Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερω θελει δουλιτσα ακομα κολλαει Το κινητο γενικα δεν παει smooth η καμερα λιγο το focus.μια χαρα παντος να ειστε καλα παιδια που μας χαριζςτε ωραια πραγραματα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ξερω θελει δουλιτσα ακομα κολλαει Το κινητο γενικα δεν παει smooth η καμερα λιγο το focus.μια χαρα παντος να ειστε καλα παιδια που μας χαριζςτε ωραια πραγραματα
Δεν μπαίνει η Google camera hdr+?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Fp και φωτογραφική πως τα πάει?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το δακτυλικό δεν είχα ποτέ πρόβλημα (παραδόξως) κι έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ρομ που γράφτηκαν εδώ κατά καιρούς.

Όσον αφορά την φωτογραφική πέρασα google camera, δεν ξέρω τι είχε αρχικά.

 

Είχα μια nugat ρομ που δεν είχα πρόβλημα με το focus της google κάμερας και δεν μπορώ να θυμηθώ ποια ήταν αυτή... Υποπτεύομαι κάποιον kernel που άλλαξα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

 

 

αμαν ιστοριες πρωτοχρονιατικααα..χαχα...να σαι καλα Χρηστο..Χρονια πολλα σε ολους παιδια με υγεια και ευτυχια πανω απ ολα.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα με το πρόβλημα του wi fi επιβεβαιώνω και εγώ μετά από την αναβάθμιση σε tele 28s όλο αποσυνδέσεις χαμηλή ταχύτητα αδύναμη λήψη.Εχω αλλάξει όλα τα μόντεμ 466 419 και όλα τα filmware update 23s 26s αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, Χρόνια πολλά, καλή χρονιά! Ευτυχισμένο το νέο έτος!

Χρήστο χρόνια πολλά και για την πρόσφατη γιορτή σου!

 

Ήθελα να πω ότι και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα των αποσυνδεσεων! Όχι σε όλα τα modem βέβαια.

Επίσης δεν βλέπω πλέων που αποθηκεύονται οι καταγεγραμμένες συνομιλίες..

Δείχνει στον dialer να καταγράφει αλλά δεν βλέπω που τις αποθηκεύει.

 

Είμαι στην tele 28s v51..

Για 52 , τελικά μόνο dirty?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια καλη χρονια και χρονια πολλα με υγεια σε ολους!!!!! Οσοι εχουμε google tele rom θα μας ερθει με ota το update για eui 6 nougat?

'

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πόλλα σε όλη τη παρεα.

Είπα σήμερα που έχω χρόνο να πειράξω λίγο το κινητό και εγκατέστησα το viper4android απο εδώ

http://mkgdroid.blogspot.gr/2016/11/viper4android-for-letv-le2-max2-all.html

και κατάφερα να χάσω τον ήχο στις κλήσεις και στο μικρόφωνο.

καμια ιδέα πως θα το επαναφέρω;

όλοι οι ηχοι δουλευουν κανονικά και στα ακουστικα και στα βιντεο και παντου

ονο στις κλήσεις είναι το θεμα.

ειμαι με rr emotion 7.1.2

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πόλλα σε όλη τη παρεα.

Είπα σήμερα που έχω χρόνο να πειράξω λίγο το κινητό και εγκατέστησα το viper4android απο εδώ

http://mkgdroid.blogspot.gr/2016/11/viper4android-for-letv-le2-max2-all.html

και κατάφερα να χάσω τον ήχο στις κλήσεις και στο μικρόφωνο.

καμια ιδέα πως θα το επαναφέρω;

όλοι οι ηχοι δουλευουν κανονικά και στα ακουστικα και στα βιντεο και παντου

ονο στις κλήσεις είναι το θεμα.

ειμαι με rr emotion 7.1.2

Ξαναπερνα απο πανω dirty τη rom που φορας.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Xαίρετε σε όλα τα παιδιά.Καλη χρονιά, να μαστε ολοι καλά και να περνάμε καλύτερα

