Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως αυτο λέω.επειδή η rom είναι σε test mode έχει πόλλα bug και μέχρι να γίνει καλύτερη απο kit kat την αφήνουμε..αν εχεις βρει που είναι τo tab με το cdla μπορείς να το ανεβασεις με κάποια foto?η εγώ είμαι στραβος..

 

Τα bug - προβλήματα που έχει τα έχουν όλες οι Νougat εκεί έξω. Γιατί δεν κάνεις ένα φουλ format να βάλεις μία άλλη ρομ αφού αυτή δεν σου κάνει? CDLA... δεν έχω τη ρομ επάνω...μέσα στις επεκτάσεις είναι κάπου...ψάξε... Ααα και επειδή το ξέχασα... Αν βρεις που είπα ότι έχει fm radio η rom πες μου και εμένα να το δώ... Ευχαριστώ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα bug - προβλήματα που έχει τα έχουν όλες οι Νougat εκεί έξω. Γιατί δεν κάνεις ένα φουλ format να βάλεις μία άλλη ρομ αφού αυτή δεν σου κάνει? CDLA... δεν έχω τη ρομ επάνω...μέσα στις επεκτάσεις είναι κάπου...ψάξε... Ααα και επειδή το ξέχασα... Αν βρεις που είπα ότι έχει fm radio η rom πες μου και εμένα να το δώ... Ευχαριστώ.

Μου πήρε 1 μήνα να κάνω full wipes,αλλαγή modem,firmware,ΟΛΕΣ τις eui και miui και όλες κατέληγαν σε reboot με black screen και μπλε ανναμενο το led.με aosp όλα είναι μια χαρά.πάντως ακόμα και τα bug να ξεπεραστούν αν η nougat είναι να μείνει έτσι καλυτερα miui MM.cdla δεν εχει ουτε και fm.φύλλο και φτερό την έχω κανει..ευχαριστώ για τον χρονο σου..

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι γι αυτό...Τυπικό τελείως είναι..Η ρομ είναι μια για όλα.. Αν θες σου στέλνω κάτι για να λέει χ829.. ;)

 

CRISBAL Αν γίνεται στείλε να το κάνω να φαίνεται x829. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχες τις προηγούμενες εκδόσεις της 23s του cuocco η έβαλες την v93c3 κατευθείαν ?

 

Εγω πάντως με την v93a πάντως κάπου στις 4.30 ώρες βγάζω με Wi-Fi και 4G με το spectrum στο προφίλ battery που είναι το πιο οικονομικό για την μπαταρία

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

V93C2-->ota update σε C3.

 

Μια χαρά είναι η ρομ. Έχει τις ρυθμίσεις τις δικές μου με άλλο χρώμα φόντου και αλλαγή ονομάτων. Επίσης έχει πάρει όλα τα Ελληνικά από μένα και τις Spectrum ρυθμίσεις όπως έχω και στην v5 & v6. Προσέξτε μόνο γιατί χτυπάνε τα Ελληνικά στο φορητό σημείο WiFi και δεν ανοίγει. Κατά τα άλλα την ίδια ρομ με την v5 θα δείτε με ποιο παλιό κερνελ και security patches. ;)

 

Ναι μοιάζει αρκετά με την v5 αλλά βασίζετε στην 23s η έκδοση που έχω εγώ, προσωπικά απλά δεν μου κάθεται καλά η v5 για αυτό πήγα σε αυτήν και όλα εντάξει προς το παρόν.Ελληνικά δεν χρησιμοποιώ αλλά καλά που το ανέφερες για όσους έχουν τα ελληνικά, πάντως στα αγγλικά δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε 1 μήνα να κάνω full wipes,αλλαγή modem,firmware,ΟΛΕΣ τις eui και miui και όλες κατέληγαν σε reboot με black screen και μπλε ανναμενο το led.με aosp όλα είναι μια χαρά.πάντως ακόμα και τα bug να ξεπεραστούν αν η nougat είναι να μείνει έτσι καλυτερα miui MM.cdla δεν εχει ουτε και fm.φύλλο και φτερό την έχω κανει..ευχαριστώ για τον χρονο σου..

