Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το x829 που ερχεται με 16s ειναι ξεκλειδωτο ή θελει δουλεια;

 

Εμένα ήταν ξεκλειδωτο... Δεν ξέρω αν ισχύει για όλα..

Το βλέπεις εύκολα και γρήγορα όμως αυτό...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;;;;;

Βάλε το τελευταίο επίσημο TWRP με το ίδιο τρόπο. >> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4 ξεζιπαρεις εκτελείς ως διαχειριστής σε fastboot.

Δοκίμασε να πάρεις φουλ μπακαπ μπορεί να μην γίνεται αν έχεις encryption. Κράτησε ότι πάρει σε σκληρό εξωτερικό & Pc.

Κάνε φουλ Wipe ρίξε μέσα τη ρομ από TWRP ή usb και φλάσαρε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το x829 που ερχεται με 16s ειναι ξεκλειδωτο ή θελει δουλεια;

 

Αν δεις Ελληνικά κουτσά χωρίς εφαρμογή updater είναι κινεζορομ οπότε και ξεκλείδωτο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Μόλις χθες μου ήρθε το Max2(829) με κουτσουρεμενα Ελληνικά...Τι rom να βάλω με την 829 που έχω?

Είναι εύκολη η διαδικασία ή να το πάω σε κανένα που να γνωρίζει καλύτερα?

Cris δώσε και σε μένα τα φώτα του πολιτισμού σου!

Παρεπιπτόντως η παραγγελία έγινε από banggood και δεν είχα κανένα θέμα με το τελωνείο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε εχτες το 6/128 και ηδη εχω βαλει την tele 23s.... πεταει!

Τα notifications Chris με ΟΤΑ θα τα παρουμε ή υπαρχει ζιπακι?

Link to comment
Share on other sites

Τα notifications Chris με ΟΤΑ θα τα παρουμε ή υπαρχει ζιπακι?

 

Αυτη την απορια την εχω κι εγω!!!

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, τί σας έχει πιάσει μερικούς, λες και ξέρετε καλύτερα από τα καταστήματα...3 τηλέφωνα από Banggood τα έχω παραλάβει μέ Swiss Post...για μικρά δέματα ΔΕΝ στέλνουν με NL Post, το χρησιμοποιούν περισσότερο για τις ταμπλέτες.

 

Δεν τους ρωτάτε κι εσείς πώς θα τα στείλουν, απαιτείτε NL Post (ειρήστω εν παρόδω πολλά με NL Post είχαν περάσει τελωνείο πέρυσι τη περίοδο Νοεμβρίου-Ιανουαρίου) κι ακυρώνετε χωρίς ούτε κι εσείς να ξέρετε το λόγο...

 

...αυτοί που στέλνουν εκατοντάδες δέματα καθημερινά, προφανώς χριεάζονται λεπτομερείς οδηγίες από τον πελάτη, ποιό ταχυδρομείο θα επιλέξου, πώς θα το δηλώσουν....χωρίς αυτές χάθηκαν...

 

...το μόνο που θα πρέπει να σας ενδιαφέρει - βάσει στατιστικών - είναι να εισαχθεί πρώτα σε κάποια άλλη χώρα της Ευρώπης (να μην έρθει κατευθείαν από Ασία), δεν χρειάζεται να είναι η Ολλανδία ή η Ουγγαρία ή μια άλλη συγκεκριμένη χώρα.

Δε είπε κανείς ότι ξέρει καλύτερα από τα καταστήματα. Μάλλον εσύ είσαι όμως που ξέρεις καλύτερα, αφού αμφισβητείς τα mails του CUSTOMER SERVICE του εκάστοτε καταστήματος.

Το ξέρω ότι γενικά τα τελευταία 1-1,5 χρόνο το Banggood στέλνει με NL Post,αλλά και άλλα ευρωπαϊκά ταχυδρομεία, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι αποκλειστικότητα. Όπως επίσης και το Gearbest. Απλώς εγώ ήθελα να κάνω επιβεβαίωση ότι θα στείλουν έστω με κάποιο ΕΥΡΩΠΑΪΚΌ ταχυδρομείο (γενικά) την οποία αυτοί ΑΠΈΡΡΙΨΑΝ.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλη αγορα(οχι τελωνείο), κατάστημα, x820 ή χ822 ή χ829?

4gb ή 6gb?

Οποιος επιθυμει ας στειλει λινκς.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλη αγορα(οχι τελωνείο), κατάστημα, x820 ή χ822 ή χ829?

4gb ή 6gb?

Οποιος επιθυμει ας στειλει λινκς.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

http://www.efox-shop.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjU6ImxlZWNvIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfZW5jb2RlX3RpbWUiO2k6MTQ5MDE4MzQzMDt9

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Θενξ

 

Και ποια ρομ στην πραξη εχει τις περισσοτερες (ποσες?) Sot?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Στις EUI γενικά με την τελευταία (23s) από όσο λένε. Πάντως με το AKT κάνεις θαύματα. Εγώ με την παλιότερη 20GRs έχω πετύχει 4,5 περίπου.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Στις EUI γενικά με την τελευταία (23s) από όσο λένε. Πάντως με το AKT κάνεις θαύματα. Εγώ με την παλιότερη 20GRs έχω πετύχει 4,5 περίπου.

