Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό προερχόμενος από Xiaomi Mi Note Pro κυρίως γιατί το δικό μου αρχίζει και κάνει κάτι νερά αλλά και λόγο εμφάνισης. Από κάμερα τι λέει; Είναι καλό; Μπαταρία;

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φιλε μου.ειμαι κατοχος σχεδον μια εβδομαδα.ειχα το lg g2 (μπαταρια καμερα κλπ) και ηθελα ενα αξιο τηλ να κανει τουλαχιστον αυτα που εκανε και το παλιο,δουλεψα και με αλλα τηλ και καταλαβα πολλα..λοιπον στην ερωτηση σου για μενα αξιζει εχει πολυ καλη καμερα οκ δεν ειναι g5 s7 αλλα ειναι πολυ καλη και για μενα και το βραδυ με πολλες επιλογες.μπαταρια που του αλλαζω τα φωτα μου βγαζει ανετα μια μερα (ανοικτα δεδομενα ολη μερα wifi ,μιλαω πολυ τηλ κλησεις κανω βιντεο κλησεις παιζω κανα παιχνιδι )ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν το μετανιωνω δεν κολα καθολου.ποιοτητα εχει..εγω τουβαλα τζαμακι κ μια θηκη σιληκονης γιατι εμαι και στον κοσμο μου....απλα σε σχεση με αυτο που εχεις εχει μικροτερη οθονη Edited by zachar_ias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.ειμαι κατοχος σχεδον μια εβδομαδα.ειχα το lg g2 (μπαταρια καμερα κλπ) και ηθελα ενα αξιο τηλ να κανει τουλαχιστον αυτα που εκανε και το παλιο,δουλεψα και με αλλα τηλ και καταλαβα πολλα..λοιπον στην ερωτηση σου για μενα αξιζει εχει πολυ καλη καμερα οκ δεν ειναι g5 s7 αλλα ειναι πολυ καλη και για μενα και το βραδυ με πολλες επιλογες.μπαταρια που του αλλαζω τα φωτα μου βγαζει ανετα μια μερα (ανοικτα δεδομενα ολη μερα wifi ,μιλαω πολυ τηλ κλησεις κανω βιντεο κλησεις παιζω κανα παιχνιδι )ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν το μετανιωνω δεν κολα καθολου.ποιοτητα εχει..εγω τουβαλα τζαμακι κ μια θηκη σιληκονης γιατι εμαι και στον κοσμο μου....απλα σε σχεση με αυτο που εχεις εχει μικροτερη οθονη

Δεν με ενοχλεί η μικρότερη οθόνη, το έχω πιάσει στα χέρια μου σε κατάστημα και είναι ΟΚ στο χέρι μου. Απλά μέσα στο φως δεν μπορώ να κρίνω αν η κάμερα είναι καλή και γενικά σαν συσκευή τι λέει γι αυτό ρωτάω εσάς που το χρησιμοποιείται καθημερινά. Με ενδιαφέρει πολύ η camera, να είναι καλή, όχι τέλεια, αλλά αξιοπρεπής!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί η μικρότερη οθόνη, το έχω πιάσει στα χέρια μου σε κατάστημα και είναι ΟΚ στο χέρι μου. Απλά μέσα στο φως δεν μπορώ να κρίνω αν η κάμερα είναι καλή και γενικά σαν συσκευή τι λέει γι αυτό ρωτάω εσάς που το χρησιμοποιείται καθημερινά. Με ενδιαφέρει πολύ η camera, να είναι καλή, όχι τέλεια, αλλά αξιοπρεπής!

 

Αμα σε νοιαζει περισσοτερο η καμερα πας ειτε στο φτηνοτερο nexus 5x (το οποιο λογικα θα ξαναπεσει στα 250) είτε πας lg g5 se που ειναι ιδια λεφτα με honor 8. Και τα 2 βεβαια ειναι πιο "αδυναμα", με το nexus να ειναι το χαμηλοτερο σε specs. Εχουν ομως και τα 2 καλυτερη καμερα. Οποτε αναλογως ποιες ειναι οι προτεραιοτητες σου διαλεγεις.

