Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι δοκίμασα και εγώ. Themes γι αυτή τη ρομ που βρίσκουμε?

Μέχρι τώρα μου έχει κάνει ενα force close στο play store και μια φορα στη google (?) camera (η μεσαια) πηγαινε να κανει focus και δεν επαιρνε ποτε φωτο.

Κατα τα άλλα πολύ smooth

 

Θέματα τα 125 pure EUI 28s

FC στην αρχή για να update αφού κάθε 2 μέρες αλλάζουν..:lol:

Camera ανοίγεις τις 2 μαμά να κρατήσει ρυθμίσεις και μετά παίζουν όλες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου κύριε έχουμε κάποιο link? :D

Ρωτάω γιατι στις ρυθμίσεις του launcher εχει 3. Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Edit: Βρήκα το link :D

https://mega.nz/#!xLAnhaKb!1bF0R0O-GKShgIJxgVaomGZD4VqgAwfm0JyURYJLNGc

Τώρα μένει το πώς :D

Edit 2: install απο twrp :D

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και τη χαζη ερωτηση της ημερας: οπου βλεπω V12 και PureEUI μιλαμε για Android 6 σωστα; Στις οποιες δεν εχουμε Google Camera.. Στη δημοσιευση της V12 γραφει κατι για HDR-A. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

CN-28S PURE_EUI_V6 24.03.2018

Πως μπορεί να γίνει εγκατασταση με ρυθμίσεις κρατημενες απο την google? και οχι σαν νεα συσκευή? το εχει τσεκαρισμένο και δεν μπορω να επιλεξω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

CN-28S PURE_EUI_V6 24.03.2018

Πως μπορεί να γίνει εγκατασταση με ρυθμίσεις κρατημενες απο την google? και οχι σαν νεα συσκευή? το εχει τσεκαρισμένο και δεν μπορω να επιλεξω κατι αλλο.

 

Δεν μπορεί σε ΜΜ από Νοugat AOSP και μετά Pixel κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και τη χαζη ερωτηση της ημερας: οπου βλεπω V12 και PureEUI μιλαμε για Android 6 σωστα; Στις οποιες δεν εχουμε Google Camera.. Στη δημοσιευση της V12 γραφει κατι για HDR-A. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο;

Google camera εχουμε αλλά για MM χωρίς πολλές παραμέτρους και portrait mode...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έψαξα στην πρώτη σελίδα και δεν τα βρήκα... Επίσης απέχω πολύ καιρό και έχω χάσει τελείως την σειρά του νήματος...

Εβαλα την v12a και θέλω ένα album που χρησιμοποιούσα και δεν μπορώ να βρω ούτε το reply στο νήμα ούτε που το είχα βρει... Ο Χρήστος τα είχε ποσταρει

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε εγκαταστησει τη νεα miui και μιλατε για παραπανω battery drain μπορειτε να δωσετε περισσοτερες πληροφοριες γιατι σκεφτομαι να τη δοκιμασω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση . Ήμουν με την v12a είχα περάσει τα 125 θέματα και δεν τα ήθελα ποια και ξαναπέρασα από πάνω χωρίς κανένα απολύτως wipe την v12 και πράγματι τωρα δεν μου τα εμφανίζει...ξέρουμε αν σβήστηκαν πράγματι η αν υπάρχουν κάπως και ποιανού χώρο στην μνήμη ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση . Ήμουν με την v12a είχα περάσει τα 125 θέματα και δεν τα ήθελα ποια και ξαναπέρασα από πάνω χωρίς κανένα απολύτως wipe την v12 και πράγματι τωρα δεν μου τα εμφανίζει...ξέρουμε αν σβήστηκαν πράγματι η αν υπάρχουν κάπως και ποιανού χώρο στην μνήμη ?

Όχι σβήστηκαν όλα γιατί η εγκατάσταση διαγράφει τελείως το system partition οπότε όλα όσα μπαίνουν εκεί φεύγουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έψαξα στην πρώτη σελίδα και δεν τα βρήκα... Επίσης απέχω πολύ καιρό και έχω χάσει τελείως την σειρά του νήματος...

Εβαλα την v12a και θέλω ένα album που χρησιμοποιούσα και δεν μπορώ να βρω ούτε το reply στο νήμα ούτε που το είχα βρει... Ο Χρήστος τα είχε ποσταρει

Όταν λες άλμπουμ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες άλμπουμ?

 

Κάποτε είχες κάνει ένα άρθρο με κάποια extra app και είχες και μια συλλογή φωτογραφιών με όνομα "album" (κίτρινο εικονίδιο).

