Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.ειμαι καινούργια στο σάιτ.

Να τα πάρω από την αρχή λοιπον:πέρασα απο τα public το περασμένο Σαββατοκύριακο για να γνωρίσω από κοντά το Huawei p9 lite 3gb ram τιμή στα 299 σε μαύρο χρώμα.

Μπορώ να πω μου έκανε μεγάλη εντύπωση η οθόνη, επίσης το menu μου φάνηκε κάπως, σχετικό αυτό αλλά δεν με προβλημάτισε και πολύ.

Η κατασκευή είναι αρκετα στιβαρή και όμορφη, όπως επίσης και κάθησε καλά στο χέρι αν και με τα καλώδια δεν το ένιωσα όπως θα ήθελα.

Η συσκευή μου είναι ένα Samsung j5 το οποίο δεν έχει χώρο για εφαρμογές, άσχετα που έχει κάρτα μνήμης. Δεν κολλάει παρόλα αυτά επίσης και η μπαταρία είναι σε καλά επίπεδα.

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή και μετα απο αρκετό ψάξιμο με φιλους και γνωστούς καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι στα 300 ευρώ που είναι και το ποσό που διαθέτω υπάρχει σαν ποιότητα και όχι μόνο το Huawei p9 lite 3gb ram.

Είμαι αποφασισμένη να προχωρήσω στην αγορά του αύριο.

Λοιπόν μετα απο μια σύντομη περιήγηση στο διαδίκτυο συναντήθηκαν αρκετά φαινόμενα προβλημάτων.,ένα εκ των οποίων ήταν φουσκα στο λογοτλογότυπο επάνω στην οθόνη.

Δεν θυμάμαι όταν πήγα στο κατάστημα αν υπηρχε αυτό.,αλλά όταν θα πάω θα το ελέγξω από κοντά.

Επίσης ενα αλλο πρόβλημα το οποίο με προβλημάτισε αρκετά ήταν με την μπαταρία, μεμονωμένα περιστατικά έχουν αναφερθεί για απότομη πτώση της μπαταρία, ή και ακόμα οταν είναι σε αδράνεια.

Κρίμα για τετοιο κινητό αν ισχύουν όλα αυτά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω μιας που το έχετε το κινητό ειναι:αν ισχύουν όλα αυτά, αν τελικά το κινητό είναι προβληματικό;

Επίσης ακουσα για την οθόνη ότι παγώνει ότι δεν κυλάει σωστά κάτι τέτοιο όταν είσαι στο ίντερνετ.

Για Meizu Xiaomi κ.τ.λ. δεν θέλω καμία γνώμη η πρόταση.

Περιμένω ακριβείς απαντήσεις όχι παραπλανητικά σχόλια σας παρακαλώ πολύ γιατί δεν θα έχω την ευκαιρία για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα να κάνω κάποια άλλη αγορά.

Κάτι τελευταίο ούτε να πηγαινω στο service ,αν αυτό τύχει εντάξει αλλα αν είναι σίγουρο ότι θα γίνει αυτό δεν θα ήθελα να προχωρήσω στην αγορά.

Συγγνώμη για τα πολλά που σας είπα απλα θέλω να καταλήξω ότι έχω μεγάλη αγωνία αν θα είναι καλη η συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.ειμαι καινούργια στο σάιτ.

Να τα πάρω από την αρχή λοιπον:πέρασα απο τα public το περασμένο Σαββατοκύριακο για να γνωρίσω από κοντά το Huawei p9 lite 3gb ram τιμή στα 299 σε μαύρο χρώμα.

Μπορώ να πω μου έκανε μεγάλη εντύπωση η οθόνη, επίσης το menu μου φάνηκε κάπως, σχετικό αυτό αλλά δεν με προβλημάτισε και πολύ.

Η κατασκευή είναι αρκετα στιβαρή και όμορφη, όπως επίσης και κάθησε καλά στο χέρι αν και με τα καλώδια δεν το ένιωσα όπως θα ήθελα.

Η συσκευή μου είναι ένα Samsung j5 το οποίο δεν έχει χώρο για εφαρμογές, άσχετα που έχει κάρτα μνήμης. Δεν κολλάει παρόλα αυτά επίσης και η μπαταρία είναι σε καλά επίπεδα.

