Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις το πηρα μεταχειρα...τελειο ειναι ,,,πανεμορφο...αλλα κατι δεν μου αρεσε,,του εκανα antutu με 37% μπαταρια και εβγαλε 68 και κατι με λιγες εφαρμογες μεσα....γιατι βγαζει τοσο λιγο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μολις το πηρα μεταχειρα...τελειο ειναι ,,,πανεμορφο...αλλα κατι δεν μου αρεσε,,του εκανα antutu με 37% μπαταρια και εβγαλε 68 και κατι με λιγες εφαρμογες μεσα....γιατι βγαζει τοσο λιγο?

 

Το antutu μην το υπολογίζεις καθόλου. Σε πραγματική χρήση και ταχύτητα ελάχιστα κινητά είναι αμυδρά ταχύτερα. Δεν καταλαβαίνει τίποτα, και μουλτιτασκινγκ και ότι θες. Τι να πει τώρα και το antutu.....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις (σημειώστε ότι ήμουν 4.5 χρόνια με nexus 4 το οποίο έλιωνα):

- Καλή ποιοτική κατασκευή και πολύ όμορφο (υποκειμενικό)

- Γλιστράει και λερώνει πολύ εύκολα

- Emui καλύτερο από ότι περίμενα. Για το κομμάτι του launcher τελικά έβαλα Nova για το extra customization που προσφέρει

- Απόκριση εξαιρετική μέχρι τώρα. Έχω δει να πηδάει το scrolling λίγο σε κάποιες εφαρμογές (πχ στο μενού του LightFlow) αλλά όχι να κολλάει και να περιμένεις. Όλα φορτώνουν ταχύτατα. Παιχνίδια δεν παίζω οπότε δεν ξέρω να σας πω.

- Μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη. Το έχω λιώσει από χτες με εφαρμογές κτλ και είμαι χωρίς nano sim.

- Το ηχείο μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις

- Η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας θέλει λίγη δουλειά όταν υπάρχει ελάχιστο φως

- Ο σαρωτής πάρα πολύ γρήγορος

 

Μου άρεσε πάρα πολύ το κουτί και η εμπειρία του unboxing!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειρα...τελειο ειναι ,,,πανεμορφο...αλλα κατι δεν μου αρεσε,,του εκανα antutu με 37% μπαταρια και εβγαλε 68 και κατι με λιγες εφαρμογες μεσα....γιατι βγαζει τοσο λιγο?

 

Συμφωνω με το φιλο οτι το antutu ειναι μια βλακεια κ μιση αλλα το εκανα κ γω απο περιέργεια και μου βγαλε 94.000.πληροφοριακα το αναφερω.κατα τα αλλα τουμπανο το honor

!!!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν είναι ετσι όπως το λεω η κανω λαθος....όταν εχω κλειστό το wifi όταν χτυπήση το τηλέφωνο ανοίγει μόνο του το wifi????:worry: είναι δυνατόν?? η αμα μπω στο σπίτι πάλι με κλειστό το wifi στο τηλεφωνο και ανοίξω το τηλεφωνο μπαίνει αυτοματα?? γίνεται?? η εγω κανω τοσο μεγαλο λάθος??
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν είναι ετσι όπως το λεω η κανω λαθος....όταν εχω κλειστό το wifi όταν χτυπήση το τηλέφωνο ανοίγει μόνο του το wifi????:worry: είναι δυνατόν?? η αμα μπω στο σπίτι πάλι με κλειστό το wifi στο τηλεφωνο και ανοίξω το τηλεφωνο μπαίνει αυτοματα?? γίνεται?? η εγω κανω τοσο μεγαλο λάθος??

 

Το δεύτερο γίνεται, είναι θέμα ρυθμίσεων. Το πρώτο δεν μου έχει τύχει ποτέ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένα απο τα δύο δεν γίνεται.

Υπάρχει μόνο η πιθανότητα να έχεις ενεργοποιημένο το Wi-Fi+ και να στο ενεργοποιεί αυτό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένα απο τα δύο δεν γίνεται.

Υπάρχει μόνο η πιθανότητα να έχεις ενεργοποιημένο το Wi-Fi+ και να στο ενεργοποιεί αυτό.

 

Κι όμως εμένα με το WiFi + ενεργοποιημένο όταν φεύγω από χώρο με αποθηκευμένο κωδικό WiFi αυτό κλείνει κανονικά, σβήνει πως το λένε. Δοκίμασε από τη διαχείριση της συσκευής όταν είσαι εκτός WiFi να κάνεις βελτιστοποίηση. Σίγουρα θα σου προτείνει να κλείσεις το WiFi για οικονομία. Κλείστο μέσα από την βελτιστοποίηση εκεί που σου δείχνει. Το Wifi θα κλείσει και θα ενεργοποιηθεί μόνο όταν βρεθείς ξανά σε γνωστό WiFi. Από κει και πέρα μην το πειράξεις καθόλου και θα δεις πως θα ανοιγοκλείνει αυτόματα όταν πας και έρχεσαι εκτός και εντός γνωστού WiFi. Απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια να έχεις εξαρχής ενεργοποιημένο το wifi+.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και γω τι διαφορετικό είπα;

Επίσης το Wi-Fi+ κάνει εναλλαγή απο wifi σε 4g ή και συνδυασμό των δύο, αυτό επιφέρει κατανάλωση mb οι χρεώσεις βάση τιμολόγησης κάθε εταιρείας...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η χειρότερη.

