Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σήμερα παρέλαβα τη συσκευή και θέλω να περάσω την 28s .

 

Έχω εγκαταστήσει drivers , έκανα το win10 fix , έχω απενεργοποιήσει τα signatures verification ωστε να μπουνε σωστα οι drivers.

Το αναγνωρίζει ως MTP Device, παρόλο που άμα το ξεσυνδέσω και το συνδέσω το αναγνωρίζει ως USB MTP Device και το ξαναρυθμίζω.

 

Στο δια ταύτα όταν πάω να κάνω έλεγχο αν έχω ανοιχτό bootloader, μου δείχνει μήνυμα "waiting for device".

Και επίσης όταν πάω να ανοίξω το X820_FASTBOOT_v4 , μου βγάζει το μήνυμα:

 

LETV X820 TWRP RECOVERY -CUOCO92- *****

****************************************************

# Checking connection...

# Unable to connect the device!

# Check if the phone is correctly connected!

# Make sure you've activated the USB-DEBUG on your PHONE!

# Authorize USB Debugging on your phone at promt!

# Press 'BACKSPACE' to retry

 

Τί ακριβώς έχω κάνει λάθος?

 

*Έχω κάνει και USB Debugging.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα παρέλαβα τη συσκευή και θέλω να περάσω την 28s .

 

Έχω εγκαταστήσει drivers , έκανα το win10 fix , έχω απενεργοποιήσει τα signatures verification ωστε να μπουνε σωστα οι drivers.

Το αναγνωρίζει ως MTP Device, παρόλο που άμα το ξεσυνδέσω και το συνδέσω το αναγνωρίζει ως USB MTP Device και το ξαναρυθμίζω.

Τί ακριβώς έχω κάνει λάθος?

 

*Έχω κάνει και USB Debugging.

 

Πατάς vol down - και power για να μπεθς fastboot όχι vol up and power. Θα δεις τα κινέζικα γραμματα καθ τα Αγγλικά που θα σου λένε οτι είσαι σε fastboot interface. Μετα βάλεTWRP

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω ναι.. στο fastboot με τα γρανάζια..

Αλλά είναι σαν να μην αναγνωρίζει καν τη συσκευή.

 

Μοες διαχείριση συσκευών να δεις πως το βλέπει πρέπει να λέει σε fastboot Android Bootloader Interface. Aν δεν το λέι κάνε χειροκίνητα ενημέρωση απο αρχεία τοπικά βρες το και περνά το να το δείχνει έτσι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αυτό έκανα σήμερα και αναμένω τα αποτελέσματα. Λες την σάρωση στο Aσφάλεια και τοποθεσία --> Απόρρητο-Τοποθεσία --> Σάρωση --> Απενεργοποίηση wifi και bluetooth.

 

Με την απενεργοποίηση αυτών των δύο σαρώσεων φαίνεται να πάει καλά η μπαταρία τώρα.

 

 

Καλησπέρα στην παρέα. Με την oreo έκδοση 6/1/18.

Εκτός από το battery drain το βράδυ, έχω μεγάλο θέμα με το hands-free Bluetooth. Στο Sony sbh54 δεν με ακούνε, δεν περνάει ήχος, ενώ ακούω εγώ και στα.plantrocis με ακούνε ίσα ίσα και εγώ στο πολύ βάθος κάτι ακούω

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα;

Στην αναπαραγωγή μουσικής δεν έχω κανένα θέμα με κανένα bt Όλα μια χαρά

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τις 2 σαρώσεις για να δεις πως θα πάει η μπαταρία. Εμένα φαίνεται για την ώρα να έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μοες διαχείριση συσκευών να δεις πως το βλέπει πρέπει να λέει σε fastboot Android Bootloader Interface. Aν δεν το λέι κάνε χειροκίνητα ενημέρωση απο αρχεία τοπικά βρες το και περνά το να το δείχνει έτσι.

 

Λοιπόν όπως είδα και εδώ https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/how-to/how-to-install-fastboot-adb-drivers-t3581434

το αναγνωρίζει ως σκέτο Android με θαυμαστικό όταν είναι σε fastboot..

To πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχει μετά χειροκίνητα να επιλέξω Android Device (Συσκευή Android εχω και win10 ελληνικά) ωστε μετά να επιλέξω Android Bootloader Interface..

Απίστευτο απλά δε ξέρω τι συμβαίνει..

 

Με λίγα λόγια το PC μάλλον δεν παίρνει τους drivers.. Τους έχω περάσει 300 φορές αλλά δεν..

Edited by Parolos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως είδα και εδώ https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/how-to/how-to-install-fastboot-adb-drivers-t3581434

το αναγνωρίζει ως σκέτο Android με θαυμαστικό όταν είναι σε fastboot..

To πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχει μετά χειροκίνητα να επιλέξω Android Device (Συσκευή Android εχω και win10 ελληνικά) ωστε μετά να επιλέξω Android Bootloader Interface..

Απίστευτο απλά δε ξέρω τι συμβαίνει..

 

Με λίγα λόγια το PC μάλλον δεν παίρνει τους drivers.. Τους έχω περάσει 300 φορές αλλά δεν..