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή και μετα απο αρκετό ψάξιμο με φιλους και γνωστούς καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι στα 300 ευρώ που είναι και το ποσό που διαθέτω υπάρχει σαν ποιότητα και όχι μόνο το Huawei p9 lite 3gb ram.

Είμαι αποφασισμένη να προχωρήσω στην αγορά του αύριο.

Λοιπόν μετα απο μια σύντομη περιήγηση στο διαδίκτυο συναντήθηκαν αρκετά φαινόμενα προβλημάτων.,ένα εκ των οποίων ήταν φουσκα στο λογοτλογότυπο επάνω στην οθόνη.

Δεν θυμάμαι όταν πήγα στο κατάστημα αν υπηρχε αυτό.,αλλά όταν θα πάω θα το ελέγξω από κοντά.

Επίσης ενα αλλο πρόβλημα το οποίο με προβλημάτισε αρκετά ήταν με την μπαταρία, μεμονωμένα περιστατικά έχουν αναφερθεί για απότομη πτώση της μπαταρία, ή και ακόμα οταν είναι σε αδράνεια.

Κρίμα για τετοιο κινητό αν ισχύουν όλα αυτά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω μιας που το έχετε το κινητό ειναι:αν ισχύουν όλα αυτά, αν τελικά το κινητό είναι προβληματικό;

Επίσης ακουσα για την οθόνη ότι παγώνει ότι δεν κυλάει σωστά κάτι τέτοιο όταν είσαι στο ίντερνετ.

Για Meizu Xiaomi κ.τ.λ. δεν θέλω καμία γνώμη η πρόταση.

Περιμένω ακριβείς απαντήσεις όχι παραπλανητικά σχόλια σας παρακαλώ πολύ γιατί δεν θα έχω την ευκαιρία για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα να κάνω κάποια άλλη αγορά.

Κάτι τελευταίο ούτε να πηγαινω στο service ,αν αυτό τύχει εντάξει αλλα αν είναι σίγουρο ότι θα γίνει αυτό δεν θα ήθελα να προχωρήσω στην αγορά.

Συγγνώμη για τα πολλά που σας είπα απλα θέλω να καταλήξω ότι έχω μεγάλη αγωνία αν θα είναι καλη η συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Παρτο και δεν θα μετανιώσεις. Απλώς ρωτά αν θα είναι branded.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μιλήσεις λίγο ποιό συγκεκριμένα και να μου πεις αν ξέρεις τουλάχιστον αν έχει κάποια από τα προβλήματα που έχω αναφερει; πολύ φοβάμαι η απάντηση σου δεν με έχει καλύψει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα αγόρασα το Ρ9 lite άλλα δεν αναγνωρίζει την δεύτερη sim ποιο παιδί μπορεί να βοηθήσει για ξεκλείδωμα θα το ήθελα πολύ !! ευχαριστώ !!!

 

καλησπέρα sos θέλω βοήθεια για ξεκλείδωμα να αναγνωρίζει δυο sim !!! παρακαλώ στείλτε μου ΠΜ !!!

ΈΧΩ P9 lite unlock bootloader ok ! άλλα δεν μπορώ να κάνω το βήμα convert to dual sim

sos sos !!! βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μιλήσεις λίγο ποιό συγκεκριμένα και να μου πεις αν ξέρεις τουλάχιστον αν έχει κάποια από τα προβλήματα που έχω αναφερει; πολύ φοβάμαι η απάντηση σου δεν με έχει καλύψει.

Πάρτο δεν θα το μετανοιωσεις. Ή μπαταρία του είναι μία χαρά τις πρώτες μέρες μέχρι να κάνω τις κατάλληλες ρυθμισεις έπεφτε γρήγορα. Μετά όλα καλα. Όσον αφορά τη φουσκαλα συμβαίνει σε κάποιους όταν βγάλουν τη μεμβρανη που φορά και βάλουν αφτερ μάρκετ γυαλί. Ή φουσκαλα συνέβη και σε εμένα αλλα μετά από κάνα μήνα πατώντας τη τυχαια κόλλησε μία χαρά. Το ίδιο ανέφερε και άλλο παιδί και δεν το πίστευα μέχρι που συνέβη και σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.ειμαι καινούργια στο σάιτ.

Να τα πάρω από την αρχή λοιπον:πέρασα απο τα public το περασμένο Σαββατοκύριακο για να γνωρίσω από κοντά το Huawei p9 lite 3gb ram τιμή στα 299 σε μαύρο χρώμα.

