Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ινδική ROM υπάρχει κaνένα update; ή θα μείνει στη 19s, έχετε κανένα νέο;

off topic

το true phone μου βγάζει limited exceed ή κάτι τέτοιο και δεν κάνει κλήσεις , επανέρχεται αν κάνω rtestart.

Υπάρχει κάποια λύση ;) με το true phone ή έχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλο dialer αλλά εξίσου καλό με τον true phone.

Η Indian έχει πάει στην 21s μήνες τώρα.. Αρχική και στοκ και clean moded.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Αξίζει πάρα πολύ σ αυτά τα χρήματα .Πριν ένα χρόνο το είχα πάρει 200 ευρώ

2. Σ εμένα περίπου 4 ώρες σε άλλα παιδιά και περισσότερο με τις ρομ του @CrisBal (δες στην πρώτη σελίδα)

3.Το NFC δεν δουλεύει.

4.Το Lightinthebox λέει ότι αν επιλέξεις την Ασφαλεια Τελωνείου που έχει στα καλύπτει όλα (αφού πληρώσεις πρώτα εσύ το τελωνείο και μετά στείλεις την απόδειξη) πρέπει να μιλήσεις μαζί τους πριν κάνεις παραγγελία...[/i]

 

Ρώτα πότε παίρνεις τα λεφτά του τελωνείου κι ΑΝ παίρνεις τα έξοδα εκτελωνισμού (αμοιβή εκτελωνιστή). Έχει ειπωθεί ότι δεν δίνουν την αμοιβή και στην DHL είναι μεγάλο ποσό.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα πότε παίρνεις τα λεφτά του τελωνείου κι ΑΝ παίρνεις τα έξοδα εκτελωνισμού (αμοιβή εκτελωνιστή). Έχει ειπωθεί ότι δεν δίνουν την αμοιβή και στην DHL είναι μεγάλο ποσό.

 

Αν πας Με απλό registered ταχυδρομείο;

Εκεί δεν έχει έξοδα εκτελωνιστή.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν πας Με απλό registered ταχυδρομείο;

Εκεί δεν έχει έξοδα εκτελωνιστή.....

Έχει, και για τα ΕΛΤΑ είναι 15ευρ. Εννοείται + 24% του ότι ποσό σου κοστολογίσει το Τελωνείο το κινητό. Αυτό το 2ο σκέλος φαίνεται ότι καλύπτει το LITB.

Πρσοσχή επίσης το LITB παρέχει μόνο 3μηνη εγγύηση για κινητά.

Στα + ότι έχει πολιτική 'Change of mind' 14 ημερών (κατά πόσο βέβαια θα βγάλεις άκρη όταν το ταχυδρομείο/tracking θα λέει του Κινέζου ότι τι πακέτο έχει φτάσει Ελλάδα και εσύ περιμένεις 1 μήνα+ να παραλάβεις, πιάστο αυγο και κούρευτο) και ότι οι επιστροφές γίνονται μέσω ευρ. αποθήκης (Πολωνία), χωρίς να χρειαστεί καν να το αγοράσεις ως υπηρεσία (όπως είναι πχ το 'Return to EU Warehouse' στο GeekBuying για $2,99 έξτρα)

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Έχει, και για τα ΕΛΤΑ είναι 15ευρ. Εννοείται + 24% του ότι ποσό σου κοστολογίσει το Τελωνείο το κινητό. Αυτό το 2ο σκέλος φαίνεται ότι καλύπτει το LITB.

 

Οποτε Κοστίζει πρακτικ. όσο το δίνει το BANGOOD

Που έρχεται μέσα σε 2-3/βδομάδες.....

Χωρίς τελωνεία

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνει η V8 stock new version χθεσινή από την Κίνα Leeco..

