Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Μετά από λίγη προσπάθεια βρήκα πως να κάνω παράθεση σε σχόλιο μέλους και να του απαντάω στην ουσία και επισεις πως να σβήνω ή να τροποποιω τα μηνύματα μου.

Λοιπόν το λινκ για το 23ς είναι αυτό

https://bbs.le.com/zt/eui/le_max2.html

Και είναι πανεύκολο να το περάσεις.

Καλή επιτυχία

 

Τελικά το fp δουλεύει μετά την 23s;

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα είχα για 2 βδομάδες την RR 5.7.4. Ήταν η καλύτερη ΡΟΜ που χρησιμοποίησα. Κανένα πρόβλημα πουθενά, ταχύτατη και απολύτως παραμετροποιήσιμη.

Πριν λίγο έκανα τη μετάβαση στη nougat της RR, την 5.8.3. Μέχρι τώρα δουλεύουν όλα, ταχύτατα, και χωρίς πρόβλημα. Δεν ξέρω αν η κάμερα της Google δουλεύει καλύτερα από της leeco. Θα δείξει.

 

Για τους κατόχους Χ829 πρέπει να πω ότι και οι 2 εκδόσεις της RR(MΜ και Nougat) έχουν ρυθμίσεις για την οθόνη όπου μπορεί κανείς να παίξει με το θερμό και το ψυχρό λευκό. Πολύ σημαντική κατά τη γνώμη μου.

Θα τη δοκιμάσω πιο σε βάθος και θα επανέλθω με νεότερα...

Ξέχασα να πω ότι το finger print πάει σφαίρα, πραγματικά δεν περίμενα τόσο καλή απόκριση!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ανταπτορα type c σε micro usb απ το αλιεξπρες. Κοστος περίπου 70 λεπτα.

 

Δοκιμασα ανταπτορα-usb otg-φλασακι. Επαιξε κανονικα.

 

Περα απο αυτό, ειναι ασφαλη η χρηση του για φορτιση?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το fp δουλεύει μετά την 23s;

 

Όχι φίλε δεν δουλεύει και πάλι το Δακτυλικό αποτύπωμα ούτε με την 23ς δεν ξέρω βέβαια μήπως θέλει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αμέσως μόλις βάλεις το 23ς εγώ δεν έκανα όταν τα έβαλα και δε δουλεύει.. ίσως κάνω ένα factory reset

Link to comment
Share on other sites

NOUGAT BUG LOG

 

1->Αναμένουμε fix για κάμερα στο messenger

2->Η κάμερα που έδωσες κάνει αρκετή ώρα να βγάλει φωτογραφία και πολληηηη ώρα να βγάλει hdr

3->Οταν ρυθμίζεις fingerprint εξακολουθεί να κρασαρει.

4->Στα leeco extras στα αγγλικά και συγκεκριμένα στο battery calibration λέει "Make battery calibration to reduce battery life", λογικά θέλει να πει increase :ρ

5->Δεν έχω βρει τρόπο απενεργοποίησης κάποιας sim

6->Δεν γίνεται να αλλάξεις ήχο κλήσης απο ρυθμίσεις

7->Η προεγκατεστημένη εφαρμογή chrome με ανάγκασε να ξανακάνω log in κάθε φορά που την έκλεινα, (στο myphone τουλάχιστον). Κατέβασα chrome beta και λύθηκε.

8->Το Dolby Atmos κρασαρει αν κάνεις την οποίαδηποτε αλλαγή όσο παιζει μουσική από τα ακουστικά

 

(Διορθωθηκαν με clean install):

9->Το messenger σέρνεται για κάποιον λόγο, ακόμα και μετά νέας εγκατάστασης του

1. Δεν το είδα καθόλου αυτό και δεν θα έπρεπε να γίνεται αφού είναι Google based.

2. Mιλάς για την έξτρα camera? Πιθανόν..γιατί όλες ως σήμερα σε nougat αργούν...

3. Ποτε αν κάνεις αυτό που έχω πει και πολλές φορές.....πατάς επόμενο μέχρι να εμφανιστεί η καταχώρηση και πάει σφαίρα και χωρίς ύπνο ποτέ.

4. Δεν μας νοιάζει αυτό...Ελλάδα ζούμε...:lol: Σωστή παρατήρηση πάντως...

5. Ναι ακόμα δεν γίνεται θέλει λίγη δουλίτσα αυτό στην επόμενη v.3...

6. Αυτό λογικά θα γίνει αν βάλεις ένα apk ήχων αλλά θα το δώ και αυτό..

7. Ναι γιατί ήθελε UPDATE πριν το 1ο ΆΝΟΙΓΜΑ.