Μπορώ να πω μου έκανε μεγάλη εντύπωση η οθόνη, επίσης το menu μου φάνηκε κάπως, σχετικό αυτό αλλά δεν με προβλημάτισε και πολύ.

Η κατασκευή είναι αρκετα στιβαρή και όμορφη, όπως επίσης και κάθησε καλά στο χέρι αν και με τα καλώδια δεν το ένιωσα όπως θα ήθελα.

Η συσκευή μου είναι ένα Samsung j5 το οποίο δεν έχει χώρο για εφαρμογές, άσχετα που έχει κάρτα μνήμης. Δεν κολλάει παρόλα αυτά επίσης και η μπαταρία είναι σε καλά επίπεδα.

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή και μετα απο αρκετό ψάξιμο με φιλους και γνωστούς καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι στα 300 ευρώ που είναι και το ποσό που διαθέτω υπάρχει σαν ποιότητα και όχι μόνο το Huawei p9 lite 3gb ram.

Είμαι αποφασισμένη να προχωρήσω στην αγορά του αύριο.

Λοιπόν μετα απο μια σύντομη περιήγηση στο διαδίκτυο συναντήθηκαν αρκετά φαινόμενα προβλημάτων.,ένα εκ των οποίων ήταν φουσκα στο λογοτλογότυπο επάνω στην οθόνη.

Δεν θυμάμαι όταν πήγα στο κατάστημα αν υπηρχε αυτό.,αλλά όταν θα πάω θα το ελέγξω από κοντά.

Επίσης ενα αλλο πρόβλημα το οποίο με προβλημάτισε αρκετά ήταν με την μπαταρία, μεμονωμένα περιστατικά έχουν αναφερθεί για απότομη πτώση της μπαταρία, ή και ακόμα οταν είναι σε αδράνεια.

Κρίμα για τετοιο κινητό αν ισχύουν όλα αυτά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω μιας που το έχετε το κινητό ειναι:αν ισχύουν όλα αυτά, αν τελικά το κινητό είναι προβληματικό;

Επίσης ακουσα για την οθόνη ότι παγώνει ότι δεν κυλάει σωστά κάτι τέτοιο όταν είσαι στο ίντερνετ.

Για Meizu Xiaomi κ.τ.λ. δεν θέλω καμία γνώμη η πρόταση.

Περιμένω ακριβείς απαντήσεις όχι παραπλανητικά σχόλια σας παρακαλώ πολύ γιατί δεν θα έχω την ευκαιρία για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα να κάνω κάποια άλλη αγορά.

Κάτι τελευταίο ούτε να πηγαινω στο service ,αν αυτό τύχει εντάξει αλλα αν είναι σίγουρο ότι θα γίνει αυτό δεν θα ήθελα να προχωρήσω στην αγορά.

Συγγνώμη για τα πολλά που σας είπα απλα θέλω να καταλήξω ότι έχω μεγάλη αγωνία αν θα είναι καλη η συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

πάρε τότε ένα σάμσουνγκ που υποτίθεται είναι απροβλημάτιστα μην σε πάρουμε στο λαιμό μας... λέγοντάς να πάρεις το χούαβει γιατί πολύ άπλα σε όλες τις μάρκες τυχαίνουν προβλήματά

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να σκεφτεί κανείς από τις απαντήσεις και μόνο το συμπέρασμα που βγαίνει απ' αυτές .

Συγνώμη παιδιά έτσι από τι είναι φτιαγμένο το γυαλί που το πατάς και μπαίνει στην θέση του;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μιλήσεις λίγο ποιό συγκεκριμένα και να μου πεις αν ξέρεις τουλάχιστον αν έχει κάποια από τα προβλήματα που έχω αναφερει; πολύ φοβάμαι η απάντηση σου δεν με έχει καλύψει.

 

Στο δικό μου δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, η μπαταρία κρατάει 35 -50 ώρες ανάλογα με τη χρήση. Τώρα αν συμβεί κάτι υπάρχει και η εγγύηση. Δες και σχόλια στο Σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, η μπαταρία κρατάει 35 -50 ώρες ανάλογα με τη χρήση. Τώρα αν συμβεί κάτι υπάρχει και η εγγύηση. Δες και σχόλια στο Σκρουτζ.