Καλημέρα

Σημερα το εκανε πρώτη φορά το Black screen με μπλε λεντ να αναβοσβήνει.

Πατώντας παρατεταμένα το power button έδειξε επιλογή για power off και restart(το οποίο έκανα)

 

Το ειχα στη φόρτιση, κοιμόμουν, τυχαία ξύπνησα και το είδα.

Σε περίπτωση που είχα ξυπνητήρι, θα χτυπούσε???

Δυστυχως το πρωινό ξύπνημα είναι μαρτυριο για μένα. Θα αναγκαστώ να περάσω eui

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σημερα το εκανε πρώτη φορά το Black screen με μπλε λεντ να αναβοσβήνει.

Πατώντας παρατεταμένα το power button έδειξε επιλογή για power off και restart(το οποίο έκανα)

 

Το ειχα στη φόρτιση, κοιμόμουν, τυχαία ξύπνησα και το είδα.

Σε περίπτωση που είχα ξυπνητήρι, θα χτυπούσε???

Δυστυχως το πρωινό ξύπνημα είναι μαρτυριο για μένα. Θα αναγκαστώ να περάσω eui

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Όχι δεν θα χτυπούσε.στην ουσία το τηλέφωνο είναι κλειστό..το να αναβοσβηνει δεν είναι κάτι το blue led.με ενα factory reset (αν το ξανακάνει) φτιάχνει..

Link to comment
Share on other sites

CRISBAL Αν γίνεται στείλε να το κάνω να φαίνεται x829. Ευχαριστώ

 

Εδώ είσαι.. https://mega.nz/#!8Lg3yRjQ!QE_JBMujRaToYkLkLbuJBWS3FYmbjnLFQOy4CioRayw

Από TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα χτυπούσε.στην ουσία το τηλέφωνο είναι κλειστό..το να αναβοσβηνει δεν είναι κάτι το blue led.με ενα factory reset (αν το ξανακάνει) φτιάχνει..

Μονόδρομος τότε η επιστροφή σε eui :(

 

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Με τον αντάπτορα USB C to 3.5mm μπορούμε να κάνουμε κλήσεις με Handsfree με μικρόφωνο ή πρέπει να κολλάω το στόμα μου στο τηλέφωνο σαν μερικούς που βλέπω;

 

Κανείς βρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.. https://mega.nz/#!8Lg3yRjQ!QE_JBMujRaToYkLkLbuJBWS3FYmbjnLFQOy4CioRayw

Από TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά... ;)

 

CRISBAL τι να πω αδελφέ ευχαριστώ πάρα πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι το fingerprint δεν λέει να αναστηθεί με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

CRISBAL τι να πω αδελφέ ευχαριστώ πάρα πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι το fingerprint δεν λέει να αναστηθεί με τίποτα

 

Τα ίδια και εγώ... Θα πάρω άλλον sensor και θα δω

Ουτε με την aosp??

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ... Θα πάρω άλλον sensor και θα δω

 

Όχι βρε παιδιά.. Παίξτε πρώτα με Full Wipe και άλλες ρομ και μετά πάτε για αγορά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CRISBAL τι να πω αδελφέ ευχαριστώ πάρα πολύΤο μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι το fingerprint δεν λέει να αναστηθεί με τίποτα

 

Θα δοκιμάσω να σας κάνω ένα ζιπάκι μήπως αναστηθεί και το Fingerprint.. Με moded firmware update και scripts..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με την aosp?? lk!

 

Δεν την έβγαλες την Extended ακόμα? Βάλε καμιά άλλη δοκιμαστή μου να μου στείλεις σε π.μ εντυπώσεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι... Δεν έχω ελεύθερο χρόνο γμτ....