Τελικά το βρήκα πριν καμιά ώρα στο play store και λέει ότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή..

Όποτε άκυρο..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα εδω και 2 μερες την cn28s v12a και απο τοτε δουλευει οποτε να ναι η ταχεια φορτιση με τις περισσοτερες φορες να μην δουλευει. του κανω επαννεκινησεις αλλα παλι τπτ οποτε θυμαται δουλευει και στον ελεγχο συσκευης στο hardware test οταν δεν δουλευει φορτιζει με 930 περιπου ma ενω οταν δουλευει με 1600 νμζ. Με την προηγουμενη ρομ δουλευε παντα κανονικα απλα ειχα αλλα προβληματα και την αλλαξα

 

up.........

Link to comment
Share on other sites

Google camera εχουμε αλλά για MM χωρίς πολλές παραμέτρους και portrait mode...

Η απόδοση σε χαμηλό φωτισμό είναι κοντά με αυτή σε Oreo - Nougat;

Κάποτε είχες κάνει ένα άρθρο με κάποια extra app και είχες και μια συλλογή φωτογραφιών με όνομα "album" (κίτρινο εικονίδιο).

Τελικά το βρήκα πριν καμιά ώρα στο play store και λέει ότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή..

Όποτε άκυρο..

Το album της Sony λες. Αν το κατεβάσεις σε apk από ίντερνετ θα σου παίξει. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Piktures πάντως. Πιστεύω ότι θα σου αρέσει ακόμα καλύτερα ;)

====================================================

Στην τελευταία Oreo AICP έχει και άλλος το Θέμα ότι ο συνομιλητής σχεδόν σε όλες τις κλήσεις ακούει τον εαυτό του με επιστροφή; Ειδικά αν μιλάω με ανοιχτή ακρόαση συμβαίνει πάντα. Υπάρχει τρόπος να φτιάξει αυτό;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Cris είχα πρόβλημα στη miui.Μετά απο φόρτιση η μπαταρία έμεινε σε υψηλή θερμοκρασία για αρκετή ώρα και το κινητό έκανε restart απο μόνο του.Δυστυχώς μετά το restart είχα bootloop ακόμα και μετά απο wipe σε dalvik/cache.

Νομίζω μου το είχε ξαναπαρουσιάσει το συγκεκριμένο πρόβλημα και σε παλαιότερη miui απλά με τα wipes έστρωσε.Μάλλον εγώ κάνω κάτι λάθος στο installation καθώς μου υο έχει παρουσιάσει μόνο με τις miui roms, απλά ενημερώνω σε περίπτωση που εμφανιστεί και σε άλλον μελλοντικά.

Κατα τα λοιπά εξαιρετική rom πραγματικά.Απο τις καλύτερες που έχω δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση σε χαμηλό φωτισμό είναι κοντά με αυτή σε Oreo - Nougat;

 

Το album της Sony λες. Αν το κατεβάσεις σε apk από ίντερνετ θα σου παίξει. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Piktures πάντως. Πιστεύω ότι θα σου αρέσει ακόμα καλύτερα ;)

====================================================

Στην τελευταία Oreo AICP έχει και άλλος το Θέμα ότι ο συνομιλητής σχεδόν σε όλες τις κλήσεις ακούει τον εαυτό του με επιστροφή; Ειδικά αν μιλάω με ανοιχτή ακρόαση συμβαίνει πάντα. Υπάρχει τρόπος να φτιάξει αυτό;

 

Εγώ πάντως με την τελευταία aicp του infrag, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στις κλήσεις με το ακουστικό του τηλεφώνου ή το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την τελευταία aicp του infrag, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στις κλήσεις με το ακουστικό του τηλεφώνου ή το bluetooth.

 

δεν εχεις προβλημα με το scroll του facebook????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την τελευταία aicp του infrag, δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στις κλήσεις με το ακουστικό του τηλεφώνου ή το bluetooth.

Για το συνομιλητη λεω. Ακουνε τον εαυτο τους δυο φορες οταν μου μιλουν. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Εσενα δε σου εχει παραπονεθει κανεις;

δεν εχεις προβλημα με το scroll του facebook????

