Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κιεγω ετσι ξερω.κ στο site στο kaizershop γραφει ενα.

 

Το είδα κι εγώ. Μ' αρέσει κιόλας που στις άλλες συσκευές λέει 2 χρόνια και σε αυτό ένα και το αναφέρει μάλιστα και ως EU....

Κοίτα αναγκαστικά θα σου δώσει 2 που τους υποχρεώνει και ο νόμος.

Από τη στιγμή όμως που γράφει ένα, μόνο και μόνο γι αυτό δε θα πλησίαζα στο κατάστημα.

Δε θα κάτσω να τσακωθώ για τα δικαιώματά μου. Πάω αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο tempered glass θα προτείνατε για τη συσκευή μας;

Καλό και αξιόπιστο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

για απλη χρηση,ιντερνετ κανα facebook και κανα προγραμα επεξεργασιας φωτο.αξιζουν τα 30 ευρω διαφορα για τα 3 gb;

επισης ξερει κανεις αν η καμερα του p8 lite 2017 ειναι ιδια με του p9lite σα ποιοτητα γιατι σα megapixel ξερω ειναι 12ara.τι θα μου προτεινατε αναμεσα σαυτα τα 3;

adok13
Link to comment
Share on other sites

Στα ΜΜ βλέπω

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_huawei-p9-lite-2017-ds-blue-1195295.html

 

Υπαρχει p9 lite 2017...ή μπερδεψαν το 8

 

Το ιδιο μοντελο ειναι.Εχει κυκλοφορησει με τις εξης ονομασιες:Huawei P8 Lite (2017),Huawei P9 Lite (2017), Huawei Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite, Huawei GR3 (2017) αναλογα με την αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μοντελο ειναι.Εχει κυκλοφορησει με τις εξης ονομασιες:Huawei P8 Lite (2017),Huawei P9 Lite (2017), Huawei Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite, Huawei GR3 (2017) αναλογα με την αγορα.

 

Έχω την εντύπωση πως δεν είναι το ίδιο κινητό. Από ότι έχω διαβάσει είναι ένα υποβαθμισμένο honor 8. Έξ ού και η ομοιότητα στο σχεδιασμό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως δεν είναι το ίδιο κινητό. Από ότι έχω διαβάσει είναι ένα υποβαθμισμένο honor 8. Έξ ού και η ομοιότητα στο σχεδιασμό.

Το gsmarena (http://www.gsmarena.com/huawei_p8_lite_(2017)-8516.php) αναφερει οτι ειναι το ιδιο μοντελο με διαφορετικες ονομασιες.Αν κανεις αναζητηση στο google για τις συσκευες που αναφερω λεει το ιδιο και τα χαρακτηριστικα τους ειναι ολοιδια.Μονο στα χρωματα που βγαινουν υπαρχει διαφορα.Και ισως στον φακο.(http://www.gsmarena.com/honor_8_lite_leaks_inside_a_case_looks_just_like_the_huawei_p8_lite_2017-news-23100.php,http://www.gsmarena.com/honor_8_lite_appears_in_finland_specs_and_official_photos_revealed-news-23121.php}

Edited by hobit
Link to comment
Share on other sites

Το gsmarena (http://www.gsmarena.com/huawei_p8_lite_(2017)-8516.php) αναφερει οτι ειναι το ιδιο μοντελο με διαφορετικες ονομασιες.Αν κανεις αναζητηση στο google για τις συσκευες που αναφερω λεει το ιδιο και τα χαρακτηριστικα τους ειναι ολοιδια.Μονο στα χρωματα που βγαινουν υπαρχει διαφορα.Και ισως στον φακο.(http://www.gsmarena.com/honor_8_lite_leaks_inside_a_case_looks_just_like_the_huawei_p8_lite_2017-news-23100.php,http://www.gsmarena.com/honor_8_lite_appears_in_finland_specs_and_official_photos_revealed-news-23121.php}

 

Εγώ πάντως ίδια μοντέλα δεν τα βλέπω. Έχουν διαφορετική σχεδίαση όσο και άλλα στοιχεία όπως ο επεξεργαστής, γυαλί 2.5d . Όπως προείπα μου κάνει υποβαθμισμένο honor 8.

