Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Αν όμως ο primary σκοπός σου είναι να τραβας βίντεο τότε πάρε κανένα cm1. Δεν νομίζω να σε καλύψει κανένα άλλο.

(Και αυτό οχι στα 60fps)

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από τη κάμερα στο θέμα βίντεο σε όλα τα άλλα που έιπες θα διαφωνήσω!

 

δεν το εχω παρει στα χερια μου το τηλεφωνο οτι αρνητικο γραφω ειναι απο σχολια στο ιντερνετ.αυτη την στiγμη ειναι πρωτο φαβορι.αλλα μου αρεσει και το g5 ας πουμε η το mate s

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω παρει στα χερια μου το τηλεφωνο οτι αρνητικο γραφω ειναι απο σχολια στο ιντερνετ.αυτη την στiγμη ειναι πρωτο φαβορι.αλλα μου αρεσει και το g5 ας πουμε η το mate s

 

Σίγουρα και εγώ το έχω στην κατοχή μου σχεδόν 2 μήνες. Πριν το αγοράσω είχα διαβάσει πάρα πολλά forum και σχόλια για το συγκεκριμένο κινητό...Από αρνητικά μπορείς να βρεις τα πάντα από θέμα κάμερας γιατί δεν είναι σαν DSLR (έλεος κινητό με DSLR και 500€.....), ακόμα και για τις υψηλές τιμές στο SAR του αγνοώντας ότι έχει 3 κεραίες σε αντίθεση με άλλα κινητά...Πάντως γενικά υπερτερούν τα θετικά σχόλια σε σχέση με τα αρνητικά πάντως.

 

Σαν κινητό είναι πάρα πολύ καλό και στην τιμή που βρίσκεται αυτή τη στιγμή είναι ευκαιρία για μένα ( 480€ κινητό που μπορεί να συναγωνιστεί και το S7 Edge των 600+...).

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω παρει στα χερια μου το τηλεφωνο οτι αρνητικο γραφω ειναι απο σχολια στο ιντερνετ.αυτη την στiγμη ειναι πρωτο φαβορι.αλλα μου αρεσει και το g5 ας πουμε η το mate s

Δύο παρατηρήσεις μόνον.

 

1. Η LG δεν είναι στα καλύτερά της αυτή την περίοδο. Με τόσα που έχουν γίνει τελευταία στις ναυαρχίδες της δεν τα λες και υποδείγματα αξιοπιστίας.

 

2. Το mate s είναι πλέον παλιό. Έχει ήδη σχεδόν 1.5 χρόνο στην πλάτη του, χωρίς ποτέ να ήταν κάτι το εξαιρετικό κιόλας!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7972&idPhone2=7533

 

Η επιλογή βέβαια είναι δική σου αλλά εγώ προσωπικά ως εναλλακτικές δεν θα κοίταζα αυτά τα δύο, με τίποτα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο τι θέμα έχει δηλαδή; Επειδή μ' ενδιαφέρει στα 1080p@60fps που έχει το P9, είναι βασικός υποψήφιος για αγορά (το συγκεκριμένο μοντέλο εννοώ). Όχι μόνο γι' αυτό το λόγο βέβαια. Το έχουν φίλοι οπότε το έχω δουλέψει αρκετά και μ' αρέσει πολύ σαν αίθηση, UI, fingerprint sensor, εμφάνιση, smoothness κτλ. Αλλά θέλω και τα 60fps... Όμως κάπου διάβασα ότι το βίντεο βγαίνει αρκετά σκοτεινό στα 60fps και γενικά λόγω απουσίας OIS δεν είναι και το δυνατό του σημείο... Οπότε κάπου κόλλησα λίγο. Τι προβλήματα υπάρχουν ακριβώς με το βίντεο;

 

Επίσης για την ομιλία έχω ακούσει κι εγώ ότι δεν έχει την καλύτερη ποιότητα και ότι σε θόρυβο πρέπει να κολλάς το αυτί σου πάνω στη συσκευή για ν' ακούσεις, πράγμα που το θεωρώ ιδιαίτερα αρνητικό γιατί το κινητό είναι πρωτίστως τηλέφωνο. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο λέτε; Πώς είναι η ποιότητα κλήσης;

 

Γενικά έχω σκεφτεί και το M10 (αν και πιο ακριβό) αλλά κι εκεί με χαλάει που δεν έχει ρύθμιση για βίντεο στα 60fps...

Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο, απ' οτι έχω δει (δεν πολύ-τραβαω) το βασικό θέμα είναι η έλειψη του ois. Αν τραβας και περπατας, μαλλον θα σε πιάσει ναυτία όταν το δεις.

Ειλικρινά δεν ξέρω για ποιό λόγο αφαίρεσαν κάτι τοσο χρήσιμο, που σημειωτέον υπήρχε στο προγενέστερο ρ8 και που τελικά το έβαλαν ξανά στο mate 9 που έχει επείσης διπλή κάμερα.

Για το Μ10, αν εννοείς το htc, έχε στο νου σου οτι σέρβις επίσημο στην Ελλάδα .... γιοκ!

Μας τελείωσε! Οτι, μα οτι πάθει φεύγει εξωτερικό για επισκευή (Ρουμανία? Ουγγαρία? Κατι τέτοιο), με οτι αυτό συνεπάγεται σε χρόνους κλπ.

Ρίξε μια ματιά στο απλό s7 (οχι το edge). Έχει παραπλήσια τιμή και εφόσον το χρειάζεσαι το καλό βίντεο,, θα σε καλύψει καλύτερα.

Αν βέβαια θα τραβας βίντεο σταθερός τότε ούτε το ρ9 θα έχει κάποιο θέμα. Ψαξε λιγο στο YouTube έχει πολυ καλό συγκριτικό λήψης βίντεο μεταξύ ρ9 και s7.

 

EDIT: Το βρήκα!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις μόνον.

 

1. Η LG δεν είναι στα καλύτερά της αυτή την περίοδο. Με τόσα που έχουν γίνει τελευταία στις ναυαρχίδες της δεν τα λες και υποδείγματα αξιοπιστίας.

 

2. Το mate s είναι πλέον παλιό. Έχει ήδη σχεδόν 1.5 χρόνο στην πλάτη του, χωρίς ποτέ να ήταν κάτι το εξαιρετικό κιόλας!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7972&idPhone2=7533

 

Η επιλογή βέβαια είναι δική σου αλλά εγώ προσωπικά ως εναλλακτικές δεν θα κοίταζα αυτά τα δύο, με τίποτα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

για τους λογους που ανεφερες ειναι πρωτο φαβορι τοΡ9 και τελικα μαλλον αυτο θα παρω..ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι στο εικονίδιο του facebook δεν μπορούμε να μας δείχνει τις ειδοποιήσεις; Όπως π.χ στο viber email μυνήματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο, απ' οτι έχω δει (δεν πολύ-τραβαω) το βασικό θέμα είναι η έλειψη του ois. Αν τραβας και περπατας, μαλλον θα σε πιάσει ναυτία όταν το δεις.

Ειλικρινά δεν ξέρω για ποιό λόγο αφαίρεσαν κάτι τοσο χρήσιμο, που σημειωτέον υπήρχε στο προγενέστερο ρ8 και που τελικά το έβαλαν ξανά στο mate 9 που έχει επείσης διπλή κάμερα.

Για το Μ10, αν εννοείς το htc, έχε στο νου σου οτι σέρβις επίσημο στην Ελλάδα .... γιοκ!

Μας τελείωσε! Οτι, μα οτι πάθει φεύγει εξωτερικό για επισκευή (Ρουμανία? Ουγγαρία? Κατι τέτοιο), με οτι αυτό συνεπάγεται σε χρόνους κλπ.

Ρίξε μια ματιά στο απλό s7 (οχι το edge). Έχει παραπλήσια τιμή και εφόσον το χρειάζεσαι το καλό βίντεο,, θα σε καλύψει καλύτερα.

Αν βέβαια θα τραβας βίντεο σταθερός τότε ούτε το ρ9 θα έχει κάποιο θέμα. Ψαξε λιγο στο YouTube έχει πολυ καλό συγκριτικό λήψης βίντεο μεταξύ ρ9 και s7.

 

EDIT: Το βρήκα!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Thanks για την κατατοπιστική απάντηση!

