Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορει καποιος χρηστης Huawei να μου πει την γνωμη του για την ανταποκρισιμοτητα της συσκευης τους μετα απο 5-6 μηνες, γιατι το S6 που ειχα, αρχισε τα κολληματα μετα απο 4 μηνες. Ελπιζω το P9 να μην παθαινει τα ιδια μετα απο καποιους μηνες που το εχω.

 

Κάτοχος του Honor 6 Plus 32GB εδώ και 15 μήνες σχεδόν.

Αγορά απο vickmall.

Προβλήματα: κανένα

Λογισμικό: smooth

Αναβαθμίσεις: αυτές που χρειάζονται χωρίς την ύπαρξη διαρκών αλλαγών που επιφέρουν την οποιαδήποτε αστάθεια.

Δεν είναι τυχαίο ότι το θέμα του εν λόγω κινητού είναι "ξεχασμένο" στον χρόνο μιας και δεν παρουσιάζει πρόβλημα,απλά.

Σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες να πουλήσω το 6 plus ΜΟΝΟ για το P9 ή κάποιο αντίστοιχο της Huawei.

Συμπερασματικά: πολύ ικανοποιημένος κάτοχος συσκευής Huawei.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορει καποιος χρηστης Huawei να μου πει την γνωμη του για την ανταποκρισιμοτητα της συσκευης τους μετα απο 5-6 μηνες, γιατι το S6 που ειχα, αρχισε τα κολληματα μετα απο 4 μηνες. Ελπιζω το P9 να μην παθαινει τα ιδια μετα απο καποιους μηνες που το εχω.

 

Το εχεις παρει δηλαδή ή ΘΑ το έχεις? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα ειναι στα χέρια μου :D

 

Θα γράψω μόλις εμπειρίες μόλις το πάρω!

 

ρίξε κ καμιά φωτό.. καλώς να το παραλάβεις :) αναμένουμε εντυπώσεις..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

ρίξε κ καμιά φωτό.. καλώς να το παραλάβεις :) αναμένουμε εντυπώσεις..

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Αύριο θα το σεταρω, θα το ψαχουλεψω, και θα σας αναφέρω! Άσπρο το χρώμα, καθώς φέρνει σε 5s που επίσης έχω σε άσπρο και λατρεύω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Αύριο θα το σεταρω, θα το ψαχουλεψω, και θα σας αναφέρω! Άσπρο το χρώμα, καθώς φέρνει σε 5s που επίσης έχω σε άσπρο και λατρεύω. :lol:

 

Αντε με το καλο!

Με ενδιαφέρει κ μένα η συγκεκριμένη συσκευή αλλά είμαι πιο κοντά στο μεγάλο.

Περιμένουμε με ανυπομονησία μερικά review σου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα ειναι στα χέρια μου :D

 

Θα γράψω μόλις εμπειρίες μόλις το πάρω!

 

Ωραίος!!!! :p

Εννοείται! Αρχικά εμπειρίες και στην συνέχεια full review! :lol:

 

Χωρίς πλάκα τώρα! Καλορίζικο και απροβλημάτιστο (πράγμα σίγουρο αν κρίνω από το 8άρι μου)!!

Αποτελεί και για μένα τον στόχο μου αλλά για μετά το καλοκαίρι. Θέλω να πιστεύω ότι έως τότε θα έχει και ακόμη καλύτερη τιμή!

 

Μεγάλο ενδιαφέρον έχει η οθόνη του, μιας και έχουν ακουστεί διάφορα αντικρουόμενα πράγματα και είναι ίσως το πιο ασαφές σημείο του με επόμενο την αυτονομία.

Οπότε θα είσαι πολύτιμη πηγή πληροφοριών! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

διαβαζω οτι καποιοι χανουν ειδοποιήσεις παρολο που εχουν τις εφαρμογες προστατευμενες...

 

εχεις κανεις τετοιο θεμα?

 

επισης, με root τι εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, που το διάβασες αυτό? Κάποιο λινκ?

Root?

 

Είσαι στο σωστό νήμα?

