Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

### UPDATE NOW ON NEW OTA VERSION MIUI9-9.5.2.0-V8h Stable (09.06.2018)###

- Including all CPU and Thermal control scripts after users request, to flash any you decide

- You will find them at the path sdcard/MIUI9_Profiles/Profile_name

- Go to TWRP choose your prefered one and flash it without any wipe

 

Υou must make V8g and directly V8h... or flash V8h manually....

https://www.dropbox.com/s/t227k8nr5z8zg55/MIUI952_UPDATE_V8h.zip?dl=1

 

 

### UPDATE NOW ON NEW OTA VERSION MIUI9-9.5.1.0-V7k Stable (09.06.2018)###

- Including all CPU and Thermal control scripts after users request, to flash any you decide

- You will find them at the path sdcard/MIUI9_Profiles/Profile_name

- Go to TWRP choose your prefered one and flash it without any wipe

 

Υou must make V7j and directly V7k... or flash V7k manually....

https://www.dropbox.com/s/w1ka3vwbwd9x1cc/MIUI951_UPDATE_V7k.zip?dl=1

 

 

Άντε βρείτε τα στον εσωτερικό χώρο στο φάκελο MIUI9_Profiles και βάλτε μόνοι σας όποιο θεωρείτε καλύτερο...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νέο update? ωραία μόλις το έβαλα. Αν και μου κόλλησε στο reboot το πάτησα παρατεταμένα και ξεκίνησε. .

Aν διαβάζατε στην changelog θα βλέπατε που λέει ότι θα αργήσει να εκκινήσει και θα περιμένατε...αλλά είσαστε βιαστικούληδες..:lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα κολλησε στην επανεκκινηση. Πατησα παρατεταμενα το power και μετα απο λιγο ξεκινησε αλλα ειδα οτι εχει αλλαξει αρκετες απο τις ρυθμισεις μου ιδιαιτερα στον ηχο. Υπαρχει καπου να το κατεβασουμε να ξανακανουμε εγκατασταση μηπως κατι πηγε στραβα;

Κι εσύ λοιπόν δεν διάβaσες..:lol::lol: Δεν έχει καμία νέα ρύθμιση για ήχο...μόνο για CPU..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβάζατε στην changelog θα βλέπατε που λέει ότι θα αργήσει να εκκινήσει και θα περιμένατε...αλλά είσαστε βιαστικούληδες..:lol::lol::p
10 λεπτακια περίμενα βλέποντας reboot αλλά τίποτα. Όλα καλά. Βάζουμε και την 8h και προχωράμε. Τόσο καλά που δουλεύει η 9.5.2 δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε 28s ή oreo που όλο και κάποια θεματακια έχουν. Εκτός αν και όταν βγάλεις εσύ μια oreo. Εκεί θα θυσιαστώ.

 

Για να μην στεναχωρώ τον CrisBal μετά το update της 8h περίμενα να δω πότε θα κάνει reboot. Μετά από μισή ώρα κολλημένο στo rebooting πάτησα παρατεταμένα το power button για να ανοίξει επιτέλους το κινητό.

 

Cris το stock profile είναι το αρχικό που είχε η 9.5.2 και το kryo είναι το τελευταίο για να μην ανεβάζει θερμοκρασίες?

 

Με την 8h που πέρασα τι profile έχει?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτακια περίμενα βλέποντας reboot αλλά τίποτα. Όλα καλά. Βάζουμε και την 8h και προχωράμε. Τόσο καλά που δουλεύει η 9.5.2 δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε 28s ή oreo που όλο και κάποια θεματακια έχουν. Εκτός αν και όταν βγάλεις εσύ μια oreo. Εκεί θα θυσιαστώ.

 

1.)Για να μην στεναχωρώ τον CrisBal μετά το update της 8h περίμενα να δω πότε θα κάνει reboot. Μετά από μισή ώρα κολλημένο στo rebooting πάτησα παρατεταμένα το power button για να ανοίξει επιτέλους το κινητό.

 

2.)Cris το stock profile είναι το αρχικό που είχε η 9.5.2 και το kryo είναι το τελευταίο για να μην ανεβάζει θερμοκρασίες?

 

3.)Με την 8h που πέρασα τι profile έχει?