 

Έχω γράψει αν διάβασες καλά αυτα που έγραψα ότι αν βγει κάποιο πρόβλημα τυχαίο θα ναι αν τα υπόλοιπα είναι καλά. Επίσης ειπα αν είναι να το πάρω και να υπάρχει πρόβλημα τότε μόνο τυχαίο δεν θα ναι .

Αυτό που με ανησυχεί ιδιαίτερα είναι ότι οι απαντήσεις που παιρνω είναι κάπως ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει αν διάβασες καλά αυτα που έγραψα ότι αν βγει κάποιο πρόβλημα τυχαίο θα ναι αν τα υπόλοιπα είναι καλά. Επίσης ειπα αν είναι να το πάρω και να υπάρχει πρόβλημα τότε μόνο τυχαίο δεν θα ναι .

Αυτό που με ανησυχεί ιδιαίτερα είναι ότι οι απαντήσεις που παιρνω είναι κάπως ..

όλα ξεκινάνε από τι χρήση θέλεις να κάνεις στο κινητό , εγώ με το που το πήρα το έκανα root , το πέρασα xposed και μερικά Mods , το κινητό παραπονέθηκε σε μερικά πειράγματα αλλά δουλεύει μια χαρά,η ζωή της μπαταρίας σε όλα τα κινητά είναι σχετική , ανάλογα την χρήση, όταν παίζω παιχνίδια ακούω μουσική και είμαι και στο νετ (συνεχόμενα από το πρωί), ε! μισή μέρα κρατάει, αν ακούω μόνο μουσική και νετ πάει και μέρα, αν κάνω απλή χρήση νετ μουσικής πάει και λίγο από δεύτερη μέρα, αυτό όμως ισχύει για όλα τα κινητά , για την "φούσκα" δεν είναι στην οθομη του κινητού αλλά σε tempered glasses που έχουν βάλει μερικοί (για την ακρίβεια λίγοι) εγώ έχω πάρει 2 της nikklin και οι 2 έκατσαν πολύ καλά χωρίς "φούσκες" (πήρα 2 γιατί έκανα το λάθος και η πρώτη ήταν με blue light protection και στον ήλιο όλα ήταν μπλε δεν έβλεπες τίποτα) όσα για λοιπά προβλήματα είναι και θέμα λογικής και εφαρμογής, (βλέπε viber Σε samsung s7 σε κάποιες εκδόσεις του viber χτυπούσε η κάμερα του κινητού , δεν έφταιγε το κινητό αλλά η εφαρμογή) , από φωτογραφία εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (δεν είναι και κάμερα να θέλω το τρελό ζοομ που ζητάνε μερικοί ) και αν ξέρεις από ρυθμίσεις για να το βάζεις σε manual είναι ακόμη καλύτερη , όπως και να το κάνουμε είναι μεσαία συσκευή οπότε δεν μπορείς να το βάλεις δίπλα σε μεγαθήρια ( αν και δεν μασάει) . τα αρνητικά που βρήκα εγώ είναι ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις παράλληλα 2 Sim και sd (εγώ με πατέντα το έκανα να δουλεύει) ότι δεν έχει call recording ( και αυτό με mod και root λύνεται) και από τα 16 gb έχεις τα ~10 gb για δική σου χρήση ( αυτό όμως ισχύει και σε άλλα κινητά) όπως και ότι δεν έχει hardware keys, ένα ακόμη πρόβλημα ή bug που βρήκα αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγο root (το έχουν και μερικοί ακόμη με root και αυτοί) είναι ότι στα καλά καθούμενα δεν ανοίγει το μενού ρυθμίσεων αλλά με μια επανεκκίνηση φεύγει .

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει αν διάβασες καλά αυτα που έγραψα ότι αν βγει κάποιο πρόβλημα τυχαίο θα ναι αν τα υπόλοιπα είναι καλά. Επίσης ειπα αν είναι να το πάρω και να υπάρχει πρόβλημα τότε μόνο τυχαίο δεν θα ναι .

Αυτό που με ανησυχεί ιδιαίτερα είναι ότι οι απαντήσεις που παιρνω είναι κάπως ..

 

Έχω το κινητό 2 μήνες και αυτά τα βρίσκω αστειότητες.

