Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς αν αξίζει; Λες και θα πληρώσεις για να την κάνεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς αν αξίζει; Λες και θα πληρώσεις για να την κάνεις

 

Γιατι τσαμπα το πηρα το κινητο ; Ρε φιλε τι λες ; Αξιζει εννοω αν κολλαει,αν εχει bug κλπ.

Αλλα ρωταμε αλλα απαντας.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου φαινεται λιγο πιο αργο στο μενου των ρυθμισεων πχ και στο whatsapp, οταν αλλαζεις σελιδα ή υπομενου ειναι σαν να κανει πιο αργη κυληση, σαν να γινεται πιο ομαλη η μεταβαση.. Ξερει κανεις αν υπαρχει απο καπου τετοιο μενου που να αλλαζει τα εφε του ανοιγματος-κλεισιματος εφαρμογων κτλ?
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.eloygomez.firmware2

 

Εδώ μπορείτε να κατεβάσετε μια εφαρμογή η οποία έχει διαθέσιμα για κατέβασμα με ένα κλικ τα τελευταία Firmwares για τις Huawei συσκευές.

Φυσικά έχει και για το Huawei p9 lite.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι ότι έχει προστεθεί μια καινούργια εφαρμογή στο σύστημα το HiGame το store της Huawei. Δε δοκίμασα να δω αν μπορεί να απεγκατασταθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.eloygomez.firmware2

 

Εδώ μπορείτε να κατεβάσετε μια εφαρμογή η οποία έχει διαθέσιμα για κατέβασμα με ένα κλικ τα τελευταία Firmwares για τις Huawei συσκευές.

Φυσικά έχει και για το Huawei p9 lite.

 

Αν διαβάσεις λίγο την περιγραφή της εφαρμογής θα δεις ότι λέει και για κάποιο φόρουμ. Εκεί είδα ότι υπάρχει και η έκδοση 151! Το link του φόρουμ είναι το παρακάτω: http://actualizatumovil.com/Temas-HUAWEI-P9-LITE

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχει η 151 το έχουμε πει 500 φορές σε αυτό το φόρουμ και φυσικά πολλοί την έχουμε περασμένη
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προερχόμενος από Samsung ένα μήνα τώρα προσπαθώ να προσαρμοστώ με τη διαφορά στο touchscreen.

Με Samsung όπου και να πατούσες κάτι άνοιγε (όχι απαραίτητα η σωστή επιλογή πάντα), αλλά με αυτό ειδικά όταν το δουλεύω με το ένα χέρι, αν δεν ακουμπήσω ακριβώς στο σημείο που πρέπει, το touch δουλεύει με τη δεύτερη ή τρίτη προσπάθεια.

 

Δεν λέω έχει κι αυτό τα καλά του καθώς ελαχιστοποιείται η πιθανότητα λάθος επιλογών, αλλά προσωπικά με χαλάει λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου αρέσει στο κινητό μου να έχω άμεσες κλήσεις. Δυστυχώς σε αυτό δεν μπόρεσα να τις ενεργοποιήσω. Μόλις δημιουργώ μια επαφή (ένα νούμερο) σε άμεση κλήση και πάω για να τη καλέσω μου γράφει ''Δεν δόθηκε άδεια". Όταν όμως βάλω όλοι την επαφή (2-3 νούμερα) λειτουργεί κανονικά. Χρησιμοποιώ Nova Launcher. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Υπαρχει καποια καλη θηκη για το κινητο που αν πεσει θα τραβηξει τους κραδασμούς κτλ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προερχόμενος από Samsung ένα μήνα τώρα προσπαθώ να προσαρμοστώ με τη διαφορά στο touchscreen.

Με Samsung όπου και να πατούσες κάτι άνοιγε (όχι απαραίτητα η σωστή επιλογή πάντα), αλλά με αυτό ειδικά όταν το δουλεύω με το ένα χέρι, αν δεν ακουμπήσω ακριβώς στο σημείο που πρέπει, το touch δουλεύει με τη δεύτερη ή τρίτη προσπάθεια.

 

Δεν λέω έχει κι αυτό τα καλά του καθώς ελαχιστοποιείται η πιθανότητα λάθος επιλογών, αλλά προσωπικά με χαλάει λιγάκι.

 

Δεν νομιζω πως ειναι θεμα του κινητου. Επιλεγεις κατι και δεν δινει εντολη? Ποιο ειναι το ακριβες προβλημα? Δοκιμασε και εναν αλλο launcher να δεις αν ειναι καλυτερα απο το stock.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως ειναι θεμα του κινητου. Επιλεγεις κατι και δεν δινει εντολη? Ποιο ειναι το ακριβες προβλημα? Δοκιμασε και εναν αλλο launcher να δεις αν ειναι καλυτερα απο το stock.

 

Εντολές δίνει κανονικά. Το πρόβλημα είναι πως οταν το δάχτυλο μου πατάει ας πούμε αναμεσα σε 2 apps, τότε το touch δεν κάνει απολύτως τίποτα. Σε άλλες συσκευές που είχα, σε παρόμοια περίπτωση, επέλεγε την αμέσως πιο κοντινή εφαρμογή.

Δεν έχω αλλάξει launcher.

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιησεις για facebook, viber και e-mail ερχονται κανονικα μεσω notification led;

 

Viber όχι, τα άλλα ναι.