 

Δεν λεω οτι εχει κακη καμερα απλα τα αλλα εχουν καλυτερη. Αν σε νοιαζει περισσοτερο να ειναι κινηταρα πας honor 8 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί η μικρότερη οθόνη, το έχω πιάσει στα χέρια μου σε κατάστημα και είναι ΟΚ στο χέρι μου. Απλά μέσα στο φως δεν μπορώ να κρίνω αν η κάμερα είναι καλή και γενικά σαν συσκευή τι λέει γι αυτό ρωτάω εσάς που το χρησιμοποιείται καθημερινά. Με ενδιαφέρει πολύ η camera, να είναι καλή, όχι τέλεια, αλλά αξιοπρεπής!

 

Στα δικά μου μάτια είναι καλή βέβαια η γνώμη του καθενός είναι πολύ υποκειμενική συνήθως και όχι αντικειμενική

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αμα σε νοιαζει περισσοτερο η καμερα πας ειτε στο φτηνοτερο nexus 5x (το οποιο λογικα θα ξαναπεσει στα 250) είτε πας lg g5 se που ειναι ιδια λεφτα με honor 8. Και τα 2 βεβαια ειναι πιο "αδυναμα", με το nexus να ειναι το χαμηλοτερο σε specs. Εχουν ομως και τα 2 καλυτερη καμερα. Οποτε αναλογως ποιες ειναι οι προτεραιοτητες σου διαλεγεις.

 

Δεν λεω οτι εχει κακη καμερα απλα τα αλλα εχουν καλυτερη. Αν σε νοιαζει περισσοτερο να ειναι κινηταρα πας honor 8 ;)

Αυτά τα δύο τα έχω αποκλείσει :P To πρώτο λόγο χαρακτηριστικών και το δεύτερο λόγο LG... χαχα

νομίζω ότι θα το χτυπησω τελικά το honor!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο τα έχω αποκλείσει :P To πρώτο λόγο χαρακτηριστικών και το δεύτερο λόγο LG... χαχα

νομίζω ότι θα το χτυπησω τελικά το honor!

 

Και τα 2 lg ειναι παντως :p Παντως ναι μετα το g2 εχει ενα bootloop parade η ατιμη :lol:

 

Δεν θα το μετανιωσεις παντως. Αν ησουν απο κανα g4, s6 το συζηταγαμε για τη καμερα... αλλα απο xiaomi θα κανεις τουμπες ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα θηκούλα σιλικόνης και τζαμάκι, το οποίο όμως κλασσικά δεν πιάνει απο άκρη σε άκρη, λόγω καμπυλότητας της οθόνης. Δεν είναι και οτι καλύτερο απο πλευράς εμφάνισης, αλλα την δουλειά του την κάνει. Ελπίζω αυτο που παρήγγειλα απο Κίνα να είναι λίγο φαρδύτερο. Με τη θήκη πάντως δε γλυστράει καθόλου, ξενοιάζεις...
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 lg ειναι παντως :p Παντως ναι μετα το g2 εχει ενα bootloop parade η ατιμη :lol:

 

Δεν θα το μετανιωσεις παντως. Αν ησουν απο κανα g4, s6 το συζηταγαμε για τη καμερα... αλλα απο xiaomi θα κανεις τουμπες ;)

Ναι το ξέρω, αλλά το δεύτερο είναι καθαρά LG, το πρώτο το σώζει η Google βασικά. Σε κάθε περίπτωση με το Xiaomi ήμουν ικανοποιημένος με την κάμερα, άρα με τα λεγόμενα σας και με αυτό θα είναι το ίδιο.

 

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω το apk για google contacts sync στο Honor 8 (4/64) AL10 που πήρα στην γυναίκα μου αλλά δεν εμφανίζεται η επιλογή για συγχρονισμό των επαφών...χρειάζεται άλλο apk το honor??

