Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δωστε μου λιγο τα φωτα σας.

Σε συσκευη που εφερα για φιλο, με rom την 20s του cuoco92, μου παραπονιεται οτι του ερχεται σε μηνυμα οτι τον καλουν χωρις να μιλαει. Αλλαξαμε τις sim, καναμε επαναφορα αλλα συνεχιζεται. Μια sim wind και μια q.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανενα προβλημα το κινητό, είναι ασταθής η σύνδεση 4g λόγω περιοχής και αναλόγως του σημείου που είμαι στο σπίτι πέφτει από 4g σε 3g....

 

 

....Το δοκιμασα λοιπον σε ανοιχτό χώρο (στο πάρκο στη διασταύρωση των οδών Δελφων-Μαρτιου) και οι ταχύτητες αυξήθηκαν σημαντικά, όντας πάλι χαμηλές συγκριτικά....

 

...είναι θέμα κεραίας/μπαντας και πυκνής δομησης...

 

Που φανερώνει, ισως, πόσο τελικά αναγκαία είναι η 800αρα

 

Εγώ που ήμουν στο COSMOS για καφέ πριν 15 μέρες έπιανα 125Mb/sec με cosmote στο x829.

 

Γενικά τελευταία κάνουν συντήρηση/αναβάθμιση το δίκτυο στην cosmote για αυτό την τελευταία βδομάδα έχουν χαρίσει 4-5 φορές internet 1Gb για 1 ημέρα για να γλυκάνουν τους χρήστες που είχαν πρόβλημα.(εμένα είχε στιγμές που κοβόταν τα δεδομένα σε 4g με φουλ σήμα που είχα)

 

Πχ εγώ εδώ που είμαι τώρα έπιανα 70-80mbps τώρα πιάνω 3-4mbps με 4G. Τα ίδια κ σε κινητό με 800άρα και cosmote.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα λογαριασμό στο music της leeco μου πήρε κάνα μισάωρο με τις μεταφράσεις και ενεργοποίησα πέρα από high quality το cdla qualityκαλα παιδιά δεν υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή που φοράς έχει ήδη μονταρισμενο Firmware από 16s USA fingerprint και 419d modem. Αν δεν δουλεύει κάτι άλλο φταίει. Έκανες Clean installation? Έκανες χωρις internal? Αν δεν έχεις καθόλου Fingerprint είναι νεκρό τελείως δλδ, δοκίμασε ένα Dirty installation από πάνω αλλιώς πήγαινε με fastboot rom για χ829 αφού έχεις κρατήσει φουλ backup στην περίπτωση που δεν δουλεύει.

 

Δοκίμασα τα πάντα, τελικά πιστεύω ότι είναι θέμα hardware, νέκρωσε μετά την πρώτη εβδομάδα και από τότε τίποτα, έχω περάσει όλες τις ΡΟΜ με κάθε τρόπο και όλα τα hardware

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε μου λιγο τα φωτα σας.

Σε συσκευη που εφερα για φιλο, με rom την 20s του cuoco92, μου παραπονιεται οτι του ερχεται σε μηνυμα οτι τον καλουν χωρις να μιλαει. Αλλαξαμε τις sim, καναμε επαναφορα αλλα συνεχιζεται. Μια sim wind και μια q.

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε να του περάσεις ένα Firmware Update από την αρχική σελίδα μήπως και στρώσει. Αν είναι 20s ξεκίνα από εκεί. Μετά παίξε με τα άλλα CN και βλέπεις. Ο Ιταλός από όσο θυμάμαι δεν τα έχει μέσα άρα είναι με bands x829 και OS 20s. Ίσως γι αυτό. ;)

Η αν δεν βαριέσαι βάλτου μια την 23s Remixed Dirty ή και με Wipe cache and Dalvik cache να δεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα, τελικά πιστεύω ότι είναι θέμα hardware, νέκρωσε μετά την πρώτη εβδομάδα και από τότε τίποτα, έχω περάσει όλες τις ΡΟΜ με κάθε τρόπο και όλα τα hardware

 

Αν τα έχεις κάνει όλα με Clean & Internal storage Θα σου έλεγα να κάνεις κι ένα με QFIL Unbrick μήπως και παίξει. Αν δεν παίξει και με αυτό τότε ναι ίσως να είναι dead Fingerprint. :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχάριστω πολύ για την απάντηση chris..ακόμα μια ερώτηση.μηπως γνωρίζουμε πως να ανεβάσουμε τον sd 820?ξέρω πως είναι ήδη πολύ καλός αλλά πάντα μπαίνω σε πειρασμό.ευχαριστω πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι καλύτερα να πουλήσεις κάτι όσο είναι του κουτιού..>>>>>

...πάνω από 200€ δεν δίνω για κινητό, πολύ περισσότερο από Κίνα....

