Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η lineage η καινουργια που εβαλε ο cris το λινκ παραπανω ειναι παρα πολυ καλη! πυραυλος! καμερα εχει την snap και την letv αλλα δεν ξερω πως ανοιγει...εχει το audio fx και απα gps δεν τεσταρα...δεν εχει bugs εχει ενεημερωση απριλιου στο android system και γενικα για καποιον που θελει pure android ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη,,,εμενα μου δουλεθει και το αποτυπωμα.....απο μπαταρια δεν ξερω ακομα αλλα διαβασα οτι εχει καλο sot....μακαρι ο criss να μπορουσε να βαλει καμια καλη καμερα

αξιζει να την δοκιμασετε με χιλια

Αυτο διαβασα και γω για την μπαταρία..

Ποσο sot δινουν? Ανεβασε κανεις screenshot?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Crisbal έχεις ανεβάσει την κάμερα της letv, εγώ θέλω την κάμερα της miui.

Mazi me to apk tis kameras (ietvcamera.apk) yparxei ki enas fakelos me to onoma Lib mesa sto .rar. Ti ton kanoyme afton ton fakelo?? To apk perasthke apo panw kai twra krasarei h camera. Sorry den exw ellhnika.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται εάν στο x829 είναι κλειδωμένα τα 6gb ram πχ στα 4gb όπως είχε ακουστεί στο one plus 3; ρωτάω γιατί άνοιξα όλες τις εφαρμογές μου και έφτασε μέχρι 2.5gb ελεύθερα, και μετά που της ξανά ανοίγω, κάποιες μου τις ξανά φόρτωνε. Είναι φυσιολογικό ενώ είχε ακόμα 2.5gb ελεύθερα;
Link to comment
Share on other sites

Mazi me to apk tis kameras (ietvcamera.apk) yparxei ki enas fakelos me to onoma Lib mesa sto .rar. Ti ton kanoyme afton ton fakelo?? To apk perasthke apo panw kai twra krasarei h camera. Sorry den exw ellhnika.

 

Δεν βάζεις τα άλλα αρχεία arm arm64 πουθενά! Μόνο το Camera apk βάζεις και μετονομάζεις το παλιό να το έχεις με κατάληξη..χχχ και δίνεις στο νέο δικαιώματα rw-r-r. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζεται εάν στο x829 είναι κλειδωμένα τα 6gb ram πχ στα 4gb όπως είχε ακουστεί στο one plus 3; ρωτάω γιατί άνοιξα όλες τις εφαρμογές μου και έφτασε μέχρι 2.5gb ελεύθερα, και μετά που της ξανά ανοίγω, κάποιες μου τις ξανά φόρτωνε. Είναι φυσιολογικό ενώ είχε ακόμα 2.5gb ελεύθερα;

 

Το ποιες είναι ανοιχτές το βλέπεις από τα recent app's & apps settings running app's. Μην σε απασχολεί το σύστημα τραβάει αυτά που θέλει και έχει πάντα στην cache την διαθεσιμότητα που χρειάζεται γι αυτό παρόλο που έχεις 6gb μπορεί να δείχνει 2,5 ενώ οι εφαρμογές θέλουν πχ 2gb τα άλλα είναι στην cache.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal έχεις ανεβάσει την κάμερα της letv, εγώ θέλω την κάμερα της miui.

 

Άχρηστη θα σου είναι δεν δουλεύει στην EUI.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθώ να ανεβάσω ενα screenshot και δεν με αφήνει, γράφει κάτι exceed forum quota, παρόλο που το αρχειο είναι 30kb και jpg.

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by vixos
Link to comment
Share on other sites

"Δεν βάζεις τα άλλα αρχεία arm arm64 πουθενά! Μόνο το Camera apk βάζεις και μετονομάζεις το παλιό να το έχεις με κατάληξη..χχχ και δίνεις στο νέο δικαιώματα rw-r-r." Το παλιό που θα το βρω για να το επεξεργαστώ;; Αλλά και το καινούριο ώστε να του ορίσω δικαιώματα; Θυμάστε διαδρομές;

Σόρρυ αλλά δε γνωριζω πολύ από αυτά!! Τα δικαιωμα πως αλλαζουν;;

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθώ να ανεβάσω ενα screenshot και δεν με αφήνει, γράφει κάτι exceed forum quota, παρόλο που το αρχειο είναι 30kb και jpg.

