Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην lineage αν έχουμε πρόβλημα εστιάσης περνάμε κανά focus fix?

 

αν εχεις θεμα με focus στη τελευταία AICP εχει δικη της επιλογή για να φτιαξει... δε ξερω αν δουλευει ή οχι ομως...

Link to comment
Share on other sites

Στην lineage αν έχουμε πρόβλημα εστιάσης περνάμε κανά focus fix?

 

Πέρασα το fix του The_MarD και έφτιαξε αμέσως. Αλλά δεν βλέπει με τίποτα το router μου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

GUZGUN σ ευχαριστω για τις θερμοκρασιες..ομολογω οτι ειχα αγχωθει..επειδη σε βλεπω οτι ψαχνεσαι συνεχως για oreo..δοκιμασε απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3765252 οποια εκδοση θελεις..εγω μολις βγει νεα εκδοση τη φλασαρω αμεσως.εχω την τελευταια τωρα...απο τουλαχιστον 4 εκδοσεις πισω και μεχρι την τελευταια δεν ειχα κανενα προβλημα.δουλευουν ολα απροβληματιστα..και το ir και ο φακος στη κουρτινα και το hdr+ στη gcam και οι βιντεοκλησεις και ειναι τερμα παραμετροποιησιμη..φαντασου εχω ξηλωσει το gravity που ημουν φαν τοσα χρονια..τωρα επειδη ειναι παντα σε ταχεια φορτιση,αναγκαστικα χρησιμοποιω μικροτερο φορτιστη και ολα οκ..

 

Γεια σου φιλέ μου. Έβαλα για να δοκιμασω την RR που προτείνεις αλλά έχω πρόβλημα με το focus στη κάμερα. Υπάρχει κανένα γιατρικό;;;

Link to comment
Share on other sites

NFC υποστηριζει το leeco μας? :O:baby:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιες οι διαφορές μεταξυ αυτης και της official 06-12, f2fs παντως εχει και η τελευταια official

 

λογικα δεν πρεπει να υποστηριζει ακομα, γιατι δοκιμασα το tool "unoffisial to official" και δεν μου μπουταρε,

το ξαναδοκιμασα με wape cache και dalvik παλι δεν μπουταριζε... :blink:

εχεις κανα λινγκ? γιατι αν υποστηριζει παω για format... :p:D

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

NFC υποστηριζει το leeco μας? :O:baby:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λογικα δεν πρεπει να υποστηριζει ακομα, γιατι δοκιμασα το tool "unoffisial to official" και δεν μου μπουταρε,

το ξαναδοκιμασα με wape cache και dalvik παλι δεν μπουταριζε... :blink:

εχεις κανα λινγκ? γιατι αν υποστηριζει παω για format... :p:D

 

λοιπόν πριν λίγο το τσεκαρα στο TWRP και είναι σε f2fs οποτε για το τελευταίο official lineage os ειναι σιγουρο ότι υποστηρίζει καθως και η AICP....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλέ μου. Έβαλα για να δοκιμασω την RR που προτείνεις αλλά έχω πρόβλημα με το focus στη κάμερα. Υπάρχει κανένα γιατρικό;;;

 

Δεν ειχα ποτε θεμα με το focus σε καμια oreo που δοκιμασα..ουτε στην rr... Δε ξερω που οφειλεται παλι αυτη η διαφορα..ισως σε αυτο που λεει ο chris οτι τα κινητα τελικα ειναι διαφορετικα..θεμα focus θυμαμαι και ειχα μια φορα στις mm και ειχα περασει ενα focus fix του chris και εφτιαξε με τη μια..εχω κρατησει το λινκ..αν επιβεβαιωσει ο chris οτι θα δουλεψει δοκιμασε το κατ ευθειαν..επειδη δε χρειαστηκε να το δοκιμασω στις ορεο δε μπορω να σου πω με σιγουρια τι θα γινει..αλλιως μπορεις να κρατησεις backup,να το δοκιμασεις και αν εχεις προβλημα επιστρεφεις στο backup σου..εδω ηταν..WXeweRjxjkoQCGvhKibrYDifPKH8UuDWamNvTYwgwTQ

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πριν λίγο το τσεκαρα στο TWRP και είναι σε f2fs οποτε για το τελευταίο official lineage os ειναι σιγουρο ότι υποστηρίζει καθως και η AICP....

