Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες άλλες συσκευές εννοείς πως το έχει και το s7;

 

Ναι το εχει αφού υποστηρίζεται εγγενώς απο το android 6.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το notification light είναι πολύ δυνατό (φαίνεται να είναι led) και μάλιστα μου έκανε εντύπωση χθες το βράδυ του πόσο όμορφα φαινόταν.

Έχει βγει αναβάθμιση που ακομα δεν μου έχει έρθει και δεν έχω καταφέρει να βρω για manual update.

 

Χθες βράδυ όταν το έβαλα στην πρίζα είχε 15% και ήταν κοντά στις 11.

Οθόνη λίγο παραπάνω από 4 ώρες έγραψε και για πρώτη φόρτιση το βρήκα μία χαρά.

 

Έχει καλύτερο σήμα από το S7 edge και στα data αλλά και στο WiFi.

Ή σύγκριση είναι like for like μιας και η διαδρομή στο γραφείο δεν αλλάζει και όλη την ώρα παίζω με το κινητό (τρένο).

 

Το Honor brand κατατάσσεται πιο κάτω από τα Huawei άρα του να βγάλει κάτι πιο τουμπανο είναι λίγο απίθανο.

 

Ή συσκευή τα έχει όλα. Ή φωτογραφική φαίνεται να δουλεύει πολύ σωστά, αλλά ακόμα δεν την έχω δουλέψει αρκετά.

Το multitasking φαίνεται πιο σβελτο από του S7 και βέβαια το fingerprint reader αλάνθαστο! Με το S7 είχα αρκετές φορές απώλειες.

 

Από το S7 edge το μόνο που μου λείπει είναι η απίθανη οθόνη του.

Θα προσπαθήσω να ανεβασω ένα βίντεο για τον φίλο που ζήτησε αργότερα.

 

Ότι άλλο θέλετε, μπορείτε να ρωτησετε.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Θα περιμένουμε μια εβδομάδα να περάσεις και το τελευταίο update να μας κανεις μια συνολική ανασκόπηση της συσκευής αφού θα εχει στρώσει και η μπαταρία.

 

Φαντάζομαι οι επόμενες ημέρες χωρίς τη διαδικασία του στήσιματος και κατεβασμα εφαρμογών που έκανες την πρώτη ημέρα θα δεις καλύτερη συμπεριφορά στην μπαταρία.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ…

Αυτό με τις προστατευμένες εφαρμογές είναι μεγάλο συν για την μπαταρία..

Θετικο που παραμένει σβελτο…

Σου είναι ευκολο να ανεβάσεις κάποιο βιντεακι σε 1080 στα 60fps να δουμε πως τα πάει σε κίνηση ( παναρισμα) ;

Αν είναι ευκολο σε κάποιον host γιατι ανέβασμα σε youtube θα χαλάσει την ποιότητα

 

Έδώ είσαι - https://db.tt/7WfPwDgH :)

Κατέβασε το άρχειο στο PC σου και δές το γιατι αμα το κάνεις stream χάνει πολύ.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

 

Το Honor brand κατατάσσεται πιο κάτω από τα Huawei άρα του να βγάλει κάτι πιο τουμπανο είναι λίγο απίθανο.

 

 

Ναι μεν αυτό είναι σωστό αλλά παραδοσιακά τουλάχιστον στο θέμα μπαταρίας η honor σειρά είναι πιο large.

Κάμερα πολύ δύσκολα να είναι καλύτερη σε honor

Έδώ είσαι - https://db.tt/7WfPwDgH :)

Κατέβασε το άρχειο στο PC σου και δές το γιατι αμα το κάνεις stream χάνει πολύ.

Ευχαριστώ πολύ θα το δω μόλις γυρίσω

Link to comment
Share on other sites

Έδώ είσαι - https://db.tt/7WfPwDgH :)

Κατέβασε το άρχειο στο PC σου και δές το γιατι αμα το κάνεις stream χάνει πολύ.

