Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις eui το remote λειτουργεί κανονικά. Xposed θες αν για κάποιο λόγο θέλεις να βάλεις άλλη εφαρμογή remote πέραν της στοκ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε εμένα η εφαρμογή "Τηλεχειριστήριο υπερύθρων" ανοίγει, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι με αυτή καθώς δεν αντιδρά σε καμιά επιλογή (αν και κάνει δόνηση) ούτε στο "γρανάζι" των ρυθμίσεων.

Έχω δοκιμάσει με μερικές 3rd-party (πχ AnyMote), αλλά μου λένε ότι κινητό μου δεν έχει ΙR-hardware. Γι'αυτό ρωτάω για το xposed.

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει στην αναμονή και για την 28s v12b ... Όντως μας έχει καλομαθημένους :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας αν ξέρει κάποιος να μου πει μετά από ένα ΜΕΓΑ λάθος που έκανα να βάλω να φυσηξω εκεί που φορτίζει το κινητό και να χαλάσει το μικρόφωνο. Πήρα άλλη υποδοχή που φορτίζει που έχει ενσωματωμένο το μικρόφωνο και δεν δουλεύει ενώ ηχογράφηση κάνει αν Ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας αν ξέρει κάποιος να μου πει μετά από ένα ΜΕΓΑ λάθος που έκανα να βάλω να φυσηξω εκεί που φορτίζει το κινητό και να χαλάσει το μικρόφωνο. Πήρα άλλη υποδοχή που φορτίζει που έχει ενσωματωμένο το μικρόφωνο και δεν δουλεύει ενώ ηχογράφηση κάνει αν Ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει ευχαριστώ

 

 

φιλε ακριβως το ιδιο ειχα κανει και εγω και χαλασα το μικροφωνο ο βλακας

αγορασα ανταλλακτικο(ειναι flex cable με το βυσμα φορτισης και μικροφωνο)το αλλαξα και ολα καλα!!

μου κανει εντυπωση επρεπε να δουλευει ελπιζω να μη στο χαλασαν στη τοποθετηση

ηχογραφηση κανει για εχει 2 μικροφωνα και ισως παιρνει απο το αλλο.

mi8
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στην παρέα!

 

Θέλω τη βοήθειά σας στο εξής: το xposed είναι απαραίτητο για να χρησιμοποιήσω τη θύρα IR για το τηλεχειριστήριο, απ'ότι διαβάζω. Πάω στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις (είμαι με τη V12a) > εγκατάσταση xposed, όπου στο status μου λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένο αλλά ότι υπάρχει update. Πατάω να γίνει, κατεβαίνει, αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή είναι κατεστραμμένη. Τι κάνω λάθος;

Δεν βάζεις το σωστό...Systemless μόνο για Magisk από XDA SDK23 89.2.. Φλασάρεις ναπό TWRP...ή μέσα από την εφαρμογή αφού την αναβαθμίσεις το κατεβάζεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε εμένα η εφαρμογή "Τηλεχειριστήριο υπερύθρων" ανοίγει, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι με αυτή καθώς δεν αντιδρά σε καμιά επιλογή (αν και κάνει δόνηση) ούτε στο "γρανάζι" των ρυθμίσεων.

Έχω δοκιμάσει με μερικές 3rd-party (πχ AnyMote), αλλά μου λένε ότι κινητό μου δεν έχει ΙR-hardware. Γι'αυτό ρωτάω για το xposed.

Στην MIUI9 Nougat δεν υπάρχει ακόμα συμβατό,,,σε όλες τις άλλες ναι...MIUI8-9 MM, αν το χρειάζεσαι πας με αυτές...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην MIUI9 Nougat δεν υπάρχει ακόμα συμβατό,,,σε όλες τις άλλες ναι...MIUI8-9 MM, αν το χρειάζεσαι πας με αυτές...

Ουτε αν βαλουμε το Xposed Module θα παιξουν οι 3rd party IR εφαρμογες? Επισης σε εσενα Χρηστο, με handsfree με ανταπτορα στις κλησεις ακους ηχο? Στις κλησεις συγκεκριμενα, γιατι μουσικη και system sounds ακουγονται κανονικα. Με την MIUI 9.5 Nougat.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Έχω την εντύπωση πως στην τελευταία miui δεν δουλεύει το bluetooth. Ενώ το ενεργοποιώ αυτόματα απενεργοποιείται μόνο του. Υπάρχει κάποιο workaround για να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