 

ξεκαθαρα δεν εχει περασει τους drivers..εγω ημουν σε win7 βεβαια αλλα ειχα κι εγω θεμα με την εγκατασταση τους..τους απεγκατεστησα λοιπον και μετα το ρυθμισα να τους εγκαταστησει απ το windows update και μετα ολα οκ...τσεκαρε να εχεις πατησει και το ξεκλειδωμα oem στο επιλογες για προγραμματιστες

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα παρέλαβα τη συσκευή και θέλω να περάσω την 28s .

 

Έχω εγκαταστήσει drivers , έκανα το win10 fix , έχω απενεργοποιήσει τα signatures verification ωστε να μπουνε σωστα οι drivers.

Το αναγνωρίζει ως MTP Device, παρόλο που άμα το ξεσυνδέσω και το συνδέσω το αναγνωρίζει ως USB MTP Device και το ξαναρυθμίζω.

 

Στο δια ταύτα όταν πάω να κάνω έλεγχο αν έχω ανοιχτό bootloader, μου δείχνει μήνυμα "waiting for device".

Και επίσης όταν πάω να ανοίξω το X820_FASTBOOT_v4 , μου βγάζει το μήνυμα:

 

LETV X820 TWRP RECOVERY -CUOCO92- *****

****************************************************

# Checking connection...

# Unable to connect the device!

# Check if the phone is correctly connected!

# Make sure you've activated the USB-DEBUG on your PHONE!

# Authorize USB Debugging on your phone at promt!

# Press 'BACKSPACE' to retry

 

Τί ακριβώς έχω κάνει λάθος?

 

*Έχω κάνει και USB Debugging.

 

Ειχα το ιδιο προβλημα με τα 10x64 μου. Τους περασα αυτα τα τρια και μετα ηταν οκ, αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν τελικα που εκανε τη δουλεια....

1. adb-setup-1.4.3.exe

2.minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe

3. MTPDrivers.exe (6599KB)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Hi.This rom is perfect but have an problem in hotspot tathering, how we solve the problem ?

 

Not yet solution if you talk about OREO 8.1. Tomorrow or the day after tomorrow Update mby fix all those issues.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως είδα και εδώ https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/how-to/how-to-install-fastboot-adb-drivers-t3581434

το αναγνωρίζει ως σκέτο Android με θαυμαστικό όταν είναι σε fastboot..

To πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχει μετά χειροκίνητα να επιλέξω Android Device (Συσκευή Android εχω και win10 ελληνικά) ωστε μετά να επιλέξω Android Bootloader Interface..

Απίστευτο απλά δε ξέρω τι συμβαίνει..

 

Με λίγα λόγια το PC μάλλον δεν παίρνει τους drivers.. Τους έχω περάσει 300 φορές αλλά δεν..

Δεξί κλικ επάνω απεγκατασταση και λογισμικού έρευνα χειροκίνητα ξανά και εγκατάσταση από τοπικό αρχείο. Τρέξε και το minimal FastBooot 1.4 adb driver's.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα με τα 10x64 μου. Τους περασα αυτα τα τρια και μετα ηταν οκ, αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν τελικα που εκανε τη δουλεια....

1. adb-setup-1.4.3.exe

2.minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe

3. MTPDrivers.exe (6599KB)

 

Μόλις εγκατεστησα το adb-setup-1.4.3.exe εμφανίστηκε το Android Bootloader Interface και το γυρισα χειροκίνητα.. και όλα καλά!

Εγκαταστάθηκε το TWRP μια χαρά !

Αν θέλετε να μπει στην πρώτη σελίδα για όσους έχουν WIN 10/64..

 

Χίλια ευχαριστώ παιδιά και θα τα λέμε πλέον εδώ !!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατεστησα το adb-setup-1.4.3.exe εμφανίστηκε το Android Bootloader Interface και το γυρισα χειροκίνητα.. και όλα καλά!

Εγκαταστάθηκε το TWRP μια χαρά !

Αν θέλετε να μπει στην πρώτη σελίδα για όσους έχουν WIN 10/64..

 

Χίλια ευχαριστώ παιδιά και θα τα λέμε πλέον εδώ !!

Ωραιος!! Μπραβο!! Ειναι λιγο δυσκοιλια τα win 10x 64 με τους drivers γενικως. Κι εγω ψαχτηκα παρα πολυ για να ξεπερασω τυχων προβληματα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν... ανάψει με την Oreo, αλλά να ρωτήσω κάτι για τη V10 του Χρήστου: εδώ και αρκετό καιρό δε μου λειτουργεί το app της Eurobank, καθώς κολλάει στην αρχική οθόνη, εκεί που κανονικά θα έπρεπε να ζητάει το τετραψήφιο pin. Δοκίμασα να καθαρίσω τα δεδομένα της εφαρμογής, την έκανα και εγκατάσταση εκ νέου, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έχετε καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!! Μπραβο!! Ειναι λιγο δυσκοιλια τα win 10x 64 με τους drivers γενικως. Κι εγω ψαχτηκα παρα πολυ για να ξεπερασω τυχων προβληματα.

