Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα , έχω ένα nokia bluetooth bh-118 για να μιλάω , και στο Leeco lemax 2 x829 δεν μου το αναγνωρίζει , υπάρχει τρόπος να το βρω κάπως

 

 

Edit: οκ το βρηκα με εναν οδηγο απο Nokia!

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/ την δοκιμασα και δουλευει κανονικα το hdr+ να ουμε
No mirrors found για κατέβασμα. Από το ίδιο το ξανακατέβασα αλλά δεν άνοιγε. Αναμένουμε τον Cris ή τον Τάσο μετά τις διακοπές τους.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

No mirrors found για κατέβασμα. Από το ίδιο το ξανακατέβασα αλλά δεν άνοιγε. Αναμένουμε τον Cris ή τον Τάσο μετά τις διακοπές τους.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα μια χαρά μου κατέβηκε. Και επιτέλους! ΕΦΤΑΣΕ η κινητάρα μου, κάπως το λυπάμαι ;) , θα φάει τόσα flash σε μια μέρα όσα δεν έφαγε το προηγούμενο σε 2 μήνες xD.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου κατέβηκε. Και επιτέλους! ΕΦΤΑΣΕ η κινητάρα μου, κάπως το λυπάμαι ;) , θα φάει τόσα flash σε μια μέρα όσα δεν έφαγε το προηγούμενο σε 2 μήνες xD.

 

Μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάζω το LG G4 3/32 έκδοση SWS 512 απροβλημάτιστο με 2 καπάκια χρυσό και κόκκινο δερμάτινο μαζί με όλα τα παρελκόμενα, κουτί ακουστικά LG quadbeat 3, φορτιστή και την απόδειξη αγοράς που έχει και ακόμα εγγύηση με το Leeco Le max 2 με 6 GB RAM.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου κατέβηκε. Και επιτέλους! ΕΦΤΑΣΕ η κινητάρα μου, κάπως το λυπάμαι ;) , θα φάει τόσα flash σε μια μέρα όσα δεν έφαγε το προηγούμενο σε 2 μήνες xD.
και σε μενα κατεβηκε αλλα μετα την εγκατασταση δεν ανοιγει...Με γεια η κινηταρα Φίλλιπε

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κατεβηκε αλλα μετα την εγκατασταση δεν ανοιγει...Με γεια η κινηταρα Φίλλιπε

 

Όντως κινητάρα, αλλά έχω μία κακιά αίσθηση πως δεν είναι καινούργιο.. έχει χτυπήματα που δεν θα μπορούσαν να γίνουν στο εργοστάσιο.. Οπότε είτε κάποιος το είχε επιστρέψει, ή refurbrished, αν και φαίνεται πως κάποιος άλλαξε οθόνη, μιας και από κάτω έχε κομμάτι αυτοκόλλητης ταινίας, σε σημεία που φαίνεται.. Προτείνετε να το επιστρέψω; Δυστυχώς αν το επιστρέψω, μετά δεν θα το έχω στην κατοχή μου(το συγκεκριμένο μοντέλο), μιας και το stock έχει τελιώσει από παντού.. Επίσης αγνακτισμένος περίμενα 2+ μήνες, και πλήρωσα και 40 ευρώ τελωνείο, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, έχω φτάσει σε αδιέξοδο..

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Όντως κινητάρα, αλλά έχω μία κακιά αίσθηση πως είναι καινούργιο.. έχει χτυπήματα που δεν θα μπορούσαν να γίνουν στο εργοστάσιο.. Οπότε είτε κάποιος το είχε επιστρέψει, ή refurbrished, αν και φαίνεται πως κάποιος άλλαξε οθόνη, μιας και από κάτω έχει αυτοκόλλητη ταινία. σε σημεία που φαίνεται.. Προτείνετε να το επιστρέψω; Δυστυχώς αν το επιστρέψω, μετά δεν θα το έχω στην κατοχή μου(το συγκεκριμένο μοντέλο), μιας και το stock έχει τελιώσει από παντού.. Επίσης αγνακτισμένος περίμενα 2+ μήνες, και πλήρωσα και 40 ευρώ τελωνείο, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, έχω φτάσει σε αδιέξοδο..

 

Κατι σε partial refund?

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε δεν έχει καμία σχέση με την σταθερότητα της EUI. Τα bugs που έχει είναι αυτά που έχω στην σελίδα της ρομ. Το απενεργοποιήση 1-1 sim δεν νομίζω ότι είναι σημαντικό αλλά το ότι δεν παίζουν τα CDLA (έτσι μου λένε δεν έχω) είναι.... Επίσης κάποιες ειδοποιήσεις όχι όλες δεν έρχονται αμέσως.. Κράτα την λίγο να δεις και εσύ να μου πεις τα υπόλοιπα.. :lol:

Η απουσια CDLA ειναι σημαντικη μονο για οσους τα εχουν, που δε νομιζω οτι ειναι πολλοι. Οποτε η ρομ ειναι λειτουργικοτατη για τους κοινους σαν εμενα! Πολυ ευχαριστημενος εως τωρα! :D

Όντως κινητάρα, αλλά έχω μία κακιά αίσθηση πως δεν είναι καινούργιο.. έχει χτυπήματα που δεν θα μπορούσαν να γίνουν στο εργοστάσιο.. Οπότε είτε κάποιος το είχε επιστρέψει, ή refurbrished, αν και φαίνεται πως κάποιος άλλαξε οθόνη, μιας και από κάτω έχε κομμάτι αυτοκόλλητης ταινίας, σε σημεία που φαίνεται.. Προτείνετε να το επιστρέψω; Δυστυχώς αν το επιστρέψω, μετά δεν θα το έχω στην κατοχή μου(το συγκεκριμένο μοντέλο), μιας και το stock έχει τελιώσει από παντού.. Επίσης αγνακτισμένος περίμενα 2+ μήνες, και πλήρωσα και 40 ευρώ τελωνείο, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, έχω φτάσει σε αδιέξοδο..

