Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρι μπράβο. Έχεις κάνει πολλά πράγματα για το τηλέφωνο. Να σε ρωτησω κάτι. Αυτά τα φιξακια είναι κόπος να ενσωματωθούν στην αρχική ρομ;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Όχι βέβαια. Εννοείται ότι θα κατέβει το αρχικό λινκ και θα μπει η τελική ρομ με τις διορθώσεις. ;) Μέχρι τότε φιξ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

babis_golb,, ή ινδική ρομ έχει κρυπτογράφηση. Όταν την απεγκατεστησα έκανα full wipe,, dalvik, cache, data, system Kai to internal storage! Θέλει προσοχή, για να μην κολλήσεις το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα battery saving στο 20% και είμαι στο 8% και συνεχίζει να παίζει απροβλημάτιστα :p :p Ναι...... ;)

Screenshot_20161205_085939.jpg

EDIT Μπήκε το φιξ και στην σελίδα της ρομ.

Έκανα καίAnTuTu στό 7% μετά από 1 ώρα και χρήση οθόνης...144.085 δεν είναι καθόλου κακό...������������

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι είσαι δυναμίτης...το έβαλα ήδη...περιμένω ανυπόμονα να δω την καινούρια ρομ φίλε...
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Και για να σας τρελάνω και λίγο, προσπαθώ να σετάρω να παίρνει τα φιξ που φτιάχνω κατευθείαν από το Update του συστήματος!:lol:

Screenshot_20161205_090506.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το forum σας απο τότε που μου ήρθε το κινητό (χ822 grey φυσικά) εδώ και μια βδομάδα.Χαίρομαι που υπάρχει ενεργή κοινότητα στην Ελλάδα γιαυτό το super κινητό!!!:D

Ένα πανέμορφο και στιβαρό κινητό.:happy:

Ήρθε με μια multilinguan 5.8.0.18s μονταρισμένη (σημείωση: fingerprint δούλευε)... ήθελα να έχω official για τα updates! Φυσικά δεν άργησα να κατεβάσω την 5.8.0.19s indian και να την περάσω με stock recovery του κινητού.

Τέλεια rom από άποψη επιδόσεων,μπαταρίας και UI.

Δυστυχώς το fingerprint (γνωστό πρόβλημα στα X822 μας) έπαψε να λειτουργεί. Επειδή χειρίζομαι εφαρμογές που δεν δέχονται rooted κινητά θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να με κάποια official stock rom να διορθώσω το πρόβλημα(χωρίς root/TWRP).

(Δοκίμασα την κινέζικη 5.8.0.18s +το κολπάκι με το Hidden menu χωρίς αποτέλεσμα.):cry:

 

Υπαρχει τροπος να κρυψεις το root απο τις εφαρμογες που δεν παιζουν με αυτο. Υπαρχει τετοιο module στο xposed και ονομαζεται rootcloak. Δεν το εχω δοκιμασει βεβαια, απλως αναφερω την υπαρξη του. Μπορεις πριν βγαλεις τη ROM να το τεσταρεις και να πεις και σε μας αν δουλευει ή οχι! ;)

 

Και για να σας τρελάνω και λίγο, προσπαθώ να σετάρω να παίρνει τα φιξ που φτιάχνω κατευθείαν από το Update του συστήματος!:lol:

 

Αυτο που ειπε ο mixtri. Στειλε βιογραφικο στη LeEco! Χαραμιζεσαι!! ;) :D

Σχετικα με την περιβοητη 20GRs να περιμενει κατι συντομα;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την περιβοητη 20GRs να περιμενει κατι συντομα;;

Στο τέλος της βδομάδας από ΣΚ δλδ. Να της κάνω τα τεστ που θέλω και μετά.

Επιγραμματικά να πω ότι ΔΕΝ θα έχει Stock Launcher πάρα μόνο NOVA prime και on board root χx-posed modules και εφαρμογές για advance users (Titanium backup pro - δωράκι από XDA) , Root Browser Full, Flasify) και άλλα πολλά... ;) Υπομονή τώρα έχετε μία χαρά ρομ.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα to antutu εμενα μου βγαζει 118.000 ειναι λογικο με τη ρομ του chris...?? Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα to antutu εμενα μου βγαζει 118.000 ειναι λογικο με τη ρομ του chris...

 

Tο AntuTu εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Χρήση, εφαρμογή, μπαταρία, θερμοκρασία, ελεύθερη μνήμη, κλπ κλπ κλπ.. Εγώ πιο πάνω που έκανα με 7% αλλά με κλειστές έξτρα εφαρμογές πήγε στο 144.085 Μην το σκέφτεσαι αν έχεις ρομ που δουλεύει μια χαρά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tο AntuTu εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Χρήση, εφαρμογή, μπαταρία, θερμοκρασία, ελεύθερη μνήμη, κλπ κλπ κλπ.. Εγώ πιο πάνω που έκανα με 7% αλλά με κλειστές έξτρα εφαρμογές πήγε στο 144.085 Μην το σκέφτεσαι αν έχεις ρομ που δουλεύει μια χαρά. ;)

 

 

μια χαρα δουλευει πολυ smooth..να σαι καλα!!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. όσοι έχουν πρόβλημα με (το SystemUI σταμάτησε να λειτουργεί) στο 20% (και όχι μόνο αυτοί) ας βάλουν με το TWRP αυτό το .zip.

