Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει και την Stable του crisbalκαι την miui και άλλες και πάλι το ίδιο πράγμα έφτιαξα το θέμα με το WiFi αλλά τα υπόλοιπα παραμένουν
Link to comment
Share on other sites

Η 7.1 ποτέ δεν με δημιούργησε πρόβλημα με το WiFi ούτε και η 8, νομίζω ότι έχει να κάνει με κάποιους τύπους ρουτερ, όχι με όλους.. Πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθεί

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γυρισα σε 7 Nougat αλλα στην εκδοση 7/1/2018 και συνδεθηκα κανονικα.

Τωρα θα δοκιμασω την εκδοση 13/1 γιατι πραγματικα η oraio ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει στο κινητο μου.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

@kidonakisg Settings-> Aicp extras -> Status bar -> Battery bar disable

 

ωραιος..εφυγε..μεχρι να ξαναβρουμε που ειναι οι ρυθμισεις θα παρει λιγο..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλαω το δικό μου lemax 2 x829 ασημι 6gb ram 128gb το τηλέφωνο είναι στη πενα σε άριστη κατάσταση αγρατζουνιστο με τεμπερ γκλας και ενα αλλο mofi άθικτο στο κουτι του και με 2θηκες.... Ο λόγος που δίνεται είναι επειδή φίλος μου πουλά το σ7 εντζ του και μου το δίνει σε φιλική τιμή! Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εσάς η κάποιος φίλος σας στείλτε π.μ και θα τα βρούμε σε όλα!! Up
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαστε λιγο γιατι θα με τρελανει τωρα δυο μερες το κινητο...περναω την ορεο 06/01 χτες..μου τρωει σχεδον ολο το βραδυ να τη στησω και τη φερνω στο σημειιο που θελω..κραταω σημερα backup (με τσεκαρισμενα τα παντα) απο την τελευταια twrp που εχει δωσει ο chris...(ευτυχως η δυστυχως) σκεφτομαι και παταω ενα wipe ολων εκτος internal για να κανω επαναφορα το backup να δω κατα ποσο δουλευει η ολη ιστορια...στα μισα του restore μου κανει επανεκινηση και με πεταει σε fastboot...αρα η δε δουλευει το backup η για καποιο λογο δε διαβαζει σωστα η twrp τα partiition της μνημης του κινητου (επειδη παρατηρησα οτι γινεται το σφαλμα οταν παει να επαναφερει το system img)..

 

ΥΓ: ξανακανω wipe τα παντα και ξαναφλασαρω απ την αρχη την ρομ,τα gapps,το irfix...επανεκιννηση σε recovery...restore ΜΟΝΟ το data του backup και ανοιγει κανονικα με ολα τις εφαρμογες και τα δεδομενα χρηστη..συνεπως ευτυχως γλιτωσα απο αλλο εναα ξενυχτι αλλα τι γινεται με τα backup??γιατι δε δουλευουν??τι πρεπει να διορθωθει??σας προτεινω ωστοσο να δοκιμασετε οσοι εχετε τα αντιστοιχα μη βρεθειτε προ εκπληξεως ακαταλληλη στιγμη..ομως να ξερετε οτι υπαρχει το ενδεχομενο να μπειτε κι εσεις σε μικρες περιπετειες..μακαρι να εχω κανει εγω καπου το λαθος και να μην υπαρχει καποιου ειδους bug γιατι το θεμα του backup ειναι πολυ σοβαρο..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από άλλαγμα 4-5 hdr καμερών που δεν μου κάθονταν το καθένα σε διαφορετικά πράγματα, φαίνεται πως η GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.5Beta2 ανταποκρίνεται σε όλα για την ώρα, αν και η snap camera που έχει μέσα η 10/1 oreo rom σε πολυ χαμηλό φωτισμό βγάζει λίγο πιο φωτεινό βίντεο και βλέπεις και τι βγάζεις. Προσωπική πάντα άποψη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

New OREO AICP build 12.01.2018

Tethering fixed

VOLTE

Battery icon upon charging should show

 

https://drive.google.com/file/d/1r8IElICbX3_d7Q7kkn-kdgEA5mn_yBiT

Πέρασα και εγώ το παρόν update από πάνω και δεν μου ανοίγει καμία κάμερα, έκανα εκκαθάριση cache και πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την Rom από πάνω και δεν μου ανοίγει καμία κάμερα, έκανα εκκαθάριση cache και πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι γνωστό πρόβλημα. Καλύτερα να γυρίσεις στις 10/1.

