Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω κάμερα αντάξια της συσκευής (Χ821) για να την αλλάξω;

Το ζουμ δεν λειτουργεί καθόλου πλέον. Μόνο θολούρα :(

Κάνε clean Installation Kai internal storage και βάλε μια άλλη ρομ πρώτα. Nougat κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

Αγόρασα το κιν για την γυναικά μου από Ιταλία.

Είναι το 821 όμως,

Και θέλω να πάρω αλλά δυο για μένα και έναν φίλο μου,

Αξίζει να δώσω 30 ευρώ παραπάνω να πάρω τα 820 από Γερμανία (μεταφορικά) ή είναι τα ίδια κινητά;

Παίζει επίσης κανένα κουπόνι γιατί δεν μπορώ να βρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.

 

Καλησπερα παιδια και συγνωμη για την ερωτηση που θα κανω αλλα ειναι και 1071 σελιδες thread...Αξιζει να παρω leeco le max 2 αλλα με official rom ως προς αντικατασταση redmi note 3 επισης με official?Επισης με ενδιαφερει αρκετα η μπαταρια.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Έχεις απαντήσει μόνος σου στο ερώτημα σου.

Official λογισμικό και μπαταρία δε συνδυάζονται με το Le Max 2.

Αυτά που συνδυάζονται είναι custom rom και οοοοοολα τα υπόλοιπα που μπορεί να σου προσφέρει ένα τηλέφωνο. ;)

Με Γειά το νέο σου XiaoMi! :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το εγκρινουμε απο Γερμανια?Ειναι οκ η θα εχουμε προβλημα με τελωνιο κ απο εκει ευχαριστωωωω!!!Χρονια πολλα Καλη χρονια σε ολους!!!

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Gray-390011.html

edit"Λαθος φτανει τα 185 μαζι με μεταφορικα νομιζα τα εχει free...

125 απο εδω με κουπονι αλλα μονο το rose gold(GZJHKGHI)

Το θεμα ειναι με τα μεταφορικα τι βαζουμε και τι οχι τι τικαρουμε...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το εγκρινουμε απο Γερμανια?Ειναι οκ η θα εχουμε προβλημα με τελωνιο κ απο εκει ευχαριστωωωω!!!Χρονια πολλα Καλη χρονια σε ολους!!!

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Gray-390011.html

edit"Λαθος φτανει τα 185 μαζι με μεταφορικα νομιζα τα εχει free...

125 απο εδω με κουπονι αλλα μονο το rose gold(GZJHKGHI)

Το θεμα ειναι με τα μεταφορικα τι βαζουμε και τι οχι τι τικαρουμε...

 

δεν θα εχει τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχει τελωνειο?

Γιαυτο ρωταω καποιον πιο εμπειρο να μας πει τι ακριβως να βαλουμε στα μεταφορικα και τι να τικαρουμε στα κουτακια...

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ρωταω καποιον πιο εμπειρο να μας πει τι ακριβως να βαλουμε στα μεταφορικα και τι να τικαρουμε στα κουτακια...

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!

Όλα τα e-shops που έχουν Ευρωπαϊκές αποθήκες τις έχουν για αυτό ακριβώς το λόγο. Για να μην πληρώνουμε τελωνείο. Αν θα δείτε χρεώνουν τα έξοδα αποστολής τα περισσότερα, για να μετριάσουν τα έξοδα τελωνείου που έχουν πληρώσει αυτοί.

Οπότε από αποθήκες Ευρώπης παραγγείλτε άφοβα γιατί ως χώρα αποστολής θεωρείτε η εκάστωτε Ευρωπαϊκή χώρα της αποθήκης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!

Όλα τα e-shops που έχουν Ευρωπαϊκές αποθήκες τις έχουν για αυτό ακριβώς το λόγο. Για να μην πληρώνουμε τελωνείο. Αν θα δείτε χρεώνουν τα έξοδα αποστολής τα περισσότερα, για να μετριάσουν τα έξοδα τελωνείου που έχουν πληρώσει αυτοί.

Οπότε από αποθήκες Ευρώπης παραγγείλτε άφοβα γιατί ως χώρα αποστολής θεωρείτε η εκάστωτε Ευρωπαϊκή χώρα της αποθήκης.

