Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την εγκατάσταση της σημερινής έκδοσης.

Δεν άλλαξα τίποτε στις επιλογές του Aroma installer... Δυστυχώς ομως μου εμφανίζει συνέχεια οτι σταμάτησε το Google Play. Επιπλέον μου λέει συνέχεια οτι Η εφαρμογή Google Play θα εκτελεστεί αφου ενημερώσετε τις υπηρεσίες Google Play. Το πατάω για να μπω για ενημέρωση αλλα μονο την απενεργοποίηση μου εμφανίζει.

Edited by thanos_gkemas
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και το ανακάλυψα πρόσφατα είναι οτι δεν μπορώ ν.προσθέσω άλλο λογαριασμό για ημερολόγιο έχει μόνο του gmail που έβαλα εξ αρχής με το τηλέφωνο . Επισυνάπτω την εικόνα που δείχνει πως όταν πατάω προσθήκη λογαριασμού δεν κάνει τίποτα άλλο ούτε μου βγάζει κάποιο σφάλμα ή κάποιο μήνυμα. εννοείται πως έχω κάνει όλα τα wipe στην εφαρμογή

 

http://i.imgur.com/xN4y5I1.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris κτυπανε τα gapps έκανα δύο φορές εγκατάσταση από mega γιατί από (ότα )δεν τα κατάφερνα με το που προσπαθούσε να κάνει ρεμπουτ την ρεκοβερυ εκεί εχανε και το ζιπ
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγκατάσταση της σημερινής έκδοσης.

Δεν άλλαξα τίποτε στις επιλογές του Aroma installer... Δυστυχώς ομως μου εμφανίζει συνέχεια οτι σταμάτησε το Google Play. Επιπλέον μου λέει συνέχεια οτι Η εφαρμογή Google Play θα εκτελεστεί αφου ενημερώσετε τις υπηρεσίες Google Play. Το πατάω για να μπω για ενημέρωση αλλα μονο την απενεργοποίηση μου εμφανίζει.

 

Έχουν μείνει όλα τα παλιά μέσα.. Κάνε καθαρή. Δεν χτυπάει τίποτα. Τα Gapps είναι καινούργια δεν θέλουν ενημέρωση . αν έχεις χ829 Χ821 βάλε το φιξ στο ποστ. Την έβαλα με όλα τα Wipe εκτός Internal. Και χωρίς system λογικά εντάξει θα είναι. Μ

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris κτυπανε τα gapps έκανα δύο φορές εγκατάσταση από mega γιατί από (ότα )δεν τα κατάφερνα με το που προσπαθούσε να κάνει ρεμπουτ την ρεκοβερυ εκεί εχανε και το ζιπ

 

Ήθελε να ανοιγολεισεις τον κουμπί που λέει στις οδηγίες. Τέλος πάντων. Κάνε καθαρή. Όλα δουλεύουν σφαίρα. Την έχω 3 μέρες... Με όλες τις εφαρμογές μου. Αν έχετε χ829 Χ821 βάλτε το φιξ στο ποστ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και το ανακάλυψα πρόσφατα είναι οτι δεν μπορώ ν.προσθέσω άλλο λογαριασμό για ημερολόγιο έχει μόνο του gmail που έβαλα εξ αρχής με το τηλέφωνο . Επισυνάπτω την εικόνα που δείχνει πως όταν πατάω προσθήκη λογαριασμού δεν κάνει τίποτα άλλο ούτε μου βγάζει κάποιο σφάλμα ή κάποιο μήνυμα. εννοείται πως έχω κάνει όλα τα wipe στην εφαρμογή

 

http://i.imgur.com/xN4y5I1.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε Google calendar. Το Leeco αυτά δέχεται μόνο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τη τελευταία tele. Και δε μου ανοίγει το Πειραιώς App. Επίσης δε μπορώ να κατεβάσω μεγάλα αρχεία από το Play όπως πχ το Angry birds go...

 

Καθώς επίσης μια stable stock rom.

 

Κάποιος? Χάνω και τα μηνύματα από το whatsapp.

Αργούν να έρθουν..

Μία stock eui.?

Μία συγνώμη αλλά ειμαι αρχάριος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, TWRP μου ζητάει decrypt, λίγο help ? ;/ Επίσης το κινητό ζεσταίνεται σε φανταστικά υψηλά επίπεδα σαν το προηγούμενο στο charging port.. Μόνο που σε αυτό το κινητό δεν έριξα εγώ νερό,,, που να ξέρω τι έκανε ο προηγούμενος.. Επίσης παιδιά, εσάς σας ζεσταίνεται στο charging port? Όλη την ημέρα το χρησιμοποιώ, αλλά όταν πέρασα την ROM, ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ, ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, 3 μήνες χωρίς κινητό και παρόλα αυτά σκέφτομαι να το επιστρέψω..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου crashaρουν με την καινούργια aroma συνέχεια τα gapps, επίσης το twrp ζητάει decrypt key, help, προσπάθησα να εγκαταστήσω άλλο TWRP και από flashify, αλλά τπτ..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει όλα τα παλιά μέσα.. Κάνε καθαρή. Δεν χτυπάει τίποτα. Τα Gapps είναι καινούργια δεν θέλουν ενημέρωση . αν έχεις χ829 Χ821 βάλε το φιξ στο ποστ. Την έβαλα με όλα τα Wipe εκτός Internal. Και χωρίς system λογικά εντάξει θα είναι. Μ

 

Καλημέρα και πάλι Chris και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεν ξέρω σε ποιο FIX/POST αναφέρεσαι (είναι πολλά αυτά που έχουν δημοσιευθεί)

Θα δοκιμάσω ξανά να κάνω εγκατάσταση με full wipe εκτός από internal όπως μου είπες πιο πάνω. Αυτό που έκανα συνήθως είναι η κλασσική εκκαθάριση που σβήνει 2-3 πράγματα μέσω TWRP.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις οδηγίες και την υποστήριξη...