περι αμπαλοσύνης ο λόγος λοιπόν και ειδικότερα για την δική μου..κάτοχος ενος letv2 le max χ820 σχεδόν απο την αρχή της κυκλοφορίας του τηλεφώνου.πολύ ικανοποιημένος και για αυτο πηρα ακριβώς το ίδιο και για την γυναικα μου..ολα αυτα 2 χρονια ημουν πάντα με εργοστασιακή rom και ολα πηγαιναν καλά..παρότι ήθελα να περάσω customs roms για να διευρυνω τις δυνατότητες του τηλεφώνου κάθε φορά που εμπαινα μεσα στο φόρουμ και ελεγα τελείωσα τώρα θα το ξεκινησω, φλασάρισμα κτλ κάπου δίσταζα γιατι μου φαίνονται πολύπλοκα κτλ..εφόσον το τηλέφωνο λειτουργουσε μια χαρά δεν ήθελα να πειραξω κάτι λόγω οτι δεν με παιρνει λογω δουλειας να μεινω χωρις τηλεφωνο ουτε 2 ωρες..ολα αυτα μεχρι το τελευταιο update 5.9 EUi που ξαφνικά με πέταξε έξω η εφαρμογη google playstore και οτι έχει να κάνει με την google.εψαξα ατέλειωτες ώρες λύσεις που προτεινονται στο ιντερνετ αλλά τζίφος..τελικά εκανα factory reset και τελικά έχασα τα πάντα.προσπαθησα και κατεβασα google playstore n services αλλά το προβλημα παραμενει.οπότε μου μένει αυτο που φοβόμουνα ..πρέπει να φλασαρω και να βάλω customs roms..προφανώς ο guru ειναι ο chris ball και εδώ πρέπει να του πώ ενα τεράστιο μπράβο για τον ζήλο και οτι εχει προσφέρει στην κοινότητα..Όντας μιας κάποιας ηλικίας θα ήθελα αν ειναι ευκολο να με συμβουλέψετε η να λινκαρετε εναν απλο οδηγο εγκατάσης rom..εννοειται πως εχω διαβασει την 1η σελίδα αλλά ρε σεις αδέλφια δες σας κρύβω οτι πελάγωσα..εχει 32 βηματα και 45 αγνωστες λέξεις που πιστέψτε με οσο και αν προσπαθησα να καταλάβω πως και τι και μάλιστα βημα βημα εχω χιλιομπερδευτειι.θα σας ημουν ευγνωμων πραγματικά.ευχαριστω εκ των προτερων και παλι ευχες για μια καλη χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά …Cris από την τελευταία eui βγάλτε από μέσα αυτό το account της leeco έτσι κι αλλιώς δεν λειτούργει, και δημιουργεί μόνο πρόβλημα τίποτα άλλο, για εμάς που ξεχάσαμε τον κωδικό, τζαμπα την περασα αντε παλι απο την αρχη. Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά …Cris από την τελευταία eui βγάλτε από μέσα αυτό το account της leeco έτσι κι αλλιώς δεν λειτούργει, και δημιουργεί μόνο πρόβλημα τίποτα άλλο, για εμάς που ξεχάσαμε τον κωδικό, τζαμπα την περασα αντε παλι απο την αρχη.

 

Συγνώμη αδερφέ αλλά εμένα με εξυπηρετεί και δεν μπορείς να λες να το βγάλουν επειδή εσύ ξέχασες τον κωδικό σου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε Χρήστο,

Καταρχήν να ευχηθώ Χρόνια Πολλά για την έλευση του Νέου Έτους.

Αντιμετωπίζοντας αρκετά προβλήματα με τις εφαρμογές Google μετά την αναβάθμιση της ROM σε 5.9.028s και με δεδομένο ότι προσπάθησα ανεπιτυχώς να εγκαταστήσω την ROM που ανέβασες, θα ήθελα να με συμβουλέψεις που θα μπορούσα να απευθυνθώ κατάστημα ή ιδιώτη για να μου λύση το πρόβλημα μου. (Είμαι κάτοικος δυτικών προαστίων Αττικής).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σου,

Καλή συνέχεια στο FORUM,

Μιχάλης

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αδερφέ αλλά εμένα με εξυπηρετεί και δεν μπορείς να λες να το βγάλουν επειδή εσύ ξέχασες τον κωδικό σου.

ξαναλειτουργει ο server?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια.μια βοηθεια.στο leeco cool 1 c103 μολις περασα twrp 3.1 μετα απο επανεκκίνηση μενει στο twrp κ δεν μπαινει στο recovery menu.ουτε ανοιγει κ μετα απο λιγο κλεινει.οποιος ξερει κατι , ευχαριστω.crisbal μαγε, καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη χρονια σε ολους......

 

μια ερωτηση ........ποια ρομ εχει το καλυτερο σημα και την καλυτερη εξοικονομησει μπαταριας

ευχ....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα απο πανω dirty τη rom που φορας.

 

Επειδή το χρησιμοποιώ 2 μήνες με αυτή τη ρομ είπα να κάνω ένα φορμάτ να την έχω καθαρή.

