματα;

 

Eυχαριστω παιδια.

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει ακριβως το διο με το δικο μου και της γυναικας μου. Φταιει το καλωδιο αν εχεις τη δυινατοτητα δοκιμασε καποιο αλλο. Εγω προσωπικα αγορασα δυο της blitzwolf πχ https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC6-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144831.html?rmmds=search&cur_warehouse=USAκαι ησυχασα.

 

Ευχομαι να εχεις δικιο. Σε δυο service που πηρα Αθηνα γιατι ειμαι επαρχεια μου ειπαν και οι δυο οτι φταιει το βισμα του κινητου. και εχει 30 με 35ευρω. θα το παω να τον δοκιμασουν με εναν αλλο φορτιστη και αν δεν γινεται τιποτα θα το στειλω Αθηνα. Σε ευχαριστω παντως και ευχομαι και παλι να εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εχεις δικιο. Σε δυο service που πηρα Αθηνα γιατι ειμαι επαρχεια μου ειπαν και οι δυο οτι φταιει το βισμα του κινητου. και εχει 30 με 35ευρω. θα το παω να τον δοκιμασουν με εναν αλλο φορτιστη και αν δεν γινεται τιποτα θα το στειλω Αθηνα. Σε ευχαριστω παντως και ευχομαι και παλι να εχεις δικιο.

Καλώδιο είναι και ίσως το ανταπτοράκι από USA σε EU.. αυτά άλλαξε και είσαι οκ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μου ήρθε η 30s v13a

Πως κάνω την ενημέρωση? Από wipe κτλ... Αν θέλετε δώστε μου βήματα γιατί μια φορά το ρημαξα

 

Mέσα ατο ΟΤΑ changelog τα λέει όλα...

! BEFORE MAKE UP-DATE/GRADE !

- In order to install the update automatically you must:

- Go and tap to the upper right corner on the gear

- Get in to (Settings)....

- Go to "Enable OpenRecovery Script" and Disable it and Enable it once.

- Close/Disable adds

- Now you can donwload the update..

- Ξετικαρε και τα 2 cache wipes ατο εγκαταστήστε τις προτιμήσεις σας.

- Όταν ζητηθεί μετά τη λήψη που πατάμε εγκατάσταση δίνουμε και δικαιώματα root και όλα γίνονται αυτόματα στα επόμενα Updates.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tην καλημερα μου. Καταφερα και πηρα παλι ενα Max2 (το προηγουμενο ηρθε απο Banggood με χαλασμενο ακουστικο).

 

Μια ερωτηση γιατι εχω χαθει λιγο.

 

Εχω την 5.8.019s .

Χρειαζεται να κανω κατι ιδιαιτερο για να μπορεσω να φλασαρω αλλη ρομ, μαλλον oreo? Καπου διαβασα οτι πρεπει να εχεις εστω 20+ ρομ για να εγκαταστησεις oreo...

 

Eχω περασει μονο την recovery "CBG-TWRP-3.2.1-0+Tools-f2fs-quota".Eιαμι οκ, η πρεπει να αλλαξω modem-firmware Κλπ για να προχωρησω σε φλασαρισματα;

 

Eυχαριστω παιδια.

 

Θα πρέπει να κάνειςwipe data reboot to recovery να φύγει το encryption μετά όλα τα partitions f2fs μετά μέσω pc τη ρομαντική μέσα τα gapps και τα έξτρα.. Διάβασε αρχική έχει οδηγό για εγκατάστασηOREO LOS κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο είναι και ίσως το ανταπτοράκι από USA σε EU.. αυτά άλλαξε και είσαι οκ..

 

Ευχαριστω παω public να το δοκιμασω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για τον κοπο σου Cris.Ναι γνωριζω εχω ξανακανει flash σε αυτο το κιν. Απλα επειδη ειμαι σε μικροτερη της 20 ρομ, μηπως επρεπε να κανω flash και καποιο μοντεμ-firmware κλπ. Επισης αν κανω backup την 19s Που εχω τωρα, απο το τελευταιο twrp θα μπορω να την κανω restore μετα; λογικα θα πρεεπι να επαναφερω τα partitions στα αρχικα φορμα και οχι f2fs.

 

F2fs ΟΛΑ τα partitions; και ιντερναλ και οοολα; Eιχα την εντυπωση πως κανουμε μονο system και cache

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Mέσα ατο ΟΤΑ changelog τα λέει όλα...

! BEFORE MAKE UP-DATE/GRADE !

- In order to install the update automatically you must:

- Go and tap to the upper right corner on the gear

- Get in to (Settings)....

- Go to "Enable OpenRecovery Script" and Disable it and Enable it once.

- Close/Disable adds

- Now you can donwload the update..

- Ξετικαρε και τα 2 cache wipes ατο εγκαταστήστε τις προτιμήσεις σας.

- Όταν ζητηθεί μετά τη λήψη που πατάμε εγκατάσταση δίνουμε και δικαιώματα root και όλα γίνονται αυτόματα στα επόμενα Updates.

