Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα μια γνωμη :) Ειμαι με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece και θα ηθελα να παω σε μια πιο προσφατη. Ποια θα μου προτεινατε σαν πιο Stable .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα μια γνωμη :) Ειμαι με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece και θα ηθελα να παω σε μια πιο προσφατη. Ποια θα μου προτεινατε σαν πιο Stable .
V12a έτσι απλά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει στο Χ820 αυτή τη ρομαντική και μου έκατσε καλά και σε μπαταρία και σε λειτουργία.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/du-12-x2-t3767461

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ αν ειναι ευκολο θνξ.
Post 14755 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7365498#. Στην πρώτη σελίδα να ξέρεις βρίσκεις τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

günaydın nasılsın rom çok güzel ancak kulaklıktan ses gelmiyor .:)

 

Hi. At English please..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάζαν ένα 6" με 835 στα 250,00 να τρελαθούμε.

 

δεν μπορω να καταλαβω ειναι διαθεσιμο προς πωληση ενα κινητο καινουριο le eco που μετα βιας βρισκεις πληροφοριες στο ιντερνετ.....μονο η le eco μπορει να το κανει αυτο...αλλα πολυ ασχημο ρε παιδια

mi8
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια, πέρασα τη νέα Miui πάνω από την τελευταία Miui και δυστυχώς δεν περνάει τις επαφές ούτε από αρχείο ούτε μπορώ να καταχωρήσω χειροκίνητα, δεν κρατάει ούτε μητρώο κλήσεων, έκανα και δεύτερη εγκατάσταση της Miui πάλι τα ίδια. Sos
LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ειναι διαθεσιμο προς πωληση ενα κινητο καινουριο le eco που μετα βιας βρισκεις πληροφοριες στο ιντερνετ.....μονο η le eco μπορει να το κανει αυτο...αλλα πολυ ασχημο ρε παιδια

 

δεν είναι καινούργιο, το X950 όπως και το X850 κυκλοφορούν στο alixpress απ'το προηγούμενο χρόνο και στην ουσία μόνο από ένα πωλητή παράνομα βέβαια και χωρίς καμία έγκριση απ'τη leeco

Link to comment
Share on other sites

CrisBal βγάλε μία miui χωρίς τις αρχικές ρυθμίσεις εγγραφής συσκευής με το password και username για εμάς που δεν μπορούμε να θυμηθούμε τους κωδικούς και είναι κλειδωμένη η συσκευή δεν περνάει άλλη miui.....όπως έβγαλες τις ρυθμίσεις εγγραφής της leeco...αν μπορείς σε παρακαλούμε,σωτήρα μας....
Link to comment
Share on other sites

CrisBal βγάλε μία miui χωρίς τις αρχικές ρυθμίσεις εγγραφής συσκευής με το password και username για εμάς που δεν μπορούμε να θυμηθούμε τους κωδικούς και είναι κλειδωμένη η συσκευή δεν περνάει άλλη miui.....όπως έβγαλες τις ρυθμίσεις εγγραφής της leeco...αν μπορείς σε παρακαλούμε,σωτήρα μας....

 

ΈχειςTWRP με aroma file manager πηγαίνεις μετονομάζει το xiaomi account apk σε .apk.xxx επανεκκίνηση και μπαίνεις χύμα στο κύμα...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια, πέρασα τη νέα Miui πάνω από την τελευταία Miui και δυστυχώς δεν περνάει τις επαφές ούτε από αρχείο ούτε μπορώ να καταχωρήσω χειροκίνητα, δεν κρατάει ούτε μητρώο κλήσεων, έκανα και δεύτερη εγκατάσταση της Miui πάλι τα ίδια. Sos

 

Clean installation και unbind account πρώτα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έλα κι ένα σούπερ άλμπουμ...

https://www.instagram.com/p/BZwT4MBD20V/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από αλλαγές. Απλά βάλε μια OREO με τους driver's για όλα τα hardware ενσωματωμένα στον κερνελ..

 

Εβαλα την AOSiP OREO 8.1 στο x820 LeMax2 ενός+ έτους κινητού μου και διορθώθηκε το πρόβλημα με το focus της κάμερας αλλά δεν μου πολυαρεσε η oreo(δοκίμασα και την resurection remix oreo αλλά δεν άνοιγε το playstore). Έχω λοιπόν εδώ και 2 μέρες περίπου την AOSiP OREO 8.1 αλλά έχω θεματακια

---Το δακτυλικό τις μισές φορές δεν ανοίγει το τηλέφωνο βγάζοντας μου να σχεδιάσω το screen lock pattern ώστε να ανοίξει και ακόμα και αν προσπαθήσω επανειλημμένα να ανοίξει παραμένει το screen lock pattern.