Πραγματικά έως τώρα είναι η καλύτερη από αυτές που έχω δοκιμάσει.

Όλο λέω θα αγοράσω άλλο κινητό αλλά δε ξεκολαω από το εργαλείο.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Xαίρετε σε όλα τα παιδιά.Καλη χρονιά, να μαστε ολοι καλά και να περνάμε καλύτερα

περι αμπαλοσύνης ο λόγος λοιπόν και ειδικότερα για την δική μου..κάτοχος ενος letv2 le max χ820 σχεδόν απο την αρχή της κυκλοφορίας του τηλεφώνου.πολύ ικανοποιημένος και για αυτο πηρα ακριβώς το ίδιο και για την γυναικα μου..ολα αυτα 2 χρονια ημουν πάντα με εργοστασιακή rom και ολα πηγαιναν καλά..παρότι ήθελα να περάσω customs roms για να διευρυνω τις δυνατότητες του τηλεφώνου κάθε φορά που εμπαινα μεσα στο φόρουμ και ελεγα τελείωσα τώρα θα το ξεκινησω, φλασάρισμα κτλ κάπου δίσταζα γιατι μου φαίνονται πολύπλοκα κτλ..εφόσον το τηλέφωνο λειτουργουσε μια χαρά δεν ήθελα να πειραξω κάτι λόγω οτι δεν με παιρνει λογω δουλειας να μεινω χωρις τηλεφωνο ουτε 2 ωρες..ολα αυτα μεχρι το τελευταιο update 5.9 EUi που ξαφνικά με πέταξε έξω η εφαρμογη google playstore και οτι έχει να κάνει με την google.εψαξα ατέλειωτες ώρες λύσεις που προτεινονται στο ιντερνετ αλλά τζίφος..τελικά εκανα factory reset και τελικά έχασα τα πάντα.προσπαθησα και κατεβασα google playstore n services αλλά το προβλημα παραμενει.οπότε μου μένει αυτο που φοβόμουνα ..πρέπει να φλασαρω και να βάλω customs roms..προφανώς ο guru ειναι ο chris ball και εδώ πρέπει να του πώ ενα τεράστιο μπράβο για τον ζήλο και οτι εχει προσφέρει στην κοινότητα..Όντας μιας κάποιας ηλικίας θα ήθελα αν ειναι ευκολο να με συμβουλέψετε η να λινκαρετε εναν απλο οδηγο εγκατάσης rom..εννοειται πως εχω διαβασει την 1η σελίδα αλλά ρε σεις αδέλφια δες σας κρύβω οτι πελάγωσα..εχει 32 βηματα και 45 αγνωστες λέξεις που πιστέψτε με οσο και αν προσπαθησα να καταλάβω πως και τι και μάλιστα βημα βημα εχω χιλιομπερδευτειι.θα σας ημουν ευγνωμων πραγματικά.ευχαριστω εκ των προτερων και παλι ευχες για μια καλη χρονιά

Πρωτα απο ολα πρεπει να εγκαταστησεις σωστα τους drivers αναλογα με το λειτουργικο που εχεις. Εφοσον τσεκαρεις αν ειναι ξεκλειδωτος 0 bootloader περνας twrp και απο εκει οποια ρομ θελεις. Μπορω να σε βοηθησω αν θελεις.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε αδέρφια.,μετά το update σε 5.9.028 (stable) σει 6.0.1 android version εχω πρόβλημα με το google

μου βγάζει ενα checking info που κολλάει εκει η οθονη και δεν κανει τίποτα..ολα τα δεδομενα των εφαρμογών που σχετίζονται με την google

gmail, google playstore

υπάρχει κάποια λύση γι αυτό? το έχετε και άλλα άτομα?

ψάχνοντας λύση στο intenet προτεινονται διαφορες μεθόδους τύπου clear cache n data κτλ αλλά δεν λύθηκε το προβλημα μου ουτε μετα απο factory reset

υπάρχει λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτα απο ολα πρεπει να εγκαταστησεις σωστα τους drivers αναλογα με το λειτουργικο που εχεις. Εφοσον τσεκαρεις αν ειναι ξεκλειδωτος 0 bootloader περνας twrp και απο εκει οποια ρομ θελεις. Μπορω να σε βοηθησω αν θελεις.

 

νατα τα κινεζικα..μου φαίνονται ολα κινεζικα πραγματικά πλην του τηλεφώνου μας που απο οσα εχω αγορασει sasmung lg κτλ με εχει βγει κορυφη

πχ 1 πως κανω εγκαταστη τους drivers?

