Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μιας και άλλαξα κινητό πριν λίγο καιρό έχω μείνει λίγο πίσω.

 

Ενας φίλος μου έδωσε το δικό του για να του βάλω μια καλή rom. Ποια είναι η καλύτερη EUΙ (για το x829 μοντέλο).

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα με το πρόβλημα του wi fi επιβεβαιώνω και εγώ μετά από την αναβάθμιση σε tele 28s όλο αποσυνδέσεις χαμηλή ταχύτητα αδύναμη λήψη.Εχω αλλάξει όλα τα μόντεμ 466 419 και όλα τα filmware update 23s 26s αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπέρα με το πρόβλημα του wi fi επιβεβαιώνω και εγώ μετά από την αναβάθμιση σε tele 28s όλο αποσυνδέσεις χαμηλή ταχύτητα αδύναμη λήψη.Εχω αλλάξει όλα τα μόντεμ 466 419 και όλα τα filmware update 23s 26s αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Σε εμένα πάντως στο 822 όλα δουλεύουν σούπερ και καμία αποσύνδεση. Άγνωσται άι βουλαί του Lemax2....:lol:;)

Clean Installation 23s 26s 28s modem όλα τζετ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε εμένα πάντως στο 822 όλα δουλεύουν σούπερ και καμία αποσύνδεση. Άγνωσται άι βουλαί του Lemax2....:lol:;)

Clean Installation 23s 26s 28s modem όλα τζετ..

Όταν βρεις χρόνο κάνε ένα ζιπακι για το 28s modem.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν πατάτε το open recovery script sto OTA ή και δεν έχει καθαρίσει το TWRP σωστά το encryption. Βάλε άλλο TWRP και δοκίμασε..

 

αλλαξα twrp αλλα ακομα τιποτα..μπορεις να δωσεις λινκ της v7a να το κανω χειροκινητα;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα twrp αλλα ακομα τιποτα..μπορεις να δωσεις λινκ της v7a να το κανω χειροκινητα;

 

Εδώ νομίζω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7428717#post7428717

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενημερωσει κιαλλος που έχει την rr emotion 7.1.2 αν έχει πρόβλημα με το wifi?

 

Καλησπέρα. Είμαι πάνω από μήνα με την rr emotion 7.1.2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μόνο το βίντεο στη κάμερα που μου σπάει τα νεύρα με τα συνεχόμενα focus.

Wifi 4g bt, όλα άψογα. Με άλλες ρομπότ είχα θέμα το το lg urbane που χρησιμοποιώ, κάτι που δε συμβαίνει εδώ. Και μπαταρία στο Θεό.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι πάνω από μήνα με την rr emotion 7.1.2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μόνο το βίντεο στη κάμερα που μου σπάει τα νεύρα με τα συνεχόμενα focus.

Wifi 4g bt, όλα άψογα. Με άλλες ρομπότ είχα θέμα το το lg urbane που χρησιμοποιώ, κάτι που δε συμβαίνει εδώ. Και μπαταρία στο Θεό.

Το Le Max 2 X820 5.7 inch 6GB RAM έχει αισθητή διαφορά στην συμπεριφορά συγκριτικά με τα 4gb RAM?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

@CrisBal το έχω έτοιμο για δοκιμή, δουλεύει πλέον 100% (απ ότι είδα)

Μάλλον έχεις φουλάρει από μηνύματα και δεν μπορώ να στο στείλω inbox.

Εχει kernel από android 7 οπότε μπορεί χαλαρά να δουλέψει και στις επόμενες ρομ που θα βγάλεις.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει.

Twrp_lemax2_3.1.1-4

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νουγκατινα χρηστο δεν ξερω αν ειναι η official beta αλλα πολυ ωραια wifi fp και κατι αλλα κρασαρουν συνεχεια. αλλα ξερω οτι θα τα στρωσετε.πεταει το τηλεφωνο αν και εχω για κυρια συσκευη το xiaomi mi mix 2.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι πάνω από μήνα με την rr emotion 7.1.2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μόνο το βίντεο στη κάμερα που μου σπάει τα νεύρα με τα συνεχόμενα focus.

Wifi 4g bt, όλα άψογα. Με άλλες ρομπότ είχα θέμα το το lg urbane που χρησιμοποιώ, κάτι που δε συμβαίνει εδώ. Και μπαταρία στο Θεό.

 

Βάλε την Gcamera τελευταία έκδοσηHDR+ και θα ησυχάσεις και από αυτά..

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

@CrisBal το έχω έτοιμο για δοκιμή, δουλεύει πλέον 100% (απ ότι είδα)

Μάλλον έχεις φουλάρει από μηνύματα και δεν μπορώ να στο στείλω inbox.

Εχει kernel από android 7 οπότε μπορεί χαλαρά να δουλέψει και στις επόμενες ρομ που θα βγάλεις.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει.