Στην MIUI9 Nougat δεν υπάρχει ακόμα συμβατό,,,σε όλες τις άλλες ναι...MIUI8-9 MM, αν το χρειάζεσαι πας με αυτές...
Χρήστο, εννοείς ότι δεν υπάρχει 3rd party ή το official δεν είναι συμβατό; Εγώ, όπως γράφω παραπάνω, είμαι με τη δική σου V12a (ΜΜ) και δεν έχω λόγο να κοιτάξω κάπου αλλού, αν το επίσημο δουλεύει. Για κάποιο λόγο όμως, το πρόγραμμα Τηλεχειριστήριο δε μου επιτρέπει να επιλέξω συσκευή (το γρανάζι των ρυθμίσεων δεν ανοίγει κάποιο μενού).
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει κανονικα όλες τις άδειες που ζητά κατά το πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής; Συσκευή προσθετεις πατώντας στις 3 γραμμές πανω αριστερά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις άδειες δεν το θυμάμαι, αλλά θεωρώ βέβαιο ότι θα τις έδωσα όταν τις ζήτησε. Ούτε οι τρεις γραμμές έχουν κάποια αντίδραση, πέρα από τη δόνηση.
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία MIUI δουλεύει σε όλους το πορτραίτο; Μου δουλεύει μόνο σήμερα μπροστινή κάμερα. Στην πίσω εμφανίζει το smartburst, αλλά βγάζει μια απλή κανονική φωτογραφία. Οι ρυθμίσεις είναι οι προτεινόμενες του Χρήστου.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Για σας και χρονιά πολλά.

Θέλω να πάρω ένα φτηνό και κάλο κινητό.

Le Max 2 X820 και Pro3 Elite X722 είναι και τα 2 γύρο στα 130 Ευρώ.

Με ενδιαφέρει η κάμερα για φώτο και βίντεο αλά και το να αντέχει η μπαταριά.

Πιο να πάρω και γιατί ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία για εμένα προσωπικά το μεγαλο αδύναμο σημειο στο le max 2. Το σωζει η γρηγορη φορτιση. Με καθημερινη χρηση browsing, λιγα βιντεο, λιγα τηλ και λιγο παιχνιδι συνδυαστικα wifi και 4g με το ζορι φτανω κοντα στις 3.30 βαρια 4 ωρες sot..Ρωτησα σε τοπικο καταστημα κινητών ποσο κάνει η αντικασταση μπαταρίας και μου είπαν 10€ συν 11$ η αγορά μπαταρίας απο aliexpress οποτε προσωπικά παρηγγειλα μια 2η και χρησιμοποιω και στις δυο φορτίσεις που κανω για να βγει η ημέρα την γρήγορη φόρτιση και όσο αντέξει. Δε ξερω ποσο καλύτερο είναι το x722 με την 4000mah μπαταρία και την fhd οθόνη. Όσο για το αν αξίζει γενικότερα να το πάρεις το κινητό σε αυτή την τιμή και με το τεράστιο developing που έχει απο πίσω του, θα ελεγα αξίζει αλλά δώσε βάση στο τι γράφει εδώ ο crisbal που ειναι στην κορυφή των devs του κινητού. https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7540346#post7540346

Ρισκαρεις δηλαδή σε τι κομματι θα πέσεις..

Στο δικο μου 4/32 αγορά απο italy geekbuying αποθήκη αν παιζει ρόλο, όλα παίζουν οκ πλην του fingerprint που ναι μεν λειτουργεί αλλά είναι εξαιρετικά "τεμπέλικο" και σχετικά αργό ακόμη και με την στοκ Ρομ οποτε το χρησιμοποιώ σπάνια.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

αν και κατοχος του xiaomi mi note 3 στα λεφτα που βρισκεις το le max2 δεν πλησιαζει κανενα το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

μονο στη μπαταρια πασχει αν του πινεις το αιμα.....

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Επειδη το κινητο μου τα εχει παιξει,αν του κανω ενα wipe internal για να του περασω μια καθαρη rom,θα μπορεσω μετα να δω το internal storage απο το pc μου αν το συνδεσω με καλωδιο για να του περασω το zip της rom και να την εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

Βαλτου την miui 9 Nugat και αν δε σου σβησει μεχρι τις 5 το απογευμα απο πληρη φορτιση το πρωι..........

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε χρειαζεται να του κανεις internal για να περασεις καθαρη rom. Κανε wipe ολα τα υπολοιπα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα πρέπει να έχεις κάνει τα βήματα που περιγράφονται στα αρχικά posts σχετικά με ξεκλείδωμα του bootloader και πέρασμα του twrp, έπειτα μπορείς να περάσεις μια ρομ στην εσωτερική μνήμη, να κάνεις wipe system, data, cache και μετά εγκατάσταση της ρομ που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την τελευταία twrp του cris.Απλα θέλω να κάνω wipe internal.Θα κλειδώσει πάλι ο bootloaderl?Θα μπορώ να δω την internal από το pc μετά το wipe.

Το ότι μπορώ να περάσω ρομ καθαρίζοντας όλα τα άλλα εκτός internal το ξέρω,έχω περάσει ένα σορό ρομ.Απλα θέλω να κάνω wipe internal,για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.. ξερει κανεις σε oreo rom και gcam πως λειτουργεί το slow motion?? γιατί βγαζει σφάλμα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη ερώτηση.

 

Επειδή δεν έχω πλέον το κινητό και το άτομο που το έδωσα παρατήρησε μερικά προβλήματα με την RR που φορούσε, ποια MIUI προτείνεται να περάσω;

 

Θέλω οπωσδήποτε να περνάει safetynet και αν γίνεται να τρέχει την ίδια εφαρμογή δύο φορές.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...