8. ίσως γιατί του παίρνει έξοδο και του αλλάζεις παραμετροποίηση... Αυτά εχουν τα modes... Κάνε από πρίν τις αλλαγές;)

9. Σέρνεται? Μόνο αυτό? Οι άλλες εφαρμογές?

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις...:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο V4A για τα ακουστικά USB type c πειράζουμε την κατηγορία headset η την USB/dock?

Ότι και να αλλάξω δεν παρατηρώ διάφορα, φταίει που ακούω mp3? Θέλει κανέναν lossless τύπο ήχου;

έβαλες τα πρόσθετα libs profiles & kernel?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7109549#post7109549

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Μάλλον σου φάνηκε γιατί αποκλέιεται να πηγαίνει καλύτερα με 96 εφαρμογές να τρέχουν από πίσω πρόσθετα και χωρίς κανένα tweak για μπαταρία..;)

 

Για τη μπαταρία δεν ξέρω δεν σχολίασα.

 

Αλλά το Android λειτουργεί, όσο έχω καταλάβει, με αυτόν τον τρόπο, δλδ εφόσον κάτι είναι φορτωμένο και τρέχει, το σύστημα αποκρίνεται καλύτερα...

...δεν σημαίνει πως αν έχει περισσότερη ελεύθερη RAM και λιγότερες εφαρμογές να τρέχουν, πως θα είναι γρηγορότερο...πιο φορτωμένο = πιο γρήγορο (εφόσον η εφαρμογή που θες είναι φορτωμένη δλδ)

 

Έπειτα δεν ξέρω τί ισχύει για μετροπρογράμματα (benchmark)...δεν δοκίμασα.

 

Όπως έγραψα κι ο ίδιος, φαίνεται σαν να έχουν απενεργοποιήσει κάποια οπτικά καλούδια, αυτή την αίσθηση δίνει τουλάχιστον...αλλά η απόκριση σε μενού, άνοιγμα εφαρμογών κτλ είναι σαφώς ακαριαία. στην επίσημη 23s...

...πέρασα για δεύτερη φορά τη δική σου μετά από εκείνη και δεν μου φάνηκε εξίσου γρήγορη...

 

 

Δοκίμασα χθες και την Remixed Android 7 από το XDA...μου άρεσε που είχε αντικαταστήσει όλες τις εφαρμογές της Leeco, για μηνύματα, κλήσεις κτλ αλλά μάλλον συνήθισα το περιβάλλον του Andoid 6, μου φάνηκε κάπως περίεργη η διεπαφή χρήστη...

...δεν είχα κρασαρίσματα κτλ, αρκετά σταθερή φάνηκε...

...όμως η ιδέα - περισσότερο - μιας τόσο μονταρισμένης ΡΟΜ τελικά με αποθάρρυνε...

 

Ξανά, όλα αυτά έγιναν για να δοκιμαστεί ο δαχτυλικός αναγνώστης...δυστυχώς με καμία ΡΟΜ πλέον δεν δίνει σημάδια ζωής...

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία δεν ξέρω δεν σχολίασα.........

Ξανά, όλα αυτά έγιναν για να δοκιμαστεί ο δαχτυλικός αναγνώστης...δυστυχώς με καμία ΡΟΜ πλέον δεν δίνει σημάδια ζωής...

Δοκίμασε να βάλεις από την αρχική σελίδα το φουλ μπακαπ του Χ829 μέσω TWRP με την μαμά 16s rom μήπως παίξει και κάνε ένα τεστ και με το χ820 bangood rom. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι το finger print πάει σφαίρα, πραγματικά δεν περίμενα τόσο καλή απόκριση!

 

Εχει και ελληνικα η 5.8.3 ???

με τι ροοταρες? su ή magisk?

google apps από πιο απο τα 2, και πιο πακετο ?

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

1. Εχει και ελληνικα η 5.8.3 ???

2. με τι ροοταρες? su ή magisk?

3. google apps από πιο απο τα 2, και πιο πακετο ?

1. Ναι τους τα έχω στείλει

2. Έχει Magisk on board

3. To 7.1 Pico ή nano arm64

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ελληνικα η 5.8.3 ???

με τι ροοταρες? su ή magisk?

google apps από πιο απο τα 2, και πιο πακετο ?

 

Είναι rooted, έχει το Magisk ήδη. Για την RR 5.8.3 που είναι Nougat, πρέπει να κατεβάσεις gapps για Android 7.1, και Αrm64.

Είναι εκπληκτικό το πόσο άμεση απόκριση έχει το Fprint στη 5.8.3. Εγώ δε το χρησιμοποιώ, όμως ήμουν χτες μάρτυρας σε τεστ που έκανε μπροστά μου ο hall2001.

10/10 επιτυχίες και άμεση απόκριση.

