Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα η προσφορα ισχυει ακομα...Μηπως μπερδευεις την ισοτιμια μεταξυ δολλαριου/ευρω? Το χρυσο το χρεωνει 249,99$ και το γκριζο 259.99$(Παρεπιμπτοντως χτες δεν ηταν διαθεσιμο).Βαζοντας τωρα το κουπονι BGESLE664 η Χ820 κερδιζεις - 35$.Xoνδρικα 200 ευρω το χρυσο και 210 ευρω το γκριζο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω έναω εναλλακτικό φορτιστή αυτού που ήρθε με το κινητό. Ήταν type-c σε type-c το καλώδιο. Απλά έχει κάποιος να προτείνει κάποιον; Το ίδιο αποτελεσματικός με αυτόν που έχω ή και γρηγορότερος. Εάν δεν έχετε πάρει κάποιον, τι προδιαγραφές πρέπει να έχει προκειμένου να υποστηρίζει qc 3.0;

Ο υπάρχων λέει 5V-3.0A και 9V-2.7A. Εάν κοιτάξω για αυτά είμαι ΟΚ?

 

Δες τα blitzwolf από banggood. Η ποιότητά τους είναι ασύγκριτη και ήδη πήρα άλλο 1 που περιμένω για το Le 2 pro της αδερφής μου.

Link to comment
Share on other sites

Chris τα συγχαρητήρια μου για την 23ς μπορώ να πω βρήκα ότι ήθελα, καθαρή πεντακάθαρη Ρομ που έχει κρατήσει το στυλ της αυθεντικής, ήταν η μόνη που δεν είχα δοκιμάσει πειραγμενη, τελευταία και τυχερή που λέμε,αν βρούμε και κάναν τρόπο να κάνω calibrate γυροσκόπιο και accelerator θα μαι ευγνωμον

Και μία ερώτηση το φλας για τις εισερχόμενες δεν δουλεύει;Δεν ανάβει και το έχω ενεργοποιήσει

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, ο Firefox παλιά όταν έκλεινα την οθόνη συνέχιζε να παίζει ένα βίντεο στο background ενώ τώρα το κόβει κατευθείαν και το adaway δεν δουλεύει πλέον ενώ έχω κάνει τις ενημερώσεις και επανακινηση. Αυτά άρχισαν να συμβαίνουν μετά την εγκατάσταση της ota 40, δεν ξέρω αν έχει σημασία ή ήταν τυχαίο. Έχετε καμιά ιδέα;

 

Άσχετο, το lmt εξ αρχής το έχω στο auto start αλλά δεν ανοίγει μόνο του όταν ανοίγω το κινητό.

Edited by rali21
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγώ παρήγγειλα το le max 2 έκδοση x829. Πριν μερικές μέρες μου έφτασε. Φανταστικό κινητό. Δεν είχα ούτε fingerprint problems ούτε τπτ από τα συνηθισμένα. ΑΛΛΑ, Από την αρχή από όσο θυμάμαι, δεν λειτουργούσαν τα δεδομένα, δοκίμασα πολλές και διάφορες rom, και τα δεδομένα της συσκευής εξακολουθούν να μην λειτουργούν. Παρόλα αυτά, έχω μία προσωρινή λύση, γιατί κάθε φορά που τα κλείνω για κάνα δίλεπτο, όταν πάω να τα ξανά-ανοίξω, χρειάζεται να κάνω αυτή την διαδικασία. Η λύση έχει ως εξής. Πάω στις ρυθμίσεις των δεδομένων και αλλάζω το 4g (recommended) σε 3g, φορτίζει το 3g, μόλις φορτίσει, πατάω κατευθείαν το 4g και ξανά-φορτίζει και λειτουργεί. Για να πιάσω 3g, πρέπει να κάνω τα ίδια βήματα, παραλείπτωντας το κομμάτι που ενεργοποιώ το 4g. Βοήθεια; Μήπως πρέπει να αλλάξω το modem firmware τπτ; (Είμαι σε cosmote καρτοκινητή, 4g, what's up. Το 4g είναι ενεργοποιημένο.)

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

απο που το αγόρασες?

δεδομενα κοσμοτε γουατς απ 4γ,3γ ειναι ΟΚ

 

ποια ρομ φοραει?

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο που το αγόρασες?

δεδομενα κοσμοτε γουατς απ 4γ,3γ ειναι ΟΚ

 

ποια ρομ φοραει?