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p9/help/party-app-notifications-unless-app-t3374581

 

στο σωστό είμαι...:)

 

για το τι είναι root, κανε ενα search

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή πάνω απο εβδομάδα και τέτοια θέματα ποτέ δεν είχα. Υπήρχαν μικρά θέματα με το Mate 8, τα οποία όμως και έχουν διορθωθεί εδω και καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την συσκευή 10 μέρες χωρίς κανένα πρόβλημα και συμπεριφέρεται άψογα σε όλα !

Πες μας αν μπορεις 2 λόγια για την κάμερα , είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s7 , και πρωταρχικός παράγοντας θα είναι η κάμερα . Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το plus ποτέ?

 

Και εγώ έχω αρχίσει να ψήνομαι άσχημα για το μεγάλο.

Στο σκρουτζ δεν παίζει τπτ ακομα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το plus ποτέ?

 

Αρχές Ιουνίου για τo International model. Το Κινέζικο έχει κυκλοφορήσει εδω και 2-3 εβδομάδες.

'Αντε εαν θέλεις εδώ για να μαθαίνεις περισσοτερά.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p9/help/party-app-notifications-unless-app-t3374581

 

στο σωστό είμαι...:)

 

για το τι είναι root, κανε ενα search

 

Φιλέ μου ξέρω καλά τι ειναι το Ρουτ.

Για το ρ9 που ειδες εσύ να βγήκε Ρουτ? Ακόμη καλά καλά δεν κυκλοφόρησε!

Γι' αυτό απόρησα.

 

Τώρα για το άλλο θέμα που ρωτάς, το ίδιο πρόβλημα είχαν τα παιδιά με το mate 8 και λύθηκε με update απο την hua.

Μαλλον το ίδιο συμβαίνει και εδώ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιουνίου για τo International model. Το Κινέζικο έχει κυκλοφορήσει εδω και 2-3 εβδομάδες.

'Αντε εαν θέλεις εδώ για να μαθαίνεις περισσοτερά.

 

ooo ευχαριστώ παραα πολύ :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, το εχω το τηλεφωνο εδω και λιγες ωρες, και μετα απο το setup που πηρε λιγη ωρα καθως το αναβαθμισα και το ξανα εκανα restore, μπορω να σας πω καποιες αποψεις.

 

Ξεκινοντας απο το design του, δεν θα το ελεγα και μεγαλο τηλεφωνο και στο χερι μου καθεται καλα. Δεν εχω παραπονο. Ειναι πολυ καλοσχεδιασμενο, θυμιζει 5s σε μεγενθυση (καλο κατα τη γνωμη μου), και χωρις τη θηκη που το χρησιμοποιησα δεν μου γλυστραγε. Το fingerprint sensor ειναι οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει εως τωρα. Απιστευτα γρηγορο, και ωραιο bonus το να μπορεις να το χρησιμοποιεις για να κατεβαζεις το notification panel και να γυρνας φωτογραφιες στο gallery. Μακαρι να μπορουσε να λειτουργησει και σαν ενα ειδος trackpad.

 

Παμε στο software. To UI, το χαρακτηριζω σαν iOS on steroids. Moυ πηρε λιγη ωρα να φτιαξω το homescreen καθως επρεπε να κρυψω μπολικη σαβουρα και η ελλειψη app drawer δεν βοηθαει ιδιαιτερα. (Εννοειται οποιος θελει βαζει ενα nova launcher και ξεμπερδευει) Οσοι εχετε huawei συσκευη καταλαβαινετε. Σβελτο, δεν μου κολλαει καθολου, πολλα features στα settings και καποια πραγματα οπως η αλλαγη default launcher ειναι καπως κρυμμενα.Θετικο επισης και η υπαρξη themes καθως το default δεν υποστηριζει αρκετα εικονιδια απο αυτα που ειχα, και φαινοντουσαν ασχημα. Κατεβασα ενα miui theme απο το google και ξεμπερδεψα. Το EMUI η θα το λατρεψεις η θα το απεχθανεσαι. Δεν νομιζω οτι υπαρχει ενδιαμεση λυση. Εγω σαν πρωτη εμπειρια, ειμαι στο πρωτο. Ισως βοηθαει το οτι εχω και iPhone και δεν μου ειναι τοσο ξενο.

