Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχική σελίδα multi tool . Συνδέεις το τηλέφωνο σε fastboot πατάς 2 enter και το έχεις πίσω. Δύσκολο? Δεν νομίζω..:lol:

 

πιστεψε με....πιο δυσκολο ειναι να τα βρω ολα αυτα στην αρχικη...παρα να τα εκτελεσω...

που ειναι αυτο παλι κ δεν το βλεπω...!!??

μεχρι κ αναζητηση πατησα στην αρχικη μεσω του browser "multi" κ δεν βρηκε σχετικο post...!!!

Κατι κανω λαθος μαλλον...λιγη βοηθεια...

:)

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καμμια καλη εφαρμογη να κανει uninstall σε system apps?? Θελω να ξεφορτωθω το Audio FX στην 8.1 (Νομιζω δημιουργει προβληματα στη σωστη λειτουργια των V4A και Dolby Atmos) και δεν μπορω. Εχω το root uninstaller, λεει πως το διεγραψε, αλλα σε καθε επανεκκινηση τσουπ!! παλι εκει ειναι.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με....πιο δυσκολο ειναι να τα βρω ολα αυτα στην αρχικη...παρα να τα εκτελεσω...

που ειναι αυτο παλι κ δεν το βλεπω...!!??

μεχρι κ αναζητηση πατησα στην αρχικη μεσω του browser "multi" κ δεν βρηκε σχετικο post...!!!

Κατι κανω λαθος μαλλον...λιγη βοηθεια...

:)

 

Αρχική TWRP RECOVERY μέσα 1ο 1ο multitool και οδηγούς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

PIXEL EXPERIENCE 8.1 14.01.2018 Test Build

Builder

https://www.paypal.me/shivatejapeddi

 

1. VOLTE Fixed completely

2. Hotspot issue fixed

3. LEDs added by default

Bags

1.if front cam not working reboot device one time

 

Rom Download Link :

https://drive.google.com/file/d/16g-veMLyc7uH0V_7lbtfQKq_pm1284EE/view?usp=drivesdk

Τι είναι πάλι τούτο Cris? Την δοκίμασες? Καλύτερη από την aicp?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχική TWRP RECOVERY μέσα 1ο 1ο multitool και οδηγούς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

Ειμαι τραγικος....Ευχαριστω κ παλι..!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καμμια καλη εφαρμογη να κανει uninstall σε system apps?? Θελω να ξεφορτωθω το Audio FX στην 8.1 (Νομιζω δημιουργει προβληματα στη σωστη λειτουργια των V4A και Dolby Atmos) και δεν μπορω. Εχω το root uninstaller, λεει πως το διεγραψε, αλλα σε καθε επανεκκινηση τσουπ!! παλι εκει ειναι.

 

Play store total commander. Μπαίνεις το βρίσκεις το σβήνεις όλο ή το μετονομάζει σε .APK.xxx σώνεις τέλος. Η από το καινούριοTWRP με aroma file manager το κάνεις ότι θες. Mount το system πρώτα να το βλέπει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αρχική σελίδα multi tool . Συνδέεις το τηλέφωνο σε fastboot πατάς 2 enter και το έχεις πίσω. Δύσκολο? Δεν νομίζω..:lol:

 

Μηπως παταω το 6 και οχι το 2 για να γυρισω σε μαμα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το wifi το χάσαμε όταν μετά από παράπονα πολλών ότι ξοδεύει πολύ μπαταρία ή έκδοση 7/1 άλλαξε κάτι στην έκδοση της επόμενης μέρας δηλαδή την 8/1. Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί τι ήταν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως παταω το 6 και οχι το 2 για να γυρισω σε μαμα?

 

Αχ αχ αχ... Εννοώ πατάς δύο φορές το enter...

Διάβασε τι σου λέει το 6 είναι..stock recovery...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ε ναι....για να το κανω σαν την πρωτη μερα που το πηρα....χωρις να εχει το παραμικρο μεσα...και να ειναι καθαρο....αυτο δεν θα πατησω???stock recovery?
Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου τα ίδια έκανε γιατί ήταν κολλημένο το δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

τι εννοεις κολλημενο το δακτυλικο αποτυπωμα...??

ημερομηνια οκ που ειπε ο φιλος παραπανω...κ παλι το ιδιο.,..