Εγκατάσταση με Install στο TWRP και χωρίς WIPE στην έξοδο. Κατευθείαν reboot to system........Το βρήκα..:p:p

Ξύπνησα στις 04¨00>>>>:lol:

https://mega.nz/#!ER9SkA6T!LxKg74S--UcRVkSAuiC-2xCzgNIeU08-RFUEK2UnKvY

 

Οχι που δε θα το εφτιαχνες ξημερωμα! :lol:

Ιδια ωρα ξυπνησαμε. :p

Σε κανα 2-3 ωρες που σχολαω, φλασαρω. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω indian με stock recovery με επιλογή χώρας την Ινδία παίρνει και τα update του και είμαι οκ να τα αφήσω ήσυχο;

Υ.Γ. δεν με μοιάζουν τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος της βδομάδας από ΣΚ δλδ. Να της κάνω τα τεστ που θέλω και μετά.

Επιγραμματικά να πω ότι ΔΕΝ θα έχει Stock Launcher πάρα μόνο NOVA prime και on board root χx-posed modules και εφαρμογές για advance users (Titanium backup pro - δωράκι από XDA) , Root Browser Full, Flasify) και άλλα πολλά... ;) Υπομονή τώρα έχετε μία χαρά ρομ.... :lol::p

 

Δεν υπαρχεις!! :lol::lol::lol:

==================================

 

Να θες να κανεις Donate και να μη μπορεις!!!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω indian με stock recovery με επιλογή χώρας την Ινδία παίρνει και τα update του και είμαι οκ να τα αφήσω ήσυχο;

Υ.Γ. δεν με μοιάζουν τα ελληνικά

 

Ναι αν δεν θες Ελληνικά είσαι μια χαρά! Έλα στην παρέα μας από την 20GRs και μετά... :lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω indian με stock recovery με επιλογή χώρας την Ινδία παίρνει και τα update του και είμαι οκ να τα αφήσω ήσυχο;

Υ.Γ. δεν με μοιάζουν τα ελληνικά

 

Καλη ειναι η Indian, ακομα καλυτερη του CrisBal (χωρις βεβαια να εχω δοκιμασει ο ιδιος, αφου περιμενω την σουπερ ντουπερ hybrid alien 20GRs ROM).

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο το recovery για τις official ενημερωσεις, οσο η επιλογη χωρας (απο οσο εχουν πει και τα παιδια).

Καθε ποτε θα παιρνει αναβαθμιση βεβαια ειναι αλλη ιστορια.. Ηδη εχει να κανει 2 μηνες+

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι η Indian, ακομα καλυτερη του CrisBal (χωρις βεβαια να εχω δοκιμασει ο ιδιος, αφου περιμενω την σουπερ ντουπερ hybrid alien 20GRs ROM).

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο το recovery για τις official ενημερωσεις, οσο η επιλογη χωρας (απο οσο εχουν πει και τα παιδια).

Καθε ποτε θα παιρνει αναβαθμιση βεβαια ειναι αλλη ιστορια.. Ηδη εχει να κανει 2 μηνες+

Δεν υπάρχει καλή είναι η Indian καλύτερη... Ίδιες ρομ είναι με ξεσκαρτάρισμα... και Ελληνικά.

Πολύ σωστά. Οι ενημέρωση έρχεται όταν ρυθμίζεις σαν χώρα την χώρα της ρομ. Εγώ στην δική μου απλά θα το παρακαμψω και θα ορίσω ως server αναβάθμισης στην Ελλάδα τον δικό μου..... :lol::p

Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι στην δική μου Indian ΔΕΝ υπάρχει encryption οπότε ούτε περιορισμοί στο τι θέλει να βάλει από πάνω ο καθένας μας!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ρομ του Cris , πριν μέρες, και είμαι στην αναμονή για παραλαβή του X900, apo etotalk.
Link to comment
Share on other sites

LeEco le max2 by crisbal please..

 

Petition να μετονομαστεί το κινητό σε LeEco Le Max ChrisBal παρακαλώ!!!!

 

Καλά τρολάρετε εσείς και στο update που θα σας στείλω, με την 20GRs, θα ανατιναχθεί σαν τα Note!! :lol::lol::w00t::w00t:

Πέρασα την ρομ του Cris , πριν μέρες, και είμαι στην αναμονή για παραλαβή του X900, apo etotalk.

Το Χ900 έχει το ίδιο Hardware με το Χ800. Μια χαρά είναι και έχει και αναβαθμίσεις...

Το fix μην ξεχάσεις.... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Note 7 παρακαλώ!!!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά δεν τους έφτανε που έσκαγαν τα 5άρια......... έβγαλαν και 7??:lol::lol:

Τα 7 σκάγανε.5 ήταν out of europe.

 

Πώς φαίνεται ότι από το Note 4 έχω να πιάσω Samsung στα χέρια μου εε??:wacko::wacko:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...