Twrp_lemax2_3.1.1-4

 

Thanks George..το έβαλα ήδη αρχική με τα άλλα.. Ευχαριστούμε πολύ. Καλές γιορτές...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νουγκατινα χρηστο δεν ξερω αν ειναι η official beta αλλα πολυ ωραια wifi fp και κατι αλλα κρασαρουν συνεχεια. αλλα ξερω οτι θα τα στρωσετε.πεταει το τηλεφωνο αν και εχω για κυρια συσκευη το xiaomi mi mix 2.

 

Τα έχω φτιάξει σχεδόν όλα εκτός από το fp. Ίσως να την δώσουμε σήμερα αύριο χωρίς fp. Θα δούμε... Πληροφορίες από την νέα ποια SunacLe λένε για επίσημη κυκλοφορία κάπου στο Μάρτιο...Θα δείξει...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το Le Max 2 X820 5.7 inch 6GB RAM έχει αισθητή διαφορά στην συμπεριφορά συγκριτικά με τα 4gb RAM?

 

Ναι το 6/64 πάει σφαίρα. Είναι η καλύτερη επιλογή σε χ 820 χ822 πάντα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω φτιάξει σχεδόν όλα εκτός από το fp. Ίσως να την δώσουμε σήμερα αύριο χωρίς fp. Θα δούμε... Πληροφορίες από την νέα ποια SunacLe λένε για επίσημη κυκλοφορία κάπου στο Μάρτιο...Θα δείξει...

 

γιατι αργουν να δωσουν την nougat τοσο πολυ ενω οι αλλες εταιρειες σιγα σιγα θα δωσουν και oreo

και ειναι τοσο καλο κινητο δεν μου εχει βγαλει προβλημα πουθενα το x820.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

γιατι αργουν να δωσουν την nougat τοσο πολυ ενω οι αλλες εταιρειες σιγα σιγα θα δωσουν και oreo

 

Γιατί χρεοκώπησαν - πέθαναν εδώ και 8 μήνες περίπου?:lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρεοκώπησαν - πέθαναν εδώ και 8 μήνες περίπου?:lol:;)

 

ναι αυτο το ξερω χρηστο.αυτο ειναι ο λογος.

για την ρομ δωστην να την βαλουμε χρηστο δωρο για τα χριστουγεννα κανε μας.και το fp οταν το κανετε τοτε θα το εχουμε και αυτο.

καλη χρονια σε ολους με υγεια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το X820 και του εχω βαλει την tele. Αλλα θελω να του κανω ενα φορματ, ενα καθαρισμα και σκεφτομαι να του ριξω καποια αλλη ρομ. Ποια μου προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υστερα απο διαβασμα πολυ μονο απο εδω το φθηνοτερο με 132 απλα στην επιλογη βαζουμε priority direct mail....

Ειδαλλως οποιος το βιαζεται πολυ πληρωνει 160 ευρω και το εχει απο εδω σε 3 μερες....

Πως γινεται απο Ιταλια να εχει 3 ευρω μεταφορικα και απο Γερμανια 35 θα μας τρελλανουν τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται απο Ιταλια να εχει 3 ευρω μεταφορικα και απο Γερμανια 35 θα μας τρελλανουν τελειως...
Την ίδια απορία έχω και εγώ, η φάση είναι από Ιταλία το έχεις σε 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ, η φάση είναι από Ιταλία το έχεις σε 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειμαι στιν πριζα να το παρω απο τιν αλλη με 168 εχει το 6ραμ 64ρι....Απο κινα αλλα το φοβαμαι εβγαλε το priority....

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι στιν πριζα να το παρω απο τιν αλλη με 168 εχει το 6ραμ 64ρι....Απο κινα αλλα το φοβαμαι εβγαλε το priority....
Μια κοπελα που μιλησα στο τσατ μου ειπε οτι με airmail μπορει να μην πιασει τελωνειο...

Εντομεταξυ στο kimovil το 4 ραμ εχει παραπανω σκορ antutu απο το 6 ραμ...Βγαλε συμεπρασμα....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νουγκατινα χρηστο δεν ξερω αν ειναι η official beta αλλα πολυ ωραια wifi fp και κατι αλλα κρασαρουν συνεχεια. αλλα ξερω οτι θα τα στρωσετε.πεταει το τηλεφωνο αν και εχω για κυρια συσκευη το xiaomi mi mix 2.

 

Έχεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Φλάσαρα aicp αλλά έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας απο google play services. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Φλάσαρα aicp αλλά έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας απο google play services. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;

 

Βάζεις τα beta αν έχεις τα προηγούμενα που είχαν θέμα. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή ή δοκιμάζεις την καινούργια

AICP. https://drive.google.com/file/d/1cDERvlC5Fm9FpAKMyrqkrNugab8kt0B0/view

Ή την HDxenon

https://drive.google.com/file/d/1eaxR0lxxMOj-KLshZ24kPF0-Nqx3O611/view

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...