 

Συμφωνώ μαζί σου,και εγώ της ίδιας άποψης είμαι περίπου. Το θέμα είναι ότι ακόμα και στα κινέζικα, all around λύση στα παραπάνω που θέτεις θα βρεις στο εύρος 200-300. Έχουμε δρόμο ακόμα για τα 200 και κάτω. Και το κινητό που κρατάς στα χέρια σου όμως είναι θηρίο. Για θυμήσου τι αρχική είχε όταν βγήκε και πόσο το πήρες κιόλας. Χρονικά μαζί περίπου να παραλάβαμε θαρρώ.

Η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ ''μόντα'' για να δουλέψει σωστά και ακόμα έχουμε πολύ δρόμο. Αλλά αφου σου δουλεύει all around σωστά, γλύτωσες και τυχόν δασμούς και αλώβητος από θέματα με fingeprint, μη σκας. Κράτα το,δούλεψε το και όταν περάσει χρόνος και βάλε, άλλαξε το με το καλό. Τώρα να το αλλάξεις δεν συμφέρει. Να πάς σε xiaomi note 4 global? Κάτι άλλο σε τριτοκλασάτη κινέζικη εταιρεία? Πιο κάτω σε επιδόσεις σίγουρα. +++ Παραγγελία, πώληση αυτου που έχεις και φτου και απο την αρχή. Αμα έχεις όρεξη για τέτοια, χώρια το ''λαχείο'' πλέον του αν θα έχει επιπλέον ΦΠΑ ή όχι,δεν ξέρω αν πολυσυμφέρει,αλλά εσύ ξέρεις. Κρατάμε πάντως στα χέρια μας τηλέφωνο ναυαρχίδας και με 172Ε που δώσαμε για 2κ οθόνη και snapdragon 821....EE oύτε του παπά :P

-----------------------------

Όσο για το θέμα της 800αρας, όντως και στα αστικά κέντρα είναι πολύ χρήσιμη, έτσι οπως το έχουν κάνει. Γιατί θα έχεις και σήμα σε κατα τα άλλα ''νεκρα'' σημεία σε κλειστούς χώρους. Οπότε προσωπικά στο επόμενο τηλέφωνο στανταρ 800αρα και ας τη πληρωσω και λίγο παραπάνω. Ελπίζω le max 3 σε κανα χρόνο και κάτι με το καλό,μη τα αλλάζουμε και σα τα πουκάμισα :D.

Θα δοκιμάσω και κανά 2 firmware ακόμα,μήπως βελτιωθεί το σήμα και η εναλλαγές από 3g σε 4g, για όταν χάνει το 4g λόγω μετακίνησης και θα ενημερώσω.

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση συζήτησης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ήμουν στο COSMOS για καφέ πριν 15 μέρες έπιανα 125Mb/sec με cosmote στο x829>>>te.

 

Για ποιό Cosmos λες; μπερδεύτηκα...για το εμπορικό κέντρο; Αυτό βέβαια δεν είναι καλό παράδειγμα πυκνοκατοικημένης περιοχής, πολυκατοικίες κοκ, που θα είχαν επιρροή στο σήμα.

 

Πάντως στη δική μου περιοχή, στο μπαλκόνι της πολυκατοικίας μου, και η wind και η cosmote, και στο leeco και στο κινητό που έχω τώρα (που πιάνει μόνο 3G), έχουν παρόμοιες επιδόσεις...

 

...οπότε ίσως είναι θέμα περιοχής περισσότερο, εν προκειμένω,...

