Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρίσκω κάτι. Και βασικά αυτό γίνεται σε και στο Viber και στο WhatsApp. Στο messenger ή στο Twitter από την άλλη δεν γίνεται. Παράξενο. Δεν βρίσκω και κάτι στις ρυθμίσεις φωτεινοτητας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουν και παραξέρουν...γι' αυτό όπως είπα κάποιοι το γράφουν ρητά στην περιγραφή και άλλοι δεν αναφέρουν τίποτα. Επίσης, τα ευρωπαϊκά Huawei έχουν ένα app στη ρομ, το hicare, αν το ανοίξεις σου λέει απευθείας το κινητό που πήρες σε ποια αντιπροσωπεία έχει εγγύηση με βάση το ΙΜΕΙ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Επίσης μέσω της εφαρμογής hicare , υπάρχουν τα εξής πλεονεκτήματα :

 

" Όσοι αγοράσουν το Huawei P9 ή P9 Plus θα μπορούν να επωφεληθούν από ειδικά προνόμια after sales support. Συγκεκριμένα, εφόσον κάνουν ενεργοποίηση της υπηρεσίας μέσω της προ-εγκατεστημένης εφαρμογής Hicare , μέσα σε ένα μήνα από την ημερομηνία αγορά της συσκευής τους, θα μπορούν να έχουν επέκταση της εγγύησης στα τρία χρόνια (αντί για δύο), αντικατάσταση της συσκευής εντός του πρώτου τριμήνου σε περίπτωση hardware προβλήματος και δωρεάν αντικατάσταση της οθόνης σε περίπτωση πτώσης μέσα στους τρεις πρώτους μήνες από την ημερομηνία αγοράς του κινητού(για μία φορά) Η συγκεκριμένη διαδικασία είναι δωρεάν και όπως προαναφέρθηκε αρκεί η ενεργοποίηση της υπηρεσίας μέσω της προ-εγκατεστημένης εφαρμογής Hicare."

 

Όσο πάει και με εκπλήσσει αυτή η εταιρεία τελικά.

Αν αποδειχθούν αξιόπιστα τα p9 με βλέπω να την τιμάω!

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Επομένως, "εμέσως πλην σαφώς" μας καθοδιγείς να κοιτάμε στην "ούγια να γράφει" ότι έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία, με ευκρινής χαρακτήρες! :lol:

Δεν κατάλαβα το σχόλιό σου και τι εννοείς λέγοντας ουγια.

Δεν καθοδηγώ κανένα. Εγώ πάντως όταν έψαχνα, όσα τηλέφωνα πήρα, όσοι δεν το γράφανε είχαν branded κινητά. Πλέον το αναφέρουν και στον τίτλο τα περισσότερα. Όσοι το γράφαν είχαν unbranded με εγγύηση. Τώρα ο καθένας κάνει ότι θεωρεί σωστό και το ψάχνει με τον τρόπο που θεωρεί καλύτερο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε το τηλέφωνο είναι απίστευτα smooth. Έχω μείνει. Καμιά σχέση με το galaxy που είχα. Δεν κολλάει πουθενά. Το scrolling επισης είναι εκπληκτικό. Πραγματικά αυτές τις ημέρες που το έχω το τηλέφωνο, πετάει. Είναι τρομερό. Είμαι εντυπωσιασμένος από την Huawei. Ίσως δεν είναι τυχαίο που είναι τρίτη εταιρία σε πωλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι δηλαδή ένα ενδεχόμενο 30άρι(+ ; )για να το στείλει εκτός χώρας σε περίπτωση στραβής.

 

ΕΛΤΑ συστημένο με track number βγαίνει περίπου 7€ ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση στους κατόχους, μπορουμε να έχουμε δείγματα απο την κάμερα ιδιος σε εσωτερικό χωρο και βραδινες γενικά; Βαρέθηκα το g4 και σκεφτομαι το P9 αλλά μην πέσω πολυ στην κάμερα. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε το τηλέφωνο είναι απίστευτα smooth. Έχω μείνει. Καμιά σχέση με το galaxy που είχα. Δεν κολλάει πουθενά. Το scrolling επισης είναι εκπληκτικό. Πραγματικά αυτές τις ημέρες που το έχω το τηλέφωνο, πετάει. Είναι τρομερό. Είμαι εντυπωσιασμένος από την Huawei. Ίσως δεν είναι τυχαίο που είναι τρίτη εταιρία σε πωλήσεις.

