Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα και εγώ εχθές στα Public σε ασημί-λευκό που είχαν στο πάγκο.

(Φαντάζομαι σε αυτο το titanium γκρι θα ειναι ακόμα πιο όμορφο)

 

Μου άρεσε πολυ και εμφανισιακά και στο κράτημα στο χερι και στην αίσθηση των κουμπιών στα πλάι και στην premium αίσθηση και γενικότερο look and feel.

 

Επίσης θετικό οτι η δαχτυλιες πλάτη ηταν σε αρκετα περιορισμένο βαθμό πραγμα θετικό.

 

Η οθόνη του ηταν 1-2 κλικ πιο φωτεινή απο το G5 που είχε παραδίπλα.

 

Τώρα για το UI δεν με νοιάζει έτσι κι αλλιώς βάζω σχεδόν κατα 90% τρίτα προγράμματα στην συντριπτική πλοίοψηφία των λειτουργιών.

 

Πάντως εχει κλασική επιρροή απο iOS οχι απαραίτητα κακό μιας και γνώριμο μου ειναι απο iPad που δουλεύω χρόνια τώρα,αλλα θα περίμενα κατι πιο δικο της.

 

Αν είχε κυκλοφορήσει την 4/64 έκδοση θα ήμουν πιο ζεστός για αγορά πάντως.

 

Οπως αν είχε και το touch sensitivity screen του plus.

 

Οθόνη μια χαρά μου κάνει και ας μην ηταν AMOLED απο την στιγμή που κορυφαία ειναι και ανώτερη απο ανταγωνιστικές προτάσεις στην κατηγορία της.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Καθότι δεν έχω εμπειρία από smartphones και ψάχνω αυτόν τον καιρό θα ήθελα τη γνώμη σας.

Είμαι μεταξύ αυτού και του MLS Energy 4G.

 

Θα με ενδιέφερε το λογισμικό της MLS και θεωρώ πολύ θετικό το ότι είναι ελληνική, αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ ακριβά τα ανταλλακτικά της.

 

Από την άλλη μεριά και για την εταιρεία που έχει το επίσημο σέρβις της HUAWEI δεν έχουν γραφτεί και τα καλύτερα λόγια...

 

Γενικώς με ενδιαφέρει στο κινητό η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, η καλή γενική λειτουργία του και να μην καθυστερεί πολύ σε Internet και εφαρμογές. Θεωρώ όμως σημαντικό για κάθε μάρκα η μετά την πώληση υποστήριξη...

 

Περιμένω με ενδιαφέρον την τοποθέτησή σας...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον βρίσκεσαι μεταξύ δυο συσκευών καλύτερα να ανοίξεις θεμα στην κατάλληλη κατηγορία

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Καθότι δεν έχω εμπειρία από smartphones και ψάχνω αυτόν τον καιρό θα ήθελα τη γνώμη σας.

Είμαι μεταξύ αυτού και του MLS Energy 4G.

 

Θα με ενδιέφερε το λογισμικό της MLS και θεωρώ πολύ θετικό το ότι είναι ελληνική, αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ ακριβά τα ανταλλακτικά της.

 

Από την άλλη μεριά και για την εταιρεία που έχει το επίσημο σέρβις της HUAWEI δεν έχουν γραφτεί και τα καλύτερα λόγια...

 

Γενικώς με ενδιαφέρει στο κινητό η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, η καλή γενική λειτουργία του και να μην καθυστερεί πολύ σε Internet και εφαρμογές. Θεωρώ όμως σημαντικό για κάθε μάρκα η μετά την πώληση υποστήριξη...

 

Περιμένω με ενδιαφέρον την τοποθέτησή σας...

Νομίζω ότι απλά δεν υπάρχει σύγκριση mls με Huawei....Είναι σαν να συγκρίνεις mercedes με yugo.....

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα unbranded απο εξωτερικό τι γίνεται δηλαδη πχ Amazon,expansys;;

Τα καλύπτει οπως τα ελληνικά η πάνε στην ίδια κατηγορία με branded παρά εισαγωγών σκρουτζομαγαζων.

 

οτι τους καπνισει στην αρβατο.. καποιες ναι καποιες ουτε για αστειο

 

και η φάση είναι αν πας νομικά κερδίζεις..... αλλά τα λεφτά που θα χάσεις μεχρι να κερδίσεις την δίκη και τον χρόνο που θα χάσεις....... τα ζυγίζεις και λες δεν αξιζει......