Περίμενα στο βιντεάκι λίγο δεξιά Και αριστερά να κάνεις

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έδώ είσαι - https://db.tt/7WfPwDgH :)

Κατέβασε το άρχειο στο PC σου και δές το γιατι αμα το κάνεις stream χάνει πολύ.

 

Μήπως εχεις ενεργοποιήσει κάποια antishake λειτουργία;

Παρατηρώ στα περιγράμματα είδωλο ενώ στα κλαδιά τα περιγράμματα είναι πριονωτά.

Λες και είναι 1080i (interlaced ) αντι 1080p

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάποια amoled οθόνη,φυσικά καλής ποιότητας.

Εντάξει το logo leica το θεωρώ κυρίως ως marketing,παρά ως απόδοσή.

Οχι βέβαια ότι θα ναι άσχημη η κάμερα,αν κι αυτο θα φανει στην πραξη.

Αλλά χωρίς Ois?δεν ξέρω,ζήλεψαν την κατάντια της sony στα υποτιθέμενα,camera phone της?

Χμ,θα δείξει,ευελπιστώ καλά αποτελέσματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ois με dual camera είναι αδύνατο (ίσος σε κάποια χρόνια όταν επεξεργαστή υσχη θα μεγαλώσει πάρα πολύ τότε το συζητάμε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις ενεργοποιήσει κάποια antishake λειτουργία;

Παρατηρώ στα περιγράμματα είδωλο ενώ στα κλαδιά τα περιγράμματα είναι πριονωτά.

Λες και είναι 1080i (interlaced ) αντι 1080p

 

Σε αυτές τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή για Stabiliser.

Εαν μου έρθει η αναβάθμηση πριν το δώσω, θα τραβήξω ακόμα ένα βίντεο γιατί διαβάζω οτι η νέα έκδοση φτιάχνει διάφορα στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου για 24 Μαΐου - κοντός ψαλμός και υπομονή.

Παιδιά το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και χαίρομαι πολύ που έδωσα το S7 Edge.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου για 24 Μαΐου - κοντός ψαλμός και υπομονή.

Παιδιά το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και χαίρομαι πολύ που έδωσα το S7 Edge.

 

Μήπως θα μπορούσες να αναφέρεις πόσο σου κρατάει η μπαταρία σε καθημερινή χρήση? (wifi ή 4G)

Επίσης κάποια στατιστικά για την μπαταρία (π.χ. SOT) θα ήταν καλοδεχούμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε Ελλαδα??

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

 

27 Μαΐου έρχεται στο Public στα 549€ μαζί με το P9 Lite. Κάπου αλλού διάβασα ότι επίσημα έρχεται στις 25.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 4 ώρες SOT κάθε μέρα.

 

Το τελευταίο διάστημα βλέπω μεγάλη κατανάλωση στα Android Services - περίπου στο 30% της συσκευής (δεν είναι πρόβλημα της συσκευής μιας και το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές πχ. N6P και S7) και αυτό μάλλον ρίχνει την όλη εμπειρία της μπαταρίας.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 4 ώρες SOT κάθε μέρα.

 

Το τελευταίο διάστημα βλέπω μεγάλη κατανάλωση στα Android Services - περίπου στο 30% της συσκευής (δεν είναι πρόβλημα της συσκευής μιας και το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές πχ. N6P και S7) και αυτό μάλλον ρίχνει την όλη εμπειρία της μπαταρίας.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

 

Με τι χρήση? gaming? browsing? Μπορεί να χρειαστεί να το φορτίσεις και μέσα στην ημέρα? Αν το βγάλεις από την μπρίζα το πρωί π.χ στις 8, συνήθως στις 11μ.μ πόσο ποσοστό θα έχει η μπαταρία. Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά επειδή λείπω πολλές ώρες από το σπίτι, για εμένα είναι πολύ σημαντικά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου για 24 Μαΐου - κοντός ψαλμός και υπομονή.