Για τα λεφτά του είναι τρομερό VFM και άψογο. Η μπαταρία του εξαιρετική - με δυο κάρτες sim μου βγάζει 4+ ώρες SOT και πάνω από 30 ώρες αναμονής (έχει φτάσει και τις 50+ αναλόγως τη χρήση).

Το μόνο πρόβλημα που μου είχε εμφανίσει στην αρχή είχε να κάνει με τη μετάβαση από WiFi σε 4G, μερικές φορές κολλούσε και δεν πήγαινε αυτόματα, επομένως όταν έφευγα από WiFi κάποιες φορές (μου είχε συμβεί 3-4 φορές) έπρεπε να ανοιγοκλείσω το flight mode για να επανέλθει - τελικά λύθηκε και δεν μου το έχει εμφανίζει πια. By the way παρόμοιο πρόβλημα μου είχε συμβεί και σε Samsung.

Κόλλημα δεν έχω δει ΟΥΤΕ ένα μέχρι στιγμής. Ουτε το παραμικρό.

Παιχνίδια δεν παίζω, αλλά γενικά δουλεύω με το κινητό αρκετές ώρες. Σε κάθε περίπτωση εξαρτάται και τι χρηση θελεις να του κάνεις. Αν θες να βάλεις 7-8 γιγα εφαρμογές καλύτερα αστο και ψάξε ενα κινητό με 32 γιγα ROM.

 

Στο δια ταύτα, αν αγόραζα και πάλι κινητό, θα αγόραζα το ίδιο.

 

ΥΓ: Έχει το Public την έκδοση με τα 3GB RAM???? Μέχρι πριν 2 μήνες δεν ερχόταν (επίσημα) στην Ελλάδα!

ΥΓ2: Το software του πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα. Ερχόμενος από Samsung έχω βρει την υγειά μου!

ΥΓ3: Μετά από χρόνια με κινητά έχω καταλήξει πως σε σημαντικό βαθμό είναι και θέμα τύχης. Μου έχει τύχει με Samsung των 700 ευρώ να τρέχω κάθε βδομάδα σε service, σε iPhone να έχω αλλάξει 2 φορές μπαταρία επειδή έκλεινε στο...12% από το πρώτο 6μηνο και να μην έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε κινεζιά των 100 δολλαρίων (μέχρι που μου έσπασε και δεν έβρισκα οθόνη στην ελληνική αγορά!). Επομένως κάνε τη δική σου αναζήτηση και μη στηρίζεσαι σε απόψεις τρίτων. Στην τελική ο καθένας λέει ότι του κατέβει.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 μήνες και αυτά τα βρίσκω αστειότητες.

Για τα λεφτά του είναι τρομερό VFM και άψογο. Η μπαταρία του εξαιρετική - με δυο κάρτες sim μου βγάζει 4+ ώρες SOT και πάνω από 30 ώρες αναμονής (έχει φτάσει και τις 50+ αναλόγως τη χρήση).

Το μόνο πρόβλημα που μου είχε εμφανίσει στην αρχή είχε να κάνει με τη μετάβαση από WiFi σε 4G, μερικές φορές κολλούσε και δεν πήγαινε αυτόματα, επομένως όταν έφευγα από WiFi κάποιες φορές (μου είχε συμβεί 3-4 φορές) έπρεπε να ανοιγοκλείσω το flight mode για να επανέλθει - τελικά λύθηκε και δεν μου το έχει εμφανίζει πια. By the way παρόμοιο πρόβλημα μου είχε συμβεί και σε Samsung.

Κόλλημα δεν έχω δει ΟΥΤΕ ένα μέχρι στιγμής. Ουτε το παραμικρό.

Παιχνίδια δεν παίζω, αλλά γενικά δουλεύω με το κινητό αρκετές ώρες. Σε κάθε περίπτωση εξαρτάται και τι χρηση θελεις να του κάνεις. Αν θες να βάλεις 7-8 γιγα εφαρμογές καλύτερα αστο και ψάξε ενα κινητό με 32 γιγα ROM.

 

Στο δια ταύτα, αν αγόραζα και πάλι κινητό, θα αγόραζα το ίδιο.

 

ΥΓ: Έχει το Public την έκδοση με τα 3GB RAM???? Μέχρι πριν 2 μήνες δεν ερχόταν (επίσημα) στην Ελλάδα!

ΥΓ2: Το software του πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα. Ερχόμενος από Samsung έχω βρει την υγειά μου!

