Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ωραιές οι φωτογραφίες σου και ακόμα και η 23αρα οθόνη του υπολογιστη μου δεν μπορει να τις χωρεσει σε πληρη αναλυση...απο την δικη μου εμπειρια το θεμα που εχει η καμερα ειναι οταν στην φωτογραφια το ΄θεμα΄ που θελεις να τραβηξεις βρισκεται πισω απο φωτεινο φοντο(πχ ουρανο) τοτε βγαινει σκοτεινο. μπορει δηλαδη στο ιδιο σκηνικο αν εχεις την καμερα λιγο ψηλα ωστε να φαινεται απο πισω ο ουρανος να τραβαει το θεμα σου σκοτεινο και αν χαμηλωσεις την καμερα ετσι ωστε να μη φαινεται απο πισω ο ουρανος(φωτεινο φοντο) να βγαινει το θεμα σου μια χαρα με τη φωτεινοτητα που πρεπει.

Σε ευχαριστώ φίλε για την συμβουλή, θα την κοιτάξω να δω αν μπορώ να το κάνω ;)

Χρήστος ρωτάω επειδή τελευταία υπερθερμαίνεται ακόμα και σε stand by mode και τα system services είναι στο Θεό (41-41% !). Δεν ξέρω τι να κάνω...

Όταν το βλέπεις αυτό χτύπα μια επανεκκίνηση και στρώνει.

 

=============================

@vgiozo στη σελίδα 761 ανέβασα συγκριτικό φωτογραφιών όπως μου είπες. Ρίξε μια ματιά

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες firmware? Aν ναι δοκίμασε άλλο...
περασα το firmware update της 26s aroma, αλλα παλι τα ιδια και χειροτερα. συνδεω συσκευη με bluetooth, με ρωταει το τηλ. κωδικο, τον βαζω συνδεεται και σε 1 δευτερολεπτο αποσυνδεεται. Δεν εχω καταφερει να συνδεσω τα ακουστικα ΚΑΙ CAR STEREO ακομα. Οταν λες αλλο firmware update chris ποιο λες πχ;

edit: μονο το ρολοι μου συνδεει αμεσως που δεν ζηταει κωδικο. Αυτοκινητο και ακουστικα ΔΕΝ....

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω χοντρο προβλημα. Εβγαλα το ακτ, εκλεισα πολλες εφαρμογες, εκανα επανεκκινησεις, κολλημενο στους 38-41 C και το κινητο να ζεματαει.

 

Αν δεν υπαρξει αλλη προταση, αναγκαστικα παω για ξαναπερασμα της ρομ και ελπιζω να λυθει. Το κινητο το εχω κλειστο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχω χοντρο προβλημα. Εβγαλα το ακτ, εκλεισα πολλες εφαρμογες, εκανα επανεκκινησεις, κολλημενο στους 38-41 C και το κινητο να ζεματαει.

 

Αν δεν υπαρξει αλλη προταση, αναγκαστικα παω για ξαναπερασμα της ρομ και ελπιζω να λυθει. Το κινητο το εχω κλειστο τωρα.

 

Θα έχεις πρόβλημα το δικό ποτέ δεν υπερθέρμανθηκε το έχω 1 χρόνο και κάτι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ζεστενεται κυριως σε 4g ή σε παιχνιδια. Κατα τα αλλα φυσιολογικες θα ελεγα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχετε tele_23 βγήκε το ΟΤΑ. V. 44

Αναμονή σε λίγες μέρες έρχεται και η tele_26 stable.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ,

Συγνώμη για το άκυρο της ερώτησης. Για να μην κάνω κάποια αγορά στην τύχη θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου προτείνετε κάποια δοκιμασμένη λύση για θήκη soft απο ebay η οποία να προστατεύει την κάμερα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ,

Συγνώμη για το άκυρο της ερώτησης. Για να μην κάνω κάποια αγορά στην τύχη θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου προτείνετε κάποια δοκιμασμένη λύση για θήκη soft απο ebay η οποία να προστατεύει την κάμερα.