 

Ξέρει κανείς καμιά α εφαρμογή να αλλάξω αυτά τα ασπρόμαυρα εικονίδια εκεί ψιλά στην μπάρα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστό πρόβλημα. Καλύτερα να γυρίσεις στις 10/1.

 

Ξέρει κανείς καμιά α εφαρμογή να αλλάξω αυτά τα ασπρόμαυρα εικονίδια εκεί ψιλά στην μπάρα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είδη το έκανα μόλις πήγα να κάνω edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλαω το δικό μου lemax 2 x829 ασημι 6gb ram 128gb το τηλέφωνο είναι στη πενα σε άριστη κατάσταση αγρατζουνιστο με τεμπερ γκλας και ενα αλλο mofi άθικτο στο κουτι του και με 2θηκες.... Ο λόγος που δίνεται είναι επειδή φίλος μου πουλά το σ7 εντζ του και μου το δίνει σε φιλική τιμή! Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εσάς η κάποιος φίλος σας στείλτε π.μ και θα τα βρούμε σε όλα!! Up

 

Μια τιμή?και που βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Όντας ακόμα στην AICP 7.1 που δούλευε ρολόι από τον Οκτώβρη, μου μπλόκαρα ξαφνικά η εφαρμογή τηλεφώνου: με παίρνουν τηλ και δεν ξυπνά η οθόνη (ενώ χτυπά κανονικά). Ακόμα και αν η συσκευή είναι ανοιχτή δεν εμφανίζεται τίποτα που να μπορώ να απαντήσω. Αν είναι συνδεδεμένο το bluetooth handsfree απαντά κανονικά. ΤΡΕΛΑ!

(Δεν έκανα εγκατάσταση καινούριας εφαρμογής. Πριν 3-4 μέρες εγκατέστησα την καινούρια twrp και έκανα το fingerprint fix. Λίγο - πολύ όλα ξεκίνησαν χθες που δοκίμασα τον google assistant ("hey google" τρομάρα σου).

Τι προτείνετε;

 

Edit: το βρήκα. Κάτι είχε απαγορεύσει στην εφαρμογή του τηλεφώνου να δείχνει ειδοποιήσεις. Το άλλαξα στις ρυθμίσεις και όλα οκ. :)

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Με τις διακοπές. Σας στο φόρουμ για πρώτη φορά. Λήψη υλικολογισμικού σας για περισσότερο από 1 χρόνια. Έχω μια ερώτηση - τι είναι το ντύσιμό σας να ονειροπολούμε λειτουργεί χωρίς χορό με tambourine. Είμαι από τη Ρωσία(Βόρεια - JDAO,Nadym) εγγραφή μέσω ενός μεταφραστή, διότι λυπούμαι για συλλαβή.
Link to comment
Share on other sites

New OREO AICP build 12.01.2018

Tethering fixed

VOLTE

Battery icon upon charging should show

 

https://drive.google.com/file/d/1r8IElICbX3_d7Q7kkn-kdgEA5mn_yBiT

Το volte θα δουλέψει και εδώ Ελλάδα με cosmote?

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω βαλει αυτη την εκδοση (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE), αλλα και παλι ενω περασα το fix για την καμερα...βγαζει φωτο μονο του μολις κανει εστιαση!!!τι μπορω να κανω γι'αυτο?

Επίσης κρασαρει συνεχεια η "συλλογη" και δεν μπορω να δω τις αποθηκευμένες φωτο...

Μηπως να περασω καποια αλλη rom πιο stable...γιατι αυτη εχει θεμα με φωτο κ συλογη....εχετε καποια να προτεινεται ωστε να δουλευουν ολα απροβληματιστα?

