Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω δει κάποιο μπλεδιασμα.(Ευτυχώς) Ή οθόνη είναι πολύ καλή. :)

 

Εχει κάνει πολυ καλή δουλειά η Huawei.

Και σε browsing και multitasking και άνοιγμα εφαρμογών/παιχνιδιών ειναι 1-2 κλικ ανώτερο απο το 10.

 

Και η οθόνη εξίσου 1-2 κλικ πιο φωτεινή οπως εχει αναφερθεί απο το notebookcheck που αποτυπώνεται και εδω ξεκάθαρα.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Πραγματικά φαίνεται να είναι εξαίρετο τηλέφωνο. Η εμπειρία χρήσης που φαίνεται να προσφέρει δείχνει να είναι πολύ υψηλή!

Εφόσον δεν υφίσταται και το blue tint (δεν βλέπει κάτι τέτοιο ο @lifeowner771), θα παραμείνω στην huawei και στις εξαιρετικές πραγματικά υλοποιήσεις της.

Πάμε για το Ρ9 λοιπόν! Αν πλησιάσει και νωρίτερα το 400αρι το τσιμπισα άμεσα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας κάνω ένα μικρό update για τη μπαταρία. 3 ώρες screen on time, 55% μπαταρία,. WiFi μονίμως ανοιχτό, δεδομένα κλειστά, φωτεινότητα λίγο πάνω από τη μέση. Δεν νομίζω να χρειάζεται και παραπάνω φωτεινότητα καθώς η οθόνη του ειναι εξαιρετική.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν μπορεις 2 λόγια για την κάμερα , είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s7 , και πρωταρχικός παράγοντας θα είναι η κάμερα . Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν μπορώ να την συγκρίνω με s7 γιατί δεν το έχω δουλέψει , πάντως σε σχέσει με το s4 και lg3 και Meizu mx4 που είχα, την βλέπω καλύτερη , με πολλές ρυθμίσεις που ακόμα δεν έχω χρησιμοποιήσει .

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω ένα μικρό update για τη μπαταρία. 3 ώρες screen on time, 55% μπαταρία,. WiFi μονίμως ανοιχτό, δεδομένα κλειστά, φωτεινότητα λίγο πάνω από τη μέση. Δεν νομίζω να χρειάζεται και παραπάνω φωτεινότητα καθώς η οθόνη του ειναι εξαιρετική.

 

Στο Ρ8 θυμάμαι, με την lolli είχα την φωτεινότητα στο τέρμα συν αυτόματο.

Μόλις δόθηκε η ΜΜ πλέον με στράβωνε με αυτή την ρύθμιση και το πήγα 80% συν auto.

 

Οπότε πιστεύω μια απο τα ίδια θα είναι και στο 9.

Το ακουστικό του πως είναι?

Αρχικα το 8 ηταν λίγο χαμηλό και "ξερό" και το έφτιαξαν με αναβάθμιση.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο. Δεν έχω κανει και πολλά τηλεφωνήματα βέβαια, αλλά σε γενικές γραμμές μου φάνηκε καλό.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ! Και μια τελευταία ερώτηση απο μένα!

Εχει μεμβράνη προστασίας στην οθόνη απο την μαμά του?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ! Και μια τελευταία ερώτηση απο μένα!

Εχει μεμβράνη προστασίας στην οθόνη απο την μαμά του?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

To δικό μου δεν είχε, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ! Και μια τελευταία ερώτηση απο μένα!

Εχει μεμβράνη προστασίας στην οθόνη απο την μαμά του?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Aυτο ετοιμαζομουν να ποσταρω μολις :lol:

 

Δεν ειχε μεμβρανη προστασιας, και απεφυγα να παρω απο σκρουτζ γιατι ειδα αρκετα τζαμακια που δεν καλυπτουν πληρως την οθονη και αφηνουν μεγαλο κενο. Μετα απο λιγη ερευνα, βρηκα εναν στο xda, που ειχε ενα τζαμακι που καλυπτε ικανοποιητικα την οθονη. Μολις επεσε παραγγελια, οριστε και το λινκ http://www.ebay.com/itm/351740087633

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!

Το p8 ηταν (και είναι) λίγο picy με τα tempered glass! Είχαμε θέμα. Μόνον 1-2 φαίνονταν να κολλούν σωστά! Ενα είναι σίγουρα της nillkin.