Ακριβώς. Ευρωπαϊκή αποθήκη δεν έχει τελωνείο (1000%, είναι αγορά από Ευρωπαϊκή Ένωση). Το ιταλικό geekbuying έχει τα φθηνότερα μεταφορικά ~4-5€, Γερμανία και Ισπανία πάνω από 20 αν θυμάμαι καλά. Εκτός ΕΕ το geekbuying δεν έχει κάποιο γνωστό τρόπο αποστολής που να έχει μικρότερη πιθανότητα τελωνείου, οπότε με το κουστουμάκι μπορείς εύκολα να δεις τα 125€ να ξεπερνάνε τα 200.. Banggood & gearbest έχουν τρόπους αποστολής από Κίνα με υψηλή πιθανότητα αποφυγής τελωνείου. Επίσης lightinthebox έχει επιλογή να πληρώσεις κάτι παραπάνω σαν "ασφάλεια τελωνείου" (= αν περάσει τελωνείο πληρώνεις δασμούς+φόρους+έξοδα εκτελωνισμού, τους στέλνεις την απόδειξη και σου επιστρέφουν τους δασμούς).

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετά από 10 μήνες χωρίς προβλήματα με την εργοστασιακή 5.8.0.16s X829(FIXNAOP580160729S) άρχισα να ψήνομαι για την Emotion RR remixed 7.1.2 Οπότε θέλω να ρωτήσω:

1) ποιό twrp recovery να βάλω για να πατήσει καλά η ΡΟΜ και φαντάζομαι πρέπει να κάνω clean instal: dalvik,cache, data και system? και

2) Όσοι την έχουν δουλέψει την ΡΟΜ , αν μπορούν να μας πούν τα bugs που έχει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετά από 10 μήνες χωρίς προβλήματα με την εργοστασιακή 5.8.0.16s X829(FIXNAOP580160729S) άρχισα να ψήνομαι για την Emotion RR remixed 7.1.2 Οπότε θέλω να ρωτήσω:

1) ποιό twrp recovery να βάλω για να πατήσει καλά η ΡΟΜ και φαντάζομαι πρέπει να κάνω clean instal: dalvik,cache, data και system? και

2) Όσοι την έχουν δουλέψει την ΡΟΜ , αν μπορούν να μας πούν τα bugs που έχει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλησπέρα,

Τρέχω εγώ αυτή την στιγμή την emotion. Όταν είχα την RR που έπαιρνε updates μόνη της είχα θεματάκια με το response της. Όταν έβαλα του chris (η οποία λέγεται emotion) το κίνητο είναι σα να είναι άλλο. Πετάει από ταχύτητα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η σταθερότητα του wifi. Έχει δυστυχώς κολλήματα στο wifi. Εκεί που συνδέεται, κόβεται, μετά ξανασυνδέεται και μετά από 5-6 αποσυνδέσεις στρώνει. Αν μπορείς να περιμένεις έχουν πει τα παιδιά πως ετοιμάζουν την EUI 6.0, και όλοι είμαστε με το δάχτυλο στο download μόλις βγάζουν το link!!! Οπότε κάνε λίγο υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση! Aν μπορεί κάποιος να μου πεί και τη διαδικασία σύμφωνα με τη rom που έχω -επειδή είναι πολλές σελίδες και δεν μπορώνα βγάλω ακρη- και ποιά έκδοση twrp να βάλω.
LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (έχω το Χ820). Έχω την τελευταία του Chris στο κινητό όπου έχει 3-4 κάμερες μέσα. Όταν τραβάω βίντεο με την καλύτερη κάμερα από αυτές (πρέπει να είναι της Google) φαίνεται σαν να προσπαθεί το τηλέφωνο να κάνει συνέχεια focus με αποτέλεσμα το βίντεο να βγαίνει με διακοπές (έτσι φαίνεται τουλάχιστον στα μάτια μου). Αν τραβήξω βίντεο με άλλη κάμερα (την δική του) δεν έχει τέτοιο θέμα αλλά η ποιότητα βίντεο δεν είναι η ίδια (ή τουλάχιστον στα μάτια μου έχει διαφορά). Γνωρίζετε αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό? Εσείς με ποιά κάμερα τραβάτε βίντεο? Ευχαριστώ.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μετά από 10 μήνες χωρίς προβλήματα με την εργοστασιακή 5.8.0.16s X829(FIXNAOP580160729S) άρχισα να ψήνομαι για την Emotion RR remixed 7.1.2 Οπότε θέλω να ρωτήσω:

