Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έκανα εγκατάσταση τη "LeMax2_26s_Full_Debloated_CrisBalGreece" στο Le Max 2 x829, αλλά δυστυχώς δε λύθηκε το πρόβλημα του fingerprint. Υπάρχει κάποια άλλη ρομ που μπορώ να περάσω με TWRP που να δουλεύει o αισθητήρας?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλησπέρα

Δεν έχει καμία σχέση ή ρομ που προσπαθείς να βάλεις με τον αισθητήρα ο οποίος είναι λαχείο. Δοκίμασε firmware updates από τήν αρχική σελίδα και όποιο σού κάτσει.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δεν έχει καμία σχέση ή ρομ που προσπαθείς να βάλεις με τον αισθητήρα ο οποίος είναι λαχείο. Δοκίμασε firmware updates από τήν αρχική σελίδα και όποιο σού κάτσει.;)

 

Μπορώ να δοκιμάσω οποιοδήποτε firmware;

Έχω ήδη βάλει το 26s China full firmware αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δύσκολο δεν είναι να βγει η οθόνη χωρίς να χαλάσει; Θέλω να δω τι στον διάο** γίνεται εκεί μέσα.. δεν είναι μόνο το ότι ζεσταίνεται το ίδιο, ζεσταίνει και την μπαταρία μαζί του, και αυτό δεν είναι καλό..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Για όσους την θέλουν.

Έγινε επίσημη πλέον για LeMax2...

26s-4η έκδοση 26.05.2017 επίσημη πλέον...

http://g3.letv.cn/259/40/64/letv-hdtv/0/upload/tmp/20170527190716749/LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5902605092S-5.9.026S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

Επίσημη πηγή... http://bug.le.com/cn/download/phone/34

 

CrisBal να φανταστώ δεν έχει κάτι που δεν έχεις στη LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable by CrisBalGreece ,έτσι ;

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δοκιμάσω οποιοδήποτε firmware;

Έχω ήδη βάλει το 26s China full firmware αλλά τίποτα...

Ναι μπορείς να βάλεις ότι θες και να δοκιμάσεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δύσκολο δεν είναι να βγει η οθόνη χωρίς να χαλάσει; Θέλω να δω τι στον διάο** γίνεται εκεί μέσα.. δεν είναι μόνο το ότι ζεσταίνεται το ίδιο, ζεσταίνει και την μπαταρία μαζί του, και αυτό δεν είναι καλό..

 

Αν εχεις πιστόλι θερμού αέρα ή καλό πιστολάκι μαλλιών και βεντούζα και κόλλα και πολύ υπομονή μπορεί και να βγει σώα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal να φανταστώ δεν έχει κάτι που δεν έχεις στη LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable by CrisBalGreece ,έτσι ;

Ποια είναι αυτή η 1η που είχε βγει? Δεν έχει καμία αλλαγή σε σχέση με την EUI γενικά εκτός από τον κερνελ. Αν δεν έχεις πρόβλημα μην αλλάζεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις πιστόλι θερμού αέρα ή καλό πιστολάκι μαλλιών και βεντούζα και κόλλα και πολύ υπομονή μπορεί και να βγει σώα.. ;)

 

Γιατί κόλλα; Είμαι ο μόνος που δεν έχω και το ξανακολλάω με την προηγούμενη; xD

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Και στην Tele26 που είχα πριν και τώρα στη MM RR έχω χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Τι μπορεί να φταίει;Πως μπορώ να το φτιάξω;

Link to comment
Share on other sites

Και στην Tele26 που είχα πριν και τώρα στη MM RR έχω χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Τι μπορεί να φταίει;Πως μπορώ να το φτιάξω;

Mπες στον φάκελο etc με root Explorer άνοιξε το mixer_paths. Xml αρχείο και ανέβασε τις τιμές των rx digital volume. Δοκίμασε με 90 για αρχή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η 1η που είχε βγει? Δεν έχει καμία αλλαγή σε σχέση με την EUI γενικά εκτός από τον κερνελ. Αν δεν έχεις πρόβλημα μην αλλάζεις..

 

Ότι πεις Master :respect: δεν πειράζω τίποτα. Περιμένω μόνο καμία κάμερα. Δοκιμάσατε τελικά του oneplus? Στο βίντεο παίζει η EIS?

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ότι πεις Master :respect: δεν πειράζω τίποτα. Περιμένω μόνο καμία κάμερα. Δοκιμάσατε τελικά του oneplus? Στο βίντεο παίζει η EIS?
Στο βίντεο του OnePlus μου κάνει ένα κυματισμό καθολη τη διάρκεια του βίντεο. Σαν να τρεμοπαίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στην Tele26 που είχα πριν και τώρα στη MM RR έχω χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Τι μπορεί να φταίει;Πως μπορώ να το φτιάξω;

 

Δοκίμασε αυτό γι αρχή. Μέχρι 96 όχι παραπάνω...

Screenshot_2017-08-16-23-25-22_1.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στην παρέα,

 

Καταρχήν να μοιραστώ με εσας την εμπειρία μου. Ειχα αγοράσει το Χ820 απο το etotalk.com στις αρχές του ετους και ημουν απ'αυτους που είχαν θέμα με τον αισθητήρα δακτυλιού αποτυπώματος. Στους 2-3 μήνες τα έπαιξε τελείως και αφού δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και full wipe, πηρα τη γενναία αποφαση να το στείλω πίσω για επισκευή στα μέσα Μαρτίου. Δεν θα σας κουράσω με λεπτομέρεις αλλα 5 μήνες μετά δεν έχω λάβει το κινητό, το paypal δεν με κάλυψε και έτσι σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο.