Ευχαριστώ

 

http://www.ebay.com/itm/Original-Mofi-XinRui-Flip-Leather-Cover-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-X821/182462685214?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=485039707500&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

εδώ είσαι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν με βολεύουν καθόλου οι Flip case . Υπάρχει κάποια soft silicone/rubber που να προστατεύει ικανοποιητικά την κάμερα ;

Link to comment
Share on other sites

Η αμήχανη στιγμη οπου κανένας άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα κ καταλαβαίνεις οτι μάλλον είναι hardwarικο το ζήτημα.. Κανένας ρε παιδιά δεν έχει πρόβλημα με το ηχείο της συσκευής; Το ear speaker εννοώ. Βαθύς ήχος και παρα πολύ χαμηλός! Cris καμιά σκέψη;
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με το ακουστικό/ηχειο/μικροφωνο.

Ισα ισα. Αρκετά καλα ολα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Η αμήχανη στιγμη οπου κανένας άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα κ καταλαβαίνεις οτι μάλλον είναι hardwarικο το ζήτημα.. Κανένας ρε παιδιά δεν έχει πρόβλημα με το ηχείο της συσκευής; Το ear speaker εννοώ. Βαθύς ήχος και παρα πολύ χαμηλός! Cris καμιά σκέψη;

 

Πότε μα ποτέ κανένα πρόβλημα με το κινητό είναι κορυφή πετάει τα σπάει πυροβολαει. 1 χρόνο και κάτι και συνεχίζει ακόμα. Χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν κόλλησε ποτέ μου έπεσε αρκετές φορές αλλά εκεί. Τελικά η σιλικόνη είναι που σώζει το κινητο όχι η θήκες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.αλλα ακουστικά τύπου type c εκτός από τα γνήσια leeco υπάρχουν και να είναι συμβατά με το lemax 2?

Πάντως εάν βρεις τα αυθεντικά κοντά στα 10-12 $ να τα πάρεις με κλειστά μάτια είναι φανταστικά τα αυθεντικά της leeco, εδώ σε φορά άλλων κινητών τα κοιτάνε και τα περνούν..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βολεύουν καθόλου οι Flip case . Υπάρχει κάποια soft silicone/rubber που να προστατεύει ικανοποιητικά την κάμερα ;

 

http://www.ebay.com/itm/360-Shockproof-Slim-Soft-Silicone-Rubber-Back-Case-Cover-For-Letv-LeEco-Phones-/232271949816?var=&hash=item36147caff8:m:mo4VSeigF0IAKBDkgEotDTQ Φίλε μου, εδώ είσαι, από όσο ξέρω είναι στα επίπεδα της κάμερας + παίρνεις και ένα τζαμάκι, είσαι άριστα. Αυτή η θήκη κυκλοφορεί για πάρα πολλά μοντέλα και είναι τοπ.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω την συγκεκριμένη θύκη? Έχω ψάξει και δεν βρίσκω κάτι

162478451512184858_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω την συγκεκριμένη θύκη? Έχω ψάξει και δεν βρίσκω κάτι

162478451512184858_1.jpg

Δεν υπαρχει πια την εψαχνα και εγω. Εχω ηδη μια αλλα ηθελα να παρω και 2η και δεν υπαρχει πουθενα. Απο εκει που την πηρα δεν υπαρχει πια.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιές οι φωτογραφίες σου και ακόμα και η 23αρα οθόνη του υπολογιστη μου δεν μπορει να τις χωρεσει σε πληρη αναλυση...απο την δικη μου εμπειρια το θεμα που εχει η καμερα ειναι οταν στην φωτογραφια το ΄θεμα΄ που θελεις να τραβηξεις βρισκεται πισω απο φωτεινο φοντο(πχ ουρανο) τοτε βγαινει σκοτεινο. μπορει δηλαδη στο ιδιο σκηνικο αν εχεις την καμερα λιγο ψηλα ωστε να φαινεται απο πισω ο ουρανος να τραβαει το θεμα σου σκοτεινο και αν χαμηλωσεις την καμερα ετσι ωστε να μη φαινεται απο πισω ο ουρανος(φωτεινο φοντο) να βγαινει το θεμα σου μια χαρα με τη φωτεινοτητα που πρεπει.

 

Ακριβως το ιδιο θεματακι εχω. 2-3 ποντους διαφορα στο υψος και αν φαινεται πολυ ο ουρανος ολο το υπολοιπο θεμα ειναι σκοτεινο. Αν χαμηλωσεις λιγο και κοψεις ουρανο τοτε βγαινει μια χαρα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο τι πεπει να κανω για να αλλαξω ρομ;;;και θα σβηστει το remote control;;;ποια ειναι ποιο καλη και ευχριστη και ευκολη να την περασω;;;ειμαι ολιγον ασχετος ειπαμε

 

Cris Σε παρακαλω πες μου σε παρακαλω πια ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω για να αλλαξω ρομ, και ποια ειναι η καλυτερη γιατι εχει αρχισει τα χαζα του το κινητο και ειναι κριμα. Το μονο που με ενδειαφερει να εχει το κινητο ειναι η φοβερη του καμερα, και το remote control που επεισης ειναι πολυ καλο. Τα αλλα σιγα σιγα τα βρισκω σαν εφαρμογες.

