Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι είναι αυτά! Εμένα δεν είχε τίποτα τέτοιο μέσα. Δεν μπορώ να καταλάβω και το μέγεθός βέβαια αλλά δεν θυμάμαι κάτι τέτοια μέσα στο κουτί.

Εμένα είχε ενα ζελατινένιο σακουλάκι οπου μέσα είχε την ζελατίνα.

Η ζελατίνα είχε προστατευτικά και από τις δυο πλευρές τα οποία φυσικά τα αφαιρούσες κατα την διαδικασία της τοποθέτησης.

Κοίταξε προσεκτικά μήπως είναι ήδη τοποθετημένη στο δικό σου, απο το εργοστάσιο. Όπως σου είπα, υπάρχει αυτή η βερσιόν.

 

Το κινητό δεν είχε πάνω τίποτα. Έψαξα το κουτί πιο προσεκτικά μήπως δεν το είδα στην αρχή αλλά τζίφος. Το χαρτάκι φαντάσου καλυπτει όπως το βλέπεις περίπου λίγο παραπάνω από τη μισή πρόσοψη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι ξεκλειδωσατε τον bootloader, τον κωδικό τον πήρατε από την επίσημη σελίδα; Σας ήρθε η χρησιμοποιησατε dc unlocker; Ποσο πληρωσατε εκει, έχω διαβάσει και για 1€ και για 4€.

Δεν έχει σημασία από που το πάρεις το ίδιο θα πάρεις, και εξάλλου τι σημασία έχει αφού ξεκλειδώνει και πίσω δεν κλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία από που το πάρεις το ίδιο θα πάρεις, και εξάλλου τι σημασία έχει αφού ξεκλειδώνει και πίσω δεν κλειδώνει

Το ξέρω οτι είναι το ίδιο΄. Και ξέρω οτι το dc unlocker δουλεύει, αλλά το επίσημο που είναι και δωρεάν μου κάθεται καλύτερα, και ήθελα να ρωτήσω αν και στις Ελληνικές συσκευές το στέλνουν, και αν το κάνουν άμεσα. Ήθελα να προχωρήσω άμεσα στο unlock αφού κάνει και wipe, μην το στήνω άδικα.

Για το οτι δεν κλειδώνει ξανά είμαστε σίγουροι; Με fastboot oem lock xxxxxxxxxx δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.Θελω να κάνω μία απλή ερώτηση σε όσους έχουν μικρά παιδιά για το focus της συσκευής.Οταν ψιλό κινούνται μπορεί η συσκευή να τα βγάλει καθαρή φωτογραφία; Εστιάζει γρήγορα και τραβά; Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι είναι το ίδιο΄. Και ξέρω οτι το dc unlocker δουλεύει, αλλά το επίσημο που είναι και δωρεάν μου κάθεται καλύτερα, και ήθελα να ρωτήσω αν και στις Ελληνικές συσκευές το στέλνουν, και αν το κάνουν άμεσα. Ήθελα να προχωρήσω άμεσα στο unlock αφού κάνει και wipe, μην το στήνω άδικα.

Για το οτι δεν κλειδώνει ξανά είμαστε σίγουροι; Με fastboot oem lock xxxxxxxxxx δεν δουλεύει;

Ναι δουλεύει προφανώς το lock απλά λει relocked και όχι locked έτσι αν πάθει τπτ το κινητό το βάζεις για ένα δευτερόλεπτο στο φούρνο μικροκυμάτων χααχα

Link to comment
Share on other sites

Όχι από p8 και μετά έχει encrypted bl ακόμη και το p7 από 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.Θελω να κάνω μία απλή ερώτηση σε όσους έχουν μικρά παιδιά για το focus της συσκευής.Οταν ψιλό κινούνται μπορεί η συσκευή να τα βγάλει καθαρή φωτογραφία; Εστιάζει γρήγορα και τραβά; Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν έχω τόσο μικρά παιδιά αλλά νομίζω οτι έχει επιλογή να ακολουθεί το αντικείμενο και να εστιάζει συνέχεια. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει....

