Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκεινη την μαμα εφαρμογη που μετραει βηματα, θερμιδες, αναπνοες, ανοιγοκλεισματα ματιων, την βγαλατε? πρεπει να τρωει τα κερατα της σε μπαταρια...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την μια φύγανε τέτοιες εφαρμογές και κάποια παιχνίδια.

Το λοιπόν σήμερα δεν κατάφερα να βγάλω δεύτερη ημέρα αλλά το έχω λιώσει απο χτες

Με την επιπλέον εξοικονόμηση οθόνης.

56398a8cfb4b6a91a3cb41da55f01d8b.jpg

 

Αυτό μας κάνει πάνω από 20% επιπλέον αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Με την μια φύγανε τέτοιες εφαρμογές και κάποια παιχνίδια.

Το λοιπόν σήμερα δεν κατάφερα να βγάλω δεύτερη ημέρα αλλά το έχω λιώσει απο χτες

Με την επιπλέον εξοικονόμηση οθόνης.

56398a8cfb4b6a91a3cb41da55f01d8b.jpg

 

Αυτό μας κάνει πάνω από 20% επιπλέον αυτονομια

 

Σώπα ρε φίλε σου βγάλε τόσο? Πρέπει σήμερα να κάτσω να το γυρίσω σε 6αρα οπωσδήποτε (πάντως κακα τα ψέμματα αν εξαιρέσεις την φρικτή μπαταρία με την 7αρα είναι σαν να πιάνεις πύραυλο σφαίρα το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Και με την έξι φίλε μου τα ίδια είναι σε ταχύτητα.

Πριν γυρίσω στην έξι είχα περάσει από την 360 και 380.

Δεν είδα να αλλάζει κάτι σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

//main_screenshot_link -> pix.sfly.com/-SF9JpT1

 

Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω και βλέποντας τις επιδόσεις της μπαταρίας βάση προσωπικής χρήσης, πιστεύω ότι η έκδοση 7.0 χρειάζεται αρκετές διορθώσεις στο θέμα διαχείρισης πόρων της συσκευής (προφανώς και στην αναβάθμιση του android@localhost #n*(n-1) Kernel) οι οποίες μπορεί να παρέχονται ήδη στην έκδοση 7.0 των P10-P10 Plus.

 

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν περίμενα μια άψογη έκδοση 7.0, αλλά τουλάχιστον την διατήρηση σταθερότητας σε μια «βασική» λειτουργία ημέρας. Σίγουρα η 7.0 περιέχει αρκετές βελτιώσεις παραμετροποίησης (νέο σύστημα ειδοποιήσεων, Multitasking, βελτίωση/διόρθωση λειτουργιών κάμερας κ.α.) ωστόσο η κυκλοφορία της σύμπιπτε χρονικά με την παρουσίαση νέων ναυαρχίδων και μπορεί αυτό να δημιούργησε μια επιπλέον πίεση για άμεση κυκλοφορία της αναβάθμισης, χωρίς αυτό φυσικά να είναι και απόλυτο. Σε κάθε περίπτωση όμως, ελπίζω ότι μελλοντικές διορθώσεις θα είναι σύντομα διαθέσιμες για όλους τους χρήστες, με ουσιαστικές διορθώσεις, στο (πιο σημαντικό) τομέα διαχείρισης μπαταρίας/πόρων.

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού, οποιαδήποτε εταιρίας κινητών συσκευών (Huawei, Samsung, HTC, Sony etc.), τείνουν να δημιουργήσουν ένα αίσθημα αμφιβολίας, για το πόσο μια συσκευή θα έχει μια μελλοντική και «σταθερή» υποστήριξη λογισμικού, που όπως φαίνεται τελικά θα υπόκειται στην κρίση και την αναγκαιότητα του κάθε χρήστη (π.χ. διατηρώντας την έκδοση 6.0 παρέχεται σταθερή αυτονομία, ωστόσο χάνεται η δυνατότητα των παράλληλων εργασιών Multitasking).

 

Κλείνοντας, προσωπικά θα επιθυμούσα, κάθε εταιρία να ονομάζει την κάθε αναβάθμιση όπως αυτή υπόκειται προγραμματιστικά (i.e. Pre-Alpha/Alpha, Beta/Build, RC, RTM, GA, Final) ώστε να δίνει την δυνατότητα της επιπλέον πληροφορίας στον κάθε χρήστη και να αποφασίζει αναλόγως.