Φρέσκο πράγμα... Την άφησα στοκ χωρίς τις δικές μου έξτρα ρυθμίσεις και εφαρμογές για ακόμα καλύτερη μπαταρία και διαχείριση. Έβαλα παρόλα αυτά ρουτ μέσα και έκανα και μερικά μαγικά για να έχουμε τα δικά μας καλά και Ελληνικά. Όποιος δεν θέλει ρουτ σβήνει τον φάκελο patch μέσα από το ζιπ χωρίς να το αποσυμπιέσει μόνο άνοιγμα με 7zip ή winrarαπομακρυνση του patch κλείσιμο και φλας. Φυσικά θα έρθει ότι καινούριο έχει μέσα kernel modules libs και με update σε V8.:D

Link

https://mega.nz/#!xDw3XCrD!oWAgktHnwiePJPmLaZ-vBSWQGdrmW9wtDd91SmvmQ90

 

Είναι εύκολο να βγάλω τα Leeco services login κατά την εγκατάσταση;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Cris καλημερα! Μου εκανε αυτοματη λήψη απτην ενημέρωση σύστηματο την 28s και στο reboot λεει θα εγκατασταθεί! Πως γίνεται να αποφύγουμε την πατατα? Είμαι στην 26sV5c τη δικη σου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με dirty install την τελευταια που εβγαλες την V8 θα τη δεχτεί λες η θα χτυπαν οι εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημερα! Μου εκανε αυτοματη λήψη απτην ενημέρωση σύστηματο την 28s και στο reboot λεει θα εγκατασταθεί! Πως γίνεται να αποφύγουμε την πατατα? Είμαι στην 26sV5c τη δικη σου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με dirty install την τελευταια που εβγαλες την V8 θα τη δεχτεί λες η θα χτυπαν οι εφαρμογές?

 

Καλύτερα clean install για να μην έχεις θέματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημερα! Μου εκανε αυτοματη λήψη απτην ενημέρωση σύστηματο την 28s και στο reboot λεει θα εγκατασταθεί! Πως γίνεται να αποφύγουμε την πατατα? Είμαι στην 26sV5c τη δικη σου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με dirty install την τελευταια που εβγαλες την V8 θα τη δεχτεί λες η θα χτυπαν οι εφαρμογές?

 

Έπρεπε να έχεις απενεργοποίησει το auto update. Τέλος πάντων. Πήγαινε βρες το ζιπ στον εσωτερικό χώρο και σβηστο και βγάλε το auto update. Aλλιως πας σε V5 V7A V8 ότι θες με factory reset.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να βγάλω τα Leeco services login κατά την εγκατάσταση;

 

Αν δεν έχεις λογαριασμό δεν σε νοιάζει πατάς Skip. Αν έχεις και έχεις ξεχάσει τους κωδικούς νομίζω χωρίς κάρταs simσε αφήνει να προχωρήσεις Αν θες πας TWRP Mount system advance file manager tick stop system μέσαapp μεσα APPLetvAccount το πατας μετονομασία από .APK σε .xxx save back ξετικάρεις το Mount system reboot και δεν ζητάει τίποτα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχεις απενεργοποίησει το auto update. Τέλος πάντων. Πήγαινε βρες το ζιπ στον εσωτερικό χώρο και σβηστο και βγάλε το auto update. Aλλιως πας σε V5 V7A V8 ότι θες με factory reset.

Το απενεργοποιησα κατοπιν εορτης! Χαχα οποτεε wipe εκτος ιντερναλ και install την νεα? Ποια προτεινεις απτις 3?γενικά θελω μια και δεν αλλαζω συχνά! Να βαλω την τελευταία την 28sV8?

Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποιησα κατοπιν εορτης! Χαχα οποτεε wipe εκτος ιντερναλ και install την νεα? Ποια προτεινεις απτις 3?γενικά θελω μια και δεν αλλαζω συχνά! Να βαλω την τελευταία την 28sV8?