Κάνω κάτι λάθος;

 

Δεν ανεβαίνει εδώ. Postimg.org ή μέσω Tapatalk κλπ. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Δεν βάζεις τα άλλα αρχεία arm arm64 πουθενά! Μόνο το Camera apk βάζεις και μετονομάζεις το παλιό να το έχεις με κατάληξη..χχχ και δίνεις στο νέο δικαιώματα rw-r-r." Το παλιό που θα το βρω για να το επεξεργαστώ;; Αλλά και το καινούριο ώστε να του ορίσω δικαιώματα; Θυμάστε διαδρομές;

Σόρρυ αλλά δε γνωριζω πολύ από αυτά!! Τα δικαιωμα πως αλλαζουν;;

 

Μέσω Root Browser file manager πατάς permissions και δίνεις rw-r-r.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα γίνουμε και προγραμματιστές με αυτά που διαβάζουμε!!!3 βαθμούς μυωπίας θα ανεβάσουμε!!!

Επειδή στο miui δούλευαν και οι δύο κάμερες πίστευα ότι και εδώ θα μπορούσε να υποστηρίξει και τις δύο, κρίμα.

Άντε να βγει η καινούργια που ετοιμάζεις, εκεί δες μόνο αυτό που σου είχα πει, δεν απενεργοποιουσε sim και δεν είχε την ταχεία φόρτιση, την προηγούμενη την έβγαλα γιατί μου κρασαρε συνέχεια το Facebook and messenger,

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάποιος που ξέρει μπορεί να ανεβάσει στην πρώτη σελίδα λίγα πράγματα για το τι είναι dirty vs clean install, τι είναι full wipe, τι wipe internal storage κλπ κλπ? Αν θέλω να κάνω install ας πούμε την μαμά rom όπως βγήκε απ το εργοστάσιο κάνω wipe internal storage? Τι είναι αυτά που κάνουμε wipe?
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος θα γίνουμε και προγραμματιστές με αυτά που διαβάζουμε!!!3 βαθμούς μυωπίας θα ανεβάσουμε!!!

Επειδή στο miui δούλευαν και οι δύο κάμερες πίστευα ότι και εδώ θα μπορούσε να υποστηρίξει και τις δύο, κρίμα.

Άντε να βγει η καινούργια που ετοιμάζεις, εκεί δες μόνο αυτό που σου είχα πει, δεν απενεργοποιουσε sim και δεν είχε την ταχεία φόρτιση, την προηγούμενη την έβγαλα γιατί μου κρασαρε συνέχεια το Facebook and messenger,

 

Η απενεργοποιήση sim δεν αλλάζει λόγω patchrom. Η ταχεία φόρτιση είναι as default. Κρασαρισματα Δεν υπάρχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδιά κάποιος που ξέρει μπορεί να ανεβάσει στην πρώτη σελίδα λίγα πράγματα για το τι είναι dirty vs clean install, τι είναι full wipe, τι wipe internal storage κλπ κλπ? Αν θέλω να κάνω install ας πούμε την μαμά rom όπως βγήκε απ το εργοστάσιο κάνω wipe internal storage? Τι είναι αυτά που κάνουμε wipe?

 

Όλα είναι αρχική. Δες τους οδηγούς. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποιήση sim δεν αλλάζει λόγω patchrom. Η ταχεία φόρτιση είναι as default.

Τι εννοεις η ταχεια φορτιση ειναι as default. Εχει; Δεν εχει; Και αν εχει ειναι QC3.0?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε silver το Χ820 όποιος ενδιαφέρεται http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1138020.html

Με τον ίδιο κωδικό που έχει αναφερθεί.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα το τερατακι χθές απο banggοod με κουπονακι σε silver 6/64 X820 στα 199€ και αναμένουμε με αγωνια!

