Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες την καλησπέρα μου!Επειδη δεν εχω δικαιωμα να αναρτησω αγγελια,εχω καποια πραγματάκια για το τηλεφωνο που πηρα και τελικα πηρα άλλη συσκευη και μου εμειναν.Οποιος επιθυμει ας μου στηλει πμ,ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δύο γρήγορες ερωτήσεις για το κινητό μιας και το εξετάζω για αγορά:

1. Υπάρχει τόσο έντονο πρόβλημα στο να το χρησιμοποιήσεις στον ήλιο;

2. Στα περισσότερα reviews που διάβασα λένε ότι η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας δεν λειτουργεί πολύ καλά. Μήπως αυτό έχει διορθωθεί με τα διάφορα updates από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δύο γρήγορες ερωτήσεις για το κινητό μιας και το εξετάζω για αγορά:

1. Υπάρχει τόσο έντονο πρόβλημα στο να το χρησιμοποιήσεις στον ήλιο;

2. Στα περισσότερα reviews που διάβασα λένε ότι η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας δεν λειτουργεί πολύ καλά. Μήπως αυτό έχει διορθωθεί με τα διάφορα updates από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό;

 

1. δεν υπάρχει προόβλημα

2. έχει διορθωθεί

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι άψογο μη το φοβάσαι!μόνο να προσέχεις πολύ γλυστραει.σαν τα μάτια το προσεχα αλλά μου έπεσε κ έσπασε πλάτη.

Βάλε την ασχημοτερη θήκη δεν πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

Δύο γρήγορες ερωτήσεις για το κινητό μιας και το εξετάζω για αγορά:

1. Υπάρχει τόσο έντονο πρόβλημα στο να το χρησιμοποιήσεις στον ήλιο;

2. Στα περισσότερα reviews που διάβασα λένε ότι η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας δεν λειτουργεί πολύ καλά. Μήπως αυτό έχει διορθωθεί με τα διάφορα updates από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό;

 

Κάτω από τον ήλιο δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Διαβάζεις άνετα την οθόνη. Δεν έχει την απόδοση μιας super amoled αλλά δεν έχει θέμα. Κοίτα η συσκευή είναι πολύ δυνατή σαν σύνολο. Σε όλους τους τομείς είναι αρκετά πάνω από το μέσο όρο. Αν πρέπει να βρω κάτι αρνητικό είναι το σχετικά αδύναμο ηχείο του. Μιλάμε για περσινή ναυαρχίδα και στα λεφτά αυτά δεν θα βρεις τέτοια συσκευή από Ελλάδα και με εγγύηση. Όπως ξέρεις άλλωστε δεν υπάρχει συσκευή αψεγάδιαστη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω και μια βδομαδα που το εχω η μπαταρια παει μια χαρα σε σχεση με το galaxy alpha που ειχα.αν ανοιξω 4g ok την ακουει..στο σπιτι με wifi instagram,πλοηγηση που χρειαστηκα χτες και κανα youtube μια χαρα παει.βεβαια δε του πινω και το αιμα.εχω το tabletaki για στιψιμο :) 60e084796447b94ba0922cf6b0b37a54.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω εγώ είναι μάλλον απαιτητική με Google Now, Location services και data όλα ανοιχτά συνεχώς και αρκετές εφαρμογές που σίγουρα χρησιμοποιούν τις κεραίες. Οπότε δεν έχω αυταπάτες ότι θα δω τέτοια αντοχή.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω και μια βδομαδα που το εχω η μπαταρια παει μια χαρα σε σχεση με το galaxy alpha που ειχα.αν ανοιξω 4g ok την ακουει..στο σπιτι με wifi instagram,πλοηγηση που χρειαστηκα χτες και κανα youtube μια χαρα παει.βεβαια δε του πινω και το αιμα.εχω το tabletaki για στιψιμο :) 60e084796447b94ba0922cf6b0b37a54.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά που βρίσκεσαι και έχεις τόσο χάλια σήμα;;;

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκαν νεα firmware στο F.finder (B391, B392) που σημαινει οτι η huawei δε μας ξεχασε.

Δεν ειναι flashable βεβαια, και συνιστω να περιμενετε τις επισημες αναβαθμισεις.