Αν δεν έχεις leeco account V7 (βάζεις βέβαια αν θες)αν έχεις και χρησιμοποιείς θέματα V5.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω account και χρησιμοποιω θεματα ναι! V8 γιατι δε προτεινεις?ΟΤΑ απο σενα θα παιρνει κανονικα? Thanks Cris
Link to comment
Share on other sites

Εχω account και χρησιμοποιω θεματα ναι! V8 γιατι δε προτεινεις?ΟΤΑ απο σενα θα παιρνει κανονικα? Thanks Cris

 

Δεν είναι δεν προτείνω απλά την έχω σκέτη χωρίς τ πρόσθετα τα δικά μου settings μέσα. Μια χαρά είναι και γρήγορη. Βγήκε μάλιστα σήμερα πριν 1 ώρα επιτέλους και η τελική επίσημη 28s Stable.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εχω την 5.9.026s_05092 και μου εβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση στην 5.9.028s_12081.

την κατεβάζω και κάνει reboot στο twrp. Πως την κάνω εγκατάστση; ποια είναι τα βήματα; που τη βρίσκω στο twrp;

μπορώ να κάνω dirty flash;

Μετά το reboot μου βγάζει ένα μηνυμα sorry update failed.

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

@cris βοηθειαααα......εκανα install την τελευταια aicp 8.0 oreo rom απ το xda κ ειχε το focus fix και τρ οταν ανοιγω την καμερα ακουγεται ενας θορυβος....γυρησα στην δικαι σου rok 28s V8 αλλα ο ηχος υπαρχει ακομα.....πως μπορω να το φτιαξω????γιατι ακουσα οτι μετα απο καιρο μπορει να δημιουργησει προβλημα στην καμερα
Link to comment
Share on other sites

@cris βοηθειαααα......εκανα install την τελευταια aicp 8.0 oreo rom απ το xda κ ειχε το focus fix και τρ οταν ανοιγω την καμερα ακουγεται ενας θορυβος....γυρησα στην δικαι σου rok 28s V8 αλλα ο ηχος υπαρχει ακομα.....πως μπορω να το φτιαξω????γιατι ακουσα οτι μετα απο καιρο μπορει να δημιουργησει προβλημα στην καμερα

 

Λογικά έμεινε lib archive κάπου στο σύστημα. Έκανες clean Installation tην 28s μετά η από backup?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τι πρέπει να κάνω;

 

Την βρίσκεις σαν update zip και την κάνεις χειροκίνητα. Η Φλασαρεις το μαμά recovery από την 1η σελίδα και μπαίνει μόνη της.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@cris εκανα clean system,clean data,clean cache και clean dalvik cache....δεν εκανα μονο clean storage γιατι εχω την ρομ αποθηκευμενη και θα διαγραφτει
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κάποιος εάν μπορούμε να κάνουμε official ρομ εγκατάσταση από το twrp;

Νομιζω απαντησε ο χρηστος πιο πριν πως μπορεις απλα το κανεις χειροκινητα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση η 28s βασίζεται σε Android 7,1

 

όχι. σε 6. σύντομα και η 7 αν όλα πάνε καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και κατέβασα τα τελευταία Google services 11.9.51 και κατάφερα να δουλέψει το ,playstore, να συγχρονισμό τις επαφές και γενικά να φτιάξω πάλι τον Google λογαριασμό. Αυτό που έχει μείνει είναι ότι κάθε λίγο και λιγάκι εμφανίζεται το μνμ "sorry the Google play services has stopped". Αυτό που παρατηρείται είναι ότι στο Device certification του playstore η συσκευή μου φαίνεται Uncertified. Δεν ξέρω εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο. Μήπως υπάρχει κάποιο fix γι'αυτό που μπορώ να το τρέξω για να διορθωθεί η κατάσταση?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Αδερφε μπορείς να μου πεις τι διαδικασία έκανες ακριβώς γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα RH 01;

 

 

Sent from my Le X822 using Tapatalk

Edited by GiannisTsil
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις leeco account V7 (βάζεις βέβαια αν θες)αν έχεις και χρησιμοποιείς θέματα V5.

Cris άψογη και η νέα σου ρομ που έβαλα!Πέρασα τελικά την V5!2 eρωτήσεις...Στο magisk μου βγαζει ενημέρωση να την κανω ή να το αφήσω ως έχει?Και επίσης στο ΟΤΑ updater μου ήρθε η V7a!Nα μη την περάσω γιατι θα χαθεί το LeEco account?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...