2 πως τσεκαρω αν ειναι ξεκλειδωτος..

3 το twrp τι φάση

4 ποια ρομ προτεινεις? με ενδιαφέρει αποκλειστικα και μονο ενα stable clean android λειτουργικό περιβάλλον χωρις πολλά πολλά

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων :D:D:D:D

το προήγουμενο ποστ μου έχει να κανει μόνο και μόνο με το προβλημα με τις εφαρμογες google και μόνο για αυτό θέλω να rootarw

δεν ειχα δει οτι ειχεις απαντήσει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε αδέρφια.,μετά το update σε 5.9.028 (stable) σει 6.0.1 android version εχω πρόβλημα με το google

μου βγάζει ενα checking info που κολλάει εκει η οθονη και δεν κανει τίποτα..ολα τα δεδομενα των εφαρμογών που σχετίζονται με την google

gmail, google playstore

υπάρχει κάποια λύση γι αυτό? το έχετε και άλλα άτομα?

ψάχνοντας λύση στο intenet προτεινονται διαφορες μεθόδους τύπου clear cache n data κτλ αλλά δεν λύθηκε το προβλημα μου ουτε μετα απο factory reset

υπάρχει λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

νατα τα κινεζικα..μου φαίνονται ολα κινεζικα πραγματικά πλην του τηλεφώνου μας που απο οσα εχω αγορασει sasmung lg κτλ με εχει βγει κορυφη

πχ 1 πως κανω εγκαταστη τους drivers?

2 πως τσεκαρω αν ειναι ξεκλειδωτος..

3 το twrp τι φάση

4 ποια ρομ προτεινεις? με ενδιαφέρει αποκλειστικα και μονο ενα stable clean android λειτουργικό περιβάλλον χωρις πολλά πολλά

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων :D:D:D:D

το προήγουμενο ποστ μου έχει να κανει μόνο και μόνο με το προβλημα με τις εφαρμογες google και μόνο για αυτό θέλω να rootarw

δεν ειχα δει οτι ειχεις απαντήσει ήδη

Drivers, bootloader http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976109#post6976109

twrp http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

Αν εγκαταστησεις σωστα τους drivers δε θα εχεις θεμα για αλλαγη ρομ. Απο ρομ εγω χρησιμοποιω την miui 9 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα είμαστε international...:lol::p

https://www.xda-developers.com/leeco-le-max-2-unofficial-eui-6/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα BlitzWolf® 3A USB Type-C*καλώδιο διαβάζοντας πολλά θετικά για αυτό το καλώδιο. Όταν το συνδέω σε Linux σε USB 3 θύρα δεν μου βγάζει το μενού για επιλογή mtp μεταφοράς και μόνο φορτίζει. Σε USB 2 θύρα όταν επιλέξω mtp μεταφορά δεν κάνει τίποτα και μόνο όταν επιλέξω μεταφορά για media τότε μόνο μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες, βίντεο. Σε windows 10 σε USB 2 δουλεύει μια χαρά, στην USB 3 τα ίδια με παραπάνω. Επεσα σε προβληματικό καλώδιο ή έτσι γίνεται? Με το μανισιο καλώδιο όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς πως να καθαρίσω εντελώς το τηλέφωνο, χωρίς να χάσω imei κλπ και να εγκαταστήσω εκ νέου τη ρομ του Χρηστου? Lemax s820
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς πως να καθαρίσω εντελώς το τηλέφωνο, χωρίς να χάσω imei κλπ και να εγκαταστήσω εκ νέου τη ρομ του Χρηστου? Lemax s820

 

flash fastboot ROM via PC and next flash C.B.G. ROM via TWRP

 

Fastboot ROM here.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=136823

 

Last C.B.G. ROM stable android 6 here

https://mega.nz/#!xDw3XCrD!oWAgktHnwiePJPmLaZ-vBSWQGdrmW9wtDd91SmvmQ90

 

sorry for english, I´m from Czech Republic.

 

P.S. Thanks C.B.G. for your hard work.

Link to comment
Share on other sites

flash fastboot ROM via PC and next flash C.B.G. ROM via TWRP

 

Fastboot ROM here.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=136823

 

Last C.B.G. ROM stable android 6 here

https://mega.nz/#!xDw3XCrD!oWAgktHnwiePJPmLaZ-vBSWQGdrmW9wtDd91SmvmQ90

 

sorry for english, I´m from Czech Republic.

 

P.S. Thanks C.B.G. for your hard work.

 

děkuji moc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...