Για μένα το πιο σημαντικό είναι η τρομερή παραμετροποίηση που έχει στην προβολή της οθόνης. Μπορείς να κάνεις ένα Χ829 να έχει τα χρώματα του Χ820 και το αντίστροφο, παίζοντας π.χ. με τη θερμοκρασία του λευκού χρώματος(από 2500Κ έως 25000Κ και μάλιστα με ξεχωριστή ρύθμιση για ημέρα και για νύχτα).

Επίσης απολύτως παραμετροποιήσιμο χρώμα LED...

Και πολλά άλλα. Σχεδόν δε χρειάζεται xposed.

Αυτά προς το παρόν.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις από την αρχική σελίδα το φουλ μπακαπ του Χ829 μέσω TWRP με την μαμά 16s rom μήπως παίξει και κάνε ένα τεστ και με το χ820 bangood rom. ;)

 

1) Με αυτήν ήρθε το δικό μου, με αυτήν σταμάτησε να λειτουργεί, μετά από factory reset....

 

2) είχα κρατήσει backup από TWRP πριν δοκιμάσω άλλες, οπότε έχω την αρχική ΡΟΜ από το δικό μου τηλέφωνο, την έχω ξαναπεράσει 3-4 φορές, δεν λύθηκε το πρόβλημα.

 

3) Είχα δοκιμάσει να περάσω και τo backup του hunters μέσω fastboot, μήπως είχε καμιά διαφορά, αλλά μου έβγαλε κάποια σφάλματα κατά το φλασάρισμα (έχω παραθέσει όλο τον κώδικα από το cmd σε προηγούμενο μήνυμά μου) και προβληματάκια κατόπιν στη χρήση, αν και δεν είχα κάνει κανονικό wipe, όμως αυτό δεν εξηγεί τόσο τα σφάλματα κατά το φλασάρισμα.

 

Με το δικό μου backup όλα άψογα, πλην του δαχτυλικού αναγνώστη.

 

4) Έχω δοκιμάσει και την Developer 419D που μου είχες δώσει και χωριστά το 419 firmware με 3 άλλες ΡΟΜ...τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Τα αυθεντικά ακουστικά δεν λειτουργούν με την 26s κανονικά.!

Ενώ ακούω τραγούδια δεν ακούω και δεν με ακούνε στις κλήσεις!!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 για την αμεση απαντηση

θα το δοκιμασω αμεσα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable. To τηλέφωνο είχε έρθει με φαστμπουτ ρομ 18s και ειναι το Χ822.

Χρειάζεται έλεγχο bootloader η είναι ξεκλείδωτο? Ακολουθώ στην εγκατάσταση το βήμα 8b το 8c η το 8 d για καλύτερο αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν το είδα καθόλου αυτό και δεν θα έπρεπε να γίνεται αφού είναι Google based.

2. Mιλάς για την έξτρα camera? Πιθανόν..γιατί όλες ως σήμερα σε nougat αργούν...

3. Ποτε αν κάνεις αυτό που έχω πει και πολλές φορές.....πατάς επόμενο μέχρι να εμφανιστεί η καταχώρηση και πάει σφαίρα και χωρίς ύπνο ποτέ.

9. Σέρνεται? Μόνο αυτό? Οι άλλες εφαρμογές?

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις...:)

 

1. Μου βγάζει " Sorry the camera is not working right now. You might have to close any other camera apps you have running." Δεν ξέρω τι φταίει.

Edit: Βρήκα μία προσωρινή λύση: Όταν εμφανίζει το μήνυμα κλείνεις τη οθόνη και την ξανά ανοίγεις γρήγορα και λύνεται προσωρινά

 

2. Το έξτρα απκ που είχες δώσει έχει χαμηλές αποδόσεις, η στοκ κάμερα στην ν.2 είναι καλύτερη.

 

3. Κανόνας 1ος στον προγραμματισμό, μην περιμένεις ποτέ ο χρήστης να ακολουθήσει το ιδανικό μονοπάτι

 

9. Μετά το dirty install freeζαρε συνέχεια αλλά τώρα μετά από clean install όλα σφερατα

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

1) Με αυτήν ήρθε το δικό μου, με αυτήν σταμάτησε να λειτουργεί, μετά από factory reset....

 

2) είχα κρατήσει backup από TWRP πριν δοκιμάσω άλλες, οπότε έχω την αρχική ΡΟΜ από το δικό μου τηλέφωνο, την έχω ξαναπεράσει 3-4 φορές, δεν λύθηκε το πρόβλημα.