 

το μόνο καλό με τα huawei ειναι οτι χαλάνε πολύ πολυυυ σπάνια.. φαντάσου δεν έχει γίνει μεχρι τώρα να βγάλει δεύτερο hardware revision της συσκευής (σε σχέση με κάτι lg που βγάζουν ακόμη και 10 hw rev)

 

btw δεν εχω διαβάσει όλες της σελίδες και είδα έχετε ένα θέμα με την φοτινοιτα... τα έχουν σχεδον όλα τα Huawei όταν έχεις ενεργό κάποιο power saving mode, δλδ εντοπίζει βαριά εφαρμογή και προσαρμόζετε κατάλληλα ... αν δεν σας αρέσει το βάζετε στης επιδώσεις και τέλος

 

 

μου φαίνεται η p9 εχει κατά πολύ ανώτερη οθονη απο το htc 10?

το λογισμικο υπερβολικά στρωτά πάει σε βαθμό να νομίζεις οτι είναι fake..

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Καθότι δεν έχω εμπειρία από smartphones και ψάχνω αυτόν τον καιρό θα ήθελα τη γνώμη σας.

Είμαι μεταξύ αυτού και του MLS Energy 4G.

 

Θα με ενδιέφερε το λογισμικό της MLS και θεωρώ πολύ θετικό το ότι είναι ελληνική, αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ ακριβά τα ανταλλακτικά της.

 

Από την άλλη μεριά και για την εταιρεία που έχει το επίσημο σέρβις της HUAWEI δεν έχουν γραφτεί και τα καλύτερα λόγια...

 

Γενικώς με ενδιαφέρει στο κινητό η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, η καλή γενική λειτουργία του και να μην καθυστερεί πολύ σε Internet και εφαρμογές. Θεωρώ όμως σημαντικό για κάθε μάρκα η μετά την πώληση υποστήριξη...

 

Περιμένω με ενδιαφέρον την τοποθέτησή σας...

Ελληνική?

Κινεζικά είναι πού απλά βάζουν το λογισμικό τους.

Πολύ καλύτερα huawei εννοείται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή για Stabiliser.

Εαν μου έρθει η αναβάθμηση πριν το δώσω, θα τραβήξω ακόμα ένα βίντεο γιατί διαβάζω οτι η νέα έκδοση φτιάχνει διάφορα στην κάμερα.

Τελικα σου ηρθε εκεινη η αναβάθμιση για την καμερα;

Link to comment
Share on other sites

οτι τους καπνισει στην αρβατο.. καποιες ναι καποιες ουτε για αστειο

 

και η φάση είναι αν πας νομικά κερδίζεις..... αλλά τα λεφτά που θα χάσεις μεχρι να κερδίσεις την δίκη και τον χρόνο που θα χάσεις....... τα ζυγίζεις και λες δεν αξιζει......

 

το μόνο καλό με τα huawei ειναι οτι χαλάνε πολύ πολυυυ σπάνια.. φαντάσου δεν έχει γίνει μεχρι τώρα να βγάλει δεύτερο hardware revision της συσκευής (σε σχέση με κάτι lg που βγάζουν ακόμη και 10 hw rev)

 

btw δεν εχω διαβάσει όλες της σελίδες και είδα έχετε ένα θέμα με την φοτινοιτα... τα έχουν σχεδον όλα τα Huawei όταν έχεις ενεργό κάποιο power saving mode, δλδ εντοπίζει βαριά εφαρμογή και προσαρμόζετε κατάλληλα ... αν δεν σας αρέσει το βάζετε στης επιδώσεις και τέλος

 

 

 

μου φαίνεται η p9 εχει κατά πολύ ανώτερη οθονη απο το htc 10?

το λογισμικο υπερβολικά στρωτά πάει σε βαθμό να νομίζεις οτι είναι fake..

