Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επείγων την βοήθεια σας. Ειμαι πάντα με official ROM. Σήμερα έγινα αυτόματη αναβάθμιση σε 28s. Από εκείνη την στιγμή και μετά άρχισε να μην μπαίνει στο ,playstore και μου έβγαζε ένα error RH-01. Αφού το πάλεψα αρκετή ώρα δεν κατάφερα να κάνω κάτι. Έτσι έκανα απεγκατασταση το Google play services και πέρασα το νεότερο. Τώρα δεν έχω καθόλου λογαριασμό Google και κάθε φορά που πάω να δημιουργήσω νέο μου εμφανίζει μια σελίδα checking info και μένει εκεί χωρίς να κάνει τίποτα. Είναι επείγων εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει το συντομότερο θα του ήμουν ευγνώμων.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Γύρνα στο αρχικό μπακαπ αν έχεις αν δεν έχεις βάλε μια Ρομ από εδώ ή από XDA.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνει sd card

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Chris υπάρχει κάποιο λινκ με την Official nougat?

 

Όχι ακόμα. Υπομονή..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άσε που εμφανίζει συνεχώς μνμ sorry Google play services has stopped.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Υπάρχει λόγος που πρέπει να παραμείνω στην official έκδοση και το τηλέφωνο να παραμείνει unrooted. Backup δυστυχώς δεν έχω κρατήσει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε που εμφανίζει συνεχώς μνμ sorry Google play services has stopped.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Υπάρχει λόγος που πρέπει να παραμείνω στην official έκδοση και το τηλέφωνο να παραμείνει unrooted. Backup δυστυχώς δεν έχω κρατήσει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Θα σου έλεγα να κάνεις reset αλλά δεν νομίζω να βγει κάτι. Αν πάντως δεν βάλεις TWRP έστω δεν νομίζω να μπορέσεις να κάνεις πολλά εκτός κι αν παίξεις με FastBoot.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Υπομονή..

Γιατί υπάρχει περίπτωση να πάρει;; Έχασα τέτοια εξέλιξη στο 2βδόμαδο που δεν παρακολουθούσα το νήμα;

Την τελευταία εξέλιξη που είχα για την εταιρεία ήταν α. ξεπουλάει ακόμα και στοκ από internal testing και ακυκλοφόρητες συσκευές (X850)

και β.έβγαλε στο σφυρί το κτήριο HQ στην Κίνα για $220m

H Νougat στο Χ722 6GB 64GB αποδείχτηκε μούφα του BangGood, και η μόνη ένδειξη Nougat ήταν εκείνα τα screenshot με τις 6.0.28 builds. leeco-nougat-7.1.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει χτυπήσει κανείς X820 από LightInTheBox? Είναι καλή φουρνιά; Ημερομηνία παραγωγής στο αυτοκόλλητο στο κουτί; Fingerprint πως τα πάει; 130δολλάρια τζάμπα πράμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα την προηγούμενη σελίδα, άντε με το καλό και η Nougat. Η IRDA app υπάρχει;

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και κατέβασα τα τελευταία Google services 11.9.51 και κατάφερα να δουλέψει το ,playstore, να συγχρονισμό τις επαφές και γενικά να φτιάξω πάλι τον Google λογαριασμό. Αυτό που έχει μείνει είναι ότι κάθε λίγο και λιγάκι εμφανίζεται το μνμ "sorry the Google play services has stopped". Αυτό που παρατηρείται είναι ότι στο Device certification του playstore η συσκευή μου φαίνεται Uncertified. Δεν ξέρω εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο. Μήπως υπάρχει κάποιο fix γι'αυτό που μπορώ να το τρέξω για να διορθωθεί η κατάσταση?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και κατέβασα τα τελευταία Google services 11.9.51 και κατάφερα να δουλέψει το ,playstore, να συγχρονισμό τις επαφές και γενικά να φτιάξω πάλι τον Google λογαριασμό. Αυτό που έχει μείνει είναι ότι κάθε λίγο και λιγάκι εμφανίζεται το μνμ "sorry the Google play services has stopped". Αυτό που παρατηρείται είναι ότι στο Device certification του playstore η συσκευή μου φαίνεται Uncertified. Δεν ξέρω εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο. Μήπως υπάρχει κάποιο fix γι'αυτό που μπορώ να το τρέξω για να διορθωθεί η κατάσταση?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Κάνε μια εκκαθάριση 2 φορές μεγάλε και ξαναπέρασε την Rom θα στρώσουν όλα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε αυτόματα όποτε δεν έχω την ROM σε αρχείο. Έψαξα μπας και την βρω στο επίσημο site αλλά ούτε εκεί υπάρχει έχουν την 23s.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

με το τελωνειο τι γίνεται??

δινει μια ασφαλεια τελωνειου αλλα αν πληρωσεις τελωνειο θα στα δώσουν πίσω?