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Αυτή εδώ έχω αλλά όπως είπα σε όλες τις rom το ίδιο πρόβλημα έχω. Ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντηση, πραγματικά δεν το περίμενα να μου απαντήσει κάποιος μέχρι το πρωί!

Το αγόρασα από το gearbest.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Δες τα blitzwolf από banggood. Η ποιότητά τους είναι ασύγκριτη και ήδη πήρα άλλο 1 που περιμένω για το Le 2 pro της αδερφής μου.

Κάνα link είναι εύκολο για να μην ψάχνουμε στα τυφλά εμείς οι ψιλοάσχετοι?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνα link είναι εύκολο για να μην ψάχνουμε στα τυφλά εμείς οι ψιλοάσχετοι?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

 

USB to USB-C εδώ

 

USB to micro-USB εδώ

 

Το LG G3 παίρνει micro-USB. Οπότε η επιλογή σου θα είναι το πρώτο.

 

(Να σημειωθεί πως τα USB-C(δεν ταιριάζουν στο κινητό σου βέβαια) της εταιρείας αυτής είναι πολύ υψηλότερης ποιότητας, και σε αυτά αναφερόταν ο φίλος μας ο nikolaos8, της ίδιας εταιρείας τα micro-USB, είναι απλώς, πλαστικά, καλά μεν, καλύτερα από την πλειοψηφία, αλλά καμία σχέση με τα αντίστοιχα USB-C της ίδιας εταιρείας. Πάντως και τα αυτά είναι σχετικά vfm, και χωρίς πολλά πολλά, αν χρειάζεσαι και καλώδιο για να συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή ή στον φορτιστή, θα σου πρότεινα να τα παραγγείλεις.)

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολο προβληματα ειμαι:lol:

περα απο το ξεφτυλισμενο pixel density που αλαξα κατα λαθος και δεν επανερχεται ουτε με εγκατασταση ρομ δεν μπορω να κανω και restore:X

αφου εσβησα το λειτουργικο προσπαθησα να περασω ενα back up που ειχα αλλα μου βγαζει οτι δεν μπορει να περασει το system image γιατι περναει το οριο του αποθηκευτικου χωρου:cry:

τωρα δοκιμαζω να εχω εγκαταστημενη ρομ για να δω μηπως καταφερω και το αντριγραψω και κανω restore

system image δεν χρειάζεσαι. Μόνο system. Για το density άλλαξε αυτές τις σειρές (και τις δύο) στο build.prop.

 

ro.sf.lcd_density=560

persist.sys.sf.lcd_density=560

Link to comment
Share on other sites

νομίζω έχει απαντηθεί πάλι αλλά δεν το βρίσκω. γιατί μου ζητάει κωδικό το twrp και πως το φτιάχνουμε??
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

system image δεν χρειάζεσαι. Μόνο system. Για το density άλλαξε αυτές τις σειρές (και τις δύο) στο build.prop.

 

ro.sf.lcd_density=560

persist.sys.sf.lcd_density=560

 

ευχαριστω τασος,το ελυσ ηδη το θεμα βαζοντας την 23ς την δικια σας και μου επανεφερε το density τουαχιστον βαση cpu z στο 515 στις τιμες που ειναι και των παιδιων εδω στο φορουμ και στις τιμες που δινουν τα site ου πουλανε το τηλεφωνο απλα εχω μπερδευτει,το antutu συνεχιζει να μου λεει οτι εχω 560 density οπως και στο xda developers επιμενουν οτι η οθονη ειναι 560 αλλα και εσυ αλλωστε οι τιμες που μου εδωσες να βαλω ειναι 560,τελικα τι ισχυει?πια ειναι η σωστη τιμη?αυτη που λες εσυ και το xda η αυτη που δινουν ολα τα site σαν specs και το cpu z και οι αλλες εφαρμογες?και γιατι η μια εφαρμογη πχ cpu z μου λεει 515 και το antutu 560? αυτα τα λιγα :lol:

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογώντας*#*#46360000#*#* με εμφανιζει αυτο:

http://i66.tinypic.com/2lv1co2.jpg

 

που θα βρω το enable background processes?

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

νομίζω έχει απαντηθεί πάλι αλλά δεν το βρίσκω. γιατί μου ζητάει κωδικό το twrp και πως το φτιάχνουμε??