 

Καμερα που βλεπω οτι ρωτανε πολλοι στο thread, δεν πολυ ασχοληθηκα να πω την αληθεια. Εβγαλα μια δυο μπροστινες και μια δυο με τον dual φακο, αλλα δεν ξετρελαθηκα. Στο auto οι φωτογραφιες χωρις να πειραξω κατι βεβαια. Προς το παρων, οι φωτογραφιες που εβγαζα με το S6 μου αρεσαν περισσοτερο. Ισως αμα πειραξεις τις ρυθμισεις να βγαινουν εκπληκτικες, αλλα για μια γρηγορη ληψη δεν μπορω να πω οτι ηταν και πολυ καλες.

 

Οθονη, αν και fan των amoled, μου αρεσε πολυ μπορω να πω. Εντονα χρωματα, μαυρο αρκετα βαθυ, πολυ ωραια θεαση κατω απο τον ηλιο και ενω το ειχα σε 50% brightness. Nα σημειωσω πως σου δινεται και η δυνατοτητα να τα αλλαξεις τα χρωματα σε πιο ψυχρα η πιο ζεστα. Δεν εχω κανενα παραπονο. Δεν ειναι κατι το εντυπωσιακο, αλλα δεν μου λειπει και τοσο η οθονη του s6.

 

Μπαταρια, το φορτισα μεχρι το 98%, αυτη τη στιγμη ειμαι στο 55% με 2 ωρες και 55 λεπτα Screen on time. Στη μεση η φωτεινοτητα, δεδομενα ανοιχτα (3G) για σερφαρισμα στο ιντερνετ για μεγαλο διαστημα. Καλυτερα απο το S6 σιγουρα, δεν μπορω να εχω πληρη εικονα ακομα ομως. Οτιδηποτε ειναι βελτιωση απο το S6, οποτε +1 :lol::lol::lol:

 

Τελος, τα ηχεια μου φανηκαν αρκετα καλα, Kανουν καλα την δουλεια τους. Δεν νομιζω να εχει κανενας παραπονο, εκτος αμα ερχεται απο HTC.

 

Σε γενικες γραμμες, και σαν πρωτη εμπειρια, μου αρεσει πολυ. Δεν εχω βρει καποιο τρανταχτο αρνητικο εως τωρα, αν και τα αρνητικα τα εντοπιζεις με τον καιρο συνηθως. :lol: Το μοναδικο προβλημα που εχω, και δεν ξερω πως να το λυσω, ειναι με καποια αλμπουμ που εχω στη καρτα μνημης, που δεν εχουν artwork. Κατεβασα το Blackplayer για να κανω download τα missing covers, εχουν βρεθει, σε οποια εφαρμογη μουσικης και αν κατεβασω φαινονται, εκτος απο την stock. Θα ηθελα να παραμεινω στην stock εφαρμογη, αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα. :)

 

 

Αυτα απο εμενα, οτι εχω ξεχασει, η θελετε να ρωτησετε ειμαι παντα ανοικτος!! :happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Moυ πηρε λιγη ωρα να φτιαξω το homescreen καθως επρεπε να κρυψω μπολικη σαβουρα και η ελλειψη app drawer δεν βοηθαει ιδιαιτερα.

 

Μπαταρια, το φορτισα μεχρι το 98%, αυτη τη στιγμη ειμαι στο 55% με 2 ωρες και 55 λεπτα Screen on time. Στη μεση η φωτεινοτητα, δεδομενα ανοιχτα (3G) για σερφαρισμα στο ιντερνετ για μεγαλο διαστημα.

 

Το μοναδικο προβλημα που εχω, και δεν ξερω πως να το λυσω, ειναι με καποια αλμπουμ που εχω στη καρτα μνημης, που δεν εχουν artwork. Κατεβασα το Blackplayer για να κανω download τα missing covers, εχουν βρεθει, σε οποια εφαρμογη μουσικης και αν κατεβασω φαινονται, εκτος απο την stock. Θα ηθελα να παραμεινω στην stock εφαρμογη, αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα. :)

 

 

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις μπορείς να κρύψεις εικονίδια εφαρμογών που δεν χρησιμοποιείς με τσίμπημα της οθόνης προς τα έξω.