εχει πάρει κανεις απ αυτό το e-shop?

mi8
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε αυτόματα όποτε δεν έχω την ROM σε αρχείο. Έψαξα μπας και την βρω στο επίσημο site αλλά ούτε εκεί υπάρχει έχουν την 23s.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Καλημέρα το έχω κι εγώ πάντα με official rom αλλά δεν μου έχει έρθει η 28s! είναι closed beta;

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχω κι εγώ πάντα με official rom αλλά δεν μου έχει έρθει η 28s! είναι closed beta;

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Όχι δεν είναι beta. 28s stable γράφει. Λογικά θα έρθει και σε σένα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ινδική ROM υπάρχει κaνένα update; ή θα μείνει στη 19s, έχετε κανένα νέο;

off topic

το true phone μου βγάζει limited exceed ή κάτι τέτοιο και δεν κάνει κλήσεις , επανέρχεται αν κάνω rtestart.

Υπάρχει κάποια λύση ;) με το true phone ή έχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλο dialer αλλά εξίσου καλό με τον true phone.

Link to comment
Share on other sites

Cris αυτό τό ROM δουλεύει και για X829??? μπορώ να κάνω εγκατάσταση κατευθείαν με το updater?? έχω την OFFICIAL ROM X829-5.8.016S

 

thanks...

 

@cris μπορώ να περάσω το CN 28S V7 DevStableRom με stock recovery?? έχω X829 με stock ROM...σε ευχαριστω

Edited by CrisBal
Επαναδημοσίευση ποστ
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια ρομ όταν χτυπάει το τηλέφωνο ανάβει και το φλας. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω αλλά δεν μπορώ.Υπαρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια ρομ όταν χτυπάει το τηλέφωνο ανάβει και το φλας. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω αλλά δεν μπορώ.Υπαρχει κάποια λύση;

 

 

ουτε εγω δεν μπορουσα οποτε εβαλα να δουλευει για ενα λεπτο το βραδυ πχ 03:25-03:26

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια ρομ όταν χτυπάει το τηλέφωνο ανάβει και το φλας. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω αλλά δεν μπορώ.Υπαρχει κάποια λύση;

 

Εξειδικευμένες ρυθμίσεις --} led flash μηνυμάτων κλήσεων μπες μέσα ξετικάρισε τα όλα σωσε έξοδος by @CrisBall ;)

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

116€ στο lightinthebox 4/32

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα;

Πόση ωρα οθόνη βγάζει;

NFC δουλεύει;

Το LightinTheBox περνάει τελωνείο;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

116€ στο lightinthebox 4/32

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα;

Πόση ωρα οθόνη βγάζει;

NFC δουλεύει;

Το LightinTheBox περνάει τελωνείο;

 

1. Αξίζει πάρα πολύ σ αυτά τα χρήματα .Πριν ένα χρόνο το είχα πάρει 200 ευρώ

2. Σ εμένα περίπου 4 ώρες σε άλλα παιδιά και περισσότερο με τις ρομ του @CrisBal (δες στην πρώτη σελίδα)

3.Το NFC δεν δουλεύει.

4.Το Lightinthebox λέει ότι αν επιλέξεις την Ασφαλεια Τελωνείου που έχει στα καλύπτει όλα (αφού πληρώσεις πρώτα εσύ το τελωνείο και μετά στείλεις την απόδειξη) πρέπει να μιλήσεις μαζί τους πριν κάνεις παραγγελία...[/i]

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εξειδικευμένες ρυθμίσεις --} led flash μηνυμάτων κλήσεων μπες μέσα ξετικάρισε τα όλα σωσε έξοδος by @CrisBall ;)

 

Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

1. Αξίζει πάρα πολύ σ αυτά τα χρήματα .Πριν ένα χρόνο το είχα πάρει 200 ευρώ

2. Σ εμένα περίπου 4 ώρες σε άλλα παιδιά και περισσότερο με τις ρομ του @CrisBal (δες στην πρώτη σελίδα)

3.Το NFC δεν δουλεύει.

4.Το Lightinthebox λέει ότι αν επιλέξεις την Ασφαλεια Τελωνείου που έχει στα καλύπτει όλα (αφού πληρώσεις πρώτα εσύ το τελωνείο και μετά στείλεις την απόδειξη) πρέπει να μιλήσεις μαζί τους πριν κάνεις παραγγελία...[/i]

Tnx

Πρόβλημα να μη δουλεύει το NFC...

Its a no-go

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για την ινδική ROM υπάρχει κaνένα update; ή θα μείνει στη 19s, έχετε κανένα νέο;

off topic

το true phone μου βγάζει limited exceed ή κάτι τέτοιο και δεν κάνει κλήσεις , επανέρχεται αν κάνω rtestart.

Υπάρχει κάποια λύση ;) με το true phone ή έχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλο dialer αλλά εξίσου καλό με τον true phone.

Δοκίμασε το drupe. Έχει και καταγραφή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tnx

Πρόβλημα να μη δουλεύει το NFC...

Its a no-go

 

Γιατί πότε είχε NFC το MAX2 και δεν το έμαθα βρε παιδιά?:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστάρα βάζουμε την 28 v8 η να μείνουμε στην v7 μέχρι να την πειράξεις την v8;

 

Δεν έχει τίποτα νεότερα πράγματα. Θα πάρετε τον κερνελ κλπ με UPDATE.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@cris μπορώ να περάσω το CN 28S V7 DevStableRom με stock recovery?? έχω X829 με stock ROM...σε ευχαριστω

 

Δεν νομίζω. Βάλε TWRP 6 δευτερόλεπτα κάνει....:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...