Ο λόγος οτι μένω Ελλάδα και έχω περιορισμό στα mb...

Για άλλη χώρα είναι τέλειο...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Την εναλλαγή είδα την κάνει όταν δεν έχει καλή λήψη το WiFi. Η αλήθεια είναι πως αυτό το μήνα είχα μεγάλη κατανάλωση σε δεδομένα κινητής αλλά είχα κάνει και την βλακεία και είχα ξεχάσει κλειστό το wifi λόγω κάποιων τεχνικών προβλημάτων με το ρουτερ και πήγα και στριμαρα game of thrones, οπότε καταλαβαίνεις τι έγινε...

 

Δεν μπορώ να έχω ασφαλές συμπέρασμα, θα την παρακολουθήσω την κατανάλωση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τραβαω fhd 60 fps σε εσωτερικο χωρο εκει που γραφει ξαφνικα σταματαει και λεει πατειστε οθονη για ενεργοποιηση καμερας!τι κουλο ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τραβαω fhd 60 fps σε εσωτερικο χωρο εκει που γραφει ξαφνικα σταματαει και λεει πατειστε οθονη για ενεργοποιηση καμερας!τι κουλο ειναι αυτο?

 

Μάλλον δεν τραβάς...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση , Η κάμερα γέμισε προβλήματα . Η εστίαση της είναι τόσο χάλια που απλά βλέπω μια θολούρα .Χωρίς το φως της ημέρας είναι αδύνατο να τραβήξω οποιαδήποτε φωτογραφία ή βίντεο . Η κάμερα Χωρίς το φως της ημέρας είναι τόσο χάλια, που με ανάγκασε να επικοινωνήσω με την huawei ,και Η απάντηση τους είναι να το στείλω για επισκευή. Αντιμετώπισε κάποιος Η κάποια παρόμοιο πρόβλημα ? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς στις ειδοποιήσεις να ανάβει ένα εικονίδιο και να σβήνει στιγμιαία σε άκυρες στιγμές;

 

Έχω φρικάρει νομίζω βλέπω φαντάσματα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, γιατί ήπια 2 λεξοτανιλ για να συνέλθω, φαντάσου νόμιζα πως έβαλα εφαρμογή και με παρακολουθεί...

Μέχρι και factory reset έκανα...

Αυτό που προλαβαίνω να δω είναι ένα κόκκινο πράγμα πάνω αριστερά, στιγμιαία δε μπορώ να καταλάβω τπτ...

 

Κανένας περισσότερο παρατηρητικός;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμια καλυτερη εφαρμογη για φωτο ?

 

δε παιζει. Ολες οι εφαρμογες εκτος της μαμα δεν χρησιμοποιουν τον ασπρομαυρο φακο = χειροτερα αποτελεσματα.

 

με την μαμα εφαρμογη και με το HDR σχεδον παντα στο on εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους-ες .

Ασχετο αλλα αναμεσα στο honor 8 και στο huaweι p9 πιο απο τα 2 τα προτιμουσατε ?

Επισης να ρωτησω αν το Ηonor 8 εχει Light paint και επιλογη δευτερολεπτων για το κλειστο ( βραδινη φωτο ) ?

Ευχαριστω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Επισης να ρωτησω αν το Ηonor 8 εχει Light paint και επιλογη δευτερολεπτων για το κλειστο ( βραδινη φωτο ) ?

Ευχαριστω πολυ .

 

Ναι εχει manual mode και night mode με επιλογη δευτερολεπτων κλειστρου και εχει και τα 3 modes lightpaint, ζωγραφικη με νερο και το "κινηση αστεριων"

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει manual mode και night mode με επιλογη δευτερολεπτων κλειστρου και εχει και τα 3 modes lightpaint, ζωγραφικη με νερο και το "κινηση αστεριων"

 

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση αδερφε .

Οσων αφορα ποιο απο τα 2 καμμια αποψη ?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση αδερφε .

Οσων αφορα ποιο απο τα 2 καμμια αποψη ?

Τελείως φιλικά στο λέω...είσαι στο τοπικ του honor, οπότε το πιο πιθανό είναι να σε κατευθύνουμε προς αυτό. Αλλά αν βρεις το p9 στην ίδια τιμή και σου αρέσει εμφανισιακά, επέλεξε το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...