Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cris ριξε μια ματια όποτε μπορέσεις στο βιντεο

 

https://youtu.be/_k5rMoLMm_4

 

εχω βάλει τη v12 clean install και οταν απενεργοποιω τη δονηση και βαζω αθορυβο ενεργοποιειται αυτοματα το μην ενοχλειτε

 

παει καπου το μυαλο σου??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ενοχλητικό στην EUI 28s που η ένταση ειδοποίησης , ήχου κλήσης και ξυπνητηριου είναι συνδεδεμένα και αναγκαστικά αν θέλεις δυνατό ήχο κλήσης να χτυπάνε και αυτά δυνατά. Αλλάζει αυτό κάπως?

Απ' ότι διαβάζω δε γίνεται. Μάλλον πρέπει να αλλάξω τη ρομ. Κρίμα και ήταν πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

cris ριξε μια ματια όποτε μπορέσεις στο βιντεο

 

https://youtu.be/_k5rMoLMm_4

 

εχω βάλει τη v12 clean install και οταν απενεργοποιω τη δονηση και βαζω αθορυβο ενεργοποιειται αυτοματα το μην ενοχλειτε

 

παει καπου το μυαλο σου??

 

Ναι σε διαφορετικό hardware ήχου....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε διαφορετικό hardware ήχου....

 

οποτε δεν μπορουμε να κανουμε κατι απ οτι καταλαβαινω .ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα εδω και 2 μερες την cn28s v12a και απο τοτε δουλευει οποτε να ναι η ταχεια φορτιση με τις περισσοτερες φορες να μην δουλευει. του κανω επαννεκινησεις αλλα παλι τπτ οποτε θυμαται δουλευει και στον ελεγχο συσκευης στο hardware test οταν δεν δουλευει φορτιζει με 930 περιπου ma ενω οταν δουλευει με 1200 νμζ. Με την προηγουμενη ρομ δουλευε παντα κανονικα απλα ειχα αλλα προβληματα και την αλλαξα

 

Καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν μπορουμε να κανουμε κατι απ οτι καταλαβαινω .ευχαριστω

 

Φυσικά και μπορείς. Άλλαξε Ρομ πήγαινε σε OREO όπου έχει όλους τους drivers..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να με βοηθησει?

 

Δοκίμασες να firmware? 466D κλπ? Αν δεν παίζει βάλε μια άλλη Ρομ να δεις τι κάνει..πχ 26s PURE EUIv6 κλπ ή πήγαινε σε OREO..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να firmware? 466D κλπ? Αν δεν παίζει βάλε μια άλλη Ρομ να δεις τι κάνει..πχ 26s PURE EUIv6 κλπ ή πήγαινε σε OREO..

 

Οταν ειναι κλειστο δουλευει η γρηγορη φορτιση να δοκιμασω να ξαναφλασαρω την ρομ? Απλα θελω μια σταθερη και αξιοπιστη ρομ. Ειχα την google tele rom αλλα μ κανε 2 φορες το ιδιο θεμα μετα απο καποιους μηνες και για αυτο αποφασισα να την αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Υπάρχει κανεις που να δινει το κινητο η να ξερει κανεναν που να το πουλαει??Ενδιαφέρομαι για εναν φιλο!Ας μου στειλει pm οποιος πουλαει!! Ευχαριστωω!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην τελευταια εκδοση rr oreo δουλευει ο φωτισμος πληκτρων που δε δουλευε σε παλιες εκδοσεις..προσωπικα δε μπορω να βρω πλεον κατι που δε λειτουργει(απο αυτα που χρησιμοποιω παντα)..βιντεοκλησεις εννοειται δουλευουν απο παλια εκδοση
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγόρι μου v12 να βρεις την υγεία σου!!!

 

v12 Ειχα και την φλασαρα αλλες 2 φορες μηπως δεν εκατσε καλα αλλα παλι το ιδιο τωρα δοκιμασα την 28s pure eui να δω τι θα κανει αλλιως θα γυρισω στην google tele παλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην τελευταια εκδοση rr oreo δουλευει ο φωτισμος πληκτρων που δε δουλευε σε παλιες εκδοσεις..προσωπικα δε μπορω να βρω πλεον κατι που δε λειτουργει(απο αυτα που χρησιμοποιω παντα)..βιντεοκλησεις εννοειται δουλευουν απο παλια εκδοση

 

Μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις εάν υπάρχει στις ρυθμίσεις, μενού για διόρθωση χρωμάτων (κόκκινο - πράσινο - μπλε) ή ρύθμιση της θερμοκρασίας του λευκού χρώματος;

Πόσες ώρες SOT βγάζει η μπαταρία;

Ευχαριστώ

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις στη διαμορφωση του στυλ θεματος ναι υπαρχουν αυτα τα χρωματα ως δευτερευον χρωμα..οπως και πολλα ακομα...αν δεν εννοεις αυτο,πες μου ποια διαδρομη να ακολουθησω και να σου πω αμεσως...