1..Ώπα...ώπα..μήπως βάλατε και οι δύο τα τελευταία TWRP 3.2.1-0 ή 2??

Για αυτό..είπαμε..είναι για ΟΡΕΟ...Βάλτε πίσω το καλό 3.2.1.-1... https://drive.google.com/open?id=1T3NQ_QQafWulIxtD9JT-yH0wYXZtK7Ye

2. Ναι το στοκ είναι το αρχικό,..πολύ καλο για μένα...όχι το κρύο είναι άλλο...το 8e mazi με το 8f ήταν τα τελευταία που είχατε...και το 8g είναι με ρυθμίσεις απ Nougat DOT os..γι αυτό κάνει κόλπα ...μάλλον..

3. Κανένα...είστε σε 8g άν δεν κάνατε ξανά τα προηγούμενα..

απλά σας έφερε όλα τα προφιλ να διαλέξετε..

Mετα το ΟΤΑ ξανά μπες recovery...πηγαινε εσωτερικό χωρο βρες τα αρχεία στο φάκελο Miui9_Profiles μέσα επέλεξε το ζιπ Profile_v8_stock γι αρχή kai flash..κάντο γιατί έχει την μεγαλύτερη απόδοση για cpu/gpu όπως και το 8f κάντο και βλέπεις..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hi CrisBal Πώς μπορώ να αυξήσω την ένταση στο (hands free); Μου αρέσει πολύ η δουλειά σου. MIUI9 Nougat Stable-CN-9.5.2.0-V8e_FULL_ROM## - 05.16.2018 Edited by soch555
LeEco ле макс 2 X829 4 / 64GB MIUI9 нуга 7.1.2-Стабильное-CN-9.5.2.0-V8G по CrisBal
Link to comment
Share on other sites

1..Ώπα...ώπα..μήπως βάλατε και οι δύο τα τελευταία TWRP 3.2.1-0 ή 2??

Για αυτό..είπαμε..είναι για ΟΡΕΟ...Βάλτε πίσω το καλό 3.2.1.-1... https://drive.google.com/open?id=1T3NQ_QQafWulIxtD9JT-yH0wYXZtK7Ye

2. Ναι το στοκ είναι το αρχικό,..πολύ καλο για μένα...όχι το κρύο είναι άλλο...το 8e mazi με το 8f ήταν τα τελευταία που είχατε...και το 8g είναι με ρυθμίσεις απ Nougat DOT os..γι αυτό κάνει κόλπα ...μάλλον..

3. Κανένα...είστε σε 8g άν δεν κάνατε ξανά τα προηγούμενα..

απλά σας έφερε όλα τα προφιλ να διαλέξετε..

Mετα το ΟΤΑ ξανά μπες recovery...πηγαινε εσωτερικό χωρο βρες τα αρχεία στο φάκελο Miui9_Profiles μέσα επέλεξε το ζιπ Profile_v8_stock γι αρχή kai flash..κάντο γιατί έχει την μεγαλύτερη απόδοση για cpu/gpu όπως και το 8f κάντο και βλέπεις..

Έτσι ακριβώς το τελευταίο twrp είχα. Ξαναγυρίζω στο παλιό και όλα καλά. Το kryo profile τι είναι?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Hi CrisBal Πώς μπορώ να αυξήσω την ένταση στο (hands free); Μου αρέσει πολύ η δουλειά σου. MIUI9 Nougat Stable-CN-9.5.2.0-V8e_FULL_ROM## - 05.16.2018

Παίζεις με DOLBY ή με V4A που είναι κλασεις ανώτερο...Διάβασε αρχική και κατέβασε τα libs και τους kernels με convolver κι απολαυσε ήχο...:p:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

έλα και το πρώτο... EUI-30s-V14 Update is on air.. ### UPDATE NOW TO NEW OTA VERSION 30s-V14a (09.06.2018)

 

- CHANGELOG FOR UPDATE 30s-V14a

- Expanded status bar toggles cut fix, after we changing DPI scales

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς το τελευταίο twrp είχα. Ξαναγυρίζω στο παλιό και όλα καλά. Το kryo profile τι είναι?