 

 

Η οθόνη του p9 είναι ετη φωτος καλύτερη από το htc 10 ήταν ένας από τους πιο βασικούς λόγους που το έστειλα πίσω με δεύτερο την όχι και τόσο καλή κάμερα και σε αυτό τον τομέα το p9 είναι άριστο ,γενικά είμαι πολύ ενθουσιασμενος από το p9 πολύ μα πολύ καλύτερα από το mate s που είχα και δεν μου λείπει το s7 που είχα πριν από λίγες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του p9 είναι ετη φωτος καλύτερη από το htc 10 ήταν ένας από τους πιο βασικούς λόγους που το έστειλα πίσω με δεύτερο την όχι και τόσο καλή κάμερα και σε αυτό τον τομέα το p9 είναι άριστο ,γενικά είμαι πολύ ενθουσιασμενος από το p9 πολύ μα πολύ καλύτερα από το mate s που είχα και δεν μου λείπει το s7 που είχα πριν από λίγες ημέρες

 

s7 (οχι το edge) το είχα διο βδομάδες περιπου όπως ηρθε ετσι έφυγε... οχι απλά δεν κρατάει η μπαταρια του σε χρήση... είναι σαν να μην υπάρχει όταν έχεις φωτισμό πάνω απο 60% και κάνεις browsing με 4g αν ει σαι πολύ πολυ τυχερός μπορεί να βγάλεις 2 ώρες sot συνήθως είναι λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

s7 (οχι το edge) το είχα διο βδομάδες περιπου όπως ηρθε ετσι έφυγε... οχι απλά δεν κρατάει η μπαταρια του σε χρήση... είναι σαν να μην υπάρχει όταν έχεις φωτισμό πάνω απο 60% και κάνεις browsing με 4g αν ει σαι πολύ πολυ τυχερός μπορεί να βγάλεις 2 ώρες sot συνήθως είναι λιγότερο

Aν εχεις της καλοσύνη πες μου τι γινεται με την κάμερα αφού είχες και τα 2 γιατί θέλω να αποφασίσω ανάμεσα τους αυτη την εβδομάδα και η κάμερα είναι σημαντική για μένα

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις της καλοσύνη πες μου τι γινεται με την κάμερα αφού είχες και τα 2 γιατί θέλω να αποφασίσω ανάμεσα τους αυτη την εβδομάδα και η κάμερα είναι σημαντική για μένα

 

Δεν ξέρω αν είσαι φανατικός στις φωτογραφίες δεν ξέρω του p9 είναι πολύ καλές με λίγο πιο καλό επίπεδο του s7 την νύχτα και καλύτερη η μπροστινή κάμερα του p9 μα πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις της καλοσύνη πες μου τι γινεται με την κάμερα αφού είχες και τα 2 γιατί θέλω να αποφασίσω ανάμεσα τους αυτη την εβδομάδα και η κάμερα είναι σημαντική για μένα

 

το p9 δεν το είχα ακόμη αλλά ολοταχώς πάω για εκεί μολις πάει στα 400 s7 είχα σε ολα ήμουν οκ πέρα από την μπαταρια που το λιγότερο ήταν άθλια.... και δεν πρόκειται να γυρίσω πίσω.. ένιωθα σαν αν εχω μια ferrari με ρεζερβουάρ απο 50cc bike και ο μόνος τρόπος να βγάλω την μέρα με χρήση ήταν να βάλω φωτισμό γύρο στα 30% και αυτόματο και 4g μόνο όταν το χρειαζόμουν να μπω (κλειστά wifi/gps/sinc κλπ) εκεί μεχρι το βραδάκι με πήγαινε.. αλλά κατάντησα να είμαι σαν με το παιδάκι κλείσε άνοιξε βαλέ βγάλε κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελεγα να δώσω το g4 και να παω σε p9 η s7 γιατι Θέλω καλη κάμερα. Θα φυγω λόγο μπαταρίας απο g4 αλλα ρε παιδιά τοσο χαλια του s7 κι ας εχει 3000mah; οπότε η p9 μολις δω δείγματα βραδινά ή κάθομαι με g4.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελεγα να δώσω το g4 και να παω σε p9 η s7 γιατι Θέλω καλη κάμερα. Θα φυγω λόγο μπαταρίας απο g4 αλλα ρε παιδιά τοσο χαλια του s7 κι ας εχει 3000mah; οπότε η p9 μολις δω δείγματα βραδινά ή κάθομαι με g4.

Για την μπαταρία του s7,μπες στο θέμα του s7 και θα διαβάσεις.