 

Στέκομαι επίσης στην αναφορά για την μπαταρία που τελικώς βλέπω να έρχεται στα νούμερα που είχα προβλέψει σε προηγούμενη σελίδα.

Και ακόμη είναι στο στρώσιμο

 

Τώρα σχετικά με τα covers επειδή και σε εμένα άρεσε ο player αναγκάστηκα σιγά σιγά να φτιάξω στο pc το tag τους.

Μπελάς μεν αλλά το κάνεις μια για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις μπορείς να κρύψεις εικονίδια εφαρμογών που δεν χρησιμοποιείς με τσίμπημα της οθόνης προς τα έξω.

 

Στέκομαι επίσης στην αναφορά για την μπαταρία που τελικώς βλέπω να έρχεται στα νούμερα που είχα προβλέψει σε προηγούμενη σελίδα.

Και ακόμη είναι στο στρώσιμο

 

Τώρα σχετικά με τα covers επειδή και σε εμένα άρεσε ο player αναγκάστηκα σιγά σιγά να φτιάξω στο pc το tag τους.

Μπελάς μεν αλλά το κάνεις μια για πάντα

 

Αυτο ηταν το πιο παραξενο. Εμενα η μουσικη ειναι οργανωμενη. Παντα ανα καλλιτεχνη, σωστο αλμπουμ κλπ. Γιαυτο δεν μπορω να καταλαβω τι το προκαλει και δεν εμφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, το εχω το τηλεφωνο εδω και λιγες ωρες, και μετα απο το setup που πηρε λιγη ωρα καθως το αναβαθμισα και το ξανα εκανα restore, μπορω να σας πω καποιες αποψεις.

 

Ξεκινοντας απο το design του, δεν θα το ελεγα και μεγαλο τηλεφωνο και στο χερι μου καθεται καλα. Δεν εχω παραπονο. Ειναι πολυ καλοσχεδιασμενο, θυμιζει 5s σε μεγενθυση (καλο κατα τη γνωμη μου), και χωρις τη θηκη που το χρησιμοποιησα δεν μου γλυστραγε. Το fingerprint sensor ειναι οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει εως τωρα. Απιστευτα γρηγορο, και ωραιο bonus το να μπορεις να το χρησιμοποιεις για να κατεβαζεις το notification panel και να γυρνας φωτογραφιες στο gallery. Μακαρι να μπορουσε να λειτουργησει και σαν ενα ειδος trackpad.

 

Παμε στο software. To UI, το χαρακτηριζω σαν iOS on steroids. Moυ πηρε λιγη ωρα να φτιαξω το homescreen καθως επρεπε να κρυψω μπολικη σαβουρα και η ελλειψη app drawer δεν βοηθαει ιδιαιτερα. (Εννοειται οποιος θελει βαζει ενα nova launcher και ξεμπερδευει) Οσοι εχετε huawei συσκευη καταλαβαινετε. Σβελτο, δεν μου κολλαει καθολου, πολλα features στα settings και καποια πραγματα οπως η αλλαγη default launcher ειναι καπως κρυμμενα.Θετικο επισης και η υπαρξη themes καθως το default δεν υποστηριζει αρκετα εικονιδια απο αυτα που ειχα, και φαινοντουσαν ασχημα. Κατεβασα ενα miui theme απο το google και ξεμπερδεψα. Το EMUI η θα το λατρεψεις η θα το απεχθανεσαι. Δεν νομιζω οτι υπαρχει ενδιαμεση λυση. Εγω σαν πρωτη εμπειρια, ειμαι στο πρωτο. Ισως βοηθαει το οτι εχω και iPhone και δεν μου ειναι τοσο ξενο.

 

Καμερα που βλεπω οτι ρωτανε πολλοι στο thread, δεν πολυ ασχοληθηκα να πω την αληθεια. Εβγαλα μια δυο μπροστινες και μια δυο με τον dual φακο, αλλα δεν ξετρελαθηκα. Στο auto οι φωτογραφιες χωρις να πειραξω κατι βεβαια. Προς το παρων, οι φωτογραφιες που εβγαζα με το S6 μου αρεσαν περισσοτερο. Ισως αμα πειραξεις τις ρυθμισεις να βγαινουν εκπληκτικες, αλλα για μια γρηγορη ληψη δεν μπορω να πω οτι ηταν και πολυ καλες.

