Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης το S7 edge καλό θα ήταν να συγκρίνεται με το P9 Plus, οχι με το κανονικό. Εκείνο ειναι ο ανταγωνιστής του.

 

Φιλε μου μακαρι να ειχα και το plus στη κατοχη μου να μπορουσα να πω τι εχω δει. Αλλα αυτα εχω για αυτα λεω. Δεν μπηκα να κατηγορήσω το κινητο. Αλλα να βοηθησω οσους θελουν να αγορασουν καποιο απο αυτα τα 3 συγκεκριμένα. Και εγραψα εδω γιατι ενα απο τα 3 ειναι το p9 και μαλιστα ειμαι ενθουσιασμενος απο την αγορά του.

 

 

Φιλε φανατικε.

 

Το v10 ειναι ερωτας και παρολο το παλιο σχετικα hardware του θεωρω οτι μππρει να σταθει ανετα σα κινητο αξιοσεων για αλλα 2 με 3 χρονια ανετα χωρις να ζορίζεται σε τιποτα.

 

Και για να μην ειμαι εκτός θεματος στη τιμη του 399 ειναι λουκουμι για ναυαρχίδα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου μακαρι να ειχα και το plus στη κατοχη μου να μπορουσα να πω τι εχω δει. Αλλα αυτα εχω για αυτα λεω. Δεν μπηκα να κατηγορήσω το κινητο. Αλλα να βοηθησω οσους θελουν να αγορασουν καποιο απο αυτα τα 3 συγκεκριμένα. Και εγραψα εδω γιατι ενα απο τα 3 ειναι το p9 και μαλιστα ειμαι ενθουσιασμενος απο την αγορά του.

 

 

δεν σε κατηγορώ φίλε μου, ισα ισα μπράβο και για τον κόπο σου να γράψεις το συγκριτικό.. το P9 ειναι εξαιρετικό τηλέφωνο, το γλυκοκοιτούσα κι εγω πριν πάρω S7

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μακαρι να ειχα και το plus στη κατοχη μου να μπορουσα να πω τι εχω δει. Αλλα αυτα εχω για αυτα λεω. Δεν μπηκα να κατηγορήσω το κινητο. Αλλα να βοηθησω οσους θελουν να αγορασουν καποιο απο αυτα τα 3 συγκεκριμένα. Και εγραψα εδω γιατι ενα απο τα 3 ειναι το p9 και μαλιστα ειμαι ενθουσιασμενος απο την αγορά του.

 

 

Φιλε φανατικε.

 

Το v10 ειναι ερωτας και παρολο το παλιο σχετικα hardware του θεωρω οτι μππρει να σταθει ανετα σα κινητο αξιοσεων για αλλα 2 με 3 χρονια ανετα χωρις να ζορίζεται σε τιποτα.

 

Και για να μην ειμαι εκτός θεματος στη τιμη του 399 ειναι λουκουμι για ναυαρχίδα.

Και παλι δεν αντιλέγω πουθενά. Πηγενε στο πρωτο ποστ στο νημα του ν10 και θα καταλάβεις.

Ας όψεται η LG με την παροιμιώδη αξιοπιστία της ......

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Υγεία και δύναμη να έχουμε την νεα χρονια.

(Για τίποτα περισσότερο, χλωμό το κόβω...)

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Μετά απο s3-note 3-s6 edge ειπα να αλλάξω λίγο και να μην χτυπησω το s7,οχι τιποτα αλλο απλα βαρέθηκα και χτυπήσα το p9!Δηλώνω κατενθουσιασμένος,μόνη παραφωνία η απουσία ois στο βιντέο αλλα κλαιν :lol: θήκη ποια προτείνετε?Ειμαι φανατικός spigen αλλα ειδα και μια ipaky premium hybrid που μου αρεσε,τι λέτε?Άλλη πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτές:

http://www.ebay.com/itm/Original-Huawei-P9-Smart-View-Flip-PU-Leather-Case-Cover-For-Huawei-P9-P9-Plus-/252605502497?var=&hash=item3ad0761421:m:mrwkwvYT9jNIWozk5atUcJA

http://www.ebay.com/itm/Spigen-Huawei-P9-Case-Rugged-Armor-Ultimate-Protection-Black-L06CS20376-/152364625840?hash=item2379a3afb0:g:ZU0AAOSw7XZXggEI

http://www.ebay.com/itm/PIERRE-CARDIN-Genuine-Leather-Cover-Hard-Back-Case-For-Huawei-P9-Free-Shipping-/162080376914?hash=item25bcbe4852:g:uqkAAOSwH6lXQqun

 

Η πιο premium είναι η Pierre Gardin. Την προστασία όμως της spigen δεν την πλησιάζει καν.

Την huawei αστην καλύτερα. Δεν λέει και πολλά, εκτός αν είσαι φαν αυτού του είδους των θηκων. Οποτε σε σχέση με διάφορα που κυκλοφορούν σε τέτοιο στιλ, είναι καλή.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ,πήρα πάλι τη spigen τελικά.Το λυπάμαι να το βάλω σε θήκη τόσο όμορφο που είναι αλλα τί να κάνεις.Το πήρα στο μπλε το οποίο είναι υπέροχο.

Το step counter πως σβηνει??Ειναι κάπως ενοχλητικό για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν χρειάζεσαι κλείσε το (disable) από τις εφαρμογές.

Με γειες κινητό και θήκη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες. Το ηχείο του, μου ακούγεται πολύ αδύναμο σε σχέση με το v10 και το s7 edge. Ενώ έχω διαβάσει ότι είναι σχετικά δυνατό. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν χρειάζεσαι κλείσε το (disable) από τις εφαρμογές.