Κι εγω θα προτεινα αυτο που σου ειπε ο φιλος απο πανω partial refund. Στειλε φωτογραφιες και οτι αλλο σου ζητησουν και τσιμπα φραγκακια πισω ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Η modded Google Camera με HDR+ στο δικο μου x820 με 26S v5c crashαρει at startup. Παιζει να ξερει κανεις τι φταιει?

 

Ειναι ενεργοποιημενο το api2?

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε AOSP rom που την δοκίμασα την Google Camera με HDR+ παίζει μια χαρά!Σε EUI λέει camera has stoped...και έχω ενεργοποιήσει το api2... νομίζω :p

 

Ειναι 64bit libraries και android?

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα ένα vr headset με controller απο ελληνικο μαγαζι και αυριο θα μου ερθει. Ξερει κανεις αν στο τηλεφωνο μας δουλευει το google daydream app και τα παιχνιδια του; Καπου διαβασα οτι γινεται μονο με nougat rom. Ισχυει; Εχει κανεις εμπειρια απο vr περιεχομενο στο κινητο μας; Λεει τίποτα;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Σε AOSP rom που την δοκίμασα την Google Camera με HDR+ παίζει μια χαρά!Σε EUI λέει camera has stoped...και έχω ενεργοποιήσει το api2... νομίζω :p

 

Θέλει και τα αρχεία lib/.... so, lib64/....... so, vendor/lib/+lib64/....... so.. Τα έβαλες?

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενο το api2?

Ναι το εχω ενεργοποιησει.

 

Θέλει και τα αρχεία lib/.... so, lib64/....... so, vendor/lib/+lib64/....... so.. Τα έβαλες?

Ποια αρχεια, απο που τα παιρνουμε και που τα βαζουμε? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια, απο που τα παιρνουμε και που τα βαζουμε? :rolleyes:

Από ποιον πήρες την κάμερα? Ρώτα τον να σου πει που είναι και πως τα βάζεις ή περιμένεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολλά πολλά στον ChriBal από εμένα.

 

Έβαλα έτσι για αλλαγή το λογισμικό του (10/08/2017) και ήταν καταπληκτικό.

Υπήρχαν βέβαια μικροπροβληματάκια (CDLA δεν λειτουργούσε, push notification δεν ερχόντουσαν στην ώρα τους όλα) αλλά το ψηφίζω 100% σαν εναλλακτική λύση από την αρχική.

 

Και πάλι μπράβο!!!

 

Κατεβάζω το σημερινό για να το περάσω...Θα φυσάει στο χαλαρό...είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και τα αρχεία lib/.... so, lib64/....... so, vendor/lib/+lib64/....... so.. Τα έβαλες?

 

Όχι δεν ξέρω που τα βρίσκω! :p

 

 

Ενδιαφέρον, θα την δοκιμάσω! :)

Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.7-PureAroma_C.B.G_FulRom 16082017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

LINK

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298979118

https://mega.nz/#!BPBHVQZa!uTBlctQwMWrjZSpj8qxWsEZ0gZj-IuJBn3qy8UaIndg

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.7-PureAroma_C.B.G_FulRom 16082017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

LINK

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298979118

https://mega.nz/#!BPBHVQZa!uTBlctQwMWrjZSpj8qxWsEZ0gZj-IuJBn3qy8UaIndg

 

Με safetynet τι παιζει? Μπορει καποιος να δοκιμασει την εφαρμογη της winbank να δουμε αν crashαρει?

Edited by CrisBal
Ενημέρωση λινκ
Link to comment
Share on other sites

1. Έβαλα έτσι για αλλαγή το λογισμικό του (10/08/2017) και ήταν καταπληκτικό.

Υπήρχαν βέβαια μικροπροβληματάκια (CDLA δεν λειτουργούσε

2. , push notification δεν ερχόντουσαν στην ώρα τους όλα) αλλά το ψηφίζω 100% σαν εναλλακτική λύση από την αρχική.

ρος

 

1. CDLA δεν δουλεύουν στην επίσημη 26s? Περίεργο.. Δεν μου έχουν πει κάτι στους xda 1100 περίπου χρήστες που την φοράνε.... Δεν έχω βλέπεις και δεν μπορώ να δοκιμάσω αν δεν παίζουν στην επίσημη 26s rom.

2. To push notifications είναι μέσα και έχω βάλει και σχεδόν όλες τις Google κλειδωμένες και σε μένα έρχονται όλα κανονικά. Εκτός και αν ξεκλειδώσεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με safetynet τι παιζει? Μπορει καποιος να δοκιμασει την εφαρμογη της winbank να δουμε αν crashαρει?

 

Περίμενε να την βάλω να σου πω...

Safety Net Pass οκ. Συσκευή rooted. PocemonGo παίζει σφαίρα, Nova go παίζει σφαίρα, AlphaBank apk παίζει σφαίρα.. Winbank peiraios δεν ανοίγει...:lol::p:D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...