 

Βίντεο σταθερός θα τραβάω 99% και εντάξει δεν καίγομαι και τόσο πολύ, αλλά επειδή είναι απ' τα χαρακτηριστικά που μ' ενδιαφέρουν σε αρκετό βαθμό είναι κρίμα να έχω στηριχτεί εκεί για την επιλογή μου και να βγει μάπα το καρπούζι.

 

Σε 60fps έχει κάποιο θέμα (πέρα απ' την έλλειψη OIS);

 

Βέβαια δεν ξέρω αν αξίζει να το επιλέξω γι' αυτό το χαρακτηριστικό και μόνο σε σχέση με το M10 (ναι για το HTC λέω). Το ότι το service πήγε Ρουμανία (το είχα διαβάσει) δε με πολυπειράζει (θα μου πεις αν χρειαστεί τα ξαναλέμε). Όσο να'ναι πάντως παίζει κι αυτό κάποιο ρόλο. Αλλά γενικά μ' αρέσουν πολύ και τα δύο κινητά.

 

Σχετικά με το S7 δε μ' αρέσει καθόλου σαν εμφάνιση (είμαι η εξαίρεση ξέρω) άσε που έχω βαρεθεί το TW όσο καλό κι αν έχει γίνει. Το edge ένας λόγος παραπάνω, δεν μπορώ τις καμπυλωτές πλευρές από θέμα πρακτικότητας με τίποτα.

 

Για να επιστρέψουμε στο P9, όσον αφορά την ποιότητα κλήσης έχει κάποιο θέμα;

 

Και Χρόνια Πολλά, μην ξεχνιόμαστε!

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Σε καταλαβαίνω για το s7. Και εγώ τα έχω βαρεθεί πια, μιας και για αρκετά χρόνια τα είχα στην κατοχή μου.

Πάμε όμως στο ρ9. Εγώ προσωπικά δεν έχω δει κάποιο άλλο θέμα με το βίντεο. Όπως όμως σου έγραψα, δεν είμαι και πολύ user αυτής της δυνατότητας. Δηλαδή πολύ σπάνια να το χρησιμοποιήσω, σε αντίθεση με την φωτογραφία που την δουλεύω σε καθημερινή σχεδόν βάση. Με τίποτα όμως δεν θα το πω "μάπα το καρπούζι". Στην φωτογραφία δε, για τις δικές μου προϋποθέσεις, είναι εξαιρετικό.

Αν κάποιος άλλος φίλος δουλεύει περισσότερο το video ας ενημερώσει.

 

EDIT: Δεν σου έγραψα για την τον ήχο στην κλήση.

Λοιπόν, αν μιλάμε για το "ringtone", κανένα πρόβλημα. Όχι απλά δυνατό, ξεκουφαίνει στο τέρμα. Εγώ το έχω κάτω απο την μέση. Παίζει ομως ρόλο το ringtone και πως είναι γραμμένο.

Αν μιλάμε για τον ήχο κατά την συνομιλία απο το ακουστικό, ούτε εκεί βλέπω κάποιο πρόβλημα. Πεντακάθαρος και δυνατός. Όμως και εδώ παίζουν πολλοί παράγοντες. Δεν είναι μόνον το δικό σου ακουστικό, είναι και το μικρόφωνο του απέναντι. Αυτού που μιλάς, δηλαδή. Ειδικά αν έχει hands free. Η ποιότητα του μικροφώνου, ειδικά των φθηνών, είναι για τα μπάζα.. Μου έχει τύχει περίπτωση που να μην καταλαβαίνω τι μου λέει. Όταν βέβαια το έβγαλε και μου μίλησε από το τηλέφωνο απ' ευθείας, ήταν σαν ξαφνικά να άκουσα hi-end στερεοφωνικό!

Γενικά πάντως ούτε εκεί βλέπω να έχει κάποιο θέμα η συσκευή, αν και πάλι δουλεύω Bluetooth hands free γιατί μιλάω πολύ κάθε μέρα (λόγω δουλειάς) και δεν θέλω να το έχω σκουλαρίκι το τηλέφωνο Έχω ενα Plantronics Legend και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Εκεί που το τηλέφωνο δίνει ρέστα και είναι πραγματικά κορυφαίο με πολύ μεγάλη διαφορά απο τις επόμενες συσκευές είναι το RF κομμάτι του. Πομποδέκτες δηλαδή. Μιλάς χωρίς κανένα πρόβλημα σε μέρη που τα υπόλοιπα κινητά είναι εκτός δικτύου! Μου έχει συμβεί πολλές φορές και οι τριγύρω κοίταζαν σαν χαζοί τα κινητά τους!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Σε καταλαβαίνω για το s7. Και εγώ τα έχω βαρεθεί πια, μιας και για αρκετά χρόνια τα είχα στην κατοχή μου.