Συμφωνώ μαζί σου,και εγώ της ίδιας άποψης είμαι περίπου. Το θέμα είναι ότι ακόμα >>>>>>

 

Μπα, ποιο Xiaomi Redmi Note 4 (Global)...τα πήρα μαζί για να τα δοκιμάσω και παρόλο που μου άρεσε πολύ στην αίσθηση το Note 4 Global, η διαφορά στις φωτογραφίες, ειδικά αφού ενεργοποίησα High Sharpness + HDR στο Leeco, ήταν μιάμιση κατηγορία/κλάση διαφορά...δεν ήταν πλέον συγκρίσιμα μεγέθη, απλά.

 

...τη προηγούμενη βδομάδα παρέλαβα και τα δοκίμαζα και τα δύο (αποκλειστικά εντός οικίας για αποφυγή φθοράς), αν έπρεπε να θυσιάσω κάτι θα ήταν η 800άρα, η κάμερα στο Χ829 είναι πολύ καλύτερη...το έδωσα το xiaomi μόλις χθες...

 

Εγώ αντίθετα πιστεύω πως αν το κρατήσεις 1 χρόνο, θα πρέπει μετά να το "σκοτώσεις" ακόμη κι αν δεν έχει γρατσουνιά, ενώ τώρα - αν το πουλήσω - θα ζητήσω στρογγυλοποιημένα προς τα κάτω όσα πλήρωσα...

 

...δεν αλλάζω συχνά κινητά, το τρέχον είναι ένα THL T5S γεμάτης 3ετίας...και το μόνο παράπονο που έχω είναι η άθλια κάμερα κι ο μικρός αποθηκευτικός...

...ας έβγαζαν κάποιο "αδύναμο" κινητό με καλή κάμερα και θα το τσίμπαγα κατευθείαν, δεν τρέχω φατσοκιτάπια κτλ εγώ στο κινητό...κλήσεις, κάποιες εφαρμογές utility (όχι παιχνίδια) και φωτογραφίες...

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση συζήτησης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχάριστω πολύ για την απάντηση chris..ακόμα μια ερώτηση.μηπως γνωρίζουμε πως να ανεβάσουμε τον sd 820?ξέρω πως είναι ήδη πολύ καλός αλλά πάντα μπαίνω σε πειρασμό.ευχαριστω πολύ.

 

Μην τον πειράξεις γιατί θα έχεις θέμα με θερμοκρασίες μετά. Μια χαρά είναι στα 2.20 που τον έχω στις ρομ. Παίξε με Kernel audiotor και βλέπεις. Προσοχή στο μικρό & μεγάλο cluster. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Μπα, ποιο Xiaomi Redmi Note 4 (Global)...τα πήρα μαζί για να τα δοκιμάσω και παρόλο που μου άρεσε πολύ στην αίσθηση το Note 4 Global, η διαφορά στις φωτογραφίες, ειδικά αφού ενεργοποίησα High Sharpness + HDR στο Leeco, ήταν μιάμιση κατηγορία/κλάση διαφορά...δεν ήταν πλέον συγκρίσιμα μεγέθη, απλά.>>>>>...

Άντε και πές το πουλάς. Και πίστεψε με, με τι φάση τώρα με τα τελωνεία και εφόσον όλα σου δουλεύουν ρολόι, το δίνεις άνετα όσο το πήρες, κάποιος θα το πάρει. Μετά τι θα πάρεις? Τι αξίζει στα 200 και κάτω τη τρέχουσα περίοδο με τα χαρακτηριστικά αυτά? Να είμαστε και λίγο ρεαλιστές ως ένα σημείο...Μακάρι είτε να σε βολέψει είτε να βρεις κάτι καλό πάντως :P

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση συζήτησης
Link to comment
Share on other sites

Άντε και πές το πουλάς. Και πίστεψε με, με τι φάση τώρα με τα τελωνεία και εφόσον όλα σου δουλεύουν ρολόι, το δίνεις άνετα όσο το πήρες, κάποιος θα το πάρει. Μετά τι θα πάρεις? Τι αξίζει στα 200 και κάτω τη τρέχουσα περίοδο με τα χαρακτηριστικά αυτά? Να είμαστε και λίγο ρεαλιστές ως ένα σημείο...Μακάρι είτε να σε βολέψει είτε να βρεις κάτι καλό πάντως :P

Βγαίνουμε εκτός θέματος λίγο οπότε με αυτή την απάντηση το σταματώ εδώ.