 

Και εγω windows 10 64bit pro γνήσια έχω δεν πέρασα κανένα driver για να δούλεψει ητε σε fast boot ητε σε recovery δε χρειάζεται ποτε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Νέο twrp με υποστήριξη android 8.

twrp_lemax2_3.2.1-0_blue

και αυτο με root supersu, unroot, file manager aroma κλπ

twrp_lemax2_3.2.1-1_tools-su.img"]twrp_lemax2_3.2.1-1_blue-tools

 

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to recovery

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

Edited by Christrans
One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους . Σκεφτομουν να παρω το Le Max 2 και αφου ειδα την υποστηριξη του Crisbal αποφασισα να το παρω ομως επιδει θα το παρω απο Banngood εχω σκαλωσει το Rose gold που ειναι σε καλη τιμη τρωγεται σαν χρωμα ειναι ειναι γυναικειο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά γυναικείο. Εγώ έχω βάλει μπλε θήκη αλλά η αλήθεια να λέγεται....νομιζω όμως πως δεν αξίζει η διάφορα χρημάτων μονο για το χρώμα. Περί ορεξεως βεβαια...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά γυναικείο. Εγώ έχω βάλει μπλε θήκη αλλά η αλήθεια να λέγεται....νομιζω όμως πως δεν αξίζει η διάφορα χρημάτων μονο για το χρώμα. Περί ορεξεως βεβαια...
Το θέμα χρώμα είναι σχετικό... Εγώ έχω το rose gold και δεν το αλλάζω με τίποτα, αν το πιάσεις στα χέρια σου τότε αλλάζεις γνώμη.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τοσο πολυ σκεφτομαι να το βαλω μια θηκη με αλλο χρωμα και ισως κανενα tempered glass χρωματιστω. Παντως οταν μου ερθει θα δωσω το Honor 6x που εχω μιας και το βαρεθηκα μετα θα εχω ως 1ο το Le Max 2 μεχρι να παρω κατι πιο φρεσκο του 2018 .

Nick εσυ τι λες κανει μπαμ το χρωμα ?

edit : Μολις ειδα οτι απο 130 πηγε στα 158 το rosegold αντε τωρα να κατεβει παλι

Edited by Pugnator
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τοσο πολυ σκεφτομαι να το βαλω μια θηκη με αλλο χρωμα και ισως κανενα tempered glass χρωματιστω. Παντως οταν μου ερθει θα δωσω το Honor 6x που εχω μιας και το βαρεθηκα μετα θα εχω ως 1ο το Le Max 2 μεχρι να παρω κατι πιο φρεσκο του 2018 .

Nick εσυ τι λες κανει μπαμ το χρωμα ?

edit : Μολις ειδα οτι απο 130 πηγε στα 158 το rosegold αντε τωρα να κατεβει παλι

Μια χαρά είναι το χρώμα, προσωπική μου άποψη, άλλο φωτογραφία και άλλο από κοντά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να λες μια χαρα ετσι θα ειναι και για μενα γιατι δεν εχω τετοια κολληματα . Και στα βιντεο που το ειδα μια χαρα μου φαινεται οποτε περιμενω να να το ριξουν στα 130 και το πηρα εκτως αν δεν ηταν ψεφτοκινεζικη προσφορα και ηταν οντως προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Με την oreo έκδοση 6/1/18.

Εκτός από το battery drain το βράδυ, έχω μεγάλο θέμα με το hands-free Bluetooth. Στο Sony sbh54 δεν με ακούνε, δεν περνάει ήχος, ενώ ακούω εγώ και στα.plantrocis με ακούνε ίσα ίσα και εγώ στο πολύ βάθος κάτι ακούω

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα;

Στην αναπαραγωγή μουσικής δεν έχω κανένα θέμα με κανένα bt Όλα μια χαρά

 

Θα γυρίσω πίσω στην 7.1 που δούλευαν τα bt hands-free. Δεν μπορώ να βρω λύση για τις κλήσεις και επειδή είμαι στο δρόμο συνέχεια δεν μπορώ να μιλάω με το κινητο στο χέρι.

Δυστυχώς ενώ είναι πολύ ωραία και γρήγορη έκδοση αυτό είναι deal breaker.

Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα για να ξαναγυρισω

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Για να λες μια χαρα ετσι θα ειναι και για μενα γιατι δεν εχω τετοια κολληματα . Και στα βιντεο που το ειδα μια χαρα μου φαινεται οποτε περιμενω να να το ριξουν στα 130 και το πηρα εκτως αν δεν ηταν ψεφτοκινεζικη προσφορα και ηταν οντως προσφορα.
126 ευρώ και άλλα 4 ευρώ ασφάλεια τελωνείου πας 130 και είσαι κορυφή!! http://www.lightinthebox.com/letv-le-max-2-x820-4-32gb-5-7-android-m-4g-smartphone-dual-sim-quad-core-21-mp-4gb-32-gb-gold-rosy_p5435020.html?&share_statistics_OS=Android&share_statistics_source=product_detail&share_statistics_type=product&share_statistics_platform=Clipboard

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...