Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι είναι το bootloader είμαι λίγο άσχετος με τα root ?

 

Ασχετο το ρουτ. Ξεκλειδωνει για να δεχτει μη εργοστασιακο software

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο το ρουτ. Ξεκλειδωνει για να δεχτει μη εργοστασιακο software

 

μάλιστα ελπίζω να τα βρω όταν έρθει περιμένω το χ822 από alli

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά official 21s απο Που κατεβάζουμε;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Official 21s LeMAX_X820/821/822 >>> https://mega.nz/#!kUk3CQDD!N5gaquR62xCQ4XhnNKTwpp-4ptAyMb78cV7Udbk6kUk

 

το multiL rom Που περνάνε τα κινεζικά μαγαζιά τα ροοταρουν πρώτα ?

Συνήθως όχι, γιατί μένει το εργοστασιακό recovery. Για να rootareis πρέπει να βάλεις custom TWRP recovery. Μπορείς να βάλεις official όποτε θες ή στο καπάκι μέσω update.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

1. Αν δεις 2 ποστ ποιο πάνω θα δεις ότι είναι το ίδιο ακριβώς.

2. Το χ910 παίρνει τις ίδιες ρομ με το Le Max 2 X820/X822/X821/X826 με κάποιες αλλαγές στο boot.img και στο build.prop. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την 18s τα έχουμε ήδη.. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6949627#post6949627

 

 

Ευχατιστω πολυ cris....Οταν θα κανω την φλασαρισμα με τη ρομ του cuoco στο x822 θα παραμενει το ραδιοφωνο ετσι?Τι να κανω θελω ραδιοφωνο και sport fm....Αυτη νομιζω ειναι η διαφορα με το x820 οτι εχει ραδιο και οτι τρεχει λίγο πιο ψηλα στα 2.2 ghz.Οσο για το x910 που ειχε ο κινεζος προσφορα την σταματησε απο οτι βλεπω στο aliexpress οποτε λογικα θα παω για δυο Letv χ822...ελπιζω να την ξαναβγαλει την προσφορα για το χ910 για να το τεσταρω γτ ειμναι θηριο και αυτο.ευχαριστω και παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχατιστω πολυ cris....Οταν θα κανω την φλασαρισμα με τη ρομ του cuoco στο x822 θα παραμενει το ραδιοφωνο ετσι?Τι να κανω θελω ραδιοφωνο και sport fm....Αυτη νομιζω ειναι η διαφορα με το x820 οτι εχει ραδιο και οτι τρεχει λίγο πιο ψηλα στα 2.2 ghz.Οσο για το x910 που ειχε ο κινεζος προσφορα την σταματησε απο οτι βλεπω στο aliexpress οποτε λογικα θα παω για δυο Letv χ822...ελπιζω να την ξαναβγαλει την προσφορα για το χ910 για να το τεσταρω γτ ειμναι θηριο και αυτο.ευχαριστω και παλι!!!!

 

Νομιζω οτι για το x822 ελεγε η leeco σε καποιον σαν απαντηση οτι η διαφορα ειναι στο radio , αλλα band οχι fm.... Εχει καποιος x822 και εχει radio fm??

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι για το x822 ελεγε η leeco σε καποιον σαν απαντηση οτι η διαφορα ειναι στο radio , αλλα band οχι fm.... Εχει καποιος x822 και εχει radio fm??

 

Εννοείται βρε παιδιά.. Όταν λέμε radio δεν εννοούμε radio station FM αλλά radio band frequency... :wacko::wacko::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal Μήπως έχεις κανα link Όχι mega για την 21s?είναι stable?Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CrisBal Μήπως έχεις κανα link Όχι mega για την 21s?είναι stable?Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X821 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στους XDA λένε ότι είναι Official Chinese Stable.. Βέβαια στο επίσημο site δεν την εμφανίζει.. http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom δίνει καλυτερη μπαταρια?

Να μην έχει κινέζικες εφαρμογές μέσα να ειναι κ σταθερη....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται βρε παιδιά.. Όταν λέμε radio δεν εννοούμε radio station FM αλλά radio band frequency... :wacko::wacko::wacko:

Καλησπέρα!