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και Χρόνια Πολλά!

 

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που έκανε αλλαγή από honor 6 σε 8;

Είμαι κάτοχος του 6 και δε βρίσκω ακόμα λόγο να το αλλάξω αλλά ρωτάω για να δω αν κάποιος είδε κάποια μεγάλη αλλαγή που τον εντυπωσίασε. Εκτός από την κάμερα φαντάζομαι!

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάτοχος του honor 6 θα πάω στο 8.

Οι λόγοι εκτός από την σχεδιαστική ανανέωση αφορούν οθόνη επεξεργαστική δύναμη και φυσικά κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω λίγες μέρες που από Honor 6 πήγα στο Honor 8. Οι πιο μεγάλες διαφορές είναι το design οι επιδόσεις και η κάμερα
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω το apk για google contacts sync στο Honor 8 (4/64) AL10 που πήρα στην γυναίκα μου αλλά δεν εμφανίζεται η επιλογή για συγχρονισμό των επαφών...χρειάζεται άλλο apk το honor??

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και Χρόνια Πολλά!

 

Νικόλας

Υπάρχει περίπτωση να γίνει share η αντίστοιχη εφαρμογή από ευρωπαϊκό?

 

Sent from my MHA-AL00 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρόνια να έχετε. Ξέρουμε σε τι τιμές παίζει το κινητό στην κινα. Αγορά από το οποιοδήποτε κατάστημα εκεί.. αξίζει μια τέτοια κίνηση η θα έχω θέμα με τα κινέζικα ορνιθοσκαλίσματα που έχουν μέσα. Το λέω καθαρά για θέμα τιμής και μονο δεν θέλω να περιμένω να πέσει η εδώ τιμή του και όποτε πέσει να το πάρω . όλοι μας ξέρουμε πάνω κάτω το ποσο κοστίζουν στην πραγματικότητα και ας πληρώνουμε ένα σκασμό κερατιάτικα.. θα το φέρει κολλητός του ανιψιού μου από κινα χέρι με χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρόνια να έχετε. Ξέρουμε σε τι τιμές παίζει το κινητό στην κινα. Αγορά από το οποιοδήποτε κατάστημα εκεί.. αξίζει μια τέτοια κίνηση η θα έχω θέμα με τα κινέζικα ορνιθοσκαλίσματα που έχουν μέσα. Το λέω καθαρά για θέμα τιμής και μονο δεν θέλω να περιμένω να πέσει η εδώ τιμή του και όποτε πέσει να το πάρω . όλοι μας ξέρουμε πάνω κάτω το ποσο κοστίζουν στην πραγματικότητα και ας πληρώνουμε ένα σκασμό κερατιάτικα.. θα το φέρει κολλητός του ανιψιού μου από κινα χέρι με χέρι.

Δεν αξιζει το ρισκο και υπαρχει και το ενδεχομενο Τελωνειου παντα που θα σου κοστισει παραπανω απο οτι να το επαιρνες Ελλαδα και θα κανει και ενα μηνα να ερθειε..

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει το ρισκο και υπαρχει και το ενδεχομενο Τελωνειου παντα που θα σου κοστισει παραπανω απο οτι να το επαιρνες Ελλαδα και θα κανει και ενα μηνα να ερθειε..

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Είναι κινέζος που ζει πολλά χρόνια εδώ και ταξιδεύει συχνά στην πατρίδα του θα το έχει σαν δικό του στις αποσκευές του.. δεν θα το στείλει θα πάει θα μείνει και ερχόμενος θα το φέρει αυτό είναι όλο απλα δεν ξέρω το τι τιμές έχουν εκεί ..δεν είναι κανένα κινέζικο λαμογιο άγνωστου προελεύσεως σοβαρότατος οικογενειάρχης είναι και μένει με την οικογένεια του είκοσι χρόνια στην χωρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γίνει share η αντίστοιχη εφαρμογή από ευρωπαϊκό?