 

3) Είχα δοκιμάσει να περάσω και τo backup του hunters μέσω fastboot, μήπως είχε καμιά διαφορά, αλλά μου έβγαλε κάποια σφάλματα κατά το φλασάρισμα (έχω παραθέσει όλο τον κώδικα από το cmd σε προηγούμενο μήνυμά μου) και προβληματάκια κατόπιν στη χρήση, αν και δεν είχα κάνει κανονικό wipe, όμως αυτό δεν εξηγεί τόσο τα σφάλματα κατά το φλασάρισμα.

 

Με το δικό μου backup όλα άψογα, πλην του δαχτυλικού αναγνώστη.

 

4) Έχω δοκιμάσει και την Developer 419D που μου είχες δώσει και χωριστά το 419 firmware με 3 άλλες ΡΟΜ...τζίφος.

Δεν ξέρω αν βοηθήσει αλλά εμένα τις δύο πρώτες μέρες σχεδόν δεν το διάβαζε

Μετά από κάνα δυο hard reset αποφάσισα ότι τα έφτυσε αλλά τελικά λύθηκε...πως;όταν μετά το hard reset πήγα να βάλω δαχτυλικο και δεν το διάβαζε επέμενα και μάλιστα το πίεσα το δάχτυλο κάπως μπορώ να πω και ως δια μαγείας με την πίεση είδα πως το διάβασε, συνέχισα έτσι με πίεση και καταχώρησα το δαχτυλικο

Για κάνα 3-4 μέρες η δουλευε άνετα η ήθελε πίεση κάποιες φορές, πλέον δουλεύει σφαίρα χωρίς καμία πίεση

Link to comment
Share on other sites

έβαλες τα πρόσθετα libs profiles & kernel?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7109549#post7109549

 

Στο ηχείο βλέπω διαφορά, στα ακουστικά όμως καμία

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθήσει αλλά εμένα τις δύο πρώτες μέρες σχεδόν δεν το διάβαζε

Μετά από κάνα δυο hard reset αποφάσισα ότι τα έφτυσε αλλά τελικά λύθηκε...πως;όταν μετά το hard reset πήγα να βάλω δαχτυλικο και δεν το διάβαζε επέμενα και μάλιστα το πίεσα το δάχτυλο κάπως μπορώ να πω και ως δια μαγείας με την πίεση είδα πως το διάβασε, συνέχισα έτσι με πίεση και καταχώρησα το δαχτυλικο

Για κάνα 3-4 μέρες η δουλευε άνετα η ήθελε πίεση κάποιες φορές, πλέον δουλεύει σφαίρα χωρίς καμία πίεση

 

Hard reset ?

 

Με ποιά ΡΟΜ λες;

Link to comment
Share on other sites

Hard reset ?

 

Με ποιά ΡΟΜ λες;

 

Δε ξέρω αν το έιπα σωστά, εννοώ πλήρη επαναφορά τηλεφώνου το έκανα δεν το έκανα δεν έστρωνε,το μυστικό σε εμένα ήταν να πιέσω τον αναγνώστη από πίσω με το δάχτυλο, πίεζα σήκωνα δύο τρία δευτερόλεπτα και ξανά πίεζα την Πέμπτη φορά το διάβασε:)

Link to comment
Share on other sites

Στο ηχείο βλέπω διαφορά, στα ακουστικά όμως καμία

Δεν δουλευει με τα μαμα cdla ακουστικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε ξέρω αν το έιπα σωστά, εννοώ πλήρη επαναφορά τηλεφώνου το έκανα δεν το έκανα δεν έστρωνε,το μυστικό σε εμένα ήταν να πιέσω τον αναγνώστη από πίσω με το δάχτυλο, πίεζα σήκωνα δύο τρία δευτερόλεπτα και ξανά πίεζα την Πέμπτη φορά το διάβασε:)

Μα ετσι πρεπει!! Δεν υπαρχει αλλος τροπος!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έιπα σωστά, εννοώ πλήρη επαναφορά τηλεφώνου το έκανα δεν το έκανα δεν έστρωνε,το μυστικό σε εμένα ήταν να πιέσω τον αναγνώστη από πίσω με το δάχτυλο, πίεζα σήκωνα δύο τρία δευτερόλεπτα και ξανά πίεζα την Πέμπτη φορά το διάβασε:)

 

Ξανά, με ποια΄ΡΟΜ;

 

Μιλάς προφανώς για factory reset μέσα από το τηλέφωνο...

 

Έχω δοκιμάσει διαφορετικούς βαθμούς πίεσης, βαθμονόμηση κτλ κτλ...δεν...

 

Εσένα δεν δούλευε καθόλου εξαρχής και μετά δούλεψε ή σταμάτησε να δουλευει κάποια στιγμή και ξαναδούλεψε;

Link to comment
Share on other sites

link για την rr 5.8.3 please??

 

https://drive.google.com/drive/folders/0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM

τωρα την δοκιμαζω και εγω

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...