Για το τελωνείο ρώτησα στο live chat και μου ειπε η κοπελιά να διαλέξω μεθοδο αποστολης Priority Direct Mail.

Kοστισε 11 ευρω, κανει και πιο γρηγορα και ερχεται μεσω Ολλανδικου ταχυδρομειου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις η ταχεια φορτιση ειναι as default. Εχει; Δεν εχει; Και αν εχει ειναι QC3.0?

 

Έχει λέμε........ :lol: Ότι είναι και στην eui 23s Official. Θα κοιτάξω να βαλω και διακόπτη ενεργοποίησης απενεργοποιήσης. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει λέμε........ :lol: Ότι είναι και στην eui 23s Official. Θα κοιτάξω να βαλω και διακόπτη ενεργοποίησης απενεργοποιήσης. ;)

 

Μα ειλικρινα ποιος απενεργοποιει το QC3.0? Υπαρχει καποια σκοπιμοτητα?:lol::lol:

 

Καλησπέρα στην παρέα. Το παρήγγειλα το τερατακι χθές απο banggοod με κουπονακι σε silver 6/64 X820 στα 199€ και αναμένουμε με αγωνια!

Για το τελωνείο ρώτησα στο live chat και μου ειπε η κοπελιά να διαλέξω μεθοδο αποστολης Priority Direct Mail.

Kοστισε 11 ευρω, κανει και πιο γρηγορα και ερχεται μεσω Ολλανδικου ταχυδρομειου.

Ακριβως οτι εχω αναφερει και εγω σε προηγουμενη σελιδα. Σωστα τα λεει ο φιλος. 10-15 μερες το πολυ για Αθηνα. Γλιτωνεις τελωνειο γιατι ειναι τριγωνικη αποστολη μεσω Ολλανδιας. ;)

Edited by andreaspj
Προσθηκη απαντησης
Link to comment
Share on other sites

Έχει λέμε........ :lol: Ότι είναι και στην eui 23s Official. Θα κοιτάξω να βαλω και διακόπτη ενεργοποίησης απενεργοποιήσης. ;)

 

Για να μην μπερδευομαστε το κουμπί δεν απενεργοποιεί το quick charge :)

Απλα μειώνει σχεδόν στην μέση τα εισερχόμενα Ampere στην συσκευή. (Απο max 3A που δίνει το πηγαίνει στα max 1.5A αλλά λόγο προσαρμοζομενης τάσης αυτό σημαίνει διαφορά μονο 15-25 λεπτά max στην συνολική ώρα φόρτισης).

 

Όποιος δεν θέλει να φορτίζει με quick charge πρέπει να χρησιμοποιεί άλλον φορτιστή.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευομαστε το κουμπί δεν απενεργοποιεί το quick charge :)

Απλα μειώνει σχεδόν στην μέση τα εισερχόμενα Ampere στην συσκευή. (Απο max 3A που δίνει το πηγαίνει στα max 1.5A αλλά λόγο προσαρμοζομενης τάσης αυτό σημαίνει διαφορά μονο 15-25 λεπτά max στην συνολική ώρα φόρτισης).

 

Όποιος δεν θέλει να φορτίζει με quick charge πρέπει να χρησιμοποιεί άλλον φορτιστή.

 

Καταλαβα.. Δεν προκειται να το απενεργοποιησω ποτε εγω προσωπικα χαχαχα:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευομαστε το κουμπί δεν απενεργοποιεί το quick charge :)

Απλα μειώνει σχεδόν στην μέση τα εισερχόμενα Ampere στην συσκευή. (Απο max 3A που δίνει το πηγαίνει στα max 1.5A αλλά λόγο προσαρμοζομενης τάσης αυτό σημαίνει διαφορά μονο 15-25 λεπτά max στην συνολική ώρα φόρτισης).

 

Όποιος δεν θέλει να φορτίζει με quick charge πρέπει να χρησιμοποιεί άλλον φορτιστή.