---Δεν μπορώ να απενεργοποιησω την μια κάρτα σιμ από τις δυο που έχω στο συρταρακι όπως έκανα με την miui και την v 12a

---Η μπαταριά έχω την αίσθηση ότι πέφτει πιο γρήγορα

---Παρουσιάζει σφάλμα αναπαραγωγής το novago

Τελος πάντων να μη σας ζαλίζω ήθελα απλά μια συμβουλή για το ποια oreo είναι η πιο απροβληματιστη??? και επισης να αναφέρω οτι τελικά η v12a και η MIUI9 Nougat Stable-9.2.1.0 με την οποια ηρθα σε επαφη για πρωτη φορα θεωρω ως καλυτερες ρομ μεχρι στιγμης για μενα.

@CrisBal ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σου ! :thanks:

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο που παρατηρησα οσες μερες εκανα αναβαθμιση στην rr oreo ειναι οτι στη τελευταια εκδοση δε δουλευουν οι υπερυθρες..σαν να μην εχει drivers..περασα το irfix της aicp αλλα τιποτα...καμια ιδεα;;;προς το παρον γυρισα στη προηγουμενη εκδοση...υπαρχει τροπος οτι λειπει και γι αυτο δε παιζουν να το τραβηξουμε απ τη παλια στη νεα εκδοση;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Φοράω τη V12 και στο βιντεο οταν τραβαω και κουναω αργα το κινητο ζουμαρει και ξεζουμαρει μονο του με αποτελεσμα ολα τα βιντεο να ειναι ασχημα.εχω βαλει το focus fix το κανει και σε άλλους??μήπως να τραβάω με άλλη εφαρμογη κάμερας και οχι με τη στανταρ??
mi8
Link to comment
Share on other sites

Φοράω τη V12 και στο βιντεο οταν τραβαω και κουναω αργα το κινητο ζουμαρει και ξεζουμαρει μονο του με αποτελεσμα ολα τα βιντεο να ειναι ασχημα.εχω βαλει το focus fix το κανει και σε άλλους??μήπως να τραβάω με άλλη εφαρμογη κάμερας και οχι με τη στανταρ??

 

Το ίδιο ακριβώς μου κάνει και μενα

Link to comment
Share on other sites

Φοράω τη V12 και στο βιντεο οταν τραβαω και κουναω αργα το κινητο ζουμαρει και ξεζουμαρει μονο του με αποτελεσμα ολα τα βιντεο να ειναι ασχημα.εχω βαλει το focus fix το κανει και σε άλλους??μήπως να τραβάω με άλλη εφαρμογη κάμερας και οχι με τη στανταρ??

 

πάτα το χέρι σου στην εικόνα για να σταματήσει το autofocus

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ενοχλητικό στην EUI 28s που η ένταση ειδοποίησης , ήχου κλήσης και ξυπνητηριου είναι συνδεδεμένα και αναγκαστικά αν θέλεις δυνατό ήχο κλήσης να χτυπάνε και αυτά δυνατά. Αλλάζει αυτό κάπως?

Αλλάζει αν βάλεις xposed framework. Υπάρχει το gravitybox (MM) που μέσα σε όλα τα άλλα που κάνει (που λόγω ΕUI δεν είναι πλήρως συμβατά με την ρομ αυτή),αλλά κάνει και αυτό που θες. Εγώ το χρησιμοποιώ γιαυτό το σκοπό συν του ότι έχω αλλάξει την λειτουργία των φυσικών πλήκτρων. πχ θέλω με μονό κλικ να λειτουργεί σαν μενού το κουμπί και με κρατημένο σαν multitask button.

Link to comment
Share on other sites

CrisBal βγάλε μία miui χωρίς τις αρχικές ρυθμίσεις εγγραφής συσκευής με το password και username για εμάς που δεν μπορούμε να θυμηθούμε τους κωδικούς και είναι κλειδωμένη η συσκευή δεν περνάει άλλη miui.....όπως έβγαλες τις ρυθμίσεις εγγραφής της leeco...αν μπορείς σε παρακαλούμε,σωτήρα μας....[/Q

Cris εκανα αυτό που ειπες αλλά προχωραει μέχρι τις καρτες sim μετα τιποτα...μένει εκεί δεν κανει κάτι....τσεκαρα αν έχει γίνει η μετονομασία και ηταν εντάξει....τι να κάνω να έχω την miui...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους συμφορουμίτες, καλό Πάσχα να έχουμε! Στο πρόβλημα τώρα... φοράω 12a και παρατήρησα ότι στον Διαχειριστή Τηλεφώνου, όταν επέλεγα κάποια από τις δύο πρώτες επιλογές - καθαρισμός καταλοίπων ή έλεγχος χρήσης δεδομένων - η εφαρμογή έκλεινε...έκανα wipe cache και davlik , πέρασα τον kernel της 12... τίποτα... υπάρχει σε ζιπάκι; Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έβαλα δοκιμαστικά τη τελευταία MUI και παρατήρησα ότι έχει τρελά κολλήματα... Όλα wipe εκτός από internal.... δε θα έμενα ούτως ή άλλως σαυτη αλλά μου κάνει εντύπωση επειδή διαβάζω καλά λόγια....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...