Υ.Γ. Το gsmarena δεν αναφέρει πουθενά ότι είναι ίδιο με το p9 lite.

Στο το p9 lite 2017 αναφέρεται που είναι μια από της ονομασίες της συσκευής ανάλογα την περιοχή.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

εχει πιο γρηγορο επεξεργαστη και διαφορετικ καμερα (pixel siza και mp)απο to lite 9 .

http://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-P8-lite-2017,Huawei%20P9%20lite/phones/10401,10043

adok13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ίδια μοντέλα δεν τα βλέπω. Έχουν διαφορετική σχεδίαση όσο και άλλα στοιχεία όπως ο επεξεργαστής, γυαλί 2.5d . Όπως προείπα μου κάνει υποβαθμισμένο honor 8.

Υ.Γ. Το gsmarena δεν αναφέρει πουθενά ότι είναι ίδιο με το p9 lite.

Στο το p9 lite 2017 αναφέρεται που είναι μια από της ονομασίες της συσκευής ανάλογα την περιοχή.

 

Δεν αναφερομαι στο p9 lite αλλα στο στο p9 lite 2017 που εφερε το MM στα 279 ευρω που λεει ο TOMARAS παραπανω και επισης το plaisio και το public.Συμφωνω οτι το p9 lite 'σκετο" ειναι αλλο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως δεν είναι το ίδιο κινητό. Από ότι έχω διαβάσει είναι ένα υποβαθμισμένο honor 8. Έξ ού και η ομοιότητα στο σχεδιασμό.

 

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο που λέτε εχει διαφορες ονομασιες αναλογα με τη καθε χωρα, ως τωρα το εχω βρει με 3 ονοματα honor 8 lite/ huawei p8 2017/huawei p9 2017. Σιγουρα σε ευρωπη λεγεται huawei p8 2017, σε λατινική αμερική νομιζω p9 2017 και κατα κινα μερια honor 8 lite. Δεν εχει καμια σχεση με το p9 lite και ούτε θα βγει μοντελο 2017 του κινητού μας, πάνε αμέσως στο p10 lite
Link to comment
Share on other sites

και εμενα γενικα το κινητο απο τον ιουνιο που το εχω δουλευει αψογα και αντεχει πολυ!! τελευταια το μονο κοληματακι που βλεπω ειναι στο Bluetooth οταν το απενεργοποιω κλεινει κανονικα ομως το γαλαζιο χρωμα δεν σβηνει απο το σχεδιο του bluetooth. μονο οταν το κανω επανεκινηση

 

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινιτο απο σκρουτζομαγαζο και μου εδωσαν αποδηξη αλλα δεν γραφει πανω το imei.τι γινεται με την εγγυηση σαυτη τη περιπτωση;
adok13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Έχω την έκδοση l21 μονόκαρτο από Vodafone branded.

Με sim της wind,δεν πιάνει internet με δεδομένα με τίποτα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Τι μπορεί να φταίει;

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινιτο απο σκρουτζομαγαζο και μου εδωσαν αποδηξη αλλα δεν γραφει πανω το imei.τι γινεται με την εγγυηση σαυτη τη περιπτωση;

 

Εγω θα ζήταγα καινούργια απόδειξη.

 

Γεια σας φίλοι μου! Έχω την έκδοση l21 μονόκαρτο από Vodafone branded.

Με sim της wind,δεν πιάνει internet με δεδομένα με τίποτα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Τι μπορεί να φταίει;

 

Δοκίμασε να περάσεις τα APN χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Στήνω ένα p9 lite, branded από Cosmote (επιδότηση), single-sim. Δύο ερωτήσεις.

 

1. Μπορεί κάποιος που το είχε branded από Cosmote να επιβεβαιώσει αν έρχεται με προεγκατεστημένα: Shazam, Taxibeat, Start, Lookout; Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται appenabler με το logo του android στο μενού apps, χωρίς να είναι διαθέσιμη στο main interface του κινητού για να την ανοίξεις, για την οποία δεν μπορώ να βρω και καμμια πληροφορία. Στο δικό μου που ήταν unbranded, δεν τα είχε όλα αυτά και μου φαίνεται λίγο περίεργο να έρχεται με αυτές τις εφαρμογές αν είναι brand new η συσκεύη...