Ενώ αρχικά φαίνονταν οτι κολλούσαν, μετά απο 2-3 μέρες ξεκολλούσαν σε συγκεκριμένο σημείο (γωνία).

Ελπίζω το Ρ9 να μην έχει τέτοια περιέργεια.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!

Το p8 ηταν (και είναι) λίγο picy με τα tempered glass! Είχαμε θέμα. Μόνον 1-2 φαίνονταν να κολλούν σωστά! Ενα είναι σίγουρα της nillkin.

Ενώ αρχικά φαίνονταν οτι κολλούσαν, μετά απο 2-3 μέρες ξεκολλούσαν σε συγκεκριμένο σημείο (γωνία).

Ελπίζω το Ρ9 να μην έχει τέτοια περιέργεια.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Δεν ξερω αμα εχουν θεμα στο κολλημα. Το galaxy ειχε αμα επαιρνες αυτες που το καλυπταν πληρως. Απο τη στιγμη που παιρνεις απλο τζαμακι, θα ειναι οκ. Απλως πρεπει να βρεις μια που να καλυπτει την οθονη και να σταματαει στα bezel.

Link to comment
Share on other sites

σε διάφορα συγκριτικά που ανεβαίνουν στις άλλες συσκευές του φορουμ είναι αισθητά πιο σμουθ από τον ανταγωνισμό και με την χαμηλότερη τιμή.η huawei πάντρεψε hw και sw εκπληκτικά.

 

καθώς δεν έχω παρακολουθήσει τα huawei πέφτει καθόλου η τιμή, αξίζει να το περιμένει κάποιος?

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Kαι να πέφτουν δεν αξίζει διοτί στο σέρβις αναγνωρίζουν μόνο unbranded συσκευές και οι σκρουτζάτοι φέρνουν μόνο branded.

Άρα το κινητό αξίζει ΤΩΡΑ και τον Ιούνιο που τα 550 τιμή πάμπλικ δεν είναι καθόλου άσχημη.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η εσύ το έγραψες λάθος ή εγώ το κατάλαβα λάθος.αφού οι σκρουτζαίοι φέρνουν unbranded και το σερβις τις αναγνωρίζει που το πρόβλημα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το σέρβις το έχει η arvato. Οπότε καταλαβαίνεις εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Αν έχεις Ελληνική συσκευή, όλα καλά. Αν ειναι παρα-εισαγωγης αρχίζουν τα προβλήματα.

Όπως και να έχει όμως, το κατάστημα που στο πούλησε είναι υποχρεωμένο να στο καλύψει με εγγύηση 2 χρόνια και ευτυχώς απ' ότι έχω δει μέχρι τώρα τα huawei δεν ανοίκουν στις "ζημιαρικες" συσκευές.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έγραψα λάθος. Τα μαγαζιά του Skroutz λοιπόν φέρνουν πολλά T-mobile και Vodafone.

Σε επικοινωνία που είχα με τα κεντρικά της Huawei στη χώρα μας, μου ανέφεραν ότι ναι μεν θα έχει εγγύηση ένα τέτοιο τηλέφωνο αλλά θα πρέπει να σταλεί (με έξοδα ιδιοκτήτη) στην Τσεχία που είναι το πανευρωπαϊκό σέρβις.

 

Καλό είναι δηλαδή ένα ενδεχόμενο 30άρι(+ ; )για να το στείλει εκτός χώρας σε περίπτωση στραβής.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω ένα μικρό update για τη μπαταρία. 3 ώρες screen on time, 55% μπαταρία,. WiFi μονίμως ανοιχτό, δεδομένα κλειστά, φωτεινότητα λίγο πάνω από τη μέση. Δεν νομίζω να χρειάζεται και παραπάνω φωτεινότητα καθώς η οθόνη του ειναι εξαιρετική.

Καλός χρόνος μου μοιάζει.

Εγώ βεβαία έχω και μονίμως ανοιχτό Bluetooth καθώς δεν μου αρέσει να κρατάω την συσκευή ανά χείρας και να μιλάω.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με τα unbranded απο εξωτερικό τι γίνεται δηλαδη πχ Amazon,expansys;;

Τα καλύπτει οπως τα ελληνικά η πάνε στην ίδια κατηγορία με branded παρά εισαγωγών σκρουτζομαγαζων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με τα unbranded απο εξωτερικό τι γίνεται δηλαδη πχ Amazon,expansys;;

Τα καλύπτει οπως τα ελληνικά η πάνε στην ίδια κατηγορία με branded παρά εισαγωγών σκρουτζομαγαζων.