Πάμε όμως στο ρ9. Εγώ προσωπικά δεν έχω δει κάποιο άλλο θέμα με το βίντεο. Όπως όμως σου έγραψα, δεν είμαι και πολύ user αυτής της δυνατότητας. Δηλαδή πολύ σπάνια να το χρησιμοποιήσω, σε αντίθεση με την φωτογραφία που την δουλεύω σε καθημερινή σχεδόν βάση. Με τίποτα όμως δεν θα το πω "μάπα το καρπούζι". Στην φωτογραφία δε, για τις δικές μου προϋποθέσεις, είναι εξαιρετικό.

Αν κάποιος άλλος φίλος δουλεύει περισσότερο το video ας ενημερώσει.

 

EDIT: Δεν σου έγραψα για την τον ήχο στην κλήση.

Λοιπόν, αν μιλάμε για το "ringtone", κανένα πρόβλημα. Όχι απλά δυνατό, ξεκουφαίνει στο τέρμα. Εγώ το έχω κάτω απο την μέση. Παίζει ομως ρόλο το ringtone και πως είναι γραμμένο.

Αν μιλάμε για τον ήχο κατά την συνομιλία απο το ακουστικό, ούτε εκεί βλέπω κάποιο πρόβλημα. Πεντακάθαρος και δυνατός. Όμως και εδώ παίζουν πολλοί παράγοντες. Δεν είναι μόνον το δικό σου ακουστικό, είναι και το μικρόφωνο του απέναντι. Αυτού που μιλάς, δηλαδή. Ειδικά αν έχει hands free. Η ποιότητα του μικροφώνου, ειδικά των φθηνών, είναι για τα μπάζα.. Μου έχει τύχει περίπτωση που να μην καταλαβαίνω τι μου λέει. Όταν βέβαια το έβγαλε και μου μίλησε από το τηλέφωνο απ' ευθείας, ήταν σαν ξαφνικά να άκουσα hi-end στερεοφωνικό!

Γενικά πάντως ούτε εκεί βλέπω να έχει κάποιο θέμα η συσκευή, αν και πάλι δουλεύω Bluetooth hands free γιατί μιλάω πολύ κάθε μέρα (λόγω δουλειάς) και δεν θέλω να το έχω σκουλαρίκι το τηλέφωνο Έχω ενα Plantronics Legend και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Εκεί που το τηλέφωνο δίνει ρέστα και είναι πραγματικά κορυφαίο με πολύ μεγάλη διαφορά απο τις επόμενες συσκευές είναι το RF κομμάτι του. Πομποδέκτες δηλαδή. Μιλάς χωρίς κανένα πρόβλημα σε μέρη που τα υπόλοιπα κινητά είναι εκτός δικτύου! Μου έχει συμβεί πολλές φορές και οι τριγύρω κοίταζαν σαν χαζοί τα κινητά τους!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Thanks και πάλι! Για τον ήχο κατά τη συνομιλία απ' το ακουστικό ρωτούσα, με κάλυψες πλήρως. Απλά μου έχει τύχει σε σχετικά θορυβώδες περιβάλλον να με παίρνουν τηλέφωνο από σταθερό σε Samsung Galaxy S4 και να μην μπορούμε να συννενοηθούμε λόγω κακής ποιότητας κλήσης, οπότε στα καπάκια με παίρνουν πίσω σε ενός φίλου iPhone 6s που ήταν δίπλα μου (απ' το ίδιο σταθερό) και η ποιότητα συνομιλίας ήταν η μέρα με τη νύχτα. Ε άμα είναι να μην μπορείς να μιλήσεις σε λίγο θόρυβο να μου λείπει. Αλλά προφανώς δε μιλάμε για κάτι τέτοιο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Thanks και πάλι! Για τον ήχο κατά τη συνομιλία απ' το ακουστικό ρωτούσα, με κάλυψες πλήρως. Απλά μου έχει τύχει σε σχετικά θορυβώδες περιβάλλον να με παίρνουν τηλέφωνο από σταθερό σε Samsung Galaxy S4 και να μην μπορούμε να συννενοηθούμε λόγω κακής ποιότητας κλήσης, οπότε στα καπάκια με παίρνουν πίσω σε ενός φίλου iPhone 6s που ήταν δίπλα μου (απ' το ίδιο σταθερό) και η ποιότητα συνομιλίας ήταν η μέρα με τη νύχτα. Ε άμα είναι να μην μπορείς να μιλήσεις σε λίγο θόρυβο να μου λείπει. Αλλά προφανώς δε μιλάμε για κάτι τέτοιο εδώ.