Ευχαριστώ πολύ!!! Μια χαρά τα πήγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερουμε ποιες ειναι οι φυσιολογικες θερμοκρασιες cpu και μπαταριας;;;εμενα μετα απο λιγη χρηση με wifi χτυπαει η μπαταρια 39 και το cpu 50....ειμαι με ορεο και ισορροπημενο προφιλ..
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Απαντησε τους οτι απο τη στιγμη που το παρελαβες και ανοξες το κινητο φαινοταν να δουλευει οποτε πεταξες τη συσκευασια. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει σημα και το προβλημα της οθονης το οποιο διαπιστωσες σε μια πιο λεπτομερη ματια. Αλλωστε το παρελαβες ο ιδιος. Πιεσε τους ετσι κανουν οι κινεζοι.

 

Καλησπερα

Τελικά μου απάντησαν να τους το στείλω πίσω

Εσένα στο αντικαταστήσανε?

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται Frvsimem Coque for Letv LeEco Le Max 2 Case 360

http://s.aliexpress.com/z6nUBBBf?fromSns=

Λεπτή θήκη, τρελό feeling στο χέρι, καμία σχέση με το τέρμα σκληρό άλλων παρόμοιων θηκών..3b61388e468c5789c2e534bd197c8bea.jpg

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται Frvsimem Coque for Letv LeEco Le Max 2 Case 360

http://s.aliexpress.com/z6nUBBBf?fromSns=

Λεπτή θήκη, τρελό feeling στο χέρι, καμία σχέση με το τέρμα σκληρό άλλων παρόμοιων θηκών..3b61388e468c5789c2e534bd197c8bea.jpg

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Τον φακό πίσω τον καλύπτει πλήρως?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τον φακό πίσω τον καλύπτει πλήρως?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yeah..7b26a16583e7782b8e30d98cbe8c9b8d.jpg43ea5316e6bbae656837ec2b053c0b05.jpg299bf1aa998ad1cac0e411c8b7b0c5af.jpg77b0ee50be94c858f9bea3fd37770a85.jpg

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι στην LeITA V6.3b3 αλλα εχω δυο θεματακια δεν μπορω να βαλω δευτερο gmail κρασαρουν οι ρυθμισεις και το leui launcher εκανε απο μονο του μια ενημερωση και τωρα πεταει διαφημισεις καμια ιδεα ρε παιδα :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Τελικά μου απάντησαν να τους το στείλω πίσω

Εσένα στο αντικαταστήσανε?

Μου στειλανε email οτι καναν επιστροφη χρηματων και περιμενω 2-3 μερες να φανουν στη καρτα. Δεν ξερω αν θα ξανακανω παραγγελια απο banggood παλι το συγκεκριμενο κινητο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι στην LeITA V6.3b3 αλλα εχω δυο θεματακια

1. δεν μπορω να βαλω δευτερο gmail κρασαρουν οι ρυθμισεις και

2. το leui launcher εκανε απο μονο του μια ενημερωση και τωρα πεταει διαφημισεις καμια ιδεα ρε παιδα :D

 

1. Βγάλε το fingerprint ή pattern από κλείδωμα οθόνης και βάλε τους λογαριασμούς σού πρώτα γιατί δεν περνάνε από Google..

2. Πήγαινε στην εφαρμογή και κάνε κατάργηση ενημερώσεων και μετά Dev oprτions κλείσε τις αυτόματες ενημερώσεις συστήματος ή και κόψε τον launcher από το να the internet.. κάντο και στον phone manager

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο Oreo τι φορατε;
Η lineageos 15.1 είναι της "μόδας" το τελευταίο καιρό. Υπάρχει η aicp, η du x2, η carbon κ.α.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

2. Πήγαινε στην εφαρμογή και κάνε κατάργηση ενημερώσεων και μετά Dev oprτions κλείσε τις αυτόματες ενημερώσεις συστήματος ή και κόψε τον launcher από το να the internet.. κάντο και στον phone manager

Μια διευκρίνηση για τον billknt39

Επειδή το os δε σε αφήνει να κόψεις το internet από συγκεκριμένες εφαρμογές, παρά μόνο να το περιορίσει όταν είσαι σε data, θα πας

Settings -> LeITa Settings -> Traffic Settings -> Ξε-τικάρεις WiFi και Data για τις εφαρμογές Launcher, Phone Manager, File manager

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Απο Oreo τι φορατε;

 

lineageos 15.1 σε f2fs

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

λιγη βοηθεια παρακαλω θα ηθελα.για να βαλω πρωτη φορα αλλη ρομ.εχω ανοιξει το FASTBOOT TOOL μετα τι επιλεγω?

 

lX3DJ

Edited by Pakok83
Link to comment
Share on other sites

Aicp για μενα έχει 2-3 πραγματακια που με βολεύουν περισσοτερο απο το L.OS

 

Όπως;; Μην αλλάζουμε ρομ για δοκιμές μόλις στήσαμε την los.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...