Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το sd maid pro σβήνει. Και εγώ την είχα σβήσει και την ξαναέβαλα αλλά δεν με ήθελε. Δεν πειράζει όμως, βολεύτηκα με την άλλη και είμαι μια χαρά.

 

τι ειναι αυτο?

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο?
Εφαρμογή που κοντά στα άλλα που κάνει έιναι και να διαγράφει και εφαρμογές συστήματος. Θα βρεις μάλλον και άλλες Uninstaller εφαρμογές. Χτυπά στο playstore και θα δεις. Εννοείτε πρέπει να είσαι ροοτ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

4 αποθηκευμένα έχω και επιμένει να μην συνδέεται, παρατήρησα ότι και τον κλέφτη GWPA FINDER δεν τον ανοίγει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω γυρισα στην 7/1 και συνδεθηκα κατευθυαν.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα στην 7/1 και συνδεθηκα κατευθυαν.
Η 7.1 ποτέ δεν με δημιούργησε πρόβλημα με το WiFi ούτε και η 8, νομίζω ότι έχει να κάνει με κάποιους τύπους ρουτερ, όχι με όλους.. Πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθεί

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κάθεται καθόλου στο κινητό μου. Έκανα χιλιαδυο wipes αλλά τίποτα. Τελικά έβαλα την GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4 και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Τη λειτουργω ασταματητα απο χθες χωρις κανενα προβλημα. Ισως να εχουμε αλλο hardware? Δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Τη λειτουργω ασταματητα απο χθες χωρις κανενα προβλημα. Ισως να εχουμε αλλο hardware? Δεν ξερω.

 

Αν για κυρία συσκευή έχω το xiaomi Mi mix 2 έχω ακόμα το max 2 x820 και έχω την oreo επάνω μια χαρά είναι και η κάμερα λειτουργεί κανονικά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχω φλασάρει dirty όλες τις εκδόσεις της συγκεκριμένης oreo από τα μέσα Δεκεμβρίου χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. 4 εκδόσεις τουλάχιστον. Ποτέ δεν το έχω ξανακάνει αλλά αυτή είναι ιδιαίτερα σταθερή ακόμη και με dirty flash.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μολις παρελαβα στα χερια μου το leco lemax2 απο geekbuying...

Μολις φλασαρα την ρομ (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE) και μου βγαζει οτι η συσκευη αυτη εχει ηδη λογαριασμο LECO κ δεν με αφηνει να προχωρησω....θελει κωδικο....τι μπορω να κανω?ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μολις παρελαβα στα χερια μου το leco lemax2 απο geekbuying...

Μολις φλασαρα την ρομ (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE) και μου βγαζει οτι η συσκευη αυτη εχει ηδη λογαριασμο LECO κ δεν με αφηνει να προχωρησω....θελει κωδικο....τι μπορω να κανω?ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

TWRP,MOUNΤ,SYSTEM,SETTINGS,FILE MANAGER, πας system/app/APLetvAccount μέσα μετονομάζεις σε ,apk.com επανεκκινηση έτοιμος.

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

TWRP,MOUNΤ,SYSTEM,SETTINGS,FILE MANAGER, πας system/app/APLetvAccount μέσα μετονομάζεις σε ,apk.com επανεκκινηση έτοιμος.

 

ΣΩΡΑΙΟΣ!!!!!ΠΟΛΥ ΣΩΡΑΙΟΣ!!!!