 

 

Best, Programmer

 

:!:Να επισημάνω ότι όλα τα παραπάνω αποτελούν απόψεις, εμπειρίες και χρόνους χρήσης της συσκευής, βάση πάντα των προσωπικών αναγκών (κατά την λειτουργία της συσκευής) και έχουν ως άμεσο στόχο την ενημέρωση και την έκφραση μιας δεύτερης γνώμης, χωρίς φυσικά να ακυρώνουν οποιαδήποτε άλλη άποψη, γνώμη ή εμπειρία.

 

* Όλα τα παραπάνω στιγμιότυπα οθόνης έχουν αποθηκευτεί με την συγκεκριμένες ιδιότητες/παραμετροποιήσεις της συσκευής:

- Έκδοση λειτουργικού συστήματος - 6.0 EMUI 4.1

(1.) Προστατευόμενες εφαρμογές - (5)

(2.) Πρόγραμμα λειτουργίας – Έξυπνη

(3.) ROG – Απενεργοποιημένο

(4.) Πληροφορίες εφαρμογών – Τρόπος ειδοποίησης – Ποικίλει από εφαρμογή σε εφαρμογή

(5.) Wifi Only – Για την πρόσβαση της συσκευής στο διαδίκτυο μέσων εφαρμογών, χρησιμοποιήθηκαν μόνο ασύρματα δίκτυα (όχι 3G/4G που υπόκεινται σε μεγαλύτερη κατανάλωση)

(6.) Οι διάρκεια κλήσεων κυμαινόταν από - 1ώρα έως 1ώρα και 30λεπτά - phcall.max_time();

Edited by Programmer
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού, οποιαδήποτε εταιρίας κινητών συσκευών (Huawei, Samsung, HTC, Sony etc.), τείνουν να δημιουργήσουν ένα αίσθημα αμφιβολίας, για το πόσο μια συσκευή θα έχει μια μελλοντική και «σταθερή» υποστήριξη λογισμικού, που όπως φαίνεται τελικά θα υπόκειται στην κρίση και την αναγκαιότητα του κάθε χρήστη (π.χ. διατηρώντας την έκδοση 6.0 παρέχεται σταθερή αυτονομία, ωστόσο χάνεται η δυνατότητα των παράλληλων εργασιών Multitasking).

 

 

Η πρωτη μου επαφη με την Huawei ηταν με το honor 6.

Ενας από τους λογους που κόλλησα με το Brand ηταν η σταθερότητα στις αναβαθμίσεις που δεχτηκε η συγκεκριμένη συγκευη.

Εκανα τρια μεγάλα updates χωρις καμια υποχώρηση σε κανέναν τομεα παρα μονο βελτιώσεις.

Παρομοίως και με το p9 lite.

Στο honor 8 μας τα εκανε ολίγον μουσκεμα χαλώντας έναν πολύ καλο σερί.

Η αληθεια είναι πως βλέποντας σημερα το νέο p10 αυτό που σκέφτηκα ηταν αν η νεα emui 5.1 με την nougat θα εχει τα ιδια θεματα με την αυτονομία.

Καποια review που διαβασα γραφουν θετικα σχολια και αυτό ισως να συνηγορεί πως η nougat στο honor εγινε βιαστικά.

Ο χρόνος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν πετάξω την εφταρα μετά από 6-7 φόρτισματα είπα να της δώσω μια τελευταία ευκαιρία γιατί μ'αρέσει πολύ το emui 5 παρά τη μπαταρία και είδα αυτό
Link to comment
Share on other sites

Λες να στρώνει με το καιρο;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Λες να στρώνει με το καιρο;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι, στρώνει με τον καιρό 7-10 μέρες αλλά μετά από μερικές εβδομάδες τα πράγματα γίνονται πολύ χειρότερα, μετά από μερικές εβδομάδες με την 380 επέστρεψα στην 131

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μου επαφη με την Huawei ηταν με το honor 6.

Ενας από τους λογους που κόλλησα με το Brand ηταν η σταθερότητα στις αναβαθμίσεις που δεχτηκε η συγκεκριμένη συγκευη.

Εκανα τρια μεγάλα updates χωρις καμια υποχώρηση σε κανέναν τομεα παρα μονο βελτιώσεις.

Παρομοίως και με το p9 lite.

Στο honor 8 μας τα εκανε ολίγον μουσκεμα χαλώντας έναν πολύ καλο σερί.

Η αληθεια είναι πως βλέποντας σημερα το νέο p10 αυτό που σκέφτηκα ηταν αν η νεα emui 5.1 με την nougat θα εχει τα ιδια θεματα με την αυτονομία.