 

Επισης δουλευει ο στοκ φακος..δε χρειαζεται πλεον εφαρμογη..

 

Ειναι μακραν η πιο παραμετροποιησιμη ρομ που εχω περασει..στο μενου διαμορφωση εχει να αλλαξεις τα παντα..

 

Να σου πω τωρα οτι ποτε δε καταλαβα τι ειναι το sot οσα χρονια πειραζω android..δε το εχω ψαξει κιολας να σου πω την αληθεια..τη μπαταρια την αξιολογω μεσω της χρησης που κανω αφου καθημερινα κανω τα ιδια σχεδον πραγματα λογω δουλειας...πες μου πως μετραω sot και θα σου πω ακριβως.παντως γενικα πολυ ευχαριστημενος ειμαι.

 

Υ.Γ. αν το sot ειναι screen on time τοτε προς το παρον ειναι 1:30 ωρα και εχω ακομα 47%..θα σου πω αυριο ακριβως..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λοιπόν το θέμα φτιάχτηκε τελικά με πολύ απλό τρόπο. Διάβασα ότι άλλοι το φτιάξανε συνδέοντας το στο υπολογιστή και πατοντας το vol.- &power on δεν το δοκίμασα αλλά καλό είναι αν το πάθει κάποιος να τον δοκιμάσει. Εγώ λοιπόν κράτησα πατημένο το power on και μετά από λίγο έκανε επανεκκίνηση μόνο του και όλα καλά επανήλθε.Εχω να ευχαριστήσω τον chemeng που έπαθε και αυτός το ίδιο και ανταποκρίθηκε άμεσα και μου είπε πως έφτιαξε το δικό του με <<επανεκκίνηση>> αν και δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω γιατί επανήλθε πριν το διαβάσω , πιστεύω ότι θα φτιαχνόταν και έτσι . Οπότε αν κάποιος το πάθει ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις στη διαμορφωση του στυλ θεματος ναι υπαρχουν αυτα τα χρωματα ως δευτερευον χρωμα..οπως και πολλα ακομα...αν δεν εννοεις αυτο,πες μου ποια διαδρομη να ακολουθησω και να σου πω αμεσως...

 

Επισης δουλευει ο στοκ φακος..δε χρειαζεται πλεον εφαρμογη..

 

Ειναι μακραν η πιο παραμετροποιησιμη ρομ που εχω περασει..στο μενου διαμορφωση εχει να αλλαξεις τα παντα..

 

Να σου πω τωρα οτι ποτε δε καταλαβα τι ειναι το sot οσα χρονια πειραζω android..δε το εχω ψαξει κιολας να σου πω την αληθεια..τη μπαταρια την αξιολογω μεσω της χρησης που κανω αφου καθημερινα κανω τα ιδια σχεδον πραγματα λογω δουλειας...πες μου πως μετραω sot και θα σου πω ακριβως.παντως γενικα πολυ ευχαριστημενος ειμαι.

 

Υ.Γ. αν το sot ειναι screen on time τοτε προς το παρον ειναι 1:30 ωρα και εχω ακομα 47%..θα σου πω αυριο ακριβως..