Για μένα μόνο χαλιά πού δεν ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία του s7,μπες στο θέμα του s7 και θα διαβάσεις.

Για μένα μόνο χαλιά πού δεν ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε raw χρήση είναι σε συντηρητική χρήση λόγο amoled τουλάχιστον διπλασιάζεται για αυτό είπα έπρεπε σαν παιδάκι να το του φερομαι για να βγάζει αρκετά... Αλλα με χύμα χρήση όλα ανοιχτά με τέρμα το φως δυστυχώς είναι κάτω από μέτρια

 

Δεν γίνεται με wifi κλειστό sinc και χαμηλό φωτισμό να βγάζω έως και 6 ώρες sot και μόλις βάλω 4g και τέρμα το φως (δλδ χωρίς περιορισμούς χρήση) να βγάζω 2 ώρες και αν...

 

Αυτό λέγεται κακή μπαταρία για το hardware που φοράει καθώς δεν μπορείς να απολαύσεις το κινητό στο μέγιστο

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων.δε διαφωνώ,απλά εγώ είδα διαφορετικά αποτελέσματα.

Ενδιαφέρον πάντως να έρθει το 4gb,εκεί είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το πάρω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων.δε διαφωνώ,απλά εγώ είδα διαφορετικά αποτελέσματα.

Ενδιαφέρον πάντως να έρθει το 4gb,εκεί είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το πάρω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

4gb μονο skrutz και προφανώς με 0 εγγύηση (οχι οτι έχουμε στα άλλα εγγύηση λογο αρβατο αλλα να εχουμε να λεμε)

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/six_weeks_with_the_huawei_p9-blog-18453.php

ποιότητα κατασκευής μέτρια,γρατζουνιές σε οθόνη και πίσω στη κάμερα,μπαταρία μέτρια,κάρτα γραφικών μέτρια....απογοήτευση σκέτη....καλά και το SAR για ψήσιμο είναι 1,43 http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80031&version=318595&siteCode=gr&view=true :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To sar ειναι στα 0,55, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχει στο πλαίσιο...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/494083ee46d4b34161d984462c14bc13.jpg

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by akisk75
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/six_weeks_with_the_huawei_p9-blog-18453.php

ποιότητα κατασκευής μέτρια,γρατζουνιές σε οθόνη και πίσω στη κάμερα,μπαταρία μέτρια,κάρτα γραφικών μέτρια....απογοήτευση σκέτη....καλά και το SAR για ψήσιμο είναι 1,43 http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80031&version=318595&siteCode=gr&view=true :lol::lol::lol:

 

sar που αναγράφετε όταν είναι ενεργή και η δεύτερη κεραία.. δλδ στα σημεία όπου τα αλλά κινητά δεν έχουν καν σήμα (σε ολες της άλλες περιπτώσεις είναι κάτω απο μισό) (ακριβός ίδια τεχνολογία με το mate 8 και το p8)

 

οσο για ποιότητα τα ίδια λέγανε και για το p8...... και βγηκε ένα από τα ποιοτικότερα Κινητά με πολύ υψηλή αξιοπιστία... ετσι μεχρι να το αποκτήσουν αρκετοί να έχουμε γνώμη κρατάω μικρο καλάθι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε πολύ χαριτωμένη η άποψη ότι η οθόνη του γρατζουνιεται.

Πρώτη φορά διαβάζω κάτι τέτοιο για κινητό που φορά Gorilla Glass 4.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχουν σκασει καθολου οι sammy/apple στο arena για να λενε τετοια γιατι εχουν κανει κακακια...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο χαριτωμένο και"αξιόπιστο"είναι το σημείο όπου αναφέρει ότι το τζαμί μπροστά αλλά και το πίσω δεν έχει κανένα είδος προστασίας και μάλλον η Huawei τσιγγουνευτηκε να βάλει gorilla glass. Άλλη παραπληροφόρηση μιλάμε..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια φωτο ρε παιδιά να δουμε τι γίνεται τελικά. Μπαταρια έχει smooth ειναι να δουμε και φωτογραφικά τι λέει.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Αυτά για μπαταρία...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/4792b2ac0f6cb85b2e2e37fb5a7f0b3c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/d58e276b20621577107ae3054e2cf6ad.jpg

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...