Με γειες κινητό και θήκη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Σωστός!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες. Το ηχείο του, μου ακούγεται πολύ αδύναμο σε σχέση με το v10 και το s7 edge. Ενώ έχω διαβάσει ότι είναι σχετικά δυνατό. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Ευχαριστώ.

Όπως είσαι μέσα στις κλίσεις, πήγαινε στις ρυθμίσεις και εκεί τικαρισε αυτό που λέει για τις τσέπες.

Περίεργο αυτό που λες για την ένταση. Εγώ να σκεφτείς το έχω λίγο παραπάνω απο την μέση και τη βρίσκω απόλυτα ικανοποιητική. Μήπως το ringtone είναι γραμμένο χαμηλά?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε Χρήστο. Όντως είδα σημαντική διαφορά. Έκανα αυτό που μου είπες.

 

Και εμενα μου φαινόταν περιεργο γιατι για το ηχείο παντού διάβαζα πολύ καλά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο αυριο. Εχει μεσα στο κουτι του screen protector και πλαστικη θηκη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο αυριο. Εχει μεσα στο κουτι του screen protector και πλαστικη θηκη?

Ποστ #1298.

Εξαρτάται την τύχη σου!

Θήκη, όχι δεν έχει μέσα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σημερα να συνδεσω ενα usb otg , που ειχα απο το προηγουμενο κινητο, αλλα δεν καταφερα τιποτα...

 

κανω κατι λαθος η δεν υποστηριζει το κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που μπορεί η κάμερα να γράφει σε raw αρχεία. Δεν το περίμενα. Και μάλιστα είναι πολύ πλήρης σε πληροφορίες.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σημερα να συνδεσω ενα usb otg , που ειχα απο το προηγουμενο κινητο, αλλα δεν καταφερα τιποτα...

 

κανω κατι λαθος η δεν υποστηριζει το κινητο??

Αν χρησιμοποίησες ανταπτορα απο micro USB σε USB c για να συνδέσεις το otg, δεν θα παίξει. Οι περισσότεροι είναι κάκιστης ποιότητας και δεν πρόκειται να δουλέψουν.

Πάρε ενα USB C otg και θα δουλέψει κανονικά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αυτο το ανταπτορακι:

 

http://www.skroutz.gr/s/9686766/Huawei-USB-C-male-micro-USB-B-female.html

 

και μου φορτιζει κανονικα απο καλωδια micro usb ενω δουλευει και το otg απο φλασακια μεχρι σκληρους δισκους. Προτιμηστε αυτο ή καποιο επωνυμο τελος παντων γιατι οντως παιζουν πολλες ασυμβατοτητες ενω καμια φορα οι μουφες ανταπτορες usb c μπορει να προκαλεσουν βλαβες σε συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποίησες ανταπτορα απο micro USB σε USB c για να συνδέσεις το otg, δεν θα παίξει. Οι περισσότεροι είναι κάκιστης ποιότητας και δεν πρόκειται να δουλέψουν.

Πάρε ενα USB C otg και θα δουλέψει κανονικά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

ευχαριστω φιλε μου.

εχεις να προτεινεις καποιο???

Edited by lempoi
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποίησες ανταπτορα απο micro USB σε USB c για να συνδέσεις το otg, δεν θα παίξει. Οι περισσότεροι είναι κάκιστης ποιότητας και δεν πρόκειται να δουλέψουν.

Πάρε ενα USB C otg και θα δουλέψει κανονικά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Eιστε σίγουροι οτί δεν ειχε μέσα η συσκευασία σας?Εμένα πάντως είχε.

αυτο:

https://www.cellphones.gr/antaptoras-huawei-usb-type-c-adapter-ap52-white-original

Edited by jntaras
Link to comment
Share on other sites

Eιστε σίγουροι οτί δεν ειχε μέσα η συσκευασία σας?Εμένα πάντως είχε.

αυτο:

https://www.cellphones.gr/antaptoras-huawei-usb-type-c-adapter-ap52-white-original

 

ναι .σιγουρα εμενα δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Eιστε σίγουροι οτί δεν ειχε μέσα η συσκευασία σας?Εμένα πάντως είχε.

αυτο:

https://www.cellphones.gr/antaptoras-huawei-usb-type-c-adapter-ap52-white-original

 

Από τους πιο άτυχους είμαι δηλαδή...Ούτε adapter ούτε screen protector! Αναθεματισμένη Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Eιστε σίγουροι οτί δεν ειχε μέσα η συσκευασία σας?Εμένα πάντως είχε.

αυτο:

https://www.cellphones.gr/antaptoras-huawei-usb-type-c-adapter-ap52-white-original

 

Όχι. Ούτε εμένα είχε!

Πήρα μάλιστα κάτι βλακείες από το ebay και ήταν μαύρα χάλια. Δεν δούλευαν ούτε σαν OTG και στην φόρτιση δεν ανέβαζε ο φορτιστής πάνω από 0.6Α. Έκανε αιώνες να φορτίσει το κινητό.

Γι' αυτό έγραψα και πιο πριν ότι θέλει προσοχή στον αντάπτορα που θα πάρεις.

 

ευχαριστω φιλε μου.

εχεις να προτεινεις καποιο???

 

https://www.skroutz.gr/s/8601690/GOLF-USB-C-male-USB-A-female-GF-TOTGW.html

 

Διάλεξε έναν από παραπάνω. Δεν έψαξα και ιδιαίτερα. Πήρα έναν τέτοιο και δούλεψε άμεσα και σωστά!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε και προστατευτικη μεμβρανη και το ανταπτορακι. Ελληνικης εισαγωγης.

 

Προφανως εξαρτάτε απο την χωρα στην οποια απευθύνεται η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...