Σε αυτη τη ρομ αναφερεσαι https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrection-remix-v6-0-0-android-8-t3753959 ηhttps://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3765252; Ειναι καλυτερη και απο του infrag που πολλοι προτεινουν;

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix-oreo/files/x2/ κατεβασα την τελευταια που απ οτι βλεπω ειναι η 20/03..αυτη που λες ειναι 30/03..τωρα η δεν ειναι η ιδια η δεν την εχουν βαλει ακομα στο σαιτ που εκανα επικολληση πιο πανω...θυμισε μου του infrag ειναι η aicp??αν ναι τοτε στατησα να την δοκιμαζω απο τοτε που δε μου επαιζε η μπροστα καμερα βιντεοκλησεις.οπως και την pixel
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσω στην αναβάθμιση της v12a , η θα έχω κάποιο προβλημα όπως διάβασα πιο πάνω ??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσω στην αναβάθμιση της v12a , η θα έχω κάποιο προβλημα όπως διάβασα πιο πάνω ??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι μείνε όπως είσαι γιατί ο καινούργιος κερνελ έχει battery drain και σε κάποια παιδιά είχε και θέμα η κάμερα ή καντην να είσαι σε 12a και βάλε το zip του παλιού κερνελ καπάκι.

https://mega.nz/#!wa4gTKqK!g1SzHQObddBmQL04nAsboYrFfw3Pt7nFeyTHG7vBnN4

 

Τελειώνω καινούργιαmiui9 stable για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα και θα δώσω και update V12b με τον καινούργιο κερνελ που λύθηκε το πρόβλημα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι μείνε όπως είσαι γιατί ο καινούργιος κερνελ έχει battery drain και σε κάποια παιδιά είχε και θέμα η κάμερα ή καντην να είσαι σε 12a και βάλε το zip του παλιού κερνελ καπάκι.

https://mega.nz/#!wa4gTKqK!g1SzHQObddBmQL04nAsboYrFfw3Pt7nFeyTHG7vBnN4

 

Τελειώνω καινούργιαmiui9 stable για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα και θα δώσω και update V12b με τον καινούργιο κερνελ που λύθηκε το πρόβλημα.

Δώσε και σώσε. Πάρτε κόσμε εδώ οι καλές ρομ από τον Cris.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη επίσημη δεν έχουμε ( δεν μας νοιάζει βέβαια με τόσο developing ολόγυρα) αλλά πάρτε και νέο μοντέλο να έχετε.. :lol:

https://m.aliexpress.com/item/32837251420.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32837251420&productSubject=Original-Letv-LeEco-RAM-6GB-ROM-128GB-le-Turbo-X950-Dolbywith-samsung-screen-FDD-4G-Cell

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη επίσημη δεν έχουμε ( δεν μας νοιάζει βέβαια με τόσο developing ολόγυρα) αλλά πάρτε και νέο μοντέλο να έχετε.. :lol:

https://m.aliexpress.com/item/32837251420.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32837251420&productSubject=Original-Letv-LeEco-RAM-6GB-ROM-128GB-le-Turbo-X950-Dolbywith-samsung-screen-FDD-4G-Cell

 

Ας βγάζαν ένα 6" με 835 στα 250,00 να τρελαθούμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αλλά πάρτε και νέο μοντέλο να έχετε.. :lol:

Το θέμα δεν είναι να το πάρουμε εμείς μόνο αλλά και εσύ :lol: και κάνα 2 ακόμη αστέρια devs που έχετε απογειώσει το x820 γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα να το πάρουμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Όχι μείνε όπως είσαι γιατί ο καινούργιος κερνελ έχει battery drain και σε κάποια παιδιά είχε και θέμα η κάμερα ή καντην να είσαι σε 12a και βάλε το zip του παλιού κερνελ καπάκι.

https://mega.nz/#!wa4gTKqK!g1SzHQObddBmQL04nAsboYrFfw3Pt7nFeyTHG7vBnN4

 

Τελειώνω καινούργιαmiui9 stable για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα και θα δώσω και update V12b με τον καινούργιο κερνελ που λύθηκε το πρόβλημα.

Αναμένω την 12b τότε :)

 

Και όπως λέει και τ φιλαράκι από πάνω , αν δεν το πάρεις εσύ και τα τσακάλια που μας έχετε απογειώσει το le max δεν αξίζει να τ πάρουμε

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη επίσημη δεν έχουμε ( δεν μας νοιάζει βέβαια με τόσο developing ολόγυρα) αλλά πάρτε και νέο μοντέλο να έχετε.. :lol:

https://m.aliexpress.com/item/32837251420.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32837251420&productSubject=Original-Letv-LeEco-RAM-6GB-ROM-128GB-le-Turbo-X950-Dolbywith-samsung-screen-FDD-4G-Cell

 

Εγώ πάντως το καθυστερώ όσο γίνεται για αγορά νέας συσκευής μέχρι να αλλάξεις εσύ και να ξεκινήσεις το πείραγμα της

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...