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!

Για point and shoot συσκευή εγω θα ρωταγα και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στα 399€ που είναι στις μεγάλες αλυσίδες πιστεύεται ότι αξίζει αυτή την στιγμή; ή καλύτερα υπομονή για την νεα χρονιά;
Link to comment
Share on other sites

στα 399€ που είναι στις μεγάλες αλυσίδες πιστεύεται ότι αξίζει αυτή την στιγμή; ή καλύτερα υπομονή για την νεα χρονιά;

 

Δεν παυει να ειναι ενα απο τα κορυφαια κινητα του 2016 , τοσο απο hardware οσο απο design.Σε αυτην την τιμη πιστευω ειναι ακρως ανταγωνιστικο σε σχεση με τις ναυαρχιδες αλλων εταιρειων και ειμαι πολυ κοντα να την αγορασω και εγω.Τωρα το οτι επειδη φτασαμε στο τελος της χρονια και σιγα σιγα θα ξεκινησουν οι παρουσιασεις των νεων κινητων δεν πιστευω οτι πρεπει να αποτελει κριτηριο επιλογης.Συν οτι οι τιμες των νεων ναυαρχιδων θα ειναι αρκετα υψηλοτερες και δευτερον θα περιμενεις παλι ενα διαστημα να κυκλοφορησει το κινητο να δεις απο reviews και γνωμες πως τα πηγαινει.Και χωρις να καταλαβεις μπορεις να φτασεις μεσα-τελη του 2017 χωρις νεο κινητο και περιμενοντας τα μοντελα του 2018.Εν τελη υπαρχει και η αγορα της Απω Ανατολης που με τα μισα λεφτα απο τα 399 παιρνεις κορυφαιο κινητο οπως για παραδειγμα Xiaomi mi5.Ελπιζω Γιαννη να σε βοηθησα και οχι να σε μπερδεψα περισσοτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι φοβερό κινητό σε τρελή τιμή όμως Εσύ ξέρεις αν δεν το έπαιρνα Εγώ τώρα θα περίμενα για το 10 βέβαια εγώ το έχω από Ιούνιο κ είμαι ακόμα ενθουσιασμένος
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασπρόμαυρο αισθητήρα. Αυτό κάνει την διαφορά σε σχέση με τις άλλες συσκευές, που απο την έγχρωμη λήψη προσπαθουν και παράγουν την ασπρόμαυρη φωτογραφία. Είναι η μέρα με την νύχτα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στα 399€ που είναι στις μεγάλες αλυσίδες πιστεύεται ότι αξίζει αυτή την στιγμή; ή καλύτερα υπομονή για την νεα χρονιά;

 

που το εχουν 400 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

που το εχουν 400 ευρω?

Κωτσόβολος, Public, Πλαίσιο σίγουρα. Μπορεί και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Κωτσόβολος, Public, Πλαίσιο σίγουρα. Μπορεί και άλλοι.

 

λες να το πάρω? :D:D:D η θα μου φανει λιγο μετα το plus?

 

τι λέτε να περιμένω να πεσει το mate 9 550?

 

:D:D:D:D

 

εχω ενα 600 ευρω αλλα συσκευη δεν βρισκω

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Ο Αγιος Βασίλης για πρώτη φορά μου έφερε στα χέρια μου huawei.

Το έχω μερικές ημέρες και το δοκιμάζω έχοντας το ταυτόχρονα με lg v10 & s7edge.

 

Οι παρατηρήσεις μου μέχρι τώρα για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά κάποιου εκ των τριών.

 

Οθονη.

 

Όποιος θέλει μέγεθος πάει κατευθείαν στο v10. Οι άλλες δύο θα του φανούν αισθητά μικρότερες. Χρώματα. S7 edge εντυπωσιακοί χρωματισμοι γνωστό των οθονών της Samsung.

Ανάμεσα στα άλλα δύο πιο φωτεινή του p9. Όσο περίεργο και αν ακούγεται η διαφορά της 2k του v10 & της 1080 του p9 δεν είναι ορατή δια γυμνού οφθαλμού. Το μαύρο πάντως που απολαμβάνεις στην οθόνη του edge δεν υπάρχει πουθενά στα άλλα 2.