Το ειχες αναφερει το προβλημα αυτο στο παρελθον, δεν το ελυσες ακομα; Δεν ειναι φυσιολογικο παντως. Εχω γυρω μου αρκετα X2 και δεν εχω δει, ουτε μου εχουν αναφερει κατι τετοιο.. Εχεις δοκιμασει καποιο wipe dalvik και cache, και μετα καμια καθαρη εγκατασταση;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Για το συνομιλητη λεω. Ακουνε τον εαυτο τους δυο φορες οταν μου μιλουν. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Εσενα δε σου εχει παραπονεθει κανεις;

 

Το ειχες αναφερει το προβλημα αυτο στο παρελθον, δεν το ελυσες ακομα; Δεν ειναι φυσιολογικο παντως. Εχω γυρω μου αρκετα X2 και δεν εχω δει, ουτε μου εχουν αναφερει κατι τετοιο.. Εχεις δοκιμασει καποιο wipe dalvik και cache, και μετα καμια καθαρη εγκατασταση;

 

Μιλάω μόνο για τις Oreo roms.. Δεν το έχω αναφέρει εγώ το πρόβλημα στις προηγούμενες σελίδες απλά το επισημαίνω και εγώ επειδή όταν έριξα μια Oreo επάνω το παρατήρησα και εγώ... Την έβγαλα και είμαι με τη ρομ του Χρήστου και έχω βρει την ησυχία μου... Και στο Xda αν δεις αναφέρεται το πρόβλημα με τις Oreo...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω μόνο για τις Oreo roms.. Δεν το έχω αναφέρει εγώ το πρόβλημα στις προηγούμενες σελίδες απλά το επισημαίνω και εγώ επειδή όταν έριξα μια Oreo επάνω το παρατήρησα και εγώ... Την έβγαλα και είμαι με τη ρομ του Χρήστου και έχω βρει την ησυχία μου... Και στο Xda αν δεις αναφέρεται το πρόβλημα με τις Oreo...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι να σου πω, εγω εχω περασει την AICP του Infrag σε 6-7 συσκευες, δε μου εχει παραπονεθει κανεις.. Αλλες δεν εχω δοκιμασει.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις προβλημα με το scroll του facebook????
Επειδή παρακολουθώ το νήμα κάθε μέρα, και το έχεις ξαναγράψει τουλάχιστον 3 φορές, να σου πω και εγώ της εντυπώσεις μου, μιας και φοράω την την oreo από Γενάρη που πρωτοβγήκε, όντως το scroll Facebook δεν τρέχει σύμφωνα με τα δεδομένα μιας άλλης συσκευής, είναι λίγο ποιο αργό αλλά η κατάσταση δεν είναι και τόσο δραματική, σύμφωνα με αυτά που περιγράφεις, το fb ειναι βαριά εφαρμογή με πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, με αυτά που βλέπω στο δικό μου τουλάχιστον. 6/64

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ το νήμα κάθε μέρα, και το έχεις ξαναγράψει τουλάχιστον 3 φορές, να σου πω και εγώ της εντυπώσεις μου, μιας και φοράω την την oreo από Γενάρη που πρωτοβγήκε, όντως το scroll Facebook δεν τρέχει σύμφωνα με τα δεδομένα μιας άλλης συσκευής, είναι λίγο ποιο αργό αλλά η κατάσταση δεν είναι και τόσο δραματική, σύμφωνα με αυτά που περιγράφεις, το fb ειναι βαριά εφαρμογή με πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, με αυτά που βλέπω στο δικό μου τουλάχιστον. 6/64

 

 

Eπειδή παρακολουθώ και εγώ το νήμα καθημερινά και επειδή επίσης ξέρω καλά τι γράφω και που το γράφω,ΔΕΝ το έχω αναφέρει εγώ ξανά το συγκεκριμένο θέμα.. μπερδεύεσαι με το άλλο το παληκάρι που το εχει ξαναγράψει...επίσης δεν μιλάω για τη συσκευή η οποία τρεχει το facebook σφαιρα με οποιαδηποτε αλλη ρομ,μιλαω ΜΟΝΟ για τις oreo στην συγκεκριμενη συσκευη...

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

Cris με τον διαχειριστή εξοικονόμησης ενέργειας είχες κάνει καμιά ρύθμιση και έπιασες τόσο μεγάλο SOT ή απλώς το ενεργοποίησες και τέλος? Εγώ που το έχω ενεργοποιήσει και με 20% περίπου φωτεινότητα και μερικές εφαρμογές να μην τις κλείνει δεν έχω δει καμιά διαφορά ως τώρα που έχω φτάσει στο 55%. Έχει κανένα άλλο μαγικό?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris με το v12a update στην 28s δεν μου δουλεύει το wifi.. Πώς διορθώνεται φίλε??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...