 

Ποιο galaxy ειχες?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου το μεσημέρι πολύ ελαφρύ και λεπτό , περίεργη αίσθηση δεν φαίνεται σαν μέταλο αλλά σαν κάτι άλλο,πολυ καλό ήχο,γρηγορο πολύ γρήγορο σε όλα,οθονη έχει καλή χρωματική απόδοση αλλά κάτι του λείπει δεν μπορώ να πω ότι με υστερεί ή φωτεινότητα της οθόνης,(σε συγκριση με το htc 10 που εστειλα πισω είναι ετη φωτος καλυτερο)περίεργο είναι ότι δεν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα και ξαφνικά πέφτει ή φωτεινότητα σαν να έχει τον κόφτη του lg g5 περίεργο δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος,λιγο που έπαιξαν με την φωτό σε εσωτερικό χώρο ενώ στην οθόνη δείχνει ζωντανή στη συνέχεια άμα τραβήξει ή φωτό βγαίνει πιο σκοτεινή πολύ καλή ή εμπρός κάμερα..αυτά προς το παρόν Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Ανεβοκατεβαίνει η φωτεινότητα? Περίεργο αυτό. Δεν ανέφεραν κάτι τέτοιο οι άλλοι δυό φίλοι που το έχουν!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου αυτό δεν συμβαίνει. Τι firmware φοράς? Εγώ είμαι με B131.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα εμενα μου αλλαζει μονο οταν ανοιγω συγκεκριμενες εφαρμογες οπως ο Chrome πχ η το Viber και το Watsapp. Στο FB Messenger απο την αλλη η στις εφαρμογες της Huawei, δεν γινεται κατι τετοιο. Με παραξενευει πολυ αυτο και δεν εχω βρει και ρυθμιση. :wacko::wacko::wacko:

 

Καποιος πρεπει να βρει τροπο να χρησιμοποιουμε το finger print sensor σαν trackpad. Aπο την στιγμη που μπορεις να κατεβασεις τα notifications με το sensor, σιγουρα θα υπαρχει τροπος να κανεις και scrolling. Eλπιζω να το προσθεσουν σε αναβαθμιση. Θα ειναι τρομερο feature.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου αυτό δεν συμβαίνει. Τι firmware φοράς? Εγώ είμαι με B131.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

 

Εγω έχω την Β136 ναι το παρατήρησα ότι το κάνει σε εφαρμογές Chrome μου φαίνεται και στο YouTube ,πάντως φώτο το βράδυ βγάζει πολύ καλά και με λίγο φως

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα το κάνει και στο mate 8 σε κάποιες εφαρμογές.Δοκιμάστε να βάλετε την μπαταρία στο επιδόσεις. Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα το κάνει και στο mate 8 σε κάποιες εφαρμογές.Δοκιμάστε να βάλετε την μπαταρία στο επιδόσεις.

 

Αυτό ήταν τελικά φίλε! Να'σαι καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό με την φωτεινότητα γίνεται μόνο σε εφαρμογές που καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια;

Δεν είναι απίθανο να το κάνει η emui που έτσι και αλλιώς συχνά ενημερώνει για τις εφαρμογές που τραβάνε περισσότερο ρεύμα.

Η επιλογή στις επιδόσεις πιστεύω πως θα μειώσει την αυτονομία σου.

Μήπως να ψάξεις από την εξοικονόμηση ενέργειας κάποια ρύθμιση που να αφορά τις συγκεκριμένες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό με την φωτεινότητα γίνεται μόνο σε εφαρμογές που καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια;

Δεν είναι απίθανο να το κάνει η emui που έτσι και αλλιώς συχνά ενημερώνει για τις εφαρμογές που τραβάνε περισσότερο ρεύμα.

Η επιλογή στις επιδόσεις πιστεύω πως θα μειώσει την αυτονομία σου.

Μήπως να ψάξεις από την εξοικονόμηση ενέργειας κάποια ρύθμιση που να αφορά τις συγκεκριμένες εφαρμογές;

 

Ρυθμιση ξεχωριστη δεν εχω βρει πουθενα. :worry: Θα το κρατησω στη smart εξοικονομηση, αφου ουτως η αλλως το τηλεφωνο πεταει και δεν εχω δει την αναγκη να το βαλω στο performance mode. Οσο για τη φωτεινοτητα, ειναι λιγο ενοχλητικο, αλλα προτιμω να εχω 6 ωρες ost οπως χτες (παρολο που ειχα και απαραδεκτο σημα για παρα πολυ μεγαλο διαστημα) απο το να "τρεχει" (που δεν εχει και καμια διαφορα) λιγο καλυτερα το τηλεφωνο η να ειναι πιο φωτεινη η οθονη οταν χρησιμοποιω το chome.

Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Από gsm σήμα τι λέει ?

Επίσης σε μεταβιβάσεις από 4g σε 3g ή από 3g σε 2g τα πάει καλά ή έχουμε χαμένες κλήσεις?

Ξέρω ότι η hua τα πάει πολύ καλά σε αυτό τον τομέα αλλά θα ήθελα μία γνώμη από κάποιον που χρησιμοποιεί ήδη τη συσκευή

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα στην εναλλαγή δικτύων. Ούτε το καταλαβαίνεις.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα στην εναλλαγή δικτύων. Ούτε το καταλαβαίνεις.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Σ'ευχαριστω φίλε μου.

Είναι ίσως το πρώτο πράγμα που με ενδιαφέρει σε ένα τηλέφωνο.

Αυτός είναι κ ο κύριος σκοπός του άλλωστε. Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα για μένα. Το m8 που έχω τα καταφέρνει αρκετά καλά (θα έλεγα πως είναι το καλύτερο από όσα είχα στη κατοχή μου) και επειδή σκέφτομαι να το αλλάξω δεν θα ήθελα να πέσω σε κάτι χειρότερο.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα εμενα μου αλλαζει μονο οταν ανοιγω συγκεκριμενες εφαρμογες οπως ο Chrome πχ η το Viber και το Watsapp. Στο FB Messenger απο την αλλη η στις εφαρμογες της Huawei, δεν γινεται κατι τετοιο. Με παραξενευει πολυ αυτο και δεν εχω βρει και ρυθμιση. :wacko::wacko::wacko:

 

Καποιος πρεπει να βρει τροπο να χρησιμοποιουμε το finger print sensor σαν trackpad. Aπο την στιγμη που μπορεις να κατεβασεις τα notifications με το sensor, σιγουρα θα υπαρχει τροπος να κανεις και scrolling. Eλπιζω να το προσθεσουν σε αναβαθμιση. Θα ειναι τρομερο feature.

 

Αφού προστέθηκε στο mate 8 το scrolling στις photo θα προστεθεί Και στο δικό σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με την φωτεινότητα το κάνει και στο mate 8 σε κάποιες εφαρμογές.Δοκιμάστε να βάλετε την μπαταρία στο επιδόσεις.

 

Σε ποιες εφαρμογές γιατί εγώ δεν έχω εντοπίσει κατι

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αφού προστέθηκε στο mate 8 το scrolling στις photo θα προστεθεί Και στο δικό σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ποιες εφαρμογές γιατί εγώ δεν έχω εντοπίσει κατι

Σε εφαρμογές όπως το Twitter ή το ίντερνετ θα ήταν όνειρο. Στις φωτογραφίες πάντως υπάρχει ήδη το scrolling.

Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περασα από το πλαίσιο και έπαιξα λιγο με το ανοιχτόχρωμο ( την εκδοση με τα 3g rom)

Το κινητο και από κοντα είναι πανεμορφο και κάθεται αψογα στο χερι.

Πολύ καλη οθονη με ωραια αντίθεση και ας ηταν ρυθμισμένη η φωτεινότητα στο 100%

Από ταχητητα είναι σούπερ αν μαλιστα μειώσεις τον χρονο των εφε γινεται ακομα πιο γρηγορο.

Μου άρεσε πολύ ο χειρισμος από το finger print για τις φωτογραφίες αλλα και για το κατεβασμα των notifications .

Επισης ειδα πως και σε αυτό εχει επιλογή μείωσης της ανάλυσης της οθονης από 1080 στα 720 πράγμα που θα αυξάνει σημαντικά την αυτονομία της συσκευής από 15-20% ( το ποσοστό το συμπεραίνω σύμφωνα με ότι εχω ζήσει ως τώρα με το honor )

Το μονο που με προβλημάτισε είναι το ποσοστό της ram που δεσμεύει το λειτουργικό με την εκκίνηση της συσκευής.

Από τα 3g η μισή μνήμη δεσμεύεται από το σύστημα και τελικως μένει ελευθερη 1,5g

Δεν είναι βέβαια λιγη αλλα έχοντας συνηθίσει με το Honor να δεσμεύει σχεδον 1gb που φάνηκε κάπως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...