 

Υ.Γ.: Ωραίο το logo στην εκκίνηση... Δεν το είχα δει...!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να βοηθήσει να το βρω καινούριο ή δεν υπάρχει πουθενά;

στην κινα αναφέρομαι με τριγωνική κατα προτίμηση

Ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι Chris και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεν ξέρω σε ποιο FIX/POST αναφέρεσαι (είναι πολλά αυτά που έχουν δημοσιευθεί)

Ευχαριστώ και πάλι για τις οδηγίες και την υποστήριξη...k:

 

Εδώ στο ποστ της ρομ κάτω από την V7. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου crashaρουν με την καινούργια aroma συνέχεια τα gapps, επίσης το twrp ζητάει decrypt key, help, προσπάθησα να εγκαταστήσω άλλο TWRP και από flashify, αλλά τπτ..

 

Έχεις encryption και δεν έχεις κάνει σωστά τις πρώτες διαδικασίες. Διάβασε στον οδηγό εγκατάσταση custom rom με TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος? Χάνω και τα μηνύματα από το whatsapp.

Αργούν να έρθουν..

Μία stock eui.?

Μία συγνώμη αλλά ειμαι αρχάριος

 

Peiraios bank δεν ανοίγει γιατί είσαι ρουτ.

Watsup κλείδωσε τα, βάλε προστασία, απέκλεισε τα από καθαρισμό οθόνης recent app's.

Stock Eui αρχική σελίδα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αν έχεις θέματα με την v6 μην τη βάλεις. Μείνε με αυτή.. Μια χαρά είναι...

Μονο με την Πειραιως ειχα προβλημα κατα τα αλλα ηταν τελεια και αυτη...

Peiraios bank δεν ανοίγει γιατί είσαι ρουτ.

Watsup κλείδωσε τα, βάλε προστασία, απέκλεισε τα από καθαρισμό οθόνης recent app's.

Stock Eui αρχική σελίδα

Χρηστο στην 5c ειμαι με magisk su και η Πειραιως παιζει... Απ οτι διαβασα καπου ελεγχει και αν το SELinux ειναι permissive η enforcing.. Και γι αυτο και crashαρει. Αλλιως απλα βγαζει ενα toast message που γραφει οτι η συσκευη ειναι rooted...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις encryption και δεν έχεις κάνει σωστά τις πρώτες διαδικασίες. Διάβασε στον οδηγό εγκατάσταση custom rom με TWRP.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να στείλεις το κατάλληλο άρθρο;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εμένα της Πειραιώς ανοίγει το καινούριο app κανονικά, ενώ δεν άνοιγε το προηγούμενο.

Η rom που φοράω είναι rooted με magisk κανονικά

Πάντως όταν θέλω να κάνω μια συναλλαγή είτε με το καινούριο είτε με το παλιό το μήνυμα που σου στέλνει με τον κωδικό δεν έρχεται στο textra αλλά πρέπει να κάνω default την μαμά εφαρμογή για λίγο ώσπου να έρθει

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εμένα της Πειραιώς ανοίγει το καινούριο app κανονικά, ενώ δεν άνοιγε το προηγούμενο.

Η rom που φοράω είναι rooted με magisk κανονικά

Πάντως όταν θέλω να κάνω μια συναλλαγή είτε με το καινούριο είτε με το παλιό το μήνυμα που σου στέλνει με τον κωδικό δεν έρχεται στο textra αλλά πρέπει να κάνω default την μαμά εφαρμογή για λίγο ώσπου να έρθει

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Ποια rom φορας?

 

ΟffTopic: ΝεοΣμυρνιωτης κι εσυ? ΧΑΧΑ! :p

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φορας? ! :p

 

23s-93c cuoco = v5c αλλά με παλιό kernel χωρίς 26s inside.. .. ;)

Το παλιό apk παίζει και στη v7..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

23s-93c cuoco = v5c αλλά με παλιό kernel χωρίς 26s inside.. .. ;)

Το παλιό apk παίζει και στη v7..

Το ξερω αλλα συντομα η πειραιως θα απαγορευσει τη χρηση της, δεν θα μπορει κανεις να συνδεθει. :(

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα συντομα η πειραιως θα απαγορευσει τη χρηση της, δεν θα μπορει κανεις να συνδεθει. :(

 

Άρα μένεις με 23s και είσαι jet..;)

Απλά ξεχνάς την καθαρή 26s... Δεν χάνεις και κάτι.. Ποιο σταθερή είναι η 23s.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άρα μένεις με 23s και είσαι jet..;)

Απλά ξεχνάς την καθαρή 26s... Δεν χάνεις και κάτι.. Ποιο σταθερή είναι η 23s.

Ουφφφφ καλααα... Αναμενω για Nougat EUI :(

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφ καλααα... Αναμενω για Nougat EUI :(

 

Γιατί βρε κάνεις έτσι? Υπάρχουν εκατοντάδες ρομ εκεί έξω.. Δοκίμασε και RR MM είμαι οκ και παίζουν όλα απλό όσο ξέρω. Επίσης η 23s ( 23S-CN, 23s remixed, tele_23,) αλλά και η v5c είναι πολύ σταθερές. Δεν θες κάτι παραπάνω.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στις mm δε παίζει το ir blaster

Εκτος αν αλλαξε κατι

 

Εδώ παίζει στην N RR δεν παίζει στην ΜΜ? Περίεργο.. Δεν είμαι σίγουρος οπότε δεν παίρνω και όρκο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...