Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα. Μου έπεσε το κινητό και χτύπησε το ηχείο με αποτέλεσμα πλέον να ακούγεται ο ήχος βραχνός. Υπάρχει κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να μπορεί να επισκευάσει το κινητό ή την πάτησα;

 

Ενεργοποίησε το fast charge και φόρτισε το έτσι. Θα ανέβει η θερμοκρασία του κινητού και θα διώξει την υγρασία. Το είχε κάνει ένας φίλος και του λύθηκαν τα προβλήματα. Μπορεί να ήταν και τυχαίο δεν ξέρω.

 

============================

 

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα λινκ με το ΑΤΚ που έφτιαξε ο Cris φαντάζομαι θα έχει και οδηγίες;;) ; Γιατί όταν διάβαζα τις σελίδες για να κάνω catch up δε σημείωσα το post.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

CrisBal και Christian27 σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Τελικά μετά από κανα δίωρο στο ρύζι που το είχα, το ξαναδοκίμασα και όλα τέλεια. Το έβαλα και στο fast charge και είναι σαν καινούργιο (αν εξαιρέσουμε ένα βαθούλωμα στο σίδερο κάτω). και πάλι σας ευχαριστώ πολύ και σας είμαι υποχρεος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είχα να μπω πολύ καιρό και είδα 100 σελίδες μπροστά μου!!!Μετα από πολύ διάβασμα έχω κανά δυο απορίες σχετικά με τις ρομ by Cris:

1) Ποια είναι η ουσιαστική διαφορά με τις 20grs, 20s aka moustakias και 566d? Δεν νομίζω να με ενδιαφέρει το exposed...

2) στην 566d lite edition αφού έχουν βγει κάποιες εφαρμογές τις leeco,τι γίνεται όταν επιλέγουμε τις εφαρμογές από το γρήγορο μενού του κάτω αριστερά πλήκτρου?Μπορούμε να κάνουμε assignment δικών μας εφαρμογών στα εικονίδια που έχει;

 

Ειλικρινά μπράβο Cris...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!θελω να αγοράσω αυτο το κινητο για να το κανω δωρο.σας έχει βγάλει κανενα προβλημα;το προτείνετε για απροβληματιστη χρήση out of the box, ή θέλει σκαλίσματα οποσδηποτε; Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το fast charge και φόρτισε το έτσι. Θα ανέβει η θερμοκρασία του κινητού και θα διώξει την υγρασία. Το είχε κάνει ένας φίλος και του λύθηκαν τα προβλήματα. Μπορεί να ήταν και τυχαίο δεν ξέρω.

 

============================

 

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα λινκ με το ΑΤΚ που έφτιαξε ο Cris φαντάζομαι θα έχει και οδηγίες;;) ; Γιατί όταν διάβαζα τις σελίδες για να κάνω catch up δε σημείωσα το post.

 

Όταν βρέχεται το κινητό πρώτο βήμα είναι να βγει η μπαταρία. Δεύτερο βήμα είναι το ρύζι ή ειδικό σακουλάκι που απορροφά την υγρασία. Όχι φόρτιση. Μπορεί να βραχυκυκλώσει και να χαλάσει και τον φορτιστή και το κινητό. Χώρια που το ρεύμα με το νερό δημιουργούν πουρί που πάλι χαλάει τις επαφές.

 

Link με το ATK --> https://mega.nz/#!BZ1HDTQB!HvbUp9H6Dk9uuvp3LOPa4wCRhvKHE-vLJctmk0xThig

 

Κάτι που παρατήρησα με το ATK: Είχα περασμένη την LeMax2_CN-5.9.020S_Xposed_Edition_CrisBalGreece. Με τις δοκιμές στα προφίλ του ATK, ακόμη και με τα battery, μέχρι να χρειαστεί φόρτισμα το κινητό παρατηρούσα drain. Μετά την πρώτη φόρτιση έκανε πολύ καλή οικονομία. Είπα θα είναι η ιδέα μου. Πριν 3-4 μέρες πέρασα και την LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded. Ξανά με το ίδιο προφίλ ATK μου έβγαλε με το ζόρι 24άωρο με κάτω από 4 ώρες ανοιχτή οθόνη, ενώ πριν είχε πάνω από 5 ώρες SOT στο 37άωρο κιόλας. Χθες έκανα πλήρη φόρτιση κρατώντας το ίδιο profile και τώρα -μετά από 27 ώρες , είμαι στο 43% μπαταρία και 3 ώρες και 16 λεπτά SOT.