Μαμά τελείως MIUI9_Mi5..πολύ ποιο κρύο τηλέφωνο και μπαταρία αλλά ίσως να έχει μερικα lags..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δίνει ένας φίλος το LeEco Le Max 2 4/64 αγρατζουνιστο σε ασημί χρώμα , με τα παρελκόμενα του όλα μέσα , εκτός το type-c για ακουστικά εκτός του LeEco. 200€ οτιδήποτε άλλο σε pm !
Link to comment
Share on other sites

Μαμά τελείως MIUI9_Mi5..πολύ ποιο κρύο τηλέφωνο και μπαταρία αλλά ίσως να έχει μερικα lags..
Ωραία μια δοκιμή θα κάνω με την πρώτη ευκαιρία.
Δίνει ένας φίλος το LeEco Le Max 2 4/64 αγρατζουνιστο σε ασημί χρώμα , με τα παρελκόμενα του όλα μέσα , εκτός το type-c για ακουστικά εκτός του LeEco. 200€ οτιδήποτε άλλο σε pm !
Μακάρι να το δώσει τόσα λεφτά αλλά δύσκολα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris από τα προφιλ που έδωσες είναι κανένα για καλύτερη μπαταρία?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Έχω ένα x829 με την rom που μου ήρθε το κινητό 5.8.016S και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό, μετά από 3-4 χτυπήματα, σηκώνει την κλήση μόνο του!
Link to comment
Share on other sites

Cris από τα προφιλ που έδωσες είναι κανένα για καλύτερη μπαταρία?

 

Μπαταρία πιστεύω ότι θα είναι το kryo...ίσως και το V8g..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη απόδοση για παιχνίδια όπως pubg ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To stock &το V8f

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Έχω ένα x829 με την rom που μου ήρθε το κινητό 5.8.016S και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό, μετά από 3-4 χτυπήματα, σηκώνει την κλήση μόνο του!

 

Τσεκαρε στις ρυθμίσεις dialer αν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη απάντηση μετά από 3 χτυπήματα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε στις ρυθμίσεις dialer αν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη απάντηση μετά από 3 χτυπήματα..

 

Που ακριβώς είναι αυτό; γιατί το έψαξα αλλά δεν το βρήκα. Αν έχεις και screenshot θα με βοηθούσες

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτό; γιατί το έψαξα αλλά δεν το βρήκα. Αν έχεις και screenshot θα με βοηθούσες

 

Αυτόματη επανάκληση είναι είναι και όχι απάντηση τελικά..:lol:

Screenshot_2018-06-10-20-52-41_1.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δίνει ένας φίλος το LeEco Le Max 2 4/64 αγρατζουνιστο σε ασημί χρώμα , με τα παρελκόμενα του όλα μέσα , εκτός το type-c για ακουστικά εκτός του LeEco. 200€ οτιδήποτε άλλο σε pm !

:lol::lol::lol::lol::lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόβλημα με φόρτιση leeco 820.

Ξαφνικά από χθες βάζω το κινητό το βράδυ να φορτισει και το πρωί η μπαταρια ήταν στο 54% από εκείνη την ώρα το βάζω να φορτίσει και ενώ όταν βάζω το καλώδιο ανάβει πράσινο σταματάει να φορτίζει. Το βάζω στο λάπτοπ να δω αν λειτουργεί το καλώδιο και το διαβάζει κανονικά. Όταν το βάζω στη φόρτιση δεν φορτίζει. Πέρασα άλλη rom μήπως είχε πρόβλημα αλλά πάλι τα ίδια. εβαλα αλλον φορτιστη παλι δεν δουλευει.αν βγάζω λίγο το καλώδιο έξω δείχνει ότι φορτίζει αλλά για μισή ώρα μένει στο 12% τι μπορεί να φταιει; Η μπαταρια, το καλωδιο; αν ξέρει κάποιος ή αν εχει τυχει σε αλλον το ιδιο ας βοηθήσει. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει ακριβως το διο με το δικο μου και της γυναικας μου. Φταιει το καλωδιο αν εχεις τη δυινατοτητα δοκιμασε καποιο αλλο. Εγω προσωπικα αγορασα δυο της blitzwolf πχ https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC6-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144831.html?rmmds=search&cur_warehouse=USAκαι ησυχασα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...