1) ποιό twrp recovery να βάλω για να πατήσει καλά η ΡΟΜ και φαντάζομαι πρέπει να κάνω clean instal: dalvik,cache, data και system? και

2) Όσοι την έχουν δουλέψει την ΡΟΜ , αν μπορούν να μας πούν τα bugs που έχει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Βάλε Aicp. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!

Όλα τα e-shops που έχουν Ευρωπαϊκές αποθήκες τις έχουν για αυτό ακριβώς το λόγο. Για να μην πληρώνουμε τελωνείο. Αν θα δείτε χρεώνουν τα έξοδα αποστολής τα περισσότερα, για να μετριάσουν τα έξοδα τελωνείου που έχουν πληρώσει αυτοί.

Οπότε από αποθήκες Ευρώπης παραγγείλτε άφοβα γιατί ως χώρα αποστολής θεωρείτε η εκάστωτε Ευρωπαϊκή χώρα της αποθήκης.

 

Ακριβώς. Ευρωπαϊκή αποθήκη δεν έχει τελωνείο (1000%, είναι αγορά από Ευρωπαϊκή Ένωση). Το ιταλικό geekbuying έχει τα φθηνότερα μεταφορικά ~4-5€, Γερμανία και Ισπανία πάνω από 20 αν θυμάμαι καλά. Εκτός ΕΕ το geekbuying δεν έχει κάποιο γνωστό τρόπο αποστολής που να έχει μικρότερη πιθανότητα τελωνείου, οπότε με το κουστουμάκι μπορείς εύκολα να δεις τα 125€ να ξεπερνάνε τα 200.. Banggood & gearbest έχουν τρόπους αποστολής από Κίνα με υψηλή πιθανότητα αποφυγής τελωνείου. Επίσης lightinthebox έχει επιλογή να πληρώσεις κάτι παραπάνω σαν "ασφάλεια τελωνείου" (= αν περάσει τελωνείο πληρώνεις δασμούς+φόρους+έξοδα εκτελωνισμού, τους στέλνεις την απόδειξη και σου επιστρέφουν τους δασμούς).

Τελικα υστερα απο διαβασμα πολυ μονο απο εδω το φθηνοτερο με 132 απλα στην επιλογη βαζουμε priority direct mail....

Ειδαλλως οποιος το βιαζεται πολυ πληρωνει 160 ευρω και το εχει απο εδω σε 3 μερες....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απαντήσει μόνος σου στο ερώτημα σου.

Official λογισμικό και μπαταρία δε συνδυάζονται με το Le Max 2.

Αυτά που συνδυάζονται είναι custom rom και οοοοοολα τα υπόλοιπα που μπορεί να σου προσφέρει ένα τηλέφωνο. ;)

Με Γειά το νέο σου XiaoMi! :lol:

 

Μπα μην το λες μακράν η καλύτερη μπαταρία που είχα ήταν official 23s 6-6,5 ώρες οθόνη

Μετά καταστράφηκα με official 26s τραγική μπαταρία και επανηλθα αλλά όχι όπως με 23ς με την 28ς του Χρήστου, επίσης πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;; Ποια είναι αυτή; Πώς θα τη βρω; Είναι nougat 7.1.2?

1075 σελίδες είναι δύσκολο να τις ψάξει κανείς. Δουλεύει πολύ καλά η "αναζήτηση στο θέμα" πάνω δεξιά.

