Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς το flasharo αυτό?

 

Εδώ κατεβάζεις TWRP Factory reset flash.

http://opengapps.org

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως έχει καποιος η γνωριζει που μπορω να βρω sim tray για το κινητό μας απο Ελλαδα, δεν με ενδιαφέρει χρωμα. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28s? Stock? Factory reset και Φλασαρεις από πάνω πριν την επανεκκίνηση Pico GAPPS arm64 6.0

 

back up το κινητο πως το κανουμε? γιατι ετσι θα χαθουν ολα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω εδώ και αρκετό καιρό βάλει την Rom που έδωσε ο Chris για nougat, αλλά αρχίζει και γίνεται έντονο το πρόβλημα με το modem και πιο συγκεκριμένα στο wi-fi. Μπορώ να βάλω modem άλλης rom (εννοώ marshmallow) και αν ναι ποιο προτείνετε να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω εδώ και αρκετό καιρό βάλει την Rom που έδωσε ο Chris για nougat, αλλά αρχίζει και γίνεται έντονο το πρόβλημα με το modem και πιο συγκεκριμένα στο wi-fi. Μπορώ να βάλω modem άλλης rom (εννοώ marshmallow) και αν ναι ποιο προτείνετε να βάλω?

 

Δοκίμασε το 466 ή το 419. post #8759

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το 466 ή το 419. post #8759

 

Χίλια ευχαριστώ!!! Το 466 δείχνει να δουλεύει άψογα προς το παρόν.Με τα ρημάδια τα ZTE που έχω δεν ξέρω τι θα βλέπει αλλά σε ένα checkpoint που είμαι τώρα είναι μια χαρά. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.και συγνώμη για το οφ τοπικ.Ειδα το κινητο οτι ειναι σε προσφορά στα 116.00 ειστε ικανοποιημενοι; σε αυτά τα λεφτά αξιζει; καρτα μνημης παιρνει; ειναι πολλές οι σελιδες και που να τις διαβάσω ολες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.και συγνώμη για το οφ τοπικ.Ειδα το κινητο οτι ειναι σε προσφορά στα 116.00 ειστε ικανοποιημενοι; σε αυτά τα λεφτά αξιζει; καρτα μνημης παιρνει; ειναι πολλές οι σελιδες και που να τις διαβάσω ολες...
Αν είχες ξεκινήσει από την 1η σελίδα θα διάβαζες ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Εγώ όπως και πολλοί χρήστες εδώ μέσα είμαστε ευχαριστημένοι για να μην πω υπέρ ευχαριστημένοι.

 

Τώρα στα 116 ευρώ ποια έκδοση έχεις βρει και από που, πως θες να σου απαντήσουμε αφού δεν μας δίνεις αρκετές πληροφορίες.

 

Πριν ένα έτος έδωσα 260 για το χ820 6/64 gold χωρίς τελωνείο.

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ξεκινήσει από την 1η σελίδα θα διάβαζες ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Εγώ όπως και πολλοί χρήστες εδώ μέσα είμαστε ευχαριστημένοι για να μην πω υπέρ ευχαριστημένοι.

 

Τώρα στα 116 ευρώ ποια έκδοση έχεις βρει και από που, πως θες να σου απαντήσουμε αφού δεν μας δίνεις αρκετές πληροφορίες.

 

Πριν ένα έτος έδωσα 260 για το χ820 6/64 gold χωρίς τελωνείο.

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Ευχαριστω για την απαντηση .αυτο εχω δει

"LeTV LeEco Le Max2 X820 5.7 inch 4G Smartphone (4GB+32GB 21MP+8MP Snapdragon 820 3100mAh"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση .αυτο εχω δει

"LeTV LeEco Le Max2 X820 5.7 inch 4G Smartphone (4GB+32GB 21MP+8MP Snapdragon 820 3100mAh"

 

Το από πού το είδες είναι μυστικό; :p

Link to comment
Share on other sites

Το από πού το είδες είναι μυστικό; :p

k9HoM3e.png

Από πρωί (Κίνα) της 15ης Δεκεμβρίου, ακόμα δεν έχει αποσταλλεί, έχει processing time 3-5 εργάσιμες.

