Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εισαι σε Oreo 8.1 κατεβαζεις το xposed-v90.0-sdk27-beta1-topjohnwu.zip

 

Ναι καθεται πανω στην GCam που εχει ηδη μονο που μετα το update πρεπει να κανεις clear τα data της εφαρμογης αλλιως crashαρει στην μπροστινη καμερα.

Η διαφορα με αυτη που εχει ειναι οτι μπορεις να ενεργοποιησεις το portrait mode που εχει το Pixel 2.

 

Άρα αξίζει να την βάλω.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα αξίζει να την βάλω.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Η συγκεκριμενη του BSG https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2b.apk

Εχει Motion Photos & Portrait mode και στην front camera. Θα προτεινα να βαλεις αυτη!!!

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν αν αξίζει να το πάρει κανείς ή είναι προτιμότερο να αγοράσει κάποιο άλλο είτε με λιγότερα προβλήματα ή περισσότερη υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν αν αξίζει να το πάρει κανείς ή είναι προτιμότερο να αγοράσει κάποιο άλλο είτε με λιγότερα προβλήματα ή περισσότερη υποστήριξη.
Φιλαράκι 2 φορές πήγα να το αλλάξω ειλικρινά, με το mi note 2 64giga και της δυο φορές πούλησα το xiaomi μόλις ήρθε καινούργιο, πλέον το έχω πανω από ένα χρόνο και δεν το αλλάζω, πιστεύω να σε κάλυψα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν αν αξίζει να το πάρει κανείς ή είναι προτιμότερο να αγοράσει κάποιο άλλο είτε με λιγότερα προβλήματα ή περισσότερη υποστήριξη.

 

Aν πάρεις το x820 είσαι μια χαρά. Περισσότερη υποστήριξη από εδώ μέσα που αλλού θα βρεις? Και όσο το καιρό το έχω με ότι ρομ έχω περάσει δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλαω το δικό μου lemax 2 x829 ασημι 6gb ram 128gb το τηλέφωνο είναι στη πενα σε άριστη κατάσταση αγρατζουνιστο με τεμπερ γκλας και ενα αλλο mofi άθικτο στο κουτι του και με 2θηκες.... Ο λόγος που δίνεται είναι επειδή φίλος μου πουλά το σ7 εντζ του και μου το δίνει σε φιλική τιμή! Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εσάς η κάποιος φίλος σας στείλτε π.μ και θα τα βρούμε σε όλα!! Edited by tomass
Link to comment
Share on other sites

MULTI-TOOL (Bootloader Check, Unlock,Flash TWRP,Flash Stock Recovery) for le_x2 (LeMax2 x82x)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

> Κατεβάζουμε το αρχείο rar και το αποσυμπιέζουμε σε ένα νέο φάκελο, όπου θέλουμε στο pc μας.

> Ανοίγουμε το φάκελο και πατάμε διπλό κλικ στο αρχείο RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat

> Συνδέουμε το κινητό με το pc σε fastboot mode και επιλέγουμε τον αντίστοιχο αριθμό, ανάλογα με το τι θέλουμε να κάνουμε.

 

Download

 

https://drive.google.com/file/d/1Hjy08znJ_-2R4Vm9Nw3XZVnfbAQ0yaqx/view?usp=sharing

 

SS

https://imgur.com/a/lX3DJ

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

MULTI-TOOL (Bootloader Check, Unlock,Flash TWRP,Flash Stock Recovery) for le_x2 (LeMax2 x82x)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

> Κατεβάζουμε το αρχείο rar και το αποσυμπιέζουμε σε ένα νέο φάκελο, όπου θέλουμε στο pc μας.

> Ανοίγουμε το φάκελο και πατάμε διπλό κλικ στο αρχείο RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat

> Συνδέουμε το κινητό με το pc σε fastboot mode και επιλέγουμε ανάλογα τι θέλουμε να κάνουμε.