 

2. Είναι έκδοση vns-l21c1150b130. Μπορώ να βάλω με ασφάλεια την official 161 από το λινκ που υπάρχει λίγες σελίδες πιο πίσω και να περιμένω πως μαζί με την ενημέρωση το κινητό θα γίνει δίκαρτο και unbranded χωρίς προβλήματα ή παίζει να πάει κάτι στραβά και θα με κυνηγάει η φίλη μου;

Edited by Melina_Rose
Link to comment
Share on other sites

Στήνω ένα p9 lite, branded από Cosmote (επιδότηση), single-sim. Δύο ερωτήσεις.

 

1. Μπορεί κάποιος που το είχε branded από Cosmote να επιβεβαιώσει αν έρχεται με προεγκατεστημένα: Shazam, Taxibeat, Start, Lookout; Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται appenabler με το logo του android στο μενού apps, χωρίς να είναι διαθέσιμη στο main interface του κινητού για να την ανοίξεις, για την οποία δεν μπορώ να βρω και καμμια πληροφορία. Στο δικό μου που ήταν unbranded, δεν τα είχε όλα αυτά και μου φαίνεται λίγο περίεργο να έρχεται με αυτές τις εφαρμογές αν είναι brand new η συσκεύη...

 

2. Είναι έκδοση vns-l21c1150b130. Μπορώ να βάλω με ασφάλεια την official 161 από το λινκ που υπάρχει λίγες σελίδες πιο πίσω και να περιμένω πως μαζί με την ενημέρωση το κινητό θα γίνει δίκαρτο και unbranded χωρίς προβλήματα ή παίζει να πάει κάτι στραβά και θα με κυνηγάει η φίλη μου;

 

1. Branded cosmote είχα και εγώ, δεν είχε προεγκατεστημένη καμμία εφαρμογή.

 

2. Καλύτερα βάλε την Β170 που θα βρεις μερικές σελίδες πριν. Θα γίνει unbranded αλλά mono sim.

Link to comment
Share on other sites

1. Branded cosmote είχα και εγώ, δεν είχε προεγκατεστημένη καμμία εφαρμογή.

 

2. Καλύτερα βάλε την Β170 που θα βρεις μερικές σελίδες πριν. Θα γίνει unbranded αλλά mono sim.

 

1. Οπότε να υποθέσω πως το κινητό ειναι μεταχειρισμένο...;

2. Σωστά, την B170 εννοούσα. Νόμιζα πως αν βάλεις επίσημο firmware εκτός από unbranded γίνεται και δίκαρτο. Οπότε δεν υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς κάτι που είχε αναφερθεί παλιότερα που απαιτούσε όμως root και unlocked bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοείς το branded;

Σου βγάζει π.χ. λογότυπα cosmote κατά την εκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

1. Οπότε να υποθέσω πως το κινητό ειναι μεταχειρισμένο...;

2. Σωστά, την B170 εννοούσα. Νόμιζα πως αν βάλεις επίσημο firmware εκτός από unbranded γίνεται και δίκαρτο. Οπότε δεν υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς κάτι που είχε αναφερθεί παλιότερα που απαιτούσε όμως root και unlocked bootloader;

 

1. Είχε ταινία ασφαλείας;

 

2. Για να γίνει dual sim είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει και το logo της cosmote και μια εφαρμογή που λέγεται cosmote myinternet. Είχε ταινία ασφαλείας και οπτικά φαίνεται καινούργιο αλλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει και το logo της cosmote και μια εφαρμογή που λέγεται cosmote myinternet. Είχε ταινία ασφαλείας και οπτικά φαίνεται καινούργιο αλλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές....

 

Δεν θα ανησυχούσα.

Σε branded cosmote άλλης μάρκας, είχα τις 2 από τις 3 εφαρμογές, μέχρι και το tripadvisor....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...