CrisBal, η διαφορά είναι προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο σχετικά με τις radio band frequencies μεταξύ 820 και 822;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

CrisBal, η διαφορά είναι προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο σχετικά με τις radio band frequencies μεταξύ 820 και 822;

 

Υποτίθεται καλύτερα αλλά εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με το Locale/region . Άλλωστε όταν αλλάζουμε ρομ αλλάζει και το Device name πχ χ821 /χ822 κλπ. Τα ίδια είναι έκτος από το χ826 /χ829 που είναι για US με άλλες μπάντες 2g/3g/4g

 

Ποια rom δίνει καλυτερη μπαταρια?

Να μην έχει κινέζικες εφαρμογές μέσα να ειναι κ σταθερη....

 

Τα παιδιά λένε ότι και η 19s Indian και η 21s Official είναι καλές στον τομέα μπαταρία.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το Κουίζ της ημέρας

Ti θα φτάσει πιό γρήγορα στην Ελλάδα

1) Το τηλ. του Cris για ελληνική ρομ!

2) Η 14.1 cyan με Noug 7.1

 

Υ.Γ. Αφιερωμένο στους άπιστους Θωμάδες..καθώς είμαι μέσα στην ημερομηνία που σας υποσχέθηκα!

2) Πάρτε όλα τα καλούδια από την Madsurfer's 21s EUI 5.9 Rom

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο Post #1696 αναφερει ενας φιλος για τη μπαντα Β20 οτι χρησιμοπεοιεται απο Wind και Vodafone εκτος Αθηνας και Θεσσαλονικης. Ξερετε αν η ιδια μπαντα απουσιαζει και στο Χ800; Γιατι με Vodafone ειχα 4G κανονικα παντου.

Και μια δευτερη ερωτηση Official 21s ή Indian 19s;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το Κουίζ της ημέρας

Ti θα φτάσει πιό γρήγορα στην Ελλάδα

1) Το τηλ. του Cris για ελληνική ρομ!

2) Η 14.1 cyan με Noug 7.1

 

Υ.Γ. Αφιερωμένο στους άπιστους Θωμάδες..καθώς είμαι μέσα στην ημερομηνία που σας υποσχέθηκα!

2) Πάρτε όλα τα καλούδια από την Madsurfer's 21s EUI 5.9 Rom

 

Θα δοκιμάσω σήμερα την Madsurfer's 21s EUI 5.9 Rom κι αύριο βράδυ θα γράψω πάλι εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ζombie, μην μας βάζεις σε περιπέτειες τώρα που τα έχω κάνει όλα......ρουτ ξερούτ σούπα μούπες...

.... και να σας πω ότι από μπαταρία μάπα το καρπούζι στην dev 21s!

Ααα πέρασα και Μoregans και Morelocale 2 και είδα ότι όλες σχεδόν οι εφαρμογές έχουν ελληνικά (π.χ. το FB από αγγλικά έγγινε ελληνικά), αλλά το menu δεν άλλαξε γλώσσα..έπρεπε? Οδηγίες δεν είδα πουθενά....

Άλλο είναι το WIPE, άλλο το format, άλλο επαναφορά στις εργοαστασιακές ρυθμίσεις και άλλο το Wipe dalvik, data, cache, system???

Για δώστε τα φώτα σας..και πότε κάνουμε το ένα και πότε το άλλο...αν και λίγο πολύ όλοι τα γνωρίζουν αλλά έτσι για σιγουρια!

Τι είδα TWRP 4.0?? Άτσα....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Ζombie, μην μας βάζεις σε περιπέτειες τώρα που τα έχω κάνει όλα......ρουτ ξερούτ σούπα μούπες... και από μπαταρία μάπα το καρπούζι στην dev 21s!

Ααα πέρασα και Μoregans και Morelocale 2 και είδα ότι όλες σχεδόν οι εφαρμογές έχουν ελληνικά (π.χ. το FB από αγγλικά έγγινε ελληνικά), αλλά το menu δεν άλλαξε γλώσσα..έπρεπε? Οδηγίες δεν είδα πουθενά....

 

Από μπαταρία έμεινα υπερευχαριστημένος με την 21s. Έβγαζε 24άωρο ανετότατα και χωρίς οικονομίες στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία έμεινα υπερευχαριστημένος με την 21s. Έβγαζε 24άωρο ανετότατα και χωρίς οικονομίες στην χρήση.