 

Παιδιά το νέο twrp είναι απαιχτο. Φορούσα indian 16 όταν παρέλαβα, είχα βάλει την 23s του Χρήστου και από κάποιο σημείο το fingerprint απλά σταμάτησε. Εκτός αυτού, μου έκανε και κάτι τρελά, του τύπου, επειδή είχα τσεκαρει τη λήψη φωτογραφιών με τον αισθητήρα, ανοίγοντας την κάμερα, άρχιζε να τραβάει φωτογραφίες κατά ριπάς. Αυτό με είχε κάνει να πιστεύω ότι το πρόβλημα ήταν hardware, καθώς και όταν έβαλα την τελευταία του Χρήστου (28s) η κατάσταση παρέμεινε ίδια. Αυτά, μέχρι το twrp με το ενσωματωμένο fingerprint fix. Όλα ρολόι! Βασική προϋπόθεση, η εκκαθάριση και βαθμονόμηση δακτυλικών αποτυπωμάτων μετά το fix. Πετάει η ομάδα!!!
Ποιο ειναι αυτο το νεο TWRP?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω βαλει αυτη την εκδοση (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE), αλλα και παλι ενω περασα το fix για την καμερα...βγαζει φωτο μονο του μολις κανει εστιαση!!!τι μπορω να κανω γι'αυτο?

Επίσης κρασαρει συνεχεια η "συλλογη" και δεν μπορω να δω τις αποθηκευμένες φωτο...

Μηπως να περασω καποια αλλη rom πιο stable...γιατι αυτη εχει θεμα με φωτο κ συλογη....εχετε καποια να προτεινεται ωστε να δουλευουν ολα απροβληματιστα?

 

Ποιο ειναι αυτο το νεο TWRP?

 

post #16400 by Crisbal. Στην πρώτη σελίδα θα βρεις τα πάντα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα δεν έχει κάτι για την συλλογή που κρασάρει...κ το Fix που έχει για το autofocus δεν δουλεύει!!!και για όσες έχω διαβάσει όλες λένε για bugs νομίζω...

Καμία bug free που να μην το είδα υπάρχει;

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα,

Εβαλα την emotion 7.1.2 RR,πολύ καλη με παρα μα παρα πολλές ρυθμίσεις, ως τώρα δεν έχω βρει κάποιο bug αλλα ψάχνω κάποιο zip για το face unlock και δεν βρίσκω τιποτα,

Στις ρυθμίσεις μπαίνοντας στο smartlock δεν υπάρχει η επιλογή face unlock.

 

υπάρχει zip face unlock για την RR emotion 7.1.2?

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα δεν έχει κάτι για την συλλογή που κρασάρει...κ το Fix που έχει για το autofocus δεν δουλεύει!!!και για όσες έχω διαβάσει όλες λένε για bugs νομίζω...

Καμία bug free που να μην το είδα υπάρχει;

 

Για το φοκους έλεγξε την ημερομηνία του τηλεφώνου αν έχεις περάσει το Φιξ και δεν διορθώνεται.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω βαλει αυτη την εκδοση (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE), βγαζει φωτο μονο του μολις κανει εστιαση!!!τι μπορω να κανω γι'αυτο?

 

και το δικό μου τα ίδια έκανε γιατί ήταν κολλημένο το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

 

Όλα δουλεύουν μια χαρά προς το παρόν. :)

 

ΥΓ: Η κάμερα δεν έχει το κρασάρισμα της προηγούμενης έκδοσης 12/01.

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν μια χαρά προς το παρόν. :)

 

ΥΓ: Η κάμερα δεν έχει το κρασάρισμα της προηγούμενης έκδοσης 12/01.

 

GPS? Δεν αργεί να κλειδώσει;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν μια χαρά προς το παρόν. :)

 

ΥΓ: Η κάμερα δεν έχει το κρασάρισμα της προηγούμενης έκδοσης 12/01.

Ποια κάμερα χρησιμοποιεί τώρα? Συνέχεια τις αλλάζει.
GPS? Δεν αργεί να κλειδώσει;
Βάλε το fasterGPS όταν μπεις μέσα επέλεξε Ευρώπη και Ελλάδα και θα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

GPS? Δεν αργεί να κλειδώσει;

 

Να πώ την αλήθεια δεν είχα κάποιο θέμα με την προηγούμενη έκδοση 10/01, αλλά δεν είχα κάνει κάποια τεστ.

Η συγκεκριμένη που τσέκαρα πριν λίγο ήθελε 3-4δευτ. για να κλειδώσει. Επομένως φαίνεται οκ

 

Ποια κάμερα χρησιμοποιεί τώρα? Συνέχεια τις αλλάζει.

 

Την πέρασα με dirty από την 10/01 και βλέπω την ίδια έκδοση με αυτήν.

 

Tethering λειτουργεί κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...