 

Απ'όσο ξέρω καλύπτονται απο πανευρωπαική εγγύηση και απ'οτι θυμάμαι το πρόβλημα υφίσταται όταν έχεις αγοράσει κάτι από εξωτερικό αλλά στα χέρια σου έχεις ελληνική απόδειξη δηλ δεν έχεις αγοράσει απευθειας από το μαγαζί αλλά από μεταπωλητή. Τότε έχεις θέμα...γι'αυτό σου ζητάνε να το γυρίσεις στο ελληνικό μαγαζί και αυτό με τη σειρά του το στέλνει εκεί απ'όπου το αγόρασε για να το πιάσει η εγγύηση.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πάντως στα σκρουτζομαγαζα γράφουν ότι έχει εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω καλύπτονται απο πανευρωπαική εγγύηση και απ'οτι θυμάμαι το πρόβλημα υφίσταται όταν έχεις αγοράσει κάτι από εξωτερικό αλλά στα χέρια σου έχεις ελληνική απόδειξη δηλ δεν έχεις αγοράσει απευθειας από το μαγαζί αλλά από μεταπωλητή. Τότε έχεις θέμα...γι'αυτό σου ζητάνε να το γυρίσεις στο ελληνικό μαγαζί και αυτό με τη σειρά του το στέλνει εκεί απ'όπου το αγόρασε για να το πιάσει η εγγύηση.

 

πάντως στα σκρουτζομαγαζα γράφουν ότι έχει εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία

 

Και με το δικό μου P8 Lite όταν το αγόραζα τους λέω "με ποιο σέρβις έχω να κάνω", μου λένε "Αρβάτο" ενώ είναι σαφώς μεταπωλητές. Εκεί πατάνε όλα τα ελληνικά σέρβις για να μην σου αναγνωρίζουν την εγγύηση και δεν έχω καταλάβει ακόμα πόσο παράνομη ή και αθέμιτη είναι η άρνησή τους. Πάντως για να μην ξεφύγουμε πολύ οφτόπικ γενικά τα Huawei δείχνουν πολύ αξιόπιστα με πολύ χαμηλά παράπονα αν κοιτάξει κανείς τα τόπικ των άλλων συσκευών της.

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομαγαζα που αναφέρουν ξεκάθαρα ότι έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, έχουν. Αν δεν το αναφέρουν ρητά ή αν το κινητό είναι branded, τότε δεν υπάρχει εγγύηση. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Γι αυτό ρωτάμε πρώτα το μαγαζί ώστε να ξεκαθαριστεί αυτό πριν την αγορά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ε και να τους ρωτήσεις οι περισσότεροι είτε δεν ξέρουν είτε λένε παραμύθια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν και παραξέρουν...γι' αυτό όπως είπα κάποιοι το γράφουν ρητά στην περιγραφή και άλλοι δεν αναφέρουν τίποτα. Επίσης, τα ευρωπαϊκά Huawei έχουν ένα app στη ρομ, το hicare, αν το ανοίξεις σου λέει απευθείας το κινητό που πήρες σε ποια αντιπροσωπεία έχει εγγύηση με βάση το ΙΜΕΙ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν και παραξέρουν...γι' αυτό όπως είπα κάποιοι το γράφουν ρητά στην περιγραφή και άλλοι δεν αναφέρουν τίποτα. Επίσης, τα ευρωπαϊκά Huawei έχουν ένα app στη ρομ, το hicare, αν το ανοίξεις σου λέει απευθείας το κινητό που πήρες σε ποια αντιπροσωπεία έχει εγγύηση με βάση το ΙΜΕΙ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

Επομένως, "εμέσως πλην σαφώς" μας καθοδιγείς να κοιτάμε στην "ούγια να γράφει" ότι έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, με ευκρινής χαρακτήρες! :lol:

 

Ξέρει κανένας γιατί η φωτεινότητα πέφτει κάθε φορά που ανοίγω τον chrome;

 

Μήπως έχει ρύθμιση για φωτεινότητα ο ίδιος ο chrome? Για δες στις ρυθμίσεις του. Σαν κάτι να θυμάμαι σχετικά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...