 

Βρε bill αυτό εννοείται... Αν πρέπει να κάνουμε και μαθήματα της λειτουργίας φόρτισης κατασταραφηκαμε! :lol: Δλδ πρέπει να γράφουμε τι γίνεται στην φόρτιση όταν πατάμε το κουμπάκι στο On και τι στο off? Αυτό εξυπακούεται.. Αλλιώς δεν θα φορτιζε καθόλου και πότε.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε bill αυτό εννοείται... Αν πρέπει να κάνουμε και μαθήματα της λειτουργίας φόρτισης κατασταραφηκαμε! :lol: Δλδ πρέπει να γράφουμε τι γίνεται στην φόρτιση όταν πατάμε το κουμπάκι στο On και τι στο off? Αυτό εξυπακούεται.. Αλλιώς δεν θα φορτιζε καθόλου και πότε.. :lol:

 

Χρηστο προφανως και ΔΕΝ νομιζα αυτο που λες. Θεωρησα οτι το switch ειναι επιλογη μεταξυ τυπικης φορτισης/γρηγορης φορτισης. Η ερωτηση μου ηταν σχετικα με τη λογικη που καποιος μπορει να θελει να φορτιζει με λιγοτερα Ampere. Για να μην ζοριζεται η συσκευη; Για να μην φορτιζει γρηγορα; Για να μην υπερθερμαινεται; Αυτο ειναι που εγω δεν καταλαβα.. Γιατι δεν το εθεσα και σωστα το ερωτημα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο προφανως και ΔΕΝ νομιζα αυτο που λες. Θεωρησα οτι το switch ειναι επιλογη μεταξυ τυπικης φορτισης/γρηγορης φορτισης. Η ερωτηση μου ηταν σχετικα με τη λογικη που καποιος μπορει να θελει να φορτιζει με λιγοτερα Ampere. Για να μην ζοριζεται η συσκευη; Για να μην φορτιζει γρηγορα; Για να μην υπερθερμαινεται; Αυτο ειναι που εγω δεν καταλαβα.. Γιατι δεν το εθεσα και σωστα το ερωτημα.:lol:

Πάλι δεν κατάλαβα τι κατάλαβες πάντως! :p:lol:

Το ίδιο πράγμα μάλλον λέμε όλοι τελικά με άλλα λόγια.... :lol::wacko:

Συμπέρασμα πάντως είναι ότι αφού υπάρχει δεν δημιουργεί και πρόβλημα. Ίσως αν θες την άποψή μου καλό στην μπαταρία κάνει η "αργη" φόρτιση με λιγοτερα Ampere. Εγώ φορτίζω με φορτιστή Samsung στο 1Ah πάντως.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν κατάλαβα τι κατάλαβες πάντως! :p:lol:

Το ίδιο πράγμα μάλλον λέμε όλοι τελικά με άλλα λόγια.... :lol::wacko:

Ειχα καταλαβει αυτο που λεει και ο φιλος απο πανω. Ακριβως αυτο που λες κι εσυ. Να το αναλυσω: :p

 

Switch State 1: QC3.0 Enabled

Switch State 2: QC3.0 Disabled - Regular 1.0A~1.5A Charging

 

Αυτο ειχα καταλαβει οτι θα εκανε ο διακοπτης στον οποιο αναφερθηκες παραπανω. Και οπως μου εξηγησες στην απορια μου ειναι καλυτερο για το battery health. Thanks Λοιπον :)

Edited by andreaspj
Μολις ειδα την απαντηση σου Χρηστο :)
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σε stand by mode καταναλωνει περιπου 1% μπαταρια ανα ωρα.

Δεν εχω περασει εφαρμογες, ουτε σιμ εβαλα. Wifi, gps, κλπ κλειστα.

Απογευμα παιρνω νανο σιμ και το χρησιμοποιω κανονικα!!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σε stand by mode καταναλωνει περιπου 1% μπαταρια ανα ωρα.

Δεν εχω περασει εφαρμογες, ουτε σιμ εβαλα. Wifi, gps, κλπ κλειστα.

Απογευμα παιρνω νανο σιμ και το χρησιμοποιω κανονικα!!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ποια ROM του φορεσες;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...