 

τι διαφορες εχει απο την unoffcial?

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορες εχει απο την unoffcial?

 

μεχρι πριν λιγο ηταν η υποστήριξη f2fs μετα δε ξερω ιδια μου φαίνονται... ρωτα καποιον πιο σχετικό στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολυ καιρο αποφασισα να δοκιμασω αλλη ρομ.. και ειπα να βαλω την OREO 8.1 Ressurection Remix... Μολις παει να ξεκινησει μου ζηταει μοτιβο.. Δεν δουλευει το τελευταιο που εβαλα.. Γιατι γινεται αυτο ξερει κανεις; Κανω wipe data, dalvik, cache... Δοκιμασα και Lineage.. αλλα με μου κανει επαναφορα το titanium backup
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολυ καιρο αποφασισα να δοκιμασω αλλη ρομ.. και ειπα να βαλω την OREO 8.1 Ressurection Remix... Μολις παει να ξεκινησει μου ζηταει μοτιβο.. Δεν δουλευει το τελευταιο που εβαλα.. Γιατι γινεται αυτο ξερει κανεις; Κανω wipe data, dalvik, cache... Δοκιμασα και Lineage.. αλλα με μου κανει επαναφορα το titanium backup

 

Κανε τα παντα wipe εκτος την internal..και φροντισε να εισαι με καταλληλο twrp για oreo..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ναι .. ολα τα κανω.. και system που δεν το εγραψα.. 3.2.1-2 twrp. Το θεμα ειναι οτι στις Ressurection ενώ κανω εγκατασταση και το Supersu οταν παω με adb shell να σβήσω το pattern δεν έχω δικαιώματα SU. Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια...

cris τι κανεις ρε αρχοντα;Ειμαι απο τους προτους που πειρε το κινητο και ειχα βαλει LeMAX2_19s_India_CrisBalGreece_Reloaded

με την twrp του cris.δεν το ειχα ξανα πειραξει γιατι ειμουνα οκ.Εκανα την βλακεια και περασα χτες ροοτ UPDATE-SuperSU-v2.46 αν και θυμαμαι

ειχα κανει ροοτ.εκανα βλακεια και διεγραψα την βοοτ του κινητου.ανοιγο το τηλ και μου βγαζει μονο το σημα της leecoo.

Βοηθεια παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Σε 28s 13d ανοίγοντας την φωτογραφική αρχίσει και βγάζει φωτογραφίες μόνο του. Θυμάμαι κάνεις πως το σταματάμε γιατί είχε συμβει και σε κάποιους σε παλιότερες εκδόσεις?

 

Εντάξει διορθώθηκε. Από κωδικούς και δακτυλικα στις ρυθμίσεις ενεργοποίησα και απενεργοποίησα το άγγιγμα αισθητήρα για λήψη φώτο και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια...

cris τι κανεις ρε αρχοντα;Ειμαι απο τους προτους που πειρε το κινητο και ειχα βαλει LeMAX2_19s_India_CrisBalGreece_Reloaded

με την twrp του cris.δεν το ειχα ξανα πειραξει γιατι ειμουνα οκ.Εκανα την βλακεια και περασα χτες ροοτ UPDATE-SuperSU-v2.46 αν και θυμαμαι

ειχα κανει ροοτ.εκανα βλακεια και διεγραψα την βοοτ του κινητου.ανοιγο το τηλ και μου βγαζει μονο το σημα της leecoo.

Βοηθεια παιδες.

 

Τσεκαρε αν μπαινει recovery... Αν οχι τοτε δοκιμασε αν μπαινει σε fastboot mode...οπως και να χει σωζεται (λογικα)..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου recovery μπαινει..αλλα δεν μπουταρι στην eui..