Εδώ θα διαβάσεις για την aicp http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7424561#post7424561

Στην πρώτη σελίδα (φοβερό το συμμάζεμα Cris!) θα ψάξεις να βρεις που υπάρχουν τα twrp και οδηγίες εγκατάστασης. Νομίζω ότι το τελευταίο (3.1.1-χ2) είναι οκ.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τρέχω εγώ αυτή την στιγμή την emotion. Όταν είχα την RR που έπαιρνε updates μόνη της είχα θεματάκια με το response της. Όταν έβαλα του chris (η οποία λέγεται emotion) το κίνητο είναι σα να είναι άλλο. Πετάει από ταχύτητα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η σταθερότητα του wifi. Έχει δυστυχώς κολλήματα στο wifi. Εκεί που συνδέεται, κόβεται, μετά ξανασυνδέεται και μετά από 5-6 αποσυνδέσεις στρώνει. Αν μπορείς να περιμένεις έχουν πει τα παιδιά πως ετοιμάζουν την EUI 6.0, και όλοι είμαστε με το δάχτυλο στο download μόλις βγάζουν το link!!! Οπότε κάνε λίγο υπομονή!!!

 

Βάλε άλλο modem firmware. Αυτό το πρόβλημα έχεις. Βάλε 466D και δοκίμασε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλο modem firmware. Αυτό το πρόβλημα έχεις. Βάλε 466D και δοκίμασε.

 

Thank you για την απάντηση Chris και χρόνια πολλά κιόλας για την γιορτή σου!!! Έχω δοκιμάσει το 466D και το 419 (αν θυμάμαι καλά το νούμερο) αλλά δυστυχώς το ίδιο πράμα. Αλλά το θέμα παραμένει στο wifi. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να κάνω κανένα wipe μήπως έχει παραβρωμίσει από τις Rom και τα updates.

 

Υ.Γ Μιας και είχε ο άνθρωπός μας τη γιορτή του να μαζευτούμε να βάλει εκείνος τα φοντανάκια και μεις καμιά γουρουνοπούλα στη σούβλα για να τον ευχαριστήσουμε :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

chris εχω παρατηρησει εδω και καιρο και απο προηγουμενες ρομ σου οτι δε μπορω να κανω ενημερωση απ το ota..πιστευα οτι ηταν θεμα twrp..την ξαναπερασα αλλα τιποτα.ξαναπερασα τη v7 με καθαρη εγκατασταση,παλι τιποτα.ενω μου βγαζει την ενημερωση,παταω ληψη,παταω εγκατασταση,γινεται,ανοιγει και κανει βελτιστοποιηση εφαρμογων τελικα οταν μπαινω ρυθμισεις ακομα στη παλια εκδοση ειμαι.σε μια παλαιοτερη ρομ σου μου ειχες δωσει και ειχα κανει χειροκινητα εγκατασταση του update παλι τα ιδια ειχε κανει..τι μπορει να φταιει;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

chris εχω παρατηρησει εδω και καιρο και απο προηγουμενες ρομ σου οτι δε μπορω να κανω ενημερωση απ το ota..πιστευα οτι ηταν θεμα twrp..την ξαναπερασα αλλα τιποτα.ξαναπερασα τη v7 με καθαρη εγκατασταση,παλι τιποτα.ενω μου βγαζει την ενημερωση,παταω ληψη,παταω εγκατασταση,γινεται,ανοιγει και κανει βελτιστοποιηση εφαρμογων τελικα οταν μπαινω ρυθμισεις ακομα στη παλια εκδοση ειμαι.σε μια παλαιοτερη ρομ σου μου ειχες δωσει και ειχα κανει χειροκινητα εγκατασταση του update παλι τα ιδια ειχε κανει..τι μπορει να φταιει;;

 

Συνήθως δεν πατάτε το open recovery script sto OTA ή και δεν έχει καθαρίσει το TWRP σωστά το encryption. Βάλε άλλο TWRP και δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο δεν ξέρω αν είναι το λινκ δικό σου αλλά κατέβω την Official nougat να την δοκιμάσω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο δεν ξέρω αν είναι το λινκ δικό σου αλλά κατέβω την Official nougat να την δοκιμάσω.

Δεν υπάρχει ( ακόμα; ) Official nougat. Unofficial του Χρήστου και στο xda.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν πατάτε το open recovery script sto OTA ή και δεν έχει καθαρίσει το TWRP σωστά το encryption. Βάλε άλλο TWRP και δοκίμασε..

 

το open recovery script το εχω πατησει καναδυο φορες..οκ...θα δοκιμασω αλλη recovery και ελπιζω να στρωσει...ευχαριστω..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...