Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CrisBal βγάλε μία miui χωρίς τις αρχικές ρυθμίσεις εγγραφής συσκευής με το password και username για εμάς που δεν μπορούμε να θυμηθούμε τους κωδικούς και είναι κλειδωμένη η συσκευή δεν περνάει άλλη miui.....όπως έβγαλες τις ρυθμίσεις εγγραφής της leeco...αν μπορείς σε παρακαλούμε,σωτήρα μας....

 

Γιατί δεν κάνεις reset password από την σελίδα τους.

Ένα τηλέφωνο χρειάζεται που είχες δηλώσει ή ένα email.

Σε 2-3 λεπτά θα έχεις ξεμπερδέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Ανάσταση να έχουμε. Το Άγιο φως να μας φωτίσει να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι.

Διαβάζω όλα τα σχόλια σας για τις Ρομ που σε κάποιους δουλεύουν τα πάντα και σε άλλους υπάρχουν προβλήματα κολλήματα κλπ.

Να θυμάστε πάντα ότι δυστυχώς η Leeco-letv λίγο πριν βαραίσει κανόνι πήρε ότι υλικά υπήρχαν γύρω γύρω στην Κίνα και έφτιαξε κινητά με υποδιαίστερο hardware και πολλά διαφορετικά υλικά με αποτέλεσμα να φοράνε 7 διαφορετικούς Camera sensors 4 Fingerprint 4Audio κλπ... Αυτό λοιπόν έχει ως αποτέλεσμα σε κάποιους που είναι τυχεροί και έχουν τα σωστά αρχικά hardwareνα μην έχουν προβλήματα..πχ focus issues fp issues κλπ ενώ άλλοι να έχουν. Το μόνο που σώζει λοιπόν τους τελευταίους αγοραστές και χρήστες είναι η φοβερή δουλειά που έκαναν και κάνουν οι developers στις OREO ROMs όπου έχουν προστεθεί όσο το δυνατόν περισσότεροι driver's για όλα τα hardware. Αν λοιπόν έχουμε προβλήματα με τα παραπάνω πάμε αναγκαστικά πλέον με OREO ή με το μαμά όπως ήρθε το τηλέφωνο δλδ που λογικά είχε τους απαιτούμενους drivers.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN-28S PURE_EUI_V6 24.03.2018

 

Flash it through TWRP with wipe caches or with FR from another EUI version. Wait 4 +min untill finish and root it with extra zip if wanted.

 

Changelog

- Stock cleaned and Unrooted

- Including all latest framework patches

- Includes all latest changes inside system

- Includes latest Gcamera fixed modded for MM

- Includes latest 21.03 Gapps

- All letv apps replaced with updated Google apps

- Latest Virtual buttons settings under display settings (GitHub N sources)

-Screen recorder settings and system settings for better battery.

- Dolby latest and V4A (NEED ROOT)

- Includes latest Leui Launcher with notifications and available themes.

- Does not include the advanced apps and settings from V12 for better battery

- Added new Launcher support for calendar dynamic icons (thanks to Ariel)

 

Rom Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1FEcsp-eiyhpBWqZMhANyD8qDxOQGmFyf&export=download

 

Root Magisk Latest-16.0 and manager 5.6.4

-Flashable zip through TWRP without any wipe, after rom installation finished

Download link

https://mega.nz/#!QeRkBIpS!NZCWGzkDsh4fZAd9CVIP_3O4KPI4AxW8C0CIZt6g7HU

 

 

Καλημέρα, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τα πλήκτρα πλοήγησης και να χρησιμοποιήσω μόνο τα εικονικά πλήκτρα (Letvkeys);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τα πλήκτρα πλοήγησης και να χρησιμοποιήσω μόνο τα εικονικά πλήκτρα (Letvkeys);

 

Through settings.... accessibility if I remember well...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη ρομ αναφερεσαι https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrection-remix-v6-0-0-android-8-t3753959 ηhttps://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3765252; Ειναι καλυτερη και απο του infrag που πολλοι προτεινουν;

 