Παιδιά το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και χαίρομαι πολύ που έδωσα το S7 Edge.

Είναι καλύτερο απο το s7 edge ;Τι δεν έχει το edge

και έχει το p9;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μην το πάμε σε vs?

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το s7 (αν και κάτοχος tab pro & note 4) και δεν με ενδιαφέρει να πληροφορηθω για τις διαφορές τους.

 

Τώρα για την μπαταρία, αν είμαστε στις ~4 ώρες, δεν κάναμε και καμία ιδιαίτερη πρόοδο απο το p8. Εκεί γύρο φέρνει και αυτό (πριν την αναβάθμιση σε ΜΜ).

 

Αυτές οι 4 ώρες περιλαμβάνουν και gaming μέσα τους?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει gaming αρκετό (fanatic of Disney Kingdoms) όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου.

 

Το βγάζω στις 7 το πρωί και όταν το βάζω να φορτώσει κατα της 11 είναι περίπου 15-20% (εξαρτάται με τη μέρα, το έχω δει και 5% αλλά και 25%).

 

Φανατικέ, έχω περίπου 23 προστατευμένες εφαρμογές που δεν κλείνουν στο προσκήνιο (fb, messenger, insta, twitter, το παιχνίδι μου, WhatsApp, viber, hangouts, 2 εφαρμογές καιρού, music player, κλπ.

Πιστεύω ότι κάποιος θα μπορέσει να βγάλει παραπάνω SOT με διαφορετικη χρήση.

 

Επίσης έχουν βγει 2 αναβαθμίσεις που ακομα δεν τις έχω λάβει...

 

Και ένα τελευταίο... οι μετρήσεις αυτές αφορούν το δικαρτο μοντέλο με 2 Sims συνέχεια ανοιχτες.

 

Δεν θέλω να το κάνω Vs με το S7, αλλά ένα μεγάλο υπέρ (εκτός της ταχύτητας που απλά είναι εκπληκτικη) είναι ο δακτυλικός αναγνώστης με 100% επιτυχία.

 

Προσωπικά το EMUI το έχω λατρέψει λόγω παραμετροποίησης και χειρισμού των εφαρμογών.

Ή κάμερα του στις φωτογραφίες ημέρας είναι ισάξιες με του S7 με πολλά addons σε εφέ και επιλογής focus αφού έχει τραβηχθει ή φωτό

Link to comment
Share on other sites

Φανατικέ, έχω περίπου 23 προστατευμένες εφαρμογές που δεν κλείνουν στο προσκήνιο (fb, messenger, insta, twitter, το παιχνίδι μου, WhatsApp, viber, hangouts, 2 εφαρμογές καιρού, music player, κλπ.

Πιστεύω ότι κάποιος θα μπορέσει να βγάλει παραπάνω SOT με διαφορετικη χρήση.

 

 

Με τις μισές εφαρμογές προστατευμενες και χωρίς gaming προβλέπω 6 ώρες SOT.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει gaming αρκετό (fanatic of Disney Kingdoms) όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου.

 

Το βγάζω στις 7 το πρωί και όταν το βάζω να φορτώσει κατα της 11 είναι περίπου 15-20% (εξαρτάται με τη μέρα, το έχω δει και 5% αλλά και 25%).

 

Φανατικέ, έχω περίπου 23 προστατευμένες εφαρμογές που δεν κλείνουν στο προσκήνιο (fb, messenger, insta, twitter, το παιχνίδι μου, WhatsApp, viber, hangouts, 2 εφαρμογές καιρού, music player, κλπ.

Πιστεύω ότι κάποιος θα μπορέσει να βγάλει παραπάνω SOT με διαφορετικη χρήση.

 

Επίσης έχουν βγει 2 αναβαθμίσεις που ακομα δεν τις έχω λάβει...

 

Και ένα τελευταίο... οι μετρήσεις αυτές αφορούν το δικαρτο μοντέλο με 2 Sims συνέχεια ανοιχτες.