 

Οθονη, αν και fan των amoled, μου αρεσε πολυ μπορω να πω. Εντονα χρωματα, μαυρο αρκετα βαθυ, πολυ ωραια θεαση κατω απο τον ηλιο και ενω το ειχα σε 50% brightness. Nα σημειωσω πως σου δινεται και η δυνατοτητα να τα αλλαξεις τα χρωματα σε πιο ψυχρα η πιο ζεστα. Δεν εχω κανενα παραπονο. Δεν ειναι κατι το εντυπωσιακο, αλλα δεν μου λειπει και τοσο η οθονη του s6.

 

Μπαταρια, το φορτισα μεχρι το 98%, αυτη τη στιγμη ειμαι στο 55% με 2 ωρες και 55 λεπτα Screen on time. Στη μεση η φωτεινοτητα, δεδομενα ανοιχτα (3G) για σερφαρισμα στο ιντερνετ για μεγαλο διαστημα. Καλυτερα απο το S6 σιγουρα, δεν μπορω να εχω πληρη εικονα ακομα ομως. Οτιδηποτε ειναι βελτιωση απο το S6, οποτε +1 :lol::lol::lol:

 

Τελος, τα ηχεια μου φανηκαν αρκετα καλα, Kανουν καλα την δουλεια τους. Δεν νομιζω να εχει κανενας παραπονο, εκτος αμα ερχεται απο HTC.

 

Σε γενικες γραμμες, και σαν πρωτη εμπειρια, μου αρεσει πολυ. Δεν εχω βρει καποιο τρανταχτο αρνητικο εως τωρα, αν και τα αρνητικα τα εντοπιζεις με τον καιρο συνηθως. :lol: Το μοναδικο προβλημα που εχω, και δεν ξερω πως να το λυσω, ειναι με καποια αλμπουμ που εχω στη καρτα μνημης, που δεν εχουν artwork. Κατεβασα το Blackplayer για να κανω download τα missing covers, εχουν βρεθει, σε οποια εφαρμογη μουσικης και αν κατεβασω φαινονται, εκτος απο την stock. Θα ηθελα να παραμεινω στην stock εφαρμογη, αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα. :)

 

 

Αυτα απο εμενα, οτι εχω ξεχασει, η θελετε να ρωτησετε ειμαι παντα ανοικτος!! :happy::happy::happy:

 

 

Πολύ ωραία πράγματα φίλε μου! Πολύ ωραία! Και η μπαταρία είναι στην αρχή της ακόμη!

 

Το EMUI και εγώ προσωπικά το λατρεύω! Τρομερά παραμετροποιήσημο. Είχε λειτουργίες και ρυθμίσεις που μόλις τώρα τις δείνει η google. Το ότι δεν έχει application drawer (για μένα) είναι άλλο ένα δείγμα του πόσο μπροστά είναι, αφού απ' ότι ακούγεται και η google θα το καταργήσει στο Ν.

 

Τες πα, ίσως είμαι και επιρρεασμένος από την εμπειρία μου από το Ρ8 που μόνον τα καλύτερα έχω να πω!

 

Μια ερώτηση, γιατί έχουν γραφτεί πολλά σχετικά και ο καθένας λέει "το μακρύ και το κοντό του"!:wacko:

Η Huawei ανέκαθεν έβαζε εξαιρετικές οθόνες στα κινητά της, όμως για το Ρ9 ακούγονται περίεργα πράγματα! Εσύ διακρίνεις κάποιο blue tint διάχυτο στην οθόνη του? Το λευκό του πως είναι? Κάπου διάβασα μέχρι και για μπλεδισμα (!).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Εχει κάνει πολυ καλή δουλειά η Huawei.

Και σε browsing και multitasking και άνοιγμα εφαρμογών/παιχνιδιών ειναι 1-2 κλικ ανώτερο απο το 10.

 

Και η οθόνη εξίσου 1-2 κλικ πιο φωτεινή οπως εχει αναφερθεί απο το notebookcheck που αποτυπώνεται και εδω ξεκάθαρα.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...