 

Sent from my MHA-AL00 using Tapatalk

Χρόνια πολλά.

Λογικά έχει μια εφαρμογή hiapp το κινητό. Εκεί ψάξε με τη λέξη google και Κατέβασέ την εφαρμογή που έχει μια μπλε φατσούλα αν θυμάμαι καλά. Μετά δώσε όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή.

Καλημέρα σας και καλή χρόνια να έχετε. Ξέρουμε σε τι τιμές παίζει το κινητό στην κινα. Αγορά από το οποιοδήποτε κατάστημα εκεί.. αξίζει μια τέτοια κίνηση η θα έχω θέμα με τα κινέζικα ορνιθοσκαλίσματα που έχουν μέσα. Το λέω καθαρά για θέμα τιμής και μονο δεν θέλω να περιμένω να πέσει η εδώ τιμή του και όποτε πέσει να το πάρω . όλοι μας ξέρουμε πάνω κάτω το ποσο κοστίζουν στην πραγματικότητα και ας πληρώνουμε ένα σκασμό κερατιάτικα.. θα το φέρει κολλητός του ανιψιού μου από κινα χέρι με χέρι.

 

Απλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει η τιμη από Κίνα, τουλάχιστον στα κινεζομάγαζα δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές στην τιμή. Μια χαρά θα είναι, δεν θα έχεις θέμα. Και ο φίλος πάνω το κινέζικο έχει. Απλώς θα χρειαστεί να περάσεις την εφαρμογή google contacts, ίσως και το play store από το μάρκετ της Huawei hiapp και θα είσαι οκ. Ίσως έχει και κάποιες κινέζικες εφαρμογές που θα σβήσεις. Απλώς το κινέζικο δεν έχει την 800άρα μπάντα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Λογικά έχει μια εφαρμογή hiapp το κινητό. Εκεί ψάξε με τη λέξη google και Κατέβασέ την εφαρμογή που έχει μια μπλε φατσούλα αν θυμάμαι καλά. Μετά δώσε όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή.

 

 

Απλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει η τιμη από Κίνα, τουλάχιστον στα κινεζομάγαζα δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές στην τιμή. Μια χαρά θα είναι, δεν θα έχεις θέμα. Και ο φίλος πάνω το κινέζικο έχει. Απλώς θα χρειαστεί να περάσεις την εφαρμογή google contacts, ίσως και το play store από το μάρκετ της Huawei hiapp και θα είσαι οκ. Ίσως έχει και κάποιες κινέζικες εφαρμογές που θα σβήσεις. Απλώς το κινέζικο δεν έχει την 800άρα μπάντα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

Με αυτά δεν έχω θέμα αν το Παρώ θα αλλαχτούν όλα μέσα Rom Root..απλα ρωτώ δεν θα έχουν ευρωπαϊκό σε κανένα από αυτά τα μαγαζιά.. όλα κινέζικα θα είναι ο απλός τουρίστας που θέλει να αγοράσει θα πάρει την κινεζια και θα πει και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ από χθες κάτοχος.

Φαίνεται εξαιρετικό, το μόνο που με ενοχλεί είναι η μη αποσπόμενη μπαταρία, τι κακό ελάττωμα κι αυτό τελευταία..

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Επειδή σκοπεύω να αγοράσω στο συγκεκριμένο κινητό, οι κάτοχοι που το απέκτησαν μέσω skroutz μπορούν να προτείνουν κάποιο αξιόπιστο μαγαζί με το οποίο έχουν προσωπική εμπειρία;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά!

Τελικά παραμονή πρωτοχρονιάς πήγα και πήρα τη συσκευή σε μπλε χρώμα. Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές και μάλλον θα το ευχαριστηθώ όσο δεν πάει το συγκεκριμένο κινητό. Το μέγεθος πολύ καλό, αν και γλιστράει πολύ!! :P

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδια σε όλους. Πειτε μου κατι, μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει να μου πει με σιγουρια αν υποστηριζει otg; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...