 

Αν αποφασίσω να το δώσω, είτε θα πάω μετά για το Χ820 6/64γίγα, είτε θα περιμένω μετά από καλοκαίρι κι έπειτα, ίσως για κανά νέο μοντέλο, που κυκλοφορούν κάμποσα από αρχές μέχρι τέλη φθινοπώρου...

 

Τα είχα αγοράσει και τα δύο με cashback, οπότε όταν με το καλό έρθει η επιστροφή χρημάτων, μπορέι να βοηθήσει στην κάλυψη της χρηματικής διαφοράς....κι έτσι να διευκολυνθεί η απόφαση...

 

...ο κίνδυνος τελωνείου πάντα υπάρχει, τί να κάνουμε...

 

Από Ελλάδα υπάρχει και το Moto X Style (σε τιμη πάνω από 200€ βέβαια, αλλά βγαίνει σε σχετική καλή τι΄μη ανά καιρούς) που όσον αφορά τη φωτογραφική, σύμφωνα με αξιόπιστες δοκιμές, μάλλον είναι καλύτερο κι από το Lumia 950XL...δυστυχώς, όμως, μονόκαρτο...

Link to comment
Share on other sites

IMG_20170503_180346.jpg

Screenshot_20170503_180423.jpg

 

 

Βλέπετε και από εμένα είμαι στην μέση του πουθενα αλλά 4g καμπάνα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απο χρήση; Δεδομένα βίντεο facebook??

 

Εφαρμογή Facebook δε χρησιμοποιώ από άποψη. Μπαίνω μέσω σελιδοδείκτη του Chrome.

Γενικά όλα δουλεύουν στρωτά, οι ειδοποιήσεις έρχονται ακαριαία σε όλες τις εφαρμογές . Η αναπαραγωγή βίντεο γίνεται μέσω άλλης εφαρμογής που έχω κατεβάσει. Την έχω βάλει 4 φορές αυτή τη ΡΟΜ. Είχε σοβαρά θέματα με την αυτονομία της. Αυτά όμως δείχνουν να έχουν ξεπεραστεί πλέον με τον τρόπο που περιέγραψα. Δοκίμασε την.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

-Με τις ρυθμίσεις της πρώτης σελίδας για τα kernel+audio profiles,τελευταία έκδοση V4a και σε όλα τα προφιλ convolver 72% και dolby pro logic ii, ο ήχος πετάει πραγματικά. Συνήθως βάζω audiophile 4.0 από τα profiles (κατά τα άλλα dolby pro logic ii από convolver) άλλα όταν ακούω με δυνατά μπάσα θέλω άλλο profile, συνήθως divinebeatspecial, αλλά παίζει ανάλογα με το είδος των ακουστικών και τη διάθεση γενικά. Δεν ξέρω αν έχεις και άλλα προφιλ να μας προσθέσεις τίποτα Χρήστο, όσον αφορά φάκελο profiles. Γιατί kernel είναι ήδη πάρα πολλά.

Καταναλώνει επίσης περισσότερη μπαταρία ανάλογα και από το profile που έχεις διαλέξει.

 

 

- Το ίδιο σπαστικό πρόβλημα με τις eui,κάνει kill to V4A. Παρότι το έχω σε autolaunch και με μόνιμη ειδοποίηση, πρέπει να μπαίνω και να βγαίνω στη εφαρμογή αλλιώς έχει γίνει killed στο background ,αν έχω ώρα να ακούσω μουσική.

 

- Τα cdla ακουστικα που έχει μέσα είναι πολύ τοπ. Λάμπουν κίολας όταν τα συνδέεις, πολύ φουτουριστικό. Όταν συνδέονται, έχει αυτόματα ειδοποιήση ότι ενεργοποιήθηκε το cdla της leeco για βελτιστοποιηση ήχου. Καθαρός κριστάλλινος ήχος. Στερούνται όμως πολύ μπάσων. Επίσης δεν νομίζω ότι δουλέυει σε αυτά το V4A, όχι πως έχει και νόημα, να μην υπερβάλλουμε.

 

- Ο αντάπτορας για την σύνδεση νορμάλ ακουστικών θα πρέπει να είναι ο αυθεντικός της leeco, αλλιώς γιοκ. Πήρα έναν που βρήκα από ebay στα 0,90 Ε και την πάτησα, παραμορφώνει πολύ τον ήχο σε σχέση με τον αυθεντικό. ο Αυθεντικός κάνει γύρω 1,5-3Ε, ανάλογα που θα τον πάρεις. Θα πρέπει να δείτε να λέει μόνο για le max 2,le 2, le 2 pro.