 

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

 

Καλησπερα παιδια!θελω να αγοράσω αυτο το κινητο για να το κανω δωρο.σας έχει βγάλει κανενα προβλημα;το προτείνετε για απροβληματιστη χρήση out of the box, ή θέλει σκαλίσματα οποσδηποτε; Ευχαριστώ!!

 

Εξαρτάται από την rom που θα σου έρθει το αν θα λειτουργήσει σωστά out of the box. Αξίζει όμως με το παραπάνω να αφιερώσεις μιάμιση ώρα για να περάσεις κάποια από τις rom του CrisBal. Κυριολεκτικά όμως μιάμιση ώρα αν κάνεις πρώτη φορά τη διαδικασία. Αλλιώς θέλεις πολύ λιγότερο.

 

Το μοναδικό θέμα που αντιμετωπίζουν μερικές συσκευές είναι ο ελαττωματικός αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος. Αν δεν πέσεις σε περίπτωση, από θέμα hardware είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό βλέπω καιρό το συγκεκριμένο κινητό και το μόνο που με κρατάει πίσω είναι ότι έχει μόνο 64gb αποθηκευτικό χώρο και δεν περνει sd. 6gb ram Snapdragon 820 5.7" στα 250 ευρώ δεν υπάρχει πουθενα αλλού. Αλλά το ότι δεν έβγαλαν 128gb έκδοση και δεν έβαλαν και sd ήταν τεράστιο λάθος της Leco.

Καλημέρα. Αν έβγαζαν 6/128 δεν θα πωλούσαν ούτε ένα κομμάτι Le3 pro...:lol::lol: EDIT Έβγαλαν..δες honorbuy.

Καλησπέρα σε όλους! Είχα να μπω πολύ καιρό και είδα 100 σελίδες μπροστά μου!!!Μετα από πολύ διάβασμα έχω κανά δυο απορίες σχετικά με τις ρομ by Cris:

1) Ποια είναι η ουσιαστική διαφορά με τις 20grs, 20s aka moustakias και 566d? Δεν νομίζω να με ενδιαφέρει το exposed...

2) στην 566d lite edition αφού έχουν βγει κάποιες εφαρμογές τις leeco,τι γίνεται όταν επιλέγουμε τις εφαρμογές από το γρήγορο μενού του κάτω αριστερά πλήκτρου?Μπορούμε να κάνουμε assignment δικών μας εφαρμογών στα εικονίδια που έχει;

Ειλικρινά μπράβο Cris...

1. H 20GRs είναι βασισμένη στην Ινδιαν 19s με στοιχεία από 18s-21s και έχει πολύ καλή αυτονομία.

Η 20s xposed & stable είναι φτιαγμένη επάνω στην oficial stable 20s με πολλά πρόσθετα καλούδια από εμένα και με το ΑΤΚ PROFILE πάει πολύ καλά σε χρόνο αυτονομίας.

2 Αν βάλεις 566D έχει ενεργά τα λινκ για τις συντομεύσεις εφαρμογών η Light Edition δεν τις έχει αλλά έφτιαξα ζιπ που τις φέρνει πισω(όχι όλες) τις βασικές. Δεν μπορείς να κάνεις assignment των δικών σου εφαρμογών γιατί λείπουν τα κατάλληλα sym-links από το updater-script αλλά μπορείς να τις ορίσεις από τις προεπιλεγμένες εφαρμογές να ανοίγουν, ανάλογα με το τί θες να δείς-κάνεις.;)

Την 16s multilanguage έχω αυτά δεν είναι σε κάποια αρχείο,φάκελο κάπου μέσα ?