Απόκριση και στις 3 κορυφαία. Γωνίες θέασης και στα 3 πολύ καλές ένα μικρό μειονέκτημα στο edge λόγω κυριότητας ο πλαινος φωτισμός ενοχλεί Όσο μεγαλώνει η γωνία θέασης.

 

Φωτογραφικη.

 

Την ημέρα μπορώ να πω ότι υπάρχουν φωτογραφίες που το p9 είναι πρώτο ελάχιστα μπροστά από το edge. Βράδυ με ίδιες manual ρυθμίσεις σχεδόν στα ίδια με το v10 πίσω όμως από το edge το p9 τριτο

Σε video Εάν κινείσαι το p7 είναι 3ο ενώ v10 πολεμάει στα ίσα το edge.

 

Design

 

Το καθένα έχει κάτι το διαφορετικό. Τα θεωρώ και τα 3 πανέμορφα και διαφορετικά εκεί έξω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Ταχύτητα.

 

Η διαφορά (αρνητικη) του snapdragon 808 του v10 είναι αισθητή μετά από ώρα χρήσης. Λαγγαρισματακια έχω παρατηρήσει και στο v10 και στο edge όχι όμως ακόμα στο p9. Το v10 έρχεται στα μάτια μου τρίτο με τα άλλα δύο να είναι σχεδόν ισοδύναμα. Φυσικά όλοι ξέρουμε ότι στη ταχύτητα δεν παίζει ρόλο μόνο το hardware άλλα και το software ενός κινητού. Στο software πιστεύω η huawei δείχνει να ξεπερνά τις άλλες δύο.

 

Αισθητήρας δακτυλικου.

 

Το v10 υπολείπεται των άλλων δύο θεωρώντας αυτόν του p9 καλύτερο και σε απόκριση άλλα και στο ότι δεν είναι πάνω στο home button με ότι συνεπάγεται σε μελλοντική φθορά για το edge.

 

Ποιότητα κατασκευής.

 

Τόσο το edge με την ιδιαίτερη σχεδίαση του Όσο και το huawei είναι αυτά που εγώ λέω...Μπιμπελα. το v10 λογω του αποσπομενου πισω μερους μετα απο καιρο παρουσιαζει μικροτριγμους. Απο επιβίωση σε πτωσεις βαζει γυαλιά συα αλλα δυο.

 

Σημα.-συνομιλία

 

Μακραν το huawei το καλυτερο. Μετα το edge και 3ο το lg.

 

Μπαταρία.

 

Το s7 αξεπεραστο. Αν και με ελαχιστες φορτισεις το p9 ειναι μακραν καλυτερο του v10. Εαν φτανει τους χρονους του edgeδεν μπορω να πω ακομα. Θελει στρώσιμο ακομα αλλα πιστευω οχι.

 

Ολα τα παραπάνω είναι μέσα από τη δική μου μάτια με τη συμβίωση με της 3 αυτές συσκευές.

 

Ο Άγιος Βασίλης θεωρώ ότι μου έφερε ένα από τα 5 καλύτερα κίνητρα του 2016 και σε τιμή πολύ κάτω του edge. Άλλο ένα υπέρ του p9.

 

Υ.Γ. Για οσους τους ενδιαφέρουν τα νουμερα καλυτερη Διαχείριση μνημης κανει το huawei αφήνοντας περισσότερη μνήμη ελευθερη και ας εχει 3 giga.έναντι των 4 giga των άλλων 2.

 

 

 

Egodemis...Φυσικά το mate 9

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω ακόμη και στην τελεία, με τα γραφόμενά σου! Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.

Απλά μόνον μια παρατήρηση, επικουρική των γραφομενων σου. Το ν10 είναι και το παλιότερο των τριών.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το S7 edge καλό θα ήταν να συγκρίνεται με το P9 Plus, οχι με το κανονικό. Εκείνο ειναι ο ανταγωνιστής του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...