 

Οχι φιλε μου. Δεν υπαρχει τετποιο θεμα. Αν μιλαμε για φυσιολογικες καταστασεις, δεν υπαρχει τετοιο προβλημα. Οσο για το s4 που λες, επειδή το ειχα (s2/s3/s4/s5) και αυτο μια χαρα ηταν. Δυστυχως παιζουν πολλοι παραγοντες στην ποιοτητα της κλήσης. Ακομη και μια αλλαγή κυψελης, ενα handover απλο, μπορει να αλλαξει δραμματικα τους παραγοντες που επιρεαζουν την ποιοτητα κλησης.

Δεν ειναι ομως σχετικο με το θεμα μας αυτο. Το τι θα παρεις τελικα ειναι δικη σου αποφαση απλα θα σου ελεγα να πας εφοσον εχεις την δυνατοτητα να τα δεις ζωντανά τα τηλεφωνα. Αν δεν το εχεις κανει βεβαια. Ακομη και το πως σου καθεται στο χέρι παιζει το ρολο του.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος. Από το P9 Lite Dual 3GB πήγα στο P9 Dual (χρυσό). Ερώτηση, την εργοστασιακή ζελατίνα την βγάλατε;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί να την βγάλουμε?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει ένα αυτοκολλητάκι πάνω δεξιά που δείχνει ότι το τραβάς για να την αφαιρέσεις. Επίσης δεν καλύπτει πλήρως την οθόνη (αφήνει κενά δεξιά και αριστερά). :confused:

 

Μόλις μου ήρθε update :!: EVA-L19C432B182

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Για την ζελατίνα να σου πουν καλύτερα αυτοί που το πήραν με αυτήν τοποθετημένη. Μήπως πρόκειται για το εξωτερικό φύλλο προστασιας της?

Για προσπάθησε προσεκτικά να το αφαιρέσεις και δες μήπως η κανονική ζελατίνα μένει πανω στην οθόνη.

 

Βασικά είναι ενα θεματακι αυτό. Κάποια έρχονται χωρίς καμία προστασία στην οθόνη, άλλα έρχονται με την ζελατίνα μέσα στο κουτί για να την βάλεις ο ίδιος και αλλά έρχονται με την ζελατίνα τοποθετημένη.

 

Εμένα για παράδειγμα ηταν χύμα μέσα στο κουτί. Νομίζω οτι αφού την τοποθετούσες είχε να βγαλεις απο μπροστά ενα λεπτό κάλυμμα. Γι' αυτό λέω, μήπως πρόκειται γι' αυτό?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Για την ζελατίνα να σου πουν καλύτερα αυτοί που το πήραν με αυτήν τοποθετημένη. Μήπως πρόκειται για το εξωτερικό φύλλο προστασιας της?

Για προσπάθησε προσεκτικά να το αφαιρέσεις και δες μήπως η κανονική ζελατίνα μένει πανω στην οθόνη.

 

Βασικά είναι ενα θεματακι αυτό. Κάποια έρχονται χωρίς καμία προστασία στην οθόνη, άλλα έρχονται με την ζελατίνα μέσα στο κουτί για να την βάλεις ο ίδιος και αλλά έρχονται με την ζελατίνα τοποθετημένη.

 

Εμένα για παράδειγμα ηταν χύμα μέσα στο κουτί. Νομίζω οτι αφού την τοποθετούσες είχε να