Ισως το βράδυ περάσω την aroma v6

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Χρήστο θα πρότεινα να έκανες ένα mixάκι AICP και Carbon ROM την Carbon Rom δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά λένε πως είναι φανταστική, επίσης για AICP, AICP είχα δοκιμάσει, όσο ακόμη είχα το κινητό στα χέρια μου, και μπορώ να πω πως ήταν φανταστική για nougat, εκπλήχτηκα. Τώρα αν η Carbon Rom δεν είναι καλή, γιατί ξαναλέω, δεν είμαι σίγουρος, από feedback που είδα την προτείνω, δοκίμασε Pure Nexus και AOKP επίσης, Lineage OS που είναι πλέον official. Είμαι αρκετά πεπεισμένος, πως μπορείς να φτιάξεις καλύτερη ROM από την RR, και πως και το εξωτερικό επιτέλους θα σου δώσει σημασία(περισσότερη από όση σου δίνουν τώρα)(xda κτλ) γιατί εσύ δυστυχώς περιορίζεσαι στα όρια του eUI, αλλά σχεδόν όλοι οι ξένοι, τουλάχιστον αυτοί που ασχολούνται με xda, flashάρουν νέες ROM, κτλ, είναι με stock android like ROMs. Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Χρήστο θα πρότεινα να έκανες ένα mixάκι AICP και Carbon ROM την Carbon Rom δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά λένε πως είναι φανταστική, επίσης για AICP, AICP είχα δοκιμάσει, όσο ακόμη είχα το κινητό στα χέρια μου, και μπορώ να πω πως ήταν φανταστική για nougat, εκπλήχτηκα. Τώρα αν η Carbon Rom δεν είναι καλή, γιατί ξαναλέω, δεν είμαι σίγουρος, από feedback που είδα την προτείνω, δοκίμασε Pure Nexus και AOKP επίσης, Lineage OS που είναι πλέον official. Είμαι αρκετά πεπεισμένος, πως μπορείς να φτιάξεις καλύτερη ROM από την RR, και πως και το εξωτερικό επιτέλους θα σου δώσει σημασία(περισσότερη από όση σου δίνουν τώρα)(xda κτλ) γιατί εσύ δυστυχώς περιορίζεσαι στα όρια του eUI, αλλά σχεδόν όλοι οι ξένοι, τουλάχιστον αυτοί που ασχολούνται με xda, flashάρουν νέες ROM, κτλ, είναι με stock android like ROMs.

Πολυ ωραια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Χρήστο θα ..oid like ROMs.

Εγώ πάλι θα έλεγα να κάνω μία παύση μέχρι τον Οκτώβριο μήπως και βγει ή επίσημη Ν και βλέπουμε. Άλλωστε για όλες τίς υπόλοιπες υπάρχουν καλοί developer's εκεί έξω...;)

V6b αλλαγές σε GPS & καινούργια GAPPS

Screenshot_2017-08-10-00-01-39.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να κάνω μία παύση μέχρι τον Οκτώβριο μήπως και βγει ή επίσημη Ν και βλέπουμε. Άλλωστε για όλες τίς υπόλοιπες υπάρχουν καλοί developer's εκεί έξω...;)

V6b αλλαγές σε GPS & καινούργια GAPPS

Screenshot_2017-08-10-00-01-39.jpg

 

Φίλε είσαι φανταστικός developer. Το θέμα είναι όμως να το αναγνωρίζεις και ο ίδιος.. Τώρα αν δεν θες να το κάνεις δεν σε αδικώ, γιατί μπορεί όντως σε 1 μήνα, Σεπτέμβριο, ή έστω και Οκτώμβριο να βγει η αυθεντική Nougat όπως λες και εσύ. Απλώς με τέτοια οικονομική κατάσταση της εταιρείας μου, γεννιούνται πολλές αμφιβολίες.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μιση ώρα εχeiκολλησει στην οθόνη εγκατάστασης της 26s v6a

Ακριβώς εκει που λέει ότι θα διαρκέσει αρκετά λεπτά

Μισή ωρα μετά, ακόμη έτσι. Τι κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω αφήσει το νήμα εδώ και πολυυυυυυ καιρό και αποτι φαίνεται με άφησε και εκείνο!! Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά έχω χαθεί με τόσες ρομ.

Ψάχνω μια ρομ σταθερή, με καλή διάρκεια μπαταρίας και και σημα χωρίς πολλές εναλλαγές μεταξυ 4g-3g-H.

Ποιες ικανοποιούν αυτά που ζητάω; Εκτός από MIUI που αποσο έχω καταλάβει φυσάει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...