 

Xana batery 1.4 τελευταιο ΑΚΤ με 23s 5 μισι ωρες SOT μεχρι 5% (ειχε λιγο ακομη να δωσει) φωτεινοτητα 50 % η οποια ειναι υπερφωτεινη . Wifi, data, και κανα ψιλο game σε αυτο το διαστημα.

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Δε είπε κανείς ότι ξέρει καλύτερα από τα καταστήματα. Μάλλον εσύ είσαι όμως που ξέρεις καλύτερα, αφού αμφισβητείς τα mails του CUSTOMER SERVICE του εκάστοτε καταστήματος.

Το ξέρω ότι γενικά τα τελευταία 1-1,5 χρόνο το Banggood στέλνει με NL Post,αλλά και άλλα ευρωπαϊκά ταχυδρομεία, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι αποκλειστικότητα. Όπως επίσης και το Gearbest. Απλώς εγώ ήθελα να κάνω επιβεβαίωση ότι θα στείλουν έστω με κάποιο ΕΥΡΩΠΑΪΚΌ ταχυδρομείο (γενικά) την οποία αυτοί ΑΠΈΡΡΙΨΑΝ.

 

όπως σου είπα, παρέλαβα 3 τηλέφωνα από Banggood από το Νοέμβριο...., ένα Leeco x820 Le Max 2, ένα Xiaomi Redmi 3s Prime, ένα Lenovo ZUK Z2...

...όλα εστάλησαν με ευρωπαϊκό ταχυδρομείο, στη μια περίπτωση είχα ρωτήσει, στις άλλες δεν έκανα καν τον κόπο...

 

Επίσης παραπάνω εξέφρασα το ξάφνιασμά μου περισσότερο, υπογραμμίζοντας ότι θα επικοινωνήσω μαζί τους, για να τους ρωτήσω αν έχει αλλάξει κάτι.

 

η σκέψη μου - όπως την εξέφρασα και προηγουμένως - ήταν ότι μπορεί να ζήτησες ένα συγκεκριμένο ταχυδρομείο επίμονα (πχ Ολλανδίας κι όχι Ελβετικό) και να στο αρνήθηκαν...

 

Επειδή όμως το έπιασες τόσο αμυντικά το θέμα, ναι πράγματι, κάνε το κόπο να ανεβάσεις σε φωτογραφία ΚΑΙ το δικό σου μήνυμα (όπου να φαίνεται Tί ακριβώς και Πώς το ζητάς) ΚΑΙ το δικό τους, γιατί θα ήθελα να δω ότι σου αρνήθηκαν να στείλουν με οποιοδήποτε ευρωπαϊκό ταχυδρομείο...

 

....αν ισχύει θα είναι αξιοσημείωτη αλλαγή πορείας για το μαγαζί, οπότε καλό είναι να γνωρίζουμε με σιγουριά...

 

ΥΓ

Δεν στέλνει μόνο τον τον τελευτάιο 1-1,5 χρόνο με ευρωπαϊκά ταχυδρομεία, μάλλον εδώ και 3 χρόνια θα έλεγα το κάνουν.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τελευταίο επίσημο TWRP με το ίδιο τρόπο. >> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4 ξεζιπαρεις εκτελείς ως διαχειριστής σε fastboot.

Δοκίμασε να πάρεις φουλ μπακαπ μπορεί να μην γίνεται αν έχεις encryption. Κράτησε ότι πάρει σε σκληρό εξωτερικό & Pc.

Κάνε φουλ Wipe ρίξε μέσα τη ρομ από TWRP ή usb και φλάσαρε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεις Ελληνικά κουτσά χωρίς εφαρμογή updater είναι κινεζορομ οπότε και ξεκλείδωτο. ;)

λοιπόν...το TWRP 3.1.0.1 που εβαλα μου ζητάει password για να κανει mount, αλλά το password (το 4-ψήφιο που έχω για εναλλακτικό ξεκλείδωμα από αυτό του fingerprint) δεν λειτουργεί. Καλό σημάδι από τη μία, ότι αναγνωρίζει το encryption, κακό από την άλλη γιατί δεν έχω ιδέα τι password να βάλω....Καμιά ιδέα;;;;;

 

ακυρο....false alarm...ελπίζω

έψαξα λιγο στους κωδικούς του κινητού και είδα ότι δεν είχα βάλει security lock...έβαλα λοιπόν και το twrp το διάβασε μετά το τηλέφωνο κανονικά και μάλιστα ΧΩΡΙΣ να μου ζητήσει κωδικό...

Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

1-2 σελιδες πισω αναλυτικα εχω ανεβασει τιμες και πού συμφέρει ειτε απο Ευρώπη είτε απο Κινα.

 

Από κει και περα αν και φαίνεται να μου το εστειλαν απο. Banggood χθες με NL (ηρθε ενημερωτικο email) δεν μου απαντησαν ακόμα στο email για το τι έγινε τελικά και πώς "κατάφεραν" να το κανουν τελικα με NL.