ΥΓ3: Μετά από χρόνια με κινητά έχω καταλήξει πως σε σημαντικό βαθμό είναι και θέμα τύχης. Μου έχει τύχει με Samsung των 700 ευρώ να τρέχω κάθε βδομάδα σε service, σε iPhone να έχω αλλάξει 2 φορές μπαταρία επειδή έκλεινε στο...12% από το πρώτο 6μηνο και να μην έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε κινεζιά των 100 δολλαρίων (μέχρι που μου έσπασε και δεν έβρισκα οθόνη στην ελληνική αγορά!). Επομένως κάνε τη δική σου αναζήτηση και μη στηρίζεσαι σε απόψεις τρίτων. Στην τελική ο καθένας λέει ότι του κατέβει.

 

Έτσι ακριβώς οπως τα λες ειναι.!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,έχω το κινητό κάνα 6μηνο ,άψογο σε όλα του. Τις τελευταίες 3μέρες μόνο έχω ένα.θέμα.χαμηλώνει μόνο του την ενταση ήχου κλήσης στη μέση περίπου. Έχω την τελευταια ενημερωμένη ρομ Β150 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει ακόμα ενημέρωση για αναβάθμιση , τώρα μόλις έκανα check.

 

Βάλτην χειροκίνητα!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην χειροκίνητα!

 

Σχετικά με την ενημέρωση τον φάκελο dload να τον βάλουμε στο root της κάρτας SD ή στην εσωτερική μνήμη. Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι πρέπει να μπει στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Εγώ τον φάκελο τον έβαλα στην κάρτα SD.

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα θα την βαλης θα κλεισης το τηλ και αφου πατησης τα κουμπια του ηχου και τα δυο θα πατησης ταυτοχρονα και το κουμπι που ανοιγη το τηλ και θα κανη μονο του τα υπολοιπα
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μετά απο 20 δευτερόλεπτα σταματάει την εγγραφή μόνο του ,

άλλες φορές μετά από 5 δευτ. κ γενικά εχεί θέμα ποτέ δεν τραβάει βίντεο

κάποια στιγμή το κόβει από μόνο του ,το έχει κάνει σε κανέναν άλλο

,έχει 2gb άδειο χώρο κ οι ρυθμίσεις είναι όλες εντάξει αλλά κ να αλλάξω ανάλυση να τηην χαμηλώσω

πάλι τα ιδια. τι γίνετε ;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ενημέρωση τον φάκελο dload να τον βάλουμε στο root της κάρτας SD ή στην εσωτερική μνήμη. Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι πρέπει να μπει στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Εγώ τον φάκελο τον έβαλα στην κάρτα SD.

 

Στην εσωτερική μνήμη!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μετά απο 20 δευτερόλεπτα σταματάει την εγγραφή μόνο του ,

άλλες φορές μετά από 5 δευτ. κ γενικά εχεί θέμα ποτέ δεν τραβάει βίντεο

κάποια στιγμή το κόβει από μόνο του ,το έχει κάνει σε κανέναν άλλο

,έχει 2gb άδειο χώρο κ οι ρυθμίσεις είναι όλες εντάξει αλλά κ να αλλάξω ανάλυση να τηην χαμηλώσω

πάλι τα ιδια. τι γίνετε ;

Δες από τις ρυθμίσεις του βίντεο μήπως έχεις να τραβάει σε mms μόνο τότε ,λογικά, το σταματάει σε μερικά δευτερόλεπτα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μολις πηρα και εγω το κινητο, βλεπω οτι εχει την εκδοση VNS-L31C150B121 παταω για ελεγχο ενημερωσεων και μου λεει οτι δεν υπαρχουν ενημερωσεις ενω στο ιδιο τηλεφωνο της γυναικας μου με τα δυο gb πριν απο 2 εβδομαδες που το πηρα εκανε αναβαθμιση κατυθειαν στην Β150, τι γινεται???? Edited by simoula
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ότι είναι branded συσκευή οπότε θα παίρνει ενημερώσεις του Αγίου τέτοιου ανήμερα, ή δεν έχει δοθεί ακόμα ota ενημέρωση για το region που προορίζεται το κινητό.

Σε κάθε περίπτωση μπορείς μόνος σου και πολύ εύκολα να περάσεις την τελευταία έκδοση

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...