 

Ειχες περασμενη rom με encryption. Λογικα καποια indian based. Πρεπει να κανεις μεσω twrp τα παντα wipe ωστε να απαλλαγεις απο το encryption.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγώ παρήγγειλα το le max 2 έκδοση x829. Πριν μερικές μέρες μου έφτασε. Φανταστικό κινητό. Δεν είχα ούτε fingerprint problems ούτε τπτ από τα συνηθισμένα. ΑΛΛΑ, Από την αρχή από όσο θυμάμαι, δεν λειτουργούσαν τα δεδομένα, δοκίμασα πολλές και διάφορες rom, και τα δεδομένα της συσκευής εξακολουθούν να μην λειτουργούν. Παρόλα αυτά, έχω μία προσωρινή λύση, γιατί κάθε φορά που τα κλείνω για κάνα δίλεπτο, όταν πάω να τα ξανά-ανοίξω, χρειάζεται να κάνω αυτή την διαδικασία. Η λύση έχει ως εξής. Πάω στις ρυθμίσεις των δεδομένων και αλλάζω το 4g (recommended) σε 3g, φορτίζει το 3g, μόλις φορτίσει, πατάω κατευθείαν το 4g και ξανά-φορτίζει και λειτουργεί. Για να πιάσω 3g, πρέπει να κάνω τα ίδια βήματα, παραλείπτωντας το κομμάτι που ενεργοποιώ το 4g. Βοήθεια; Μήπως πρέπει να αλλάξω το modem firmware τπτ; (Είμαι σε cosmote καρτοκινητή, 4g, what's up. Το 4g είναι ενεργοποιημένο.)

 

Κι εγώ έχω πρόβλημα με τα δεδομένα φίλε μου σε χ829 με wind και q.. Κι εγώ δοκίμασα πολλές Ρομ και μόντεμ κτλ αλλά τίποτα..μίλησα με bangood και μου είπαν να στείλω βίντεο με το πρόβλημα..δυστυχώς μας έκατσε τζακ ποτ...

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνα 10μερο το κινητό το χ829 6gb με την multilanguage την κλασσική 5.8.016s μέχρι στιγμής ικανοποιημένος αρκετά το δαχτυλικο κάνει κάτι Κούλα. Αν βάλω άλλη θα δω έστω μία μικρή διαφορά σε ταχύτητα κλπ είναι σταθερές;
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μένα με το δαχτυλικο.

μια πιανει μία όχι.

ειπαν τα παιδιά ότι με καποια ρομ παιζει σωστα πλεον.

 

με την πρωτη ευκαιρία την αλλάζω πάντως.

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι με την cn 23s του cris και εχω ενα θεμα με τις ειδοποιησεις,ενω ακουω τον ηχο δεν ανοιγει η οθονη να μου δειξει την ειδοποιηση.Εχω θεμα ή απλα δεν εχω ρυθμισει κατι σωστα?

Επισης το fingerprint δεν δουλευει 5 sec αφου κλειδωσω (Το ιδιο θεμα ειχα και στην MIUI) αλλα πλεον επαψε να με απασχολει.

Τελος ,υπαρχει τροπος κανω double tap του unlock χωρις να εχω θεμα με την καταναλωση μπαταριας?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Ειχες περασμενη rom με encryption. Λογικα καποια indian based. Πρεπει να κανεις μεσω twrp τα παντα wipe ωστε να απαλλαγεις απο το encryption.

Μετά το πέρασμα της 40 μου το έβγαλε.πριν είχα κάνει clean instalation και πέρασα την 23s32.αρα δεν έχω κάποια indian μέσα.Τι wipe πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες που έχω στην κατοχή μου x829, ανακάλυψα ότι η κάμερα μου έχει πρόβλημα!

Στο αριστερό μέρος και περίπου στη μέση ως προς τον κάθετο άξονα , έχει μια μαυρίλα, σαν να υπάρχει κόκκος σκόνη πάνω στον αισθητήρα.

Όταν αλλάξω την ανάλυση από τα 21 στα 16mpixel δεν φαίνεται τίποτα , όπως επίσης στο βίντεο ή στο πανοραμα , πάλι δεν φαίνεται κάτι, και αυτό μάλλον γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις κάνει κάτι σαν ζουμ , οπότε το μέρος του αισθητήρα που έχει βρωμιά (ίσως) ,δεν φαίνεται.