 

Οι απαντήσεις του/της υπαλληλλου απο το email. Μιλαμε για banggood παντα. Αλεπάλληλα email με εμενα να επιμενω και ιδου οι απαντήσεις τους:

--------

Thanks for your order .

 

 

The delivery of air parcel register of thie product is free shipping,and it has not NL post.

 

 

Would you carry on or cancel the order?

 

 

Best regard,

--------------

Sorry for your order .

 

We are so sorry,we can't change the delivery in NL post.

 

--------------

 

Sorry for your order .

 

 

 

We are so sorry,we can't change the delivery in NL (Nederlands), SWE (swedish) , HU (Hungarian) , CZ ( Czech )

 

Would you carry on or cancel the order?

 

 

 

Best regard,

 

-------------------------------

 

Sorry for your order .

 

 

 

We can't send it the ways you mentioned(either NL or the other european post offices).And we will refund you as soon as possible.

 

 

 

Looking forward to our coorporation next time.

 

-------------------

Sorry for your order .

 

 

 

We can't send it the ways you mentioned(either NL or the other european post offices).We will refund you beyond 48-72hours.

 

-------------------------

 

Τρέχα γύρευε τώρα....

 

 

Υ.Γ. πάντως σε ερώτηση μου ευθεως μου απαντησαν σε ticket που ανοιξα οτι θα μπορουσαν να το στειλουν με NL post, κανενα θεμα. Προσωπικά προτιμάω banggood για κινητά βεβαια, οποτε να δουμε να μας ερθει με το καλο

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

...

Αγορίνα οι rom σου κάνουν και για το x829 κανονικά; Ίσως υπόθηκε βέβαια κ πιο πριν :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα οι rom σου κάνουν και για το x829 κανονικά; Ίσως υπόθηκε βέβαια κ πιο πριν :lol:

 

Ναι κάνουν κανονικά..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

κάποιο νέο ;;;;

 

Λίγη υπομονή μέχρι το βραδάκι ανεβαίνει η καινούργια Google rom γι αυτό κατέβηκε η προηγούμενη με τα Full update OTA ενσωματωμένα και θα σας έρθουν και 2 ΟΤΑ καπάκι. Όσοι έχουν την προηγούμενη μπορούν να κάνουν Dirty installation χωρίς να χάσουν τίποτα ίσα ίσα για να αναβαθμιστεί το OTA Updater. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Σκέφτομαι για αγορά του Le Max 2....Η ερώτηση μου είναι:Οποτε θα αλλάζω rom και θα χρειάζεται να κάνω factory reset θα πρέπει να κάνω backup φωτό,βίντεο κτλ?Λόγο του ότι δεν παίρνει κάρτα sd λογικά θα σβήνει όλη τo internal storage....σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Σκέφτομαι για αγορά του Le Max 2....Η ερώτηση μου είναι:Οποτε θα αλλάζω rom και θα χρειάζεται να κάνω factory reset θα πρέπει να κάνω backup φωτό,βίντεο κτλ?Λόγο του ότι δεν παίρνει κάρτα sd λογικά θα σβήνει όλη τo internal storage....σωστά?

 

Όχι υπάρχει και το Titanium backup pro οπότε δεν θα χάνεις τίποτα. Επίσης αν βάλεις την Google Rom την Update θα έρχεται επίσημη ενημέρωση συνέχεια και δεν θα χάνεις τίποτα. Τέλος μπορείς να αποθηκεύεις τους φακέλους σου σε ένα Pc. Με το καλό λοιπόν.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορίνα οι rom σου κάνουν και για το x829 κανονικά; Ίσως υπόθηκε βέβαια κ πιο πριν :lol:

 

Billy πάρτο και μην φοβάσαι τίποτα. Έδωσα και εγώ (μάλλον) και το 6/128.. Το λυπηθηκα... Το σκέφτομαι ακόμα δλδ. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπομονή μέχρι το βραδάκι ανεβαίνει η καινούργια Google rom γι αυτό κατέβηκε η προηγούμενη με τα Full update OTA ενσωματωμένα και θα σας έρθουν και 2 ΟΤΑ καπάκι. Όσοι έχουν την προηγούμενη μπορούν να κάνουν Dirty installation χωρίς να χάσουν τίποτα ίσα ίσα για να αναβαθμιστεί το OTA Updater. ;)

Πολλά ευχαριστώ!!!

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Billy πάρτο και μην φοβάσαι τίποτα. Έδωσα και εγώ (μάλλον) και το 6/128.. Το λυπηθηκα... Το σκέφτομαι ακόμα δλδ. :lol:

 

Αξίζει λες το 6/128 ή δεν θα έχει διαφορά στην πράξη σε σχέση με το 4/64; 50 ευρώ έχουν διαφορά βέβαια..

Σε 2-3 μέρες μου έρχεται η 4/64 έκδοση, βγήκε 172 ευρώ κ δεν μπήκε ευτυχώς τελωνείο.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...