Κοίτα στην αρχική σελίδα που έχει όλες τις δικές μας Ελληνικές ρομ και ακολούθα τις αναλυτικές οδηγίες για να χαρείς το τηλέφωνό σου.;)]

στο twrp δίνει για backup

boot

cache

data

recovery

system

system image

efs

ποιο απ'ολα?

Πηγαίνεις στο TWRP πατάς το mount μέσα θα βρείς και το κουτάκι firmware το τικάρεις πας πάλι στην αρχική πατάς backup στο εμφανιζει κάτω τικάρεις μόνο αυτό να το έχεις και το EFS που έχει όλες τις πληροφορίες για τα ΙΜΕΙ και πατάς backup να τα έχεις αν κάποια στιγμή σου χρειαστούν.

CrisBal και Christian27 σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Τελικά μετά από κανα δίωρο στο ρύζι που το είχα, το ξαναδοκίμασα και όλα τέλεια. Το έβαλα και στο fast charge και είναι σαν καινούργιο (αν εξαιρέσουμε ένα βαθούλωμα στο σίδερο κάτω). και πάλι σας ευχαριστώ πολύ και σας είμαι υποχρεος :)

Αν το αφήσεις στο ρύζι ΣΒΗΣΤΟ! όπως σου είπα όλα θα πάνε καλά. Ποτέ δεν το ανοίγουμε μετά από νερά ΟΥΤΕ το φορτίζουμε αμέσως! Το τέλειο είναι να βγάλουμε και την μπαταρία αλλά αφου στο δικό μας ΔΕΝ βγαίνει, προσπαθούμε να το έχουμε τουλάχιστον σβηστό, μέχρι να τραβήξει όλη την υγρασία.;)

Κάτι που παρατήρησα με το ATK: Είχα περασμένη την LeMax2_CN-5.9.020S_Xposed_Edition_CrisBalGreece. Με τις δοκιμές στα προφίλ του ATK, ακόμη και με τα battery, μέχρι να χρειαστεί φόρτισμα το κινητό παρατηρούσα drain. Μετά την πρώτη φόρτιση έκανε πολύ καλή οικονομία. Είπα θα είναι η ιδέα μου. Πριν 3-4 μέρες πέρασα και την LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded. Ξανά με το ίδιο προφίλ ATK μου έβγαλε με το ζόρι 24άωρο με κάτω από 4 ώρες ανοιχτή οθόνη, ενώ πριν είχε πάνω από 5 ώρες SOT στο 37άωρο κιόλας. Χθες έκανα πλήρη φόρτιση κρατώντας το ίδιο profile και τώρα -μετά από 27 ώρες , είμαι στο 43% μπαταρία και 3 ώρες και 16 λεπτά SOT.

 

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

Καλημέρα. Τα έχω γράψει αναλυτικά. Πάντα θέλει 2-3 κύκλους για να δουλέψει σωστά γιατί το ATK firmware συνεργάζεται με τον kernel μέχρι να βρεί τα κατάλληλα patches για την διαχείριση. Στην αρχή κάνει drain διαβάζει και μετά μαθαίνει τι πρέπει να κόβει και πότε...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω κάποια ρύθμιση που αφορά το pocket mode... Κάποιος να βοηθήσει γιατί ξεκκλειδώνω την οθόνη με το fingerprint και μου λέιε ότι είναι σε pocket mode....

Link to comment
Share on other sites

Το καλό βλέπω καιρό το συγκεκριμένο κινητό και το μόνο που με κρατάει πίσω είναι ότι έχει μόνο 64gb αποθηκευτικό χώρο και δεν περνει sd. 6gb ram Snapdragon 820 5.7" στα 250 ευρώ δεν υπάρχει πουθενα αλλού. Αλλά το ότι δεν έβγαλαν 128gb έκδοση και δεν έβαλαν και sd ήταν τεράστιο λάθος της Leco.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Υπάρχει 6/128 το παρήγγειλα από honorbuy και το χει με δωρεαν μεταφορικα από EU Warehouse στα 380$ όμως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα έχω γράψει αναλυτικά. Πάντα θέλει 2-3 κύκλους για να δουλέψει σωστά γιατί το ATK firmware συνεργάζεται με τον kernel μέχρι να βρεί τα κατάλληλα patches για την διαχείριση. Στην αρχή κάνει drain διαβάζει και μετά μαθαίνει τι πρέπει να κόβει και πότε...;)

 

Μου ξέφυγε το post τότε :P

 

Καλημέρα,

 

Ψάχνω κάποια ρύθμιση που αφορά το pocket mode... Κάποιος να βοηθήσει γιατί ξεκκλειδώνω την οθόνη με το fingerprint και μου λέιε ότι είναι σε pocket mode....