τι αλλο να κανω δεν ξερω...ολη την ωρα autofocus κ φωτο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έσβησα (αναγκαστικά) το system/bin/fingerprintd για να γλυτώσω.

 

Μια απο τα ιδια...μολις το εκανα κ εφτιαξε οντως...!!!

Ευχαριστω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια...μολις το εκανα κ εφτιαξε οντως...!!!

Ευχαριστω...!!!

 

Πάρτε το βρε παιδιά από την Qfil zip SystemUI Rom και ρίξτε το μέσα να ησυχάσετε.:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το βρε παιδιά από την Qfil zip SystemUI Rom και ρίξτε το μέσα να ησυχάσετε.:lol:

α??

τι ριχνω που,απο που???

 

Και μια απορια που εχω cris...οταν μπαινω με το μαμα λογισμικο ολα καλα με το leeco account..οταν μπαινω με την (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE), μου βγαζει οτι υπαρχει ηδη εγγραφη κ αν δεν βαλω κωδικο δεν συνεχιζει...κ πρεπει να μπω να κανω μετονομασια το appleeco...για να κανει παραβλεψη...αυτο γιατι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το βρε παιδιά από την Qfil zip SystemUI Rom και ρίξτε το μέσα να ησυχάσετε.:lol:

 

Σε μενα δεν αλλάζει τπτ, έχω δοκιμάσει σχεδόν τα ΄πάντα.

Ενώ το βλέπει κανονικά δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το wifi το χάσαμε όταν μετά από παράπονα πολλών ότι ξοδεύει πολύ μπαταρία ή έκδοση 7/1 άλλαξε κάτι στην έκδοση της επόμενης μέρας δηλαδή την 8/1. Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί τι ήταν αυτό?

 

ισως εχεις δικιο..το θεμα ειναι γιατι αλλες συσκευες εχουν θεμα και αλλες οχι..και να σου πω κατι;;εγω με την εκδοση 06/01...ολη μερα ανοιχτο wifi η LTE...κανονικο surfing.. παιχνιδια δεν παιζω ποτε ετσι κι αλλιως..καμια δεκαρια τηλεφωνα...και αυτη τη στιγμη με 46℅ μπαταρια γραφω..και απο ταχυτητα σφαιρα μπορω να πω.ολοι οι επιταχυντες βεβαια στο απενεργοποιηση και με το akt στο performance..παρεπιπτοντως για οποιον τον ενδιαφερει το antutu με τα παραπανω εβγαλε 141000 και κατι ψιλα.

 

αν ηξερε καποιος αν διορθωθηκε στην 14/01 παντως το wifi θα ηταν καλα...

 

αν επισης καποιος δοκιμασε την νεα ορεο που εβαλε πιο πανω ο chris ας μας πει εντυπωσεις

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι τούτο Cris? Την δοκίμασες? Καλύτερη από την aicp?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτσε εκεί που κάθεσαι, την πέρασα εγώ και ξανάγυρησα με προβλήματα πίσω στην 14_01, θέλει πολύ δουλειά ακόμη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα oreo 8 με την 14/1/2018 απο χθες το εχω λιώσει ολα λειτουργούν άψογα...GCMOD5 κάμερα super φωτογραφία και βίντεο με τις ρυθμίσεις που προτείνει ο δημιουργός για hdr.Το μόνο που δεν έχει είναι η λήψη φωτογραφίας με δακτυλικό υπαρχει κανενα fixακι για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το καινουργιο recovery --- le_x2-TWRP-Recovery_3.2.1_CBG---δουλεύει και με αυτή τη rom (CN-28s-V7-DevStable))

να το περάσω??για να βαλω μετα να δοκιμασω καμια oreo

mi8
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχω τό εξής πρόβλημα με τα δεδομένα

Έχω κάρτα whatsup και δεν συνδέεται καθόλου ενώ αν τη βάλω σε άλλο κινητό έχει 4g

Δοκίμασα άλλη κάρτα whatsup και είχα δεδομένα εεε είπα ότι φταίει η κάρτα δεν πείρα άλλη γιατί έχω και μία wind τής έβαλα δεδομένα και λειτουργεί

Αλλά κατάλαβα ότι δεν έχει καλή σύνδεση εγώ έχω H ενώ αν τη βάλω σε άλλο κινητό έχει4g