 

Δεν θέλω να το κάνω Vs με το S7, αλλά ένα μεγάλο υπέρ (εκτός της ταχύτητας που απλά είναι εκπληκτικη) είναι ο δακτυλικός αναγνώστης με 100% επιτυχία.

 

Προσωπικά το EMUI το έχω λατρέψει λόγω παραμετροποίησης και χειρισμού των εφαρμογών.

Ή κάμερα του στις φωτογραφίες ημέρας είναι ισάξιες με του S7 με πολλά addons σε εφέ και επιλογής focus αφού έχει τραβηχθει ή φωτό

 

Σε σχέση με το mate 8 ? Το είχες για να μου πεις? γιατί σκέφτομαι να το δώσω για να παρω το p9 plus και θελω να ξερω αν αξίζει η αλλαγή.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω και το Mate 8. Μόνο από θέμα μπαταρίας υπερέχει το 6ιντσο και σε τίποτα άλλο.

 

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο κινητό.με την international έκδοση (4gb ram) και την εγγύηση τι παίζει?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 4 ώρες SOT κάθε μέρα.

 

Το τελευταίο διάστημα βλέπω μεγάλη κατανάλωση στα Android Services - περίπου στο 30% της συσκευής (δεν είναι πρόβλημα της συσκευής μιας και το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές πχ. N6P και S7) και αυτό μάλλον ρίχνει την όλη εμπειρία της μπαταρίας.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

 

 

Μπορείς να απεγκαταστησεις την τελευταία έκδοση των Google services και σίγουρα θα δεις διαφορά προς το καλύτερο.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-83-release/google-play-services-9-0-83-440-121911109-android-apk-download/

 

Του Μαρτίου ηταν η πιο ομαλή και σωστή με πολυ καλή διαχείρηση ενέργειας.

 

πολύ όμορφο κινητό.με την international έκδοση (4gb ram) και την εγγύηση τι παίζει?

 

Απο τη στιγμή που δεν φέρνει επίσημα Ευρωπη την 4/64 άρα εγγύηση δεν καλύπτει η αντιπροσωπεία.

 

Με τις μισές εφαρμογές προστατευμενες και χωρίς gaming προβλέπω 6 ώρες SOT.

 

 

Εκεί οφείλει να ειναι στις 5.5-6 ώρες με βάση την χωρητικότητα μπαταρίας και ανάλυση οθόνης στα 1080p

 

Και απο τη στιγμή μάλιστα θα φερουν τη μονοκαρτη έκδοση.

 

Κατω απο 5 ώρες θα ηταν μέτριοτατα αποτελέσματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση, θα είναι ένα θέμα - αλλά για ένα χρόνο είμαι καλυμμένος απο τον Ebay πωλητή (θα πουληθεί πολύ πιο γρήγορα!).

 

Προσπάθησα να κάνω uninstall την τελευταία έκδοση Google Services που είχα βάλει χειροκίνητα 9.0.83, έκανα reboot και όταν ξαναμπήκε στο Play Store μου ζήτησε να κάνει update τα Google Services... και η αναβάθμιση μου επανέφερε την 9.0.83 :lol::lol::lol:

 

Σήμερα (μέχρι τώρα) το AndroidSystem είναι κάτω απο 18%... ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρίνεις στα χαρακτηριστικά και μόνο το mate 8 με το p9 ειναι σχεδόν ίδια με το p9 να έχει πολύ καλύτερη κάμερα.Στα bench που κοίταξα λίγο τώρα το mate έβγαζε καλύτερο σκορ και με παραξένεψε θα κοιτάξω και άλλα να δω τι γίνεται αν και τα σκορ δεν λένε κατι ετσι να έχουμε να συζητάμε.Ωραίο το p9 εργαλείο άλλα μου είναι αδύνατον ποιά να πάω σε συσκευή κάτω από 5.7 και εκεί με το ζόρι μοιάζουν πολύ μικρές :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...