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις --> Προσβασιμότητα και ξετσέκαρε το Λειτουργία τσέπης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω κάποια ρύθμιση που αφορά το pocket mode... Κάποιος να βοηθήσει γιατί ξεκκλειδώνω την οθόνη με το fingerprint και μου λέιε ότι είναι σε pocket mode....

 

Έχει επικαθισει βρωμιά στο σημείο που βρίσκεται ο αισθητήρας εγγύτητας, καθάρισε το με ένα πανί και είσαι εντάξει, μάλλον φοράς στην οθόνη σου προστατευτικό τζάμι ή μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις --> Προσβασιμότητα και ξετσέκαρε το Λειτουργία τσέπης.

 

Έχει επικαθισει βρωμιά στο σημείο που βρίσκεται ο αισθητήρας εγγύτητας, καθάρισε το με ένα πανί και είσαι εντάξει, μάλλον φοράς στην οθόνη σου προστατευτικό τζάμι ή μεμβράνη.

 

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται...... Βασισμένη στην τελευταία Official China 20s

Screenshot_2017_01_31_17_44_03_852_com_android_s.png

Screenshot_2017_01_31_17_52_07_151_com_miui_home.png

Screenshot_2017_01_31_16_51_04_162_de_robv_andro.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται......

Screenshot_2017_01_31_17_44_03_852_com_android_s.png

Screenshot_2017_01_31_17_52_07_151_com_miui_home.png

Screenshot_2017_01_31_16_51_04_162_de_robv_andro.png

 

Πιστευεις οτι θα ειναι πιο stable απο την 20s stable (την τελευταια σου)? Ωραιο το MIUI αλλα παντα ειχα ελαχιστα bugs που τα παιδια απο την Ελληνικη κοινοτητα προσπαθουν οσο μπορουν για να τα διορθωσουν. Η ρομ αυτη θα βασιζεται στην XTRV beta απο την Ελληνικη κοινοτητα?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

1. Πιστευεις οτι θα ειναι πιο stable απο την 20s stable (την τελευταια σου)? Ωραιο το MIUI αλλα παντα ειχα ελαχιστα bugs που τα παιδια απο την Ελληνικη κοινοτητα προσπαθουν οσο μπορουν για να τα διορθωσουν.

2. Η ρομ αυτη θα βασιζεται στην XTRV beta απο την Ελληνικη κοινοτητα?

1. Όχι! Ποτέ και καμιά port rom δεν θα είναι χωρίς bugs γιατί το miui patch rom ποτέ δεν θα είναι τέλειο. Η επίσημη Stable θα είναι πάντα η ποιο σταθερή.

2. Ναι. Έχει στοιχεία στο σύστημα και σε εφαρμογές από την XTRV-Beta2 από το Mi5 Gemini. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. H 20GRs είναι βασισμένη στην Ινδιαν 19s με στοιχεία από 18s-21s και έχει πολύ καλή αυτονομία.

Η 20s xposed & stable είναι φτιαγμένη επάνω στην oficial stable 20s με πολλά πρόσθετα καλούδια από εμένα και με το ΑΤΚ PROFILE πάει πολύ καλά σε χρόνο αυτονομίας.