Ρομ φοράω την 23s Crisbal. Έχει τύχει κανενός το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μην χαρώ ότι βρήκα κιυστομ τον στα μέτρα μου φτου...Κάτι δεν πάει καλά με την διαχείριση μνήμης σε σχέση με την επίσημη 23ς που δοκίμασα,και τα νούμερα δεν βγαίνουν ,ενώ στο άθροισμα βγάζει να έχω με αυτά που τρέχουν 2 ελεύθερα μου δίνει 1,7 και με τα πάντα κλειστά μου δείχνει μονιμος κάτω από 2gb

http://imgur.com/a/aeeOC

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με τα δεδομένα φίλε μου σε χ829 με wind και q.. Κι εγώ δοκίμασα πολλές Ρομ και μόντεμ κτλ αλλά τίποτα..μίλησα με bangood και μου είπαν να στείλω βίντεο με το πρόβλημα..δυστυχώς μας έκατσε τζακ ποτ...

 

Είναι απλό:

 

Παίρνετε ένα τηλ. στη wind 1260, λετε: "δεδομένα κινητό" στον αυτόματο τηλεφωνητή και σας συνδέουν με έναν εκπρόσωπο. Του λέτε να ενεργοποιήσει τα δεδομένα στο νούμερό σας(για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε ή το απενεργοποιήσατε παλιότερα και δε θυμάστε), του δίνετε τα στοιχεία και είναι όλα Οκ!! Μόλις 5', ούτε αλλαγές ΡΟΜ, ούτε αλλαγή τηλεφώνου!!:cool::lol::lol:

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες που έχω στην κατοχή μου x829, ανακάλυψα ότι η κάμερα μου έχει πρόβλημα!

Στο αριστερό μέρος και περίπου στη μέση ως προς τον κάθετο άξονα , έχει μια μαυρίλα, σαν να υπάρχει κόκκος σκόνη πάνω στον αισθητήρα.

Όταν αλλάξω την ανάλυση από τα 21 στα 16mpixel δεν φαίνεται τίποτα , όπως επίσης στο βίντεο ή στο πανοραμα , πάλι δεν φαίνεται κάτι, και αυτό μάλλον γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις κάνει κάτι σαν ζουμ , οπότε το μέρος του αισθητήρα που έχει βρωμιά (ίσως) ,δεν φαίνεται.

Ρομ φοράω την 23s Crisbal. Έχει τύχει κανενός το ίδιο πρόβλημα;

Ναι σε ένα φίλο μου. Χτυπά το κάπου μπας και μετακινηθεί ο κόκκος σκόνης. Έτσι το φτιαξαμε. Μερικά χτυπήματα πλάγια σε τραπέζι. Ακριβώς ή ίδια κατάσταση. Σε 16μπ δε φαινόταν.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην χαρώ ότι βρήκα κιυστομ τον στα μέτρα μου φτου...Κάτι δεν πάει καλά με την διαχείριση μνήμης σε σχέση με την επίσημη 23ς που δοκίμασα,και τα νούμερα δεν βγαίνουν ,ενώ στο άθροισμα βγάζει να έχω με αυτά που τρέχουν 2 ελεύθερα μου δίνει 1,7 και με τα πάντα κλειστά μου δείχνει μονιμος κάτω από 2gb

http://imgur.com/a/aeeOC

 

Ρε φίλε, πραγματικα είσαι σε καθε σελιδα μεσα με ενα προβλημα, στις τελευταιες 30 -40 σελιδες

ακομη και εκει που δεν υπαρχει προβλημα όπως τώρα.

Διαβαζοντας κάποιος αυτά που γράφεις θα νομιζει ότι είναι το χειροτερο κινητο ενώ προκειται για το αντίθετο.

Έλεος δηλαδή μονος σου δημιουργεις προβληματα στο κινητο σου εκει που δεν υπαρχουν,

αν δεν το εχεις με το ''πειραγμα'' του κινητου μην το κανεις. (αφου δεν το σηκώνεις μην το πινεις)

Φιλικά πάντα. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό:

 

Παίρνετε ένα τηλ. στη wind 1260, λετε: "δεδομένα κινητό" στον αυτόματο τηλεφωνητή και σας συνδέουν με έναν εκπρόσωπο. Του λέτε να ενεργοποιήσει τα δεδομένα στο νούμερό σας(για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε ή το απενεργοποιήσατε παλιότερα και δε θυμάστε), του δίνετε τα στοιχεία και είναι όλα Οκ!! Μόλις 5', ούτε αλλαγές ΡΟΜ, ούτε αλλαγή τηλεφώνου!!:cool::lol::lol:

 

Και όταν βάζω τις σιμ σε άλλο κινητό γιατί έχω δεδομένα κανονικά ρε μεγάλε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...