 

Επειδή το κινητό είναι σουπερ, παρόλο που είπα να πάρω κατι άλλο, στα λεφτά του είναι το κορυφαίο αλλα διαπίστωσα ελλείψεις σε διάφορα sites και αυξηση τιμών. Εχει ψωνίσει κανείς απο το παρακάτω site https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-Max-2-X820-6-128.html

ή έχετε άλλη εναλλακτική.

 

Παρεμπιπτόντως αν ξερετε κανένα τρόπο να βγάλω άκρη με την LEECO ή πως να..... το etotalk.com πεστε μου.

Edited by CrisBal
Προσβλητική λέξη
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στην παρέα,

 

Καταρχήν να μοιραστώ με εσας την εμπειρία μου. Ειχα αγοράσει το Χ820 απο το etotalk.com στις αρχές του ετους και ημουν απ'αυτους που είχαν θέμα με τον αισθητήρα δακτυλιού αποτυπώματος. Στους 2-3 μήνες τα έπαιξε τελείως και αφού δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και full wipe, πηρα τη γενναία αποφαση να το στείλω πίσω για επισκευή στα μέσα Μαρτίου. Δεν θα σας κουράσω με λεπτομέρεις αλλα 5 μήνες μετά δεν έχω λάβει το κινητό, το paypal δεν με κάλυψε και έτσι σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο.

 

Επειδή το κινητό είναι σουπερ, παρόλο που είπα να πάρω κατι άλλο, στα λεφτά του είναι το κορυφαίο αλλα διαπίστωσα ελλείψεις σε διάφορα sites και αυξηση τιμών. Εχει ψωνίσει κανείς απο το παρακάτω site https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-Max-2-X820-6-128.html

ή έχετε άλλη εναλλακτική.

 

Παρεμπιπτόντως αν ξερετε κανένα τρόπο να βγάλω άκρη με την LEECO ή πως να γ@μήσω το etotalk.com πεστε μου.

 

έπρεπέ να ανοίξεις υπόθεσή μέσω pp από την στιγμή πού χάλασε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

έπρεπέ να ανοίξεις υπόθεσή μέσω pp από την στιγμή πού χάλασε

 

το έκανα και έκλεισαν την υπόθεση μονοι τους ενώ αρχικά ηταν για επιστροφή χρημάτων. Και οταν τους ξέχεσα μου είπαν να κάνω ετοιμα στην τράπεζα, στο European Consumer Centre και τετοιες ********.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και έκλεισαν την υπόθεση μονοι τους ενώ αρχικά ηταν για επιστροφή χρημάτων. Και οταν τους ξέχεσα μου είπαν να κάνω ετοιμα στην τράπεζα, στο European Consumer Centre και τετοιες ********.

 

Η Leeco εκτός του ότι παραπαίει δεν θα κάνει κάτι... Το etotalk επίσης... Έπρεπε να ανοίξεις αμέσως Dispute και στο PayPal... Τέλος πάντων.. Κοίτα 3 ποστ ποιο πάνω για καλές τιμές..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η Leeco εκτός του ότι παραπαίει δεν θα κάνει κάτι... Το etotalk επίσης... Έπρεπε να ανοίξεις αμέσως Dispute και στο PayPal... Τέλος πάντων.. Κοίτα 3 ποστ ποιο πάνω για καλές τιμές..

 

To έκανα Cris εντος προθεσμίας αλλα για καποιο παράξενο λογο την κλείσαν μόνη τους την υποθεση και δεν τους ενδιέφερ οτι και αν τους έστειλα.

 

Τελος πάντων τα λινκς είναι out of stock η preorder για το πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εκείνη η κάμερα από Σόνυ, που αναπτύσσεται από τον Τάσο, έχει ανέβει ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εκείνη η κάμερα από Σόνυ, που αναπτύσσεται από τον Τάσο, έχει ανέβει ; k

Σχεδόν.... Λίγο υπομονή ακόμα... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά ισχύει αυτό που λένε ότι όλα τα δέματα περνάνε από τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει αυτό που λένε ότι όλα τα δέματα περνάνε από τελωνείο;

Ναι. Όλα περνάνε τελωνείο τώρα. Οι μόνοι τρόποι είναι ή αγορά από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή το gearbest και κάποια άλλα μαγαζιά έχουν EU priority και στο στέλνουν μέσω άλλης Ευρωπαϊκής χώρας χωρίς τελωνείο με το ανάλογο κόστος όμως (20-30 ευρώ περίπου).

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όλα περνάνε τελωνείο τώρα. Οι μόνοι τρόποι είναι ή αγορά από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή το gearbest και κάποια άλλα μαγαζιά έχουν EU priority και στο στέλνουν μέσω άλλης Ευρωπαϊκής χώρας χωρίς τελωνείο με το ανάλογο κόστος όμως (20-30 ευρώ περίπου).

 

Δεν περνάνε ΟΛΑ τελωνείο μην παραπληροφορειτε... απλά ανέβηκε το ποσοστό των πακέτων που ελέγχονται...με ήρθαν 6 διαφορετικά πακέτα μέσα στο καλοκαίρι χωρίς τελωνείο κανένα...:!:

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...