2 Αν βάλεις 566D έχει ενεργά τα λινκ για τις συντομεύσεις εφαρμογών η Light Edition δεν τις έχει αλλά έφτιαξα ζιπ που τις φέρνει πισω(όχι όλες) τις βασικές. Δεν μπορείς να κάνεις assignment των δικών σου εφαρμογών γιατί λείπουν τα κατάλληλα sym-links από το updater-script αλλά μπορείς να τις ορίσεις από τις προεπιλεγμένες εφαρμογές να ανοίγουν, ανάλογα με το τί θες να δείς-κάνεις.;)

 

1+2)αν κατάλαβα καλα, απ'οσο έχω διάβασει τα προηγούμενα ποστ το atk μπαίνει και στην 20grs.η αυτονομία τι διαφορες εχει;

Το έχω δει πως η 20grs είναι μίξη με τα καλύτερα στοιχεία της κάθε έκδοσης, αν την συγκρίνεις με την 20s aka moustakias τότε τι γίνεται? Εννοώ θέμα κάμερας, δικτύου κτλ...

3)μόλις μου ξεκίνησες τα sym-links και updater script σε έχασα!!!!Όταν λες πως μπορω να τις ορίσω από τις προεπιλεγμένες εφαρμογές, πως αυτό επηρεάζει τα εικονίδια που εμφανίζονται στο μενού του κάτω αριστερα κουμπιου; Γιατί έχω αλλάξει προεπιλογή σε ορισμένες εφαρμογές (όχι με κάποια από αυτές τις ρομ) αλλά αυτό δεν επηρεάζει εκείνα τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

1+2)αν κατάλαβα καλα, απ'οσο έχω διάβασει τα προηγούμενα ποστ το atk μπαίνει και στην 20grs.η αυτονομία τι διαφορες εχει;

Το έχω δει πως η 20grs είναι μίξη με τα καλύτερα στοιχεία της κάθε έκδοσης, αν την συγκρίνεις με την 20s aka moustakias τότε τι γίνεται? Εννοώ θέμα κάμερας, δικτύου κτλ...

3)μόλις μου ξεκίνησες τα sym-links και updater script σε έχασα!!!!Όταν λες πως μπορω να τις ορίσω από τις προεπιλεγμένες εφαρμογές, πως αυτό επηρεάζει τα εικονίδια που εμφανίζονται στο μενού του κάτω αριστερα κουμπιου; Γιατί έχω αλλάξει προεπιλογή σε ορισμένες εφαρμογές (όχι με κάποια από αυτές τις ρομ) αλλά αυτό δεν επηρεάζει εκείνα τα εικονίδια.

1-2 . Σχεδόν τα ίδια η 20grs λίγο καλύτερα λόγω indian Base.

3. Αυτό αφορά τις onboarb system εφαρμογές και όχι τις κατεβασμενες άρα αν λοιπόν αυτές δεν θα ανοίγουν από εκεί αφού δεν θα υπάρχουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το ρυθμό που βγαίνουν οι rom δεν προλαβαίνει ούτε το AKT να στρώσει :P

 

Την LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded την έχω από προχθές. Απ' ότι και να έχω χρησιμοποιήσει, όλα πάνε ρολόι. Και σχετικά με την αυτονομία της μπαταρίας έχω υποψίες ότι δεν έχει γίνει ούτε ένα tweak! Έχω αρχίσει να πιστεύω πλέον ότι το κινητό μας έχει 4500 μπαταρία κι απλά ο CrisBal επιλέγει να την χρησιμοποιεί όλη η rom :P Και οι χρόνοι αναμονής και οι χρόνοι SOT ακόμα μου φαίνονται εξωπραγματικοί...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορώ να δοκιμάσω 20grs με DNS fix και apk?

Θα χρειαστώ και το fix για τα σκούρα παράθυρα που λέγανε οι υπόλοιποι η το έχεις ενσωματώσει;

 

Edit: Cris μία ερώτηση: Για ποιον λόγο έφτιαξες την 20s aka moustakias, αφού στην 20GRs είχες τα καλά στοιχεία της 20s?