 

------------

 

πάντα 23.41s και χ829

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα να βάλεις drivers, Bootloader check, unlock, TWRP, Flash νέα rom. Έχεις έτσι και τελευταία Updated rom και Ελληνικά και πολλές πρόσθετες δυνατότητες να κάνεις ότι θες. Η επιλογή rom είναι καθαρά δική σου. Δες αρχική σελίδα για οδηγίες και λεπτομέρειες. ;)

 

Ευχαριστω πολυ αλλα παλι δε καταλαβα τι ηταν αυτα που μου ειπες,ειμαι λιγο ασχετος. Θα το ψαξω και βλεπουμε.

Ευχαριστω και παλι

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του περάσεις ένα Firmware Update από την αρχική σελίδα μήπως και στρώσει. Αν είναι 20s ξεκίνα από εκεί. Μετά παίξε με τα άλλα CN και βλέπεις. Ο Ιταλός από όσο θυμάμαι δεν τα έχει μέσα άρα είναι με bands x829 και OS 20s. Ίσως γι αυτό. ;)

Η αν δεν βαριέσαι βάλτου μια την 23s Remixed Dirty ή και με Wipe cache and Dalvik cache να δεις.

 

Εχει την 20s. Πως να περασω το firmware update; Βοηθησε με λιγο. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτα θέμα ρύθμισης. Μπορεί να μην είναι συμβατό με USB 3.0 3.1 interface. Κάνε ένα format σε άλλη διαμόρφωση να δεις. Κοίτα αυτό που παίζει και στήσε έτσι και το 32-64αρι.

Με 64 & 128 παίζω κι εγώ συνέχεια.

 

Usb 3.0 ειναι και τα δυο στικακια της Kingston. Τα εχω σε ntfs φορματ. Σε τι διαμορφωση να τα βαλω???? Δεν παιζει fat γιατι δεν θα μπορω να βαλω μεσα μεγαλα αρχεια μετα!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Απορια... Το κινητο ξαφνικα σταματησε να φορτιζει... Ο φορτιστης δεν φταει τον δοκιμασα και αλλου... Παρολα αυτα το κινητο το αναγνωριζει ο υπολογιστης μου... Να παρω αλλο type-c?
Link to comment
Share on other sites

Απορια... Το κινητο ξαφνικα σταματησε να φορτιζει... Ο φορτιστης δεν φταει τον δοκιμασα και αλλου... Παρολα αυτα το κινητο το αναγνωριζει ο υπολογιστης μου... Να παρω αλλο type-c?

 

Ναι. Καλώδιο 90-στα 100. Συμβαίνει συχνά. Άσε που έχουμε και αναφορές για βραχυκύκλωμα από μαμά καλώδια China. Πάρε κανένα επώνυμο καμία 7αρια ευρώ να είσαι ήσυχος. ;)

Ναι μια χαρά. Και ποιο φθηνά υπάρχουν άλλα οκ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Καλώδιο 90-στα 100. Συμβαίνει συχνά. Άσε που έχουμε και αναφορές για βραχυκύκλωμα από μαμά καλώδια China. Πάρε κανένα επώνυμο καμία 7αρια ευρώ να είσαι ήσυχος. ;)

 

http://www.skroutz.gr/s/9665077/Samsung-USB-3-1-Cable-USB-C-male-USB-A-male-1m-EP-DN930CWE.html

komple δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εχει την 20s. Πως να περασω το firmware update; Βοηθησε με λιγο. Ευχαριστω.

Διάβασε διάλεξε και φλάσαρε. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7176426#post7176426

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα την RR τελικα, έβαλα AKT battery Nameles και δεν έχει αλλάξει τίποτα στο SOT, αυτή την στιγμη 1:30 ώρες sot, 60% μπαταρία, καθαρη εγκατάσταση απο στικακι με wipe τα παντα και factory reset στο τέλος,καμια πρόταση?? Μήπως χρειαζεται κάποια αναβάθμιση η συσκευή μου; Πχ modem firmwere; Ή κάτι άλλο;

Leeco le max 2 x820 rose gold

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...