Τελικα η εκδοση που αναφερεις ειναι η τελευταια και πιο ολοκληρωμενη...σε προηγουμενο ποστ ανεφερα για σφαλμα στο ir led αλλα με αυτη την εκδοση ολα εχουν στρωσει οκ...πολυ γρηγορη,stable,παραμετροποιησιμη σε σημειο που απεγκατεστησα xposed και gravity..και αν ρυθμισετε σωστα τις εφαρμογες να μην τραβανε φουλ δεδομενα και μπαταρια τοτε εχει ικανοποιητικη αυτονομια..δεν εχω τσεκαρει ακομα αν δουλευει εδω η επιλογη να απενεργοποιηθει το fast charge..απιστευτη η δουλεια που εχει γινει στις ορεο...μια ματια που εριξα στο xda εχει γεμισει ο κοσμος ορεο ρομς για το le max2..δεν εχω δοκιμασει τις νεοτερες αλλα λογικα θα υπαρξει κι αλλη εξελιξη..κατι ελεγαν οτι προσπαθουν για double click wake

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Δες πως ειναι απο καταναλωση μπαταριας η rr και πες μας γιατι σκεφτομαι να τη δοκιμασω. Σε λιγες μερες θα δοκιμασω και εγω την νεα miui 9, την 28ς v12 και απο οreo μαλλον αυτη του infrag. Καλη ανασταση σε ολους παιδια.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Δες πως ειναι απο καταναλωση μπαταριας η rr και πες μας γιατι σκεφτομαι να τη δοκιμασω. Σε λιγες μερες θα δοκιμασω και εγω την νεα miui 9, την 28ς v12 και απο οreo μαλλον αυτη του infrag. Καλη ανασταση σε ολους παιδια.

 

Κοιτα απο καταναλωση σιγουρα καταναλωνει λιγο πιο πολυ απο android 6...αλλα σε ολες τις ορεο δεν εχω δει καμια διαφορα μεταξυ τους..εχει τη μαγκια η τελευταια rr στη θεματοποιηση και τα κανεις ολα dark αν θελεις και αυξανεται σημαντικα η αυτονομια..αν βαλεις τη τελευταια του infrag τοτε πες αν τελικα διορθωθηκε το θεμαε τις βιντεοκλησεις..στην rr δεν εχω βρει καποιο φαουλ προς το παρον..οτι θελετε βεβαια μα ελεγξω εδω ειμαι...

 

Επι της ευκαιριας καλη ανασταση να εχουμε με υγεια και ευτυχια..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους μας....:D

##-MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-## - 04.07.2018

 

Features

Ported rom with Gemini Mi5

Multilanguage modded OS with other rom Stuff inside(vk)

Prebuilt Gapps

Magisk manager 5.6.4 on board and Magisk zip stable latest 16.0.

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

Compass working

OTA updates on board

Some adjustments inside kernel image for better performance (no more lags)

 

Bugs

None..I haven't...

 

Installation

Make factory reset from another version and install..

!NOTICE! If you are on MIUI unbind from your account before and after that, make the new installation.

From another rom clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1ucWNn3jB0o6pMlErzxP_Tw-7qGrjsqvK&export=download

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει κανείς το zip του remote control; Το διέγραψα κατά λάθος.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Πηγαινε στην αρχικη σελιδα..εκει που εχει ποσταρει ο crisbal την aicp oreo το εχει μεσα να το κατεβασεις..δε ξερω βεβαια αν ειναι μονο για ορεο ρομς..εγω θα το δοκιμαζα πιστευοντας οτι θα δουλεψει..αλλιως θα το διεγραφα παλι..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους μας....:D

##-MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-## - 04.07.2018

 

Features

Ported rom with Gemini Mi5

Multilanguage modded OS with other rom Stuff inside(vk)

Prebuilt Gapps

Magisk manager 5.6.4 on board and Magisk zip stable latest 16.0.

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

Compass working

OTA updates on board

Some adjustments inside kernel image for better performance (no more lags)

 

Bugs

None..I haven't...

 

Installation

Make factory reset from another version and install..

!NOTICE! If you are on MIUI unbind from your account before and after that, make the new installation.