 

Πολυ αποτομα ξεκινησε να παιρνει μονο του τηλεφωνα να βαζει ξυπνητηρη να αλλαζει το φοντο.Δε ξερω τη φλασια επαθε ξαφνικα

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν βρεις τα αυθεντικά κοντά στα 10-12 $ να τα πάρεις με κλειστά μάτια είναι φανταστικά τα αυθεντικά της leeco, εδώ σε φορά άλλων κινητών τα κοιτάνε και τα περνούν..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Τα έχω τα αυθεντικά.αλλα θέλω να πάρω αλλά γιατι μου κάνουν κάτι νερά αυτά.επισης όλα τα ακουστικά type c θεωρούνται cdla?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τα αυθεντικά.αλλα θέλω να πάρω αλλά γιατι μου κάνουν κάτι νερά αυτά.επισης όλα τα ακουστικά type c θεωρούνται cdla?
Είναι cdla ναι. Στο πρωτο λινκ λέει ότι είναι. https://www.amazon.com/T1-Ceramic-Isolating-Earphone-Headphones/dp/B01L708POY

https://www.amazon.com/White-Universal-Type-C-Earphone-Headphone/dp/B01IER9P1K

Παντως από ότι λένε όλοι τα leeco ειναι πολυ καλα, αλλιως πας για bluetooth

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Είναι cdla ναι. Στο πρωτο λινκ λέει ότι είναι. https://www.amazon.com/T1-Ceramic-Isolating-Earphone-Headphones/dp/B01L708POY

https://www.amazon.com/White-Universal-Type-C-Earphone-Headphone/dp/B01IER9P1K

Παντως από ότι λένε όλοι τα leeco ειναι πολυ καλα, αλλιως πας για bluetooth

 

Για σας φιλαράκια του LeEco Le Max 2 εδώ τα γνήσια σε πολύ καλή τιμή https://m.banggood.com/Original-LETV-Digital-Flat-Cable-Wired-Control-Type-C-CDLA-Headphone-Earphone-For-Huawei-P9-Xiaomi-5-p-1053600.html?rmmds=wishlist

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Για σας φιλαράκια του LeEco Le Max 2 εδώ τα γνήσια σε πολύ καλή τιμή https://m.banggood.com/Original-LETV-Digital-Flat-Cable-Wired-Control-Type-C-CDLA-Headphone-Earphone-For-Huawei-P9-Xiaomi-5-p-1053600.html?rmmds=wishlist

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά..και κάτι τελευταίο.προς αυτούς που έχουν ακουστικά.στο δικό μου έχοντας ενεργοποίηση το tab cdla κάτω από το tab atmos και σύνδεσω τα ακουστικά και αφήσω το κινητό κλειστό (σε κατάσταση αναμονής) μετά από 10 λεπτά μου το κλείνει αυτόματα..(σβήνουν και τα λαμπάκια των ακουστικών)..με αποτέλεσμα αν κάποιος με πάρει τηλ να μην λειτουργούν τα ακουστικά.δεν ακούω,δεν ακούγομαι..αν το απενεργοποιησω το cdla δεν υπάρχει πρόβλημα..έχετε μήπως κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχετε tele_23 βγήκε το ΟΤΑ. V. 44

Αναμονή σε λίγες μέρες έρχεται και η tele_26 stable.

 

Αναβάθμισα σε V44 και δεν μπορώ να πω settings "settings has stopped". Το ίδιο μήνυμα παίρνω σε κάθε επανεκίννηση.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Για σας φιλαράκια του LeEco Le Max 2 εδώ τα γνήσια σε πολύ καλή τιμή https://m.banggood.com/Original-LETV-Digital-Flat-Cable-Wired-Control-Type-C-CDLA-Headphone-Earphone-For-Huawei-P9-Xiaomi-5-p-1053600.html?rmmds=wishlist

Ωραίος... Τα παρήγγειλα φιλαράκι μαζί με ενα charging dock

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...