Καποια review που διαβασα γραφουν θετικα σχολια και αυτό ισως να συνηγορεί πως η nougat στο honor εγινε βιαστικά.

Ο χρόνος θα δειξει.

 

Βασικά εμένα είναι η πρώτη μου συσκευή από την συγκεκριμένη εταιρία και μπορώ να πω αν και μου λείπουν κάποια πράγματά (από τις προηγούμενες εταιρίες βάση της προσωπικής χρήσης) η αυτονομία που προσφέρει, καθώς και η «πλήρης» παραμετροποίηση του λογισμικού με κέρδισαν άμεσα. Σε καμία περίπτωση πάντως προς το παρόν δεν θα έκανα την οποιαδήποτε μετάβαση σε μια καινούργια συσκευή της εταιρίας i.e. P10 or P10 Plus αν και είμαι λάτρης της ψηφιακής φωτογραφίας μέσω κινητού (.raw .DNG), χωρίς να περιμένω να δω μια ικανοποιητική κριτική η να το ελέγξω προσωπικά για να δω την ανταπόκρισή του, βάση των προσωπικών μου αναγκών.

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα παιδια

 

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το honor 8 και θελω να μου πειτε λιγο τις αποπσεις σας σχετικα με αφτο το κινητο... :):)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πολύ καλό ορθογραφικό έλεγχο. (Πλάκα κάνω, μην παρεξηγηθεις...!)

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα παιδια

 

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το honor 8 και θελω να μου πειτε λιγο τις αποπσεις σας σχετικα με αφτο το κινητο... :):)

 

Πάρτο φίλε

Έχω είχα από iPhone 7 PLUS μέχρι mate 9/s7 edge κτλ

ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ value for money είναι το άτιμο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ το Honor 8, απλά προβληματίζομαι με 2-3 πράγματα.

 

Αρχικά με τη μπαταρία. Αυτή τη στιμή έχω το Nexus 5, οπότε καταλαβάινεται ότι έχω πολύ καλή σχέση με τον φορτιστή και το power bank :lol:. Η αλήθεια είναι ότι αυτή η σχέση μ έχει κουράσει πάρα πολύ και επειδή βλέπω από χρήστες διάφορες τιμες SOT για το honor (από 3 εώς και 7+ ώρες) δεν ξέρω αν θα είμαι οκ με το honor. Κυρίως fb, messenger, viber και youtube χρησιμοποιώ και έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi το οποίο κλείνω για 4g άν δεν έχω διαθέσιμο δίκτυο. Με αυτή τη χρήση βλεπω κάτι λιγότερο από 3 ώρες sot στο κατα τ άλλα τίμιο Nexus 5 μου. Θα έχω τα ίδια με τον honor η θα αρχίσω επιτέλους να φορτίζω το κινητό μου κάθε βράδυ έστω;

 

Βλέπω ότι υπάρχουν θέματα με τη Nougat γενικά στις περισσότερες συσκευές. Για το Honor τι γίνεται; Κυρίως με την μπαταρία βλέπω θέματα και με τις ειδοποιήσεις. Είναι κάτι άλλο επίσης σοβαρό; Θα βγεί κάποιο update για τα όποια bugs η πετάει χαρταετό η huawei στο θέμα των updates (έχω κακομάθει τόσο καιρό με το pure android και τις συχνές αναβαθμίσεις :O ). Γενικά τι προτείνετε αν το πάρω; Να πάω κατευθείαν σε Nougat ή να παραμέινω σε MM;

 

Τέλος... Μονό εγώ προβληματίζομαι με το τόσο υψηλό sar της συσκευής :blink:;

Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου κάτι γιατί θα τρελαθώ, πως γίνεται 7 το πρωί να έχω 68% μπαταρία και τώρα να έχω 9% και να μην το χω χρησιμοποιήσει καθόλου;

Θα φρικάρουμε εντελώς μου φαίνεται.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομες πτώσεις κάποια στιγμή;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου κάτι γιατί θα τρελαθώ, πως γίνεται 7 το πρωί να έχω 68% μπαταρία και τώρα να έχω 9% και να μην το χω χρησιμοποιήσει καθόλου;

Θα φρικάρουμε εντελώς μου φαίνεται.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομες πτώσεις κάποια στιγμή;

 