Οποτε, να περιμενουμε τις νεες λειτουργιες της EMUI που μας ειχαν υποσχεθει :cool:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

καλά που βρίσκεσαι και έχεις τόσο χάλια σήμα;;;
Ελευσινα. :D

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το P9 τι θα λέγατε; Το +1GB Ram μου φαίνεται πολύ καλό επιχείρημα. Το IR blaster μάλλον δεν θα το χρησιμοποιήσω ποτέ.

 

Σίγουρα το +1 gb ram δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Αλλά σε γενικές γραμμές οι συσκευές είναι ίδιων δυνατοτήτων και μόνο σε εμφάνιση διαφέρουν. Το ir blaster είναι φοβερό για να κάνεις φάρσες σε φιλικά σπίτια, όταν τους αλλάζεις κανάλι στην τηλεόραση ή ανοιγοκλείνεις το aircondition!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο διαθέσιμο version του EMUI που έχει πάρει επίσημα το Honor 8;

 

5.0 και απο οσα διαβαζω στο XDA,μαλλον δεν θα παρουμε 5.1 αλλα προσθηκες στην 5.0 με καποια στοιχεια της 5.1

 

ιδωμεν...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

5.0 και απο οσα διαβαζω στο XDA,μαλλον δεν θα παρουμε 5.1 αλλα προσθηκες στην 5.0 με καποια στοιχεια της 5.1

 

ιδωμεν...

Να υποθέσω ότι το ίδιο ισχύει και για το P9

Link to comment
Share on other sites

Ελευσινα. :D

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαζι με τα σεπολια τα χειροτερα σηματα στην αττικη...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το +1 gb ram δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Αλλά σε γενικές γραμμές οι συσκευές είναι ίδιων δυνατοτήτων και μόνο σε εμφάνιση διαφέρουν. Το ir blaster είναι φοβερό για να κάνεις φάρσες σε φιλικά σπίτια, όταν τους αλλάζεις κανάλι στην τηλεόραση ή ανοιγοκλείνεις το aircondition!

 

Μη το λες, το p9 υστερεί σε ταχύτητα

Σχετικό βίντεο

 

Στο βίντεο η σύγκριση γίνεται με το p9 4gb δες τι ξύλο τρώει;;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες, το p9 υστερεί σε ταχύτητα

Σχετικό βίντεο

 

Στο βίντεο η σύγκριση γίνεται με το p9 4gb δες τι ξύλο τρώει;;

Εντάξει δεν τις λες και τρομερές τις διαφορές σε ταχύτητα, αλλά το βασικό είναι....τι κινηταρα έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες και πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Το tempered glass της nillkin δεν εφαρμόζει στα κυρτα άκρα της οθόνης και έχω halo effect.

Ξέρετε καμιά αποτελεσματική λύση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες και πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Το tempered glass της nillkin δεν εφαρμόζει στα κυρτα άκρα της οθόνης και έχω halo effect.

Ξέρετε καμιά αποτελεσματική λύση για αυτό;

 

Κάποια θήκη με χείλος και έρχεται και κάθεται άψογα. Και εγώ αυτό έκανα. Το nillkin πάντως κατά γενική ομολογία είναι ίσως ότι καλύτερο συνολικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θήκη με χείλος; Δηλαδή;

 

Να είναι λίγο υπερυψωμένη γύρω γύρω στο πλαίσιο, που να το βάζεις μπρούμυτα και να μην βρίσκει τζάμι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ενα που λεγεται terrapin.καθεται αψογα αλλα οχι ολη η οθονη.μεχρι εκει που ειναι ισια.και μια θηκη της spigen.ολο το συνολο πολυ ωραιο.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω το huawei honor 8... τι αποψη εχετε για την συσκευη?

https://www.kaizerstore.gr/kinita-tablets/android/huawei-honor-8-dual-blue-eu?mfp=manufacturers%5B25%5D%2C94-mn-mi-ram%5B4GB%5D

Link to comment
Share on other sites

τι αποψη εχετε για την συσκευη?

 

Απλα διαβασε τις 4 τελευταιες σελιδες :wacko:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...