Έχω τό χ829 με την CN-26s by CrisBalGreece την οποία τη πέρασα μήπως και διορθωθεί αλλά τίποτα πριν είχα την 23s αν θυμάμαι καλά και το είχα ρουταρει

Ότι έχω κάνει το έχω κάνει με πολύ διάβασμα από εδώ μέσα γιατί είμαι πολύ αρχάριος και πάρα πολλά δεν τα καταλαβαίνω και σάς ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που προσφέρεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα με την αλλαγή rom τό ρουτ φεύγει συγχωρέστε με αν λέω ανοησίες γιατί δεν το κατέχω τό αντικείμενο

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχω τό εξής πρόβλημα με τα δεδομένα

Έχω κάρτα whatsup και δεν συνδέεται καθόλου ενώ αν τη βάλω σε άλλο κινητό έχει 4g

Δοκίμασα άλλη κάρτα whatsup και είχα δεδομένα εεε είπα ότι φταίει η κάρτα δεν πείρα άλλη γιατί έχω και μία wind τής έβαλα δεδομένα και λειτουργεί

Αλλά κατάλαβα ότι δεν έχει καλή σύνδεση εγώ έχω H ενώ αν τη βάλω σε άλλο κινητό έχει4g

Έχω τό χ829 με την CN-26s by CrisBalGreece την οποία τη πέρασα μήπως και διορθωθεί αλλά τίποτα πριν είχα την 23s αν θυμάμαι καλά και το είχα ρουταρει

Ότι έχω κάνει το έχω κάνει με πολύ διάβασμα από εδώ μέσα γιατί είμαι πολύ αρχάριος και πάρα πολλά δεν τα καταλαβαίνω και σάς ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που προσφέρεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα με την αλλαγή rom τό ρουτ φεύγει συγχωρέστε με αν λέω ανοησίες γιατί δεν το κατέχω τό αντικείμενο

 

 

 

αν καποιος ξερει καλυτερα ας σου πει..εγω στη θεση σου θα εκανα τα εξης:

1) θα τσεκαρα οτι οι ρυθμισεις της εταιρειας για δεδομενα ειναι σωστες. (ειναι εκει που λεει ονοματα σημειου προσβασης καπου στις ρυθμισεις δεδομενων).αν οχι βρες απο την εταιρεια πως θα τις διορθωσεις.

2) καπου στην ιδια περιοχη ρυθμισεων εχει να επιλεξεις προτιμωμενο τυπο δικτυου..δοκιμασε 4g να δεις αν δουλεψει.

3) αν τιποτα απ τα παραπανω ξαναπερασε τη ρομ αλλιως δοκιμασε και αλλη ρομ

 

*το ρουτ φευγει η δεν φευγει αναλογα αν το εχει μαζι με τη ρομ ο κατασκευαστης της..συνεπως σε αλλες φευγει και σου λεει αν θες εσυ να ξαναρουταρεις και σε αλλες ειναι ετοιμο ρουταρισμενο

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

ισως εχεις δικιο..το θεμα ειναι γιατι αλλες συσκευες εχουν θεμα και αλλες οχι..και να σου πω κατι;;εγω με την εκδοση 06/01...ολη μερα ανοιχτο wifi η LTE...κανονικο surfing.. παιχνιδια δεν παιζω ποτε ετσι κι αλλιως..καμια δεκαρια τηλεφωνα...και αυτη τη στιγμη με 46℅ μπαταρια γραφω..και απο ταχυτητα σφαιρα μπορω να πω.ολοι οι επιταχυντες βεβαια στο απενεργοποιηση και με το akt στο performance..παρεπιπτοντως για οποιον τον ενδιαφερει το antutu με τα παραπανω εβγαλε 141000 και κατι ψιλα.

 

αν ηξερε καποιος αν διορθωθηκε στην 14/01 παντως το wifi θα ηταν καλα...

 

αν επισης καποιος δοκιμασε την νεα ορεο που εβαλε πιο πανω ο chris ας μας πει εντυπωσεις

 

Μόλις δοκίμασα την 14/01 και δεν διορθώθηκε το wifi δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Απο lightinthebox ποσες μερες κανει να ερθει και αν μπει τελωνειο αργει?

λεω να το παραγγειλο αλλα μονο αν ειναι κατι σαν το priority του banggood και κανει μεχρι 1 μηνα να ερθει. Αν καποιος εχει παρει απο Lightinthebox ας μου πει .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...