τέτοια πτώση όχι πρώτη φορά το ακούω

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε μου το έκανε αυτό το Samsung και παρατήρησα ότι συνέβαινε όταν είχα ανοιχτό το GPS μέσα σε δωμάτιο και προσπαθούσε να πιάσει σήμα, για δοκίμασε να το κλείσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους κι απο μένα,κάτοχος της συσκευής τρεις μέρες τώρα αλλά λόγω δουλειάς δεν έχω ασχοληθεί και πολύ για να έχω "ολοκληρωμένη" άποψη.Απο τις πρώτες εικόνες μου όμως,το κινητό φαίνεται χαλαρά να ανταποκρίνεται σε όλα εύκολα και απροβλημάτιστα.Το περιβάλλον πολύ φιλικό και στρωτό,αν και θα μου πάρει λίγο χρόνο καθ' ότι προερχόμενος απο WP.....Οθόνη-κάμερα πολύ όμορφα,αυτονομία είμαι στη δεύτερη μέρα με 31% χρησιμοποιώντας εκτός απο ομιλία κατά κύρια χρήση Instagram. Συγχρονισμός λογαριασμών (outlook,gmail κλπ) παιχνιδάκι.

Και μια ερώτηση φιλαράκια:Το κινητό δε μου βρίσκει το Bluetooth ακουστικό που χρησιμοποιούσα μέχρι πρότινος,ένα Nokia Bh-118. Είναι θέμα πρωτοκόλλου BT;Αν δεν είναι συμβατό,τι να ψάξω;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο Firmwate Finder εμφανίζει καινούργιο update FRD-L09C432B381 με το παρακάτω changelog

 

 

Aυτή η ενημέρωση θα βελτιώσει την απόδοση και τη σταθερότητα του συστήματος. [Βελτιστοποιήσεις] Μειώνει την κατανάλωση ενέργειας για μεγαλύτερο χρόνο χρήσης. Βελτιώνει την απόδοση και τη σταθερότητα του συστήματος για ομαλότερες λειτουργίες. Ενοποιεί ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας της Google για βελτιωμένη ασφάλεια συστήματος.

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κατα τη διάρκεια της φόρτισης ζορίζεται πάρα πολύ όταν σκρολάρεις στο fb και στο messenger.. κάνει κάτι σπασίματα λες και ειναι με 512 ραμ
Link to comment
Share on other sites

Glitch :mad:

 

33854109121_434dc97107.jpg

33598663170_c79a6f68e8.jpg

 

Αυτο το μπλε πραμα αριστερα απ το φεγγαρι δεν ειναι ουφο, μου χαλασε αρκετες φωτο σημερα.

Σε μερικες φωτο εσωτερικου χωρου εμφανιζεται ως ασπρη τελεια, ειχε αναφερθει σε παλιοτερο ποστ, αλλα εδω ειναι ακρως ενοχλητικο.

Στην 2η φωτο πηγε προς τα κατω. Τι διαολο ειναι?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κατα τη διάρκεια της φόρτισης ζορίζεται πάρα πολύ όταν σκρολάρεις στο fb και στο messenger.. κάνει κάτι σπασίματα λες και ειναι με 512 ραμ

 

Μόνο σε σένα το κάνει, τσέκαρε το ρεύμα με την εφαρμογή amper.

 

Stxio

 

Αυτό το μπλε είναι αστέρι? Αν ναι λογικό, συνήθως το κάνει κίτρινο-πορτοκαλί...

 

Τώρα για τον εσωτερικό χώρο ίσως έχεις αλλάξει κάποια ρύθμιση...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Glitch :mad:

 

33854109121_434dc97107.jpg

33598663170_c79a6f68e8.jpg

 

Αυτο το μπλε πραμα αριστερα απ το φεγγαρι δεν ειναι ουφο, μου χαλασε αρκετες φωτο σημερα.

Σε μερικες φωτο εσωτερικου χωρου εμφανιζεται ως ασπρη τελεια, ειχε αναφερθει σε παλιοτερο ποστ, αλλα εδω ειναι ακρως ενοχλητικο.

Στην 2η φωτο πηγε προς τα κατω. Τι διαολο ειναι?

 

Εμφανιζεται μονο στις φωτογραφιες μακρας εκθεσης? Αν ναι ισως ειναι hot pixel, δηλαδη pixel του αισθητηρα που ζεσταινεται απτην έκθεση στο φως και βγαινει ετσι, εμφανιζονται και στις dslr αν αφησεις το κλειστρο ανοιχτο πολυ ωρα, συνηθως ομως ειναι πολυ πιο μικρα και δεν φαινεται στρογγυλο αλλα μπορει η αυτοματη επεξεργασια της εικονας να το κανει να φαινεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...