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο παρατήρησα ότι δεν υπάρχει στο κιν μου το spectrum...μόλις έβαλα την ν8 το έκανε αυτό η εγώ καταλάθος το διέγραψα;;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο παρατήρησα ότι δεν υπάρχει στο κιν μου το spectrum...μόλις έβαλα την ν8 το έκανε αυτό η εγώ καταλάθος το διέγραψα;;
Όντως και εμένα το ίδιο. Και σίγουρα δεν το έσβησα εγώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα το ίδιο. Και σίγουρα δεν το έσβησα εγώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν χρειάζεται πια το έσβησα εγώ και δεν υπάρχει και στον κερνελ. Έχετε ΑΚΤ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χρειάζεται πια το έσβησα εγώ και δεν υπάρχει και στον κερνελ. Έχετε ΑΚΤ...

 

Καλά έκανες. Πως πάει το test με την eui nougat?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

k9HoM3e.png

Από πρωί (Κίνα) της 15ης Δεκεμβρίου, ακόμα δεν έχει αποσταλλεί, έχει processing time 3-5 εργάσιμες.

Βλέπω ότι έχεις ένδειξη custom duty issue.

Τι έχετε κανονίσει με το κατάστημα γι αυτό το θέμα και με ποια διαδικασία;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις ένδειξη custom duty issue.

Τι έχετε κανονίσει με το κατάστημα γι αυτό το θέμα και με ποια διαδικασία;

Πλήρωσα $3,38 έξτρα και θα μου επιστρέψουν τα έξοδα εκτελωνισμού, αν προκύψουν, αφού τα πληρώσω εγώ. Δεν έχω κάνει τη διαδικασία, δεν ξέρω τι χαρτούρα απαιτείται, δεν ξέρω αν καλύπτουν μόνο φόρους και δασμούς ή και τα έξοδα εκτελωνιστή. Βλέποντας και κάνοντας.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας σκεφτομαι να το αγορασω και εγω απλα θελω να μου πειτε λιγο πως πανε τα πραγματα απο καμερα (μερα-νυχτα) και τι γινεται με το fingerprint δουλευει δεν δουλευει να ξερω και εγω εχω μπερδευτει με ολα αυτα εδω μεσα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας σκεφτομαι να το αγορασω και εγω απλα θελω να μου πειτε λιγο πως πανε τα πραγματα απο καμερα (μερα-νυχτα) και τι γινεται με το fingerprint δουλευει δεν δουλευει να ξερω και εγω εχω μπερδευτει με ολα αυτα εδω μεσα :lol:
Το fp στο χ820, 822 δουλεύει μια χαρά. Στο χ829 μπορεί να συναντήσεις πρόβλημα. Κάμερα τη μέρα μια χαρά. Το βράδυ μέτρια. Κατ'αλλά είναι σούπερ κινητό σε σουπερ τιμή με σούπερ υποστήριξη από τον Cris και σία εδώ μέσα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

k9HoM3e.png

Από πρωί (Κίνα) της 15ης Δεκεμβρίου, ακόμα δεν έχει αποσταλλεί, έχει processing time 3-5 εργάσιμες.

Αφού το αγόρασες ήδη τότε Καλορίζικο.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας σκεφτομαι να το αγορασω και εγω απλα θελω να μου πειτε λιγο πως πανε τα πραγματα απο καμερα (μερα-νυχτα) και τι γινεται με το fingerprint δουλευει δεν δουλευει να ξερω και εγω εχω μπερδευτει με ολα αυτα εδω μεσα :lol:
Σχετικά με την κάμερα αν ψάξεις εδώ μέσα θα βρεις πολλές φωτογραφίες για να δεις. Αυτά είναι γούστα. Εγώ είμαι σούπερ και μέρα κ νύχτα. Τώρα για το fingerprint είναι θέμα τύχης. Είναι το μόνο σημείο που πονάει και κάνεις δεν μπορεί να σου πει με ασφάλεια τι και πως.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι να επιλέξουμε από το akt αν θέλουμε περισσότερη μπαταρία;

 

Hawkeeper & Fusion...είναι τα καλύτερα για balanced profiles

Tωρα αν θέλεις μπαταριά διάλεξε κάποιο από τα battery profiles tou AKT (Zhana ή X.A.N.A ή Nameless)

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Hawkeeper & Fusion...είναι τα καλύτερα για balanced profiles

Tωρα αν θέλεις μπαταριά διάλεξε κάποιο από τα battery profiles tou AKT (Zhana ή X.A.N.A ή Nameless)

 

σε ευχαριστω!!

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...