 

Ωραια...κατεβασε μια ρομ της αρεσκειας σου..μην ειναι ορεο ομως γιατι υποθετω εχεις παλια twrp..ας ειναι mm καλυτερα..ενω εισαι σε recovery συνδεσε το κινητο στον υπολογιστη...αν το αναγνωρισει πετα τη ρομ μεσα στη μνημη...αν δεν το αναγνωρισει τοτε βαλε τη ρομ σε ενα φλασακι,συνδεσε το φλασακι και κανε ριμπουτ σε ρεκοβερι να το αναγνωρισει...κανε τα παντα wipe εκτος internel και το φλασακι και φλασαρε την απ την αρχη..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω παλια twrp.πια μου προτηνεις για αναβαθμιση φιλε μου ρομ;

να κανω το γνωστο ονομασια update;

 

Εγω η τελευταια mm που ειχα βαλει ηταν απ αυτες του chris στην αρχικη..δε θυμαμαι ομως ποια.δες ημερομηνιες και βαλε την πιο προσφατη..δε θυμαμαι να ειχα ονομασει ποτε σε update σε καθαρη εγκατασταση..λογικα δε θα εχεις τετοιο θεμα..εγω στη θεση σου θα εβαζα αυτη που σου δουλευε και πριν μια χαρα ωστε να ανοιξει το κινητο.θα κρατουσα μπακαπ για παν ενδεχομενο και μετα θα την εψαχνα για ορεο..ειναι αλλη φιλοσοφια εντελως..2 λογισμικα μετα..λογικο..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου θα την παλεψω να βαλω αυτην που ειχα και αργοτερα θα βαλω αλλη..

 

Bάλε αυτή, κάνει και όλα τα update και είσαι έτοιμος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7365498#post7365498%22

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω πελαγώσει. ειμαι εκτος πόλης για δουλειά δεν εχω τηλ δεν εχω τα αρχεια κατεβαζω τωρα τι μπορω παλι καλα εχω ενα otg μαζι μου και καλωδιο.βαζω τα ινδικα 19 και περναει τα μισα στο τηλεφονο και κανω εγγατασταση και με ακυρώνει. τα βαζω και με otg και παλι..τωρα κατεβαζω την LeMax2_28S_V12_03.04.2018_Rooted_C.B.G.zip ..βοηθεια εχω πελαγωσει.
Link to comment
Share on other sites

εχω πελαγώσει. ειμαι εκτος πόλης για δουλειά δεν εχω τηλ δεν εχω τα αρχεια κατεβαζω τωρα τι μπορω παλι καλα εχω ενα otg μαζι μου και καλωδιο.βαζω τα ινδικα 19 και περναει τα μισα στο τηλεφονο και κανω εγγατασταση και με ακυρώνει. τα βαζω και με otg και παλι..τωρα κατεβαζω την LeMax2_28S_V12_03.04.2018_Rooted_C.B.G.zip ..βοηθεια εχω πελαγωσει.

 

Μην αγχωνεσαι..γι αυτο ειμαστε ολοι σε ενα φορουμ για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον..δοκιμασε αυτη που λες και πες μας αποτελεσματα..μη ξεχασεις να κανεις wipe στα παντα εκτος ιντερναλ και φλασακι...γνωμη μου,κανε τα δυο τρεις φορες και μετα φλασαρε..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

εχω πελαγώσει. ειμαι εκτος πόλης για δουλειά δεν εχω τηλ δεν εχω τα αρχεια κατεβαζω τωρα τι μπορω παλι καλα εχω ενα otg μαζι μου και καλωδιο.βαζω τα ινδικα 19 και περναει τα μισα στο τηλεφονο και κανω εγγατασταση και με ακυρώνει. τα βαζω και με otg και παλι..τωρα κατεβαζω την LeMax2_28S_V12_03.04.2018_Rooted_C.B.G.zip ..βοηθεια εχω πελαγωσει.

 

βάλε αυτή που λες κάνε και όλα τα update μέχρι το 13d και είσαι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...