Την official ή την dev είχες??

Το Χ820 ή το Χ822 τι Cat LTE είναι??

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Την official ή την dev είχες??

 

Ακριβώς όπως το αναφέρει το EUI version στο About phone: Revolution EUI 5.9.21s by Steve Mars (Stable)

Και από την επιλογή του update: 5.9.021s_10261 (Stable release)

Link to comment
Share on other sites

Ζombie, μην μας βάζεις σε περιπέτειες τώρα που τα έχω κάνει όλα......ρουτ ξερούτ σούπα μούπες...

.... και να σας πω ότι από μπαταρία μάπα το καρπούζι στην dev 21s!

Ααα πέρασα και Μoregans και Morelocale 2 και είδα ότι όλες σχεδόν οι εφαρμογές έχουν ελληνικά (π.χ. το FB από αγγλικά έγγινε ελληνικά), αλλά το menu δεν άλλαξε γλώσσα..έπρεπε? Οδηγίες δεν είδα πουθενά....

Άλλο είναι το WIPE, άλλο το format, άλλο επαναφορά στις εργοαστασιακές ρυθμίσεις και άλλο το Wipe dalvik, data, cache, system???

Για δώστε τα φώτα σας..και πότε κάνουμε το ένα και πότε το άλλο...αν και λίγο πολύ όλοι τα γνωρίζουν αλλά έτσι για σιγουρια!

Τι είδα TWRP 4.0?? Άτσα....

 

Λοιπόν,, πως κάνω εγώ τα wipe se Xiaomi mi max: 1o. Παταω wipe, τα βελάκια κάτω δεξιά,, νομίζω κάνει factory reset, τα σβήνει όλα. 2ο wipe>>> advaced(~) >>> dalvik, cache, όταν κάνω ενημέρωση σε καινούρια ρομ. 3ο full wipe,, wipe >> advaced >>> dalvik, cache, data, system,, σβήνει όλα από το κινητό πχ εφαρμογές κλπ. Μετα reboot >> recovery για να δουλέψει σωστά το recovery,,,, και μετά κανονικά install. ( Είχα κάνει και wipe to internal storage,,, κόλλησε το κινητό, μετά φλασαρισμα). αυτά, πάρε γνώμες!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το, όσοι το χρησιμοποιειτε σαν ξυπνητηρι.

Το ξυπνητήρι λειτουργεί και με κλειστό κινητό, (ναι λειτουργεί)

ανοίγει μόνο του 1 λεπτό πριν χτυπήσει, και δουλεύει κανονικά μετά.:lol::cool:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πλέον στη παρέα, από το γνωστό κατάστημα στο αλί χ822 γκρι. Το ζήτησα σφραγισμένο με το κλασσικό 5€ ως ταρίφα. Έξω από τη συσκευασία, παρόλα αυτά μου έβαλε και τζαμακι κατόπιν συνεννόησης. Ήρθε με στοκ 15s μου έβγαλε κατευθειαν μήνυμα για update σε 18s ota. Εντύπωση μου έκανε ότι το έστειλε 2 μέρες μετά και με SG post παρέλαβα το τηλ σε 4 ακριβώς μέρες μετά το shipping! 6 μέρες (ναι καλά διαβάζετε) μέχρι να φτάσει στα χέρια μου, από τη στιγμή της αποστολής. Φόρτισε από 35% μέσα σε μόλις 15 λεπτά στο 90% με το στοκ φορτιστή. Η μπαταρία δε λέει να πέσει, και προφανως από επιδόσεις είναι με διαφορά ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει μέχρι τώρα στα χέρια μου. Δαχτυλικό αποτύπωμα κορυφή με κανένα miss. (Δώστε λίγο προσοχή στο calibration να βάζετε το δάχτυλο εκεί που λέει ακριβώς)

Είμαι λίγο στο τρέξιμο αυτες τις μέρες, με το που βρω όμως την ευκαιρία, θα περάσω και θα τεστάρω προσωπικά ότι υπάρχει απο rom. Μου είχε λείψει το άθλημα, μιας και ο πρόγονος ήταν ενα g4, όπου δε ρίσκαρα με το ξεκλείδωμα του bootloader λόγω bootloop. (που μου έτυχε τον περασμένο μήνα) Ότι θέλετε ρωτάτε, όσο μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...