From another rom clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1ucWNn3jB0o6pMlErzxP_Tw-7qGrjsqvK&export=download

 

και ξανα δεν εχω δαχτυλικο ενω με την προηγουμενη miui ειχα....και προβλημα με το bluetooth οποτε παω στην προηγουμενη

Edited by nazgul1379
Link to comment
Share on other sites

και ξανα δεν εχω δαχτυλικο ενω με την προηγουμενη miui ειχα....και προβλημα με το bluetooth οποτε παω στην προηγουμενη

 

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Η Ρομ πετάει με καθαρή...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χρηστός Ανέστη, έβαλα τη MIUI της 1/4 με καθαρή εγκατάσταση και δεν δουλεύει το μικρόφωνο στις εφαρμογές, (παράδειγμα, καταγραφή

βίντεο, οκ google, φωνητικη πληκτρολόγηση, ) μόνο στις κλήσεις δούλευει κανονικά. Έχετε καμιά ιδέα, τι μπορεί να φταίει;

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χρηστός Ανέστη, έβαλα τη MIUI της 1/4 με καθαρή εγκατάσταση και δεν δουλεύει το μικρόφωνο στις εφαρμογές, (παράδειγμα, καταγραφή

βίντεο, οκ google, φωνητικη πληκτρολόγηση, ) μόνο στις κλήσεις δούλευει κανονικά. Έχετε καμιά ιδέα, τι μπορεί να φταίει;

 

Ήρθε UPDATE τώρα δουλεύει ο ήχος παντού αλλά δεν έχεις Auto rotation Kai compass αύριο τα υπόλοιπα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε UPDATE τώρα δουλεύει ο ήχος παντού αλλά δεν έχεις Auto rotation Kai compass αύριο τα υπόλοιπα..

Ευχαριστώ πολύ, θα πρέπει να κάνω clear installation;

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάνατε το OTA V6a flash this zip to revert back to initial rom libs and resolve the overheating and sensors issues. Without any wipe through TWRP...

https://drive.google.com/file/d/1LZOMLcwwr73GbncnhiXrbvzWNUQvvW3Z/view

 

Or flash back the rom dirty...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έχω το Le max 2 και θέλω να βάλω κάποια από τις miui πάνω. Έχει δοκιμάσει κάποιος να μου προτείνετε?

Η τελευταία που έβαλα μου πέθαινε την μπαταρία σε 3 ώρες.... Υπάρχει κάποια ρομ miui που να δουλεύει σχετικά απροβληματιστα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έχω το Le max 2 και θέλω να βάλω κάποια από τις miui πάνω. Έχει δοκιμάσει κάποιος να μου προτείνετε?

Η τελευταία που έβαλα μου πέθαινε την μπαταρία σε 3 ώρες.... Υπάρχει κάποια ρομ miui που να δουλεύει σχετικά απροβληματιστα?

 

Ευχαριστώ

Όπου να ναι ο Crisbal θα ανεβάσει την τελευταία miui 9.5 με ότι διορθώσεις έχει κάνει οπότε περίμενε λίγο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όπου να ναι ο Crisbal θα ανεβάσει την τελευταία miui 9.5 με ότι διορθώσεις έχει κάνει οπότε περίμενε λίγο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ποτέ περίπου δεν ξέρουμε Εε?

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ περίπου δεν ξέρουμε Εε?

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Μόνο ο Cris το ξέρει αυτό αλλά φαντάζομαι μέσα στη βδομάδα θα το τακτοποιήσει. Μας έχει πολύ καλομαθημένους.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!Χρονια πολλά σε όλους!Έχω ένα πρόβλημα με το gps.Αργει πολύ να βρεί δορυφόρους και όταν βρεί μου κάνει συνέχεια συνδέσεις αποσυνδέσεις με αποτέλεσμα να μην ακολουθεί την πορεία μου όταν οδηγά και δεν μπορεί να βρει πού ακριβώς ειμαι..Μου το κανει και με το sygic αλλα και με τους χάρτες της google.Αυτο μου το εκανε και στην 28s αλλα και στην miui που έχω τώρα.Μηπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Επισης να συμπληρωσω με την τελευταια MIUI Nougat 9.5, με το usb-c to 3.5mm adapter και handsfree, κατα τη διαρκεια κλησης δεν ακουω κανεναν ηχο, ουτε με ακουει ο συνομιλητης μου. Κατα τα αλλα system sounds & μουσικη ακουγεται κανονικα απο τα handsfree.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στην παρέα!

 

Θέλω τη βοήθειά σας στο εξής: το xposed είναι απαραίτητο για να χρησιμοποιήσω τη θύρα IR για το τηλεχειριστήριο, απ'ότι διαβάζω. Πάω στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις (είμαι με τη V12a) > εγκατάσταση xposed, όπου στο status μου λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένο αλλά ότι υπάρχει update. Πατάω να γίνει, κατεβαίνει, αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή είναι κατεστραμμένη. Τι κάνω λάθος;

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...