Εν τω μεταξύ με το Smart προφιλ μπαταρίας, μερικές φορές τραβάει κάτι κολλήματα και έρχονται μαζεμένες όλες οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχει η 151 το έχουμε πει 500 φορές σε αυτό το φόρουμ και φυσικά πολλοί την έχουμε περασμένη

 

Αχ μωρέ χίλια συγγνώμη, μη μου πάρεις το κεφάλι :X :cry:

 

Ένα λάθος έκανα μπερδεύτηκα.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση σε 150 με ΟΤΑ. Δε μου παίζει το Pocket (λειτουργεία τσέπης), όταν είναι μέσα σε τσαντάκι ή τσέπη άλλες φορές χτυπούσε στο τέρμα και το καταλάβαινα. Τώρα φαίνεται ότι δε παίζει.

Link to comment
Share on other sites

πιο πίσω έχω δώσει την VNS-L21C432B151 full εδώ είναι η VNS-L21C432B151 OTA

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1164/g104/v60834/f1/full/update.zip

την κατέβασα με το πρόγραμμα που έχω βάλει πιο πίσω το Huawei Firmware Finder (Team MT) από εδώhttp://forum.xda-developers.com/tools/general/huawei-firmware-finder-team-mt-t3469146

 

και είπα αν μπορεί ο φίλος που έχει ανοίξει το θέμα, να μάζέψει όλα τα mods roms urls κλπ στην αρχική οθόνη γιατί έχει γεμίσει με τις ίδιες και τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα updates είναι επίσημα;

Διότι ota έχει βγει η 150, γιατί να μη δίνει και την 151;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα updates είναι επίσημα;

Διότι ota έχει βγει η 150, γιατί να μη δίνει και την 151;

 

Σωστη ερωτηση, επισης ΤΙ διαφορες εχει η 151 ; Για να ξερουμε και τι λεμε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει το εξής θέμα. Οταν κανω scrolling, για 1-2 δευτερολεπτα μετα το scrolling, το touch screen δεν πιανει. Το κανει σχεδόν σε ολες τις εφαρμογες ακόμα και στα settings ή στο app για τα sms. Με αποτελεσμα οταν βιαζομαι να μην πιανει ποτε το touch με την πρωτη φορα. Το δοκιμασα και σε δευτερη συσκευή για να δω αν εχει προβλημα το δικό μου και έκανε το ίδιο.

 

Software bug είναι τώρα αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει το εξής θέμα. Οταν κανω scrolling, για 1-2 δευτερολεπτα μετα το scrolling, το touch screen δεν πιανει. Το κανει σχεδόν σε ολες τις εφαρμογες ακόμα και στα settings ή στο app για τα sms. Με αποτελεσμα οταν βιαζομαι να μην πιανει ποτε το touch με την πρωτη φορα. Το δοκιμασα και σε δευτερη συσκευή για να δω αν εχει προβλημα το δικό μου και έκανε το ίδιο.

 

Software bug είναι τώρα αυτο??

 

και σε εμενα το κανει ...δεν το αναφερα γιατι ΟΛΟΙ θα ελεγαν ΔΕΝ κανει κατι τετοιο χαχα!

Επισης εμενα μου κολλαει για 2-3 δευτερα το touch οταν παω να ανοιξω καποια εφαρμογη γρηγορα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα updates είναι επίσημα;

Διότι ota έχει βγει η 150, γιατί να μη δίνει και την 151;

με τα ota κάτι παίζει και αργούν να τα πάρουν όλα τα κινητά , μπορεί, για να μην σκάσουν οι server της, να τα δίνει ανά περιοχή ανά serial No ή ή ή .....

αν πρόσεξες τα links που έχω δώσει είναι από τους Servers της huawei, τώρα αν η huawei δεν σηκώνει τις επίσημες roms στους servers της .... τι να πω .

όσο για τι παραπάνω δίνει το έχω κάνει post εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6901271#post6901271

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω προσέξει το εξής θέμα. Οταν κανω scrolling, για 1-2 δευτερολεπτα μετα το scrolling, το touch screen δεν πιανει.......

Software bug είναι τώρα αυτο??

στην 151 που είμαι δεν το κάνει και το έχω root με xposed , σε ποια έκδοση είσαι

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

με τα ota κάτι παίζει και αργούν να τα πάρουν όλα τα κινητά , μπορεί, για να μην σκάσουν οι server της, να τα δίνει ανά περιοχή ανά serial No ή ή ή .....

αν πρόσεξες τα links που έχω δώσει είναι από τους Servers της huawei, τώρα αν η huawei δεν σηκώνει τις επίσημες roms στους servers της .... τι να πω .

όσο για τι παραπάνω δίνει το έχω κάνει post εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6901271#post6901271

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην 151 που είμαι δεν το κάνει και το έχω root με xposed , σε ποια έκδοση είσαι

 

Στην 150. Και στην 130 μου το εκανε. Ελπιζω στο επομενο update να στρωσει γιατι ορισμενες στιγμες ειναι εκνευριστικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και σε εμενα το κανει ...δεν το αναφερα γιατι ΟΛΟΙ θα ελεγαν ΔΕΝ κανει κατι τετοιο χαχα!

Επισης εμενα μου κολλαει για 2-3 δευτερα το touch οταν παω να ανοιξω καποια εφαρμογη γρηγορα.

 

Κι αυτο το κανει καμια φορα αλλα ειδικα το αλλο με το scrolling ειναι μονιμο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μια ερωτηση το κινητο ζεσταινεται καθολου?

 

Ψιλα πραγματα και αυτο μονο οταν εχει καυσωνα...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα το κανει ...δεν το αναφερα γιατι ΟΛΟΙ θα ελεγαν ΔΕΝ κανει κατι τετοιο χαχα!

Επισης εμενα μου κολλαει για 2-3 δευτερα το touch οταν παω να ανοιξω καποια εφαρμογη γρηγορα.

 

Σε καμία έκδοση δεν μου έκανε αυτα που γράφεις. Για τα εικονίδια μόνο εσύ και ο άλλος φίλος έχετε γράψει ότι έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...