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...!!!Να'σαι καλα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πηγα στην latest oreo ,gapps ολα οκ παει σφαιρα .Μονο η καμερα μου βγαζει μερικες φορες black screen .Στις ρυθμίσεις hdr τι πρέπει να βαλω εχω βαλει nexus 6 αλλα και με αλλο που δοκιμασα παλι το κανει το black screen.Επίσης με ειχε βολεψει πολυ στην 28s που τα τρια κουμπια αφης μπορουσα να εχω φακό ,κλείδωμα η οτι αλλη εφαρμογή ήθελα με παρατεταμένο πατημα πράγμα ου δεν το βρίσκω στις ρυθμησεις της oreo.Και στο δίκτυο εχει τσεκαρισμένο το παγκόσμιο ειναι καλύτερο αυτο για 4G η να τσεκαρω αλλου?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

New OREO AICP build 12.01.2018

Tethering fixed

VOLTE

Battery icon upon charging should show

 

https://drive.google.com/file/d/1r8IElICbX3_d7Q7kkn-kdgEA5mn_yBiT

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε καποια απο τις τελευταιες Ο 8.1 και δεν σας δουλευει το V4A η το DolbyAtmos, κατεβαστε αυτα και περαστε τα απο TWRP αφου πρωτα βγαλετε τα παλια.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74901736&postcount=31749

 

Δυστηχως δεν δουλευει κανενα με cdla ακουστικα :(

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Η 7.1 ποτέ δεν με δημιούργησε πρόβλημα με το WiFi ούτε και η 8, νομίζω ότι έχει να κάνει με κάποιους τύπους ρουτερ, όχι με όλους.. Πιστεύω στο επόμενο update να διορθωθεί

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ στην 7 γύρισα κι όλα ok

Link to comment
Share on other sites

New OREO AICP build 12.01.2018

Tethering fixed

VOLTE

Battery icon upon charging should show

 

https://drive.google.com/file/d/1r8IElICbX3_d7Q7kkn-kdgEA5mn_yBiT

Χρηστο το δοκιμασα το πρωι και κρασαρει η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

New OREO AICP build 12.01.2018

Tethering fixed

VOLTE

Battery icon upon charging should show

 

https://drive.google.com/file/d/1r8IElICbX3_d7Q7kkn-kdgEA5mn_yBiT

Αυτή μπορούμε να την εγκαταστήσουμε πάνω από την προηγούμενη, χωρίς να κάνουμε wipes ή άλλη προεργασία;

 

LATEST OREO AICP 8.1 by @infrag

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Κατεβάζουμε τη Ρομ τα Gapps και το IR zip.<θέλει μετονομασία από.zip.zip σε IR.zip

Πάμε TWRP κάνουμε όλα τα wipe εκτός Internal

Πατάμε εγκατάσταση Ρομ και μόλις τελειώσει κάνουμε τα wipe dalvik cache and cache.

Καπάκι πάμε αρχική TWRP βάζουμε τα Gapps ξανα αρχική βάζουμε και το IR

Reboot στο σύστημα και είμαστε έτοιμοι..

Έκανα τη διαδικασία όπως την περιγράφει ο Cris και όλα οκ. Η ερώτηση του άσχετου: τα MagiskRoot και SafetyNetFix τι προσφέρουν; Υποθέτω εγκαθίστανται κι αυτά μέσα από το TWRP;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τα προβληματα με το κινητο συνεχιζονται ... ακομα τρελενεται το δακτυλικο ,δεν δουλευει ο σενσορας που εχει οταν παιρνεις μια κληση να μαυριζει η οθονη και το ποιο ενοχλητικο οτι το ιντερνετ κολλαει αφανταστα ακομα και σε βιντεακια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τα προβληματα με το κινητο συνεχιζονται ... ακομα τρελενεται το δακτυλικο ,δεν δουλευει ο σενσορας που εχει οταν παιρνεις μια κληση να μαυριζει η οθονη και το ποιο ενοχλητικο οτι το ιντερνετ κολλαει αφανταστα ακομα και σε βιντεακια
Κάνε φουλ wipe και βάλε καθαρή μια άλλη ρομ να δοκιμάσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το δοκιμασα το πρωι και κρασαρει η καμερα.

Έχει άλλα libs θέλει πλήρη διαγραφή ή παλιά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλα libs θέλει πλήρη διαγραφή ή παλιά..

 

Την ξαναπερασα με full wipe στο καπακι και παλι κρασαριζε. Στο xda ολοι κανουν report το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νέο twrp είναι απαιχτο. Φορούσα indian 16 όταν παρέλαβα, είχα βάλει την 23s του Χρήστου και από κάποιο σημείο το fingerprint απλά σταμάτησε. Εκτός αυτού, μου έκανε και κάτι τρελά, του τύπου, επειδή είχα τσεκαρει τη λήψη φωτογραφιών με τον αισθητήρα, ανοίγοντας την κάμερα, άρχιζε να τραβάει φωτογραφίες κατά ριπάς. Αυτό με είχε κάνει να πιστεύω ότι το πρόβλημα ήταν hardware, καθώς και όταν έβαλα την τελευταία του Χρήστου (28s) η κατάσταση παρέμεινε ίδια. Αυτά, μέχρι το twrp με το ενσωματωμένο fingerprint fix. Όλα ρολόι! Βασική προϋπόθεση, η εκκαθάριση και βαθμονόμηση δακτυλικών αποτυπωμάτων μετά το fix. Πετάει η ομάδα!!!
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απο οτι βλεπω και σε αλλους πιο πριν αλλα και σε μενα η εκδοση 10/01 εχει θεμα με τα wifi..ουτε εμενα συνδεεται σπιτι..θα δοκιμασω τωρα την καινουρια εκδοση και θα σας πω..αν οχι τοτε ξερετε ποια ειναι η τελευταια που δεν εχει θεμα??

 

 

 

οχι ουτε με την 12/01 εκδοση συνδεεται..παμε στην 08/01 να δουμε..

 

ουτε με την 08/01

 

με την 06/01 συνδεεται επιτελους..για να δουμε τα υπολοιπα

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω βαλει αυτη την εκδοση (FEXCNFN5902812081S-CN-28s OFFICIAL STABLE), αλλα και παλι ενω περασα το fix για την καμερα...βγαζει φωτο μονο του μολις κανει εστιαση!!!τι μπορω να κανω γι'αυτο?

Επίσης κρασαρει συνεχεια η "συλλογη" και δεν μπορω να δω τις αποθηκευμένες φωτο...

Μηπως να περασω καποια αλλη rom πιο stable...γιατι αυτη εχει θεμα με φωτο κ συλογη....εχετε καποια να προτεινεται ωστε να δουλευουν ολα απροβληματιστα?

 

Παιδιά το νέο twrp είναι απαιχτο. Φορούσα indian 16 όταν παρέλαβα, είχα βάλει την 23s του Χρήστου και από κάποιο σημείο το fingerprint απλά σταμάτησε. Εκτός αυτού, μου έκανε και κάτι τρελά, του τύπου, επειδή είχα τσεκαρει τη λήψη φωτογραφιών με τον αισθητήρα, ανοίγοντας την κάμερα, άρχιζε να τραβάει φωτογραφίες κατά ριπάς. Αυτό με είχε κάνει να πιστεύω ότι το πρόβλημα ήταν hardware, καθώς και όταν έβαλα την τελευταία του Χρήστου (28s) η κατάσταση παρέμεινε ίδια. Αυτά, μέχρι το twrp με το ενσωματωμένο fingerprint fix. Όλα ρολόι! Βασική προϋπόθεση, η εκκαθάριση και βαθμονόμηση δακτυλικών αποτυπωμάτων μετά το fix. Πετάει η ομάδα!!!
Ποιο ειναι αυτο το νεο TWRP? Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως φευγει αυτη η ασπρη γραμμη που ειναι σαν μπαρα μπαταριας και εμφανιζεται πανω αριστερα κατω απ τη θεση που αναγραφει την ονομασια της εταιριας κινητης στην ορεο??

 

επισης chris που ειναι αυτη η σαρωση που λες σε παλαιοτερο ποστ να απενεργοποισουμε wifi και bluetooth για μπαταρια??απενεργοποιησα τη γρηγορη φορτιση αλλα στο κλειδωμα οθονης οσο φορτιζω ταχεια φορτιση λεει..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...