Edited by babis110
Link to comment
Share on other sites

Off topic:Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το finger print δεν έχει το ίδιο h/w σε όλα τα 82χ
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται...... Βασισμένη στην τελευταία Official China 20s

Screenshot_2017_01_31_17_44_03_852_com_android_s.png

Screenshot_2017_01_31_17_52_07_151_com_miui_home.png

Screenshot_2017_01_31_16_51_04_162_de_robv_andro.png

Καλησπέρα Χρήστο. Ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με τα χρώματα που αποδίδουν οι MIUI. Έχω την αίσθηση(και το έχω γράψει ξανά) ότι είναι πολύ πιο νωθρά από τα χρώματα που αποδίδουν οι υπόλοιπες ΡΟΜ που έχεις φτιάξει. Σε ότι αφορά τη ΡΟΜ που ετοιμάζεσαι να ανεβάσεις, πώς αποδίδει χρωματικά στην οθόνη του κινητού μας;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Με το ρυθμό που βγαίνουν οι rom δεν προλαβαίνει ούτε το AKT να στρώσει :P

 

Την LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded την έχω από προχθές. Απ' ότι και να έχω χρησιμοποιήσει, όλα πάνε ρολόι. Και σχετικά με την αυτονομία της μπαταρίας έχω υποψίες ότι δεν έχει γίνει ούτε ένα tweak! Έχω αρχίσει να πιστεύω πλέον ότι το κινητό μας έχει 4500 μπαταρία κι απλά ο CrisBal επιλέγει να την χρησιμοποιεί όλη η rom :P Και οι χρόνοι αναμονής και οι χρόνοι SOT ακόμα μου φαίνονται εξωπραγματικοί...

 

Κι όμως έχει 153 Tweaks και sqlite energy scripts! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Οπότε μπορώ να δοκιμάσω 20grs με DNS fix και apk?

Θα χρειαστώ και το fix για τα σκούρα παράθυρα που λέγανε οι υπόλοιποι η το έχεις ενσωματώσει;

 

2. Cris μία ερώτηση: Για ποιον λόγο έφτιαξες την 20s aka moustakias, αφού στην 20GRs είχες τα καλά στοιχεία της 20s?

Όλα θα τα χρειαστείς και θα τα περάσεις αν πας με 20grs. Ποστ fix dark dialogue fix scanner fix

2. H20s Μουστάκιας δεν έχει καμία σχέση με την 20GRs η πρώτη είναι η επίσημη China η άλλη είναι 19s Base India.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα Χρήστο. Ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με τα χρώματα που αποδίδουν οι MIUI. Έχω την αίσθηση(και το έχω γράψει ξανά) ότι είναι πολύ πιο νωθρά από τα χρώματα που αποδίδουν οι υπόλοιπες ΡΟΜ που έχεις φτιάξει. Σε ότι αφορά τη ΡΟΜ που ετοιμάζεσαι να ανεβάσεις, πώς αποδίδει χρωματικά στην οθόνη του κινητού μας;

Aν βάλεις ανάλυση 2κ είναι ίδια. Απλά προεπιλογή έχει 1920 χ 1080 p.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα τα χρειαστείς και θα τα περάσεις αν πας με 20grs. Ποστ fix dark dialogue fix scanner fix

2. H20s Μουστάκιας δεν έχει καμία σχέση με την 20GRs η πρώτη είναι η επίσημη China η άλλη είναι 19s Base India.

 

Ποστ fix?

Θα δω κάποια ουσιαστική πρακτική διαφορά σε σχέση με την μουστάκια; Όχι σε κάμερα ή σε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Kak13000 έχεις δοκιμάσει τα χρωματικά προφίλ πχ ζεστό, ψυχρό?Η το έχεις συγκρίνει με το ζεστό και ψυχρο της κάθε ρομ;

Παιδιά, τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά. Θεωρώ ότι τα vivid και soft που υπάρχουν στις EUI είναι αξεπέραστα και δεν μπορούν οι ρυθμίσεις των MIUI να τα πλησιάσουν. Σύμφωνα πάντα με τα δικά μου μάτια, για να μην παρεξηγηθώ... :)

Κι αυτός είναι ο υπ' αριθμόν 1 λόγος που κρατάω λίγες μέρες τις MIUI και επιστρέφω στις EUI. Και ο 2ος κι εξίσου σπουδαίος είναι φυσικά η διαφορά στη διαχείριση της ενέργειας που βλέπω ότι έχουν...

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...