 

Download

https://drive.google.com/open?id=1Hjy08znJ_-2R4Vm9Nw3XZVnfbAQ0yaqx

 

SS

https://imgur.com/a/lX3DJ

 

τι μας εκανες τωρα.και ενιωθα εστω για λιγο υπολογιστακιας με τον παλιο οδηγο με τις εντολες..χαχαχα...ωραιος...πριν λεγαμε οτι σε λιγο θα τα κανει ολα μονο του...ε να το...δε το βαζεις αρχικη να μη ψαχνουμε αυριο μεθαυριο σε ποιο ποστ ειναι;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δεν κάνεις τίποτα λάθος. Έχει encryption sto data partitions η ρομ...πιθανόν 16s 19s...Iνδική...γνωστό.Πήγαινε αρχική στο ποστ εγκατάσταση ρομ να δεις παραπάνω....Αν θές να περάσεις νέα ρομ πατάς cancel πάς Wipe κάνεις wipe data reboot to recovery και φεύγει...μετά κάνε full backup και ξανά όλα τα wipe kai περνάς όποια ρομ θες.

Σ' ευχαριστώ πολύ Cris, να είσαι καλά....

Το έφτιαξα. Πέρασα και twrp και custom Rom, οπότε αρχίζουν οι δοκιμές!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

MULTI-TOOL (Bootloader Check, Unlock,Flash TWRP,Flash Stock Recovery) for le_x2 (LeMax2 x82x)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ

> Κατεβάζουμε το αρχείο rar και το αποσυμπιέζουμε σε ένα νέο φάκελο, όπου θέλουμε στο pc μας.

> Ανοίγουμε το φάκελο και πατάμε διπλό κλικ στο αρχείο RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat

> Συνδέουμε το κινητό με το pc σε fastboot mode και επιλέγουμε τον αντίστοιχο αριθμό, ανάλογα με το τι θέλουμε να κάνουμε.

 

Download

https://drive.google.com/open?id=1Hjy08znJ_-2R4Vm9Nw3XZVnfbAQ0yaqx

 

SS

https://imgur.com/a/lX3DJ

 

Προσπαθω να το κατεβασω ( MULTI-TOOL) αλλα κατι μου λεει για αδεια..?

Τελικα δεν τα καταφερα. Καποια βοηθεια?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κατεβασω ( MULTI-TOOL) αλλα κατι μου λεει για αδεια..?

Τελικα δεν τα καταφερα. Καποια βοηθεια?

Δοκίμασε με αυτό

 

https://drive.google.com/file/d/1Hjy08znJ_-2R4Vm9Nw3XZVnfbAQ0yaqx/view?usp=sharing

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σε κανεναν το dolby Atmos στην 8.1?? Αν ναι ποια εκδοση εχετε και πως εγινε η εγκατασταση?? (twrp/apk) Eμενα μου κανει διακοπες.

Προς ενημερωση το V4A δουλευει μπομπα!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω εγινε :D

Νασαι καλα

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει κανείς αυτά που γράφει ο Cris για την oreo ή τζάμπα ασχολείται? Διαβάστε λίγο Καλύτερα για να λυθούν όλες οι απορίες σας. Ο άνθρωπος ποιο αναλυτικά δεν μπορεί να τα γράψει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μετα απο ενα σχεδον μηνα ηρθε και εμενα το κινητο εχω περασει το λογισμικο του crisbal την 5.9.028s v7 μετα εκανε ενα update στην v8 και απο κι και περα τιποτα το προβλημα ομως που εχω ειναι οτι το δαχτυλικο δεν πιανει πολυ καλα και δεν δουλευει ο σενσορας για τις κλησεις δεν μπορω να καταλαβω τι εχω κανει λαθος και σπαω το κεφαλι μου να βρω λυσει εχω διαβασει και την πρωτη σελιδα που εχει και καποια fix αλλα δεν ειδα πουθενα κατι για το δικο μου προβλημα αν μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο θα ειμαι ευγνωμων (leeco Le Max 2 4/32 x820)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν αν αξίζει να το πάρει κανείς ή είναι προτιμότερο να αγοράσει κάποιο άλλο είτε με λιγότερα προβλήματα ή περισσότερη υποστήριξη.
Το τοπικ έχει πάνω από 1600 σελίδες και μας ρωτάς αν αξίζει και αν έχει υποστήριξη; μπα ααααααααα μάπα είναι και κάνεις δεν ασχολείται

;) ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Cris, να είσαι καλά....

Το έφτιαξα. Πέρασα και twrp και custom Rom, οπότε αρχίζουν οι δοκιμές!!!:)

Και ξαφνικά βρήκα μπροστά μου πάλι το πρόβλημα με τον κωδικό που ζητάει στο recovery.

Είχα περάσει to twrp, είχα φλασάρει και την Slim Rom, για πρώτες δοκιμές, είχα φλασάρει και τα gapps και το supersu. Κάποια στιγμή πήγα να μπω στο recovery για να περάσω το twrp του Γιώργου @geoanto555, και με έβγαλε στην οθόνη που ζητάει κωδικό. Πάτησα το cancel, μπήκα και έκανα wipe data και έστρωσε...

 

Τώρα το πρόβλημα που έχω με την Slim είναι που δεν δουλεύει το δακτυλικό. Μόλις πάω να το βάλω κρασάρουν οι Ρυθμίσεις. Υπάρχει κάποια λύση ή να περάσω κάποια άλλη Ρομ, και ποιά, όσο γίνεται πιο απροβλημάτιστη.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά βρήκα μπροστά μου πάλι το πρόβλημα με τον κωδικό που ζητάει στο recovery.

Είχα περάσει to twrp, είχα φλασάρει και την Slim Rom, για πρώτες δοκιμές, είχα φλασάρει και τα gapps και το supersu. Κάποια στιγμή πήγα να μπω στο recovery για να περάσω το twrp του Γιώργου @geoanto555, και με έβγαλε στην οθόνη που ζητάει κωδικό. Πάτησα το cancel, μπήκα και έκανα wipe data και έστρωσε...

 

Τώρα το πρόβλημα που έχω με την Slim είναι που δεν δουλεύει το δακτυλικό. Μόλις πάω να το βάλω κρασάρουν οι Ρυθμίσεις. Υπάρχει κάποια λύση ή να περάσω κάποια άλλη Ρομ, και ποιά, όσο γίνεται πιο απροβλημάτιστη.

Τα προβληματακια που σας παρουσιαζονται ΔΕΝ ειναι θεμα rom. Οτι μπαινει στην πρωτη σελιδα ειναι απολυτα δοκιμασμενο. Στην πλειονοτητα τους ειναι ολες απροβληματιστες. Κατι δεν κανετε σωστα, κατι δεν καταλαβατε καλα, κατι σας διεφυγε. Εχω φλασαρει καμμια 20 rom, και με καμμια δεν ειχα προβληματα αν εξαιρεσεις τα θεματακια της μπαταριας στις νουγκατ. H slim που περασες ποια rom ειναι?? Απο την πρωτη σελιδα την πηρες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τοπικ έχει πάνω από 1600 σελίδες και μας ρωτάς αν αξίζει και αν έχει υποστήριξη; μπα ααααααααα μάπα είναι και κάνεις δεν ασχολείται

;) ;) ;) ;) ;)

Ετσι ακριβως.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

root πωσ θα το κανω στην 8.1 ρε παιδια ?????

οκ τα καταφερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια υπαρχει η δυνατοτητα στην 8.1 οταν κλεινουμε το καπακι τησ θηκης να σβηνη η οθονη

θπαρχει καποια ρυθμηση???

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη του BSG https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2b.apk

Εχει Motion Photos & Portrait mode και στην front camera. Θα προτεινα να βαλεις αυτη!!!

 

Δυστυχώς δεν κάθεται καθόλου στο κινητό μου. Έκανα χιλιαδυο wipes αλλά τίποτα. Τελικά έβαλα την GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4 και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κάθεται καθόλου στο κινητό μου. Έκανα χιλιαδυο wipes αλλά τίποτα. Τελικά έβαλα την GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4 και όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

εμενα μου κρασαρει ρε παιδια...την εβαλα αλλα μολις παω να βαλω καποιο hdr με πεταει εξω

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κρασαρει ρε παιδια...την εβαλα αλλα μολις παω να βαλω καποιο hdr με πεταει εξω
Εμένα δουλεύει σφαίρα... Διέγραψε την κάμερα και ξανακανε εγκατάσταση.. το δοκίμασες?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει σφαίρα... Διέγραψε την κάμερα και ξανακανε εγκατάσταση.. το δοκίμασες?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι...δεν με αφηνει να την σβήσω...ουτε σαν εφαρμογή απλη ουτε στις αισπ επιλογές

Edited by oPatrinos
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Οχι...δεν με αφηνει να την σβήσω...ουτε σαν εφαρμογή απλη ουτε στις αισπ επιλογές

 

με το sd maid pro σβήνει. Και εγώ την είχα σβήσει και την ξαναέβαλα αλλά δεν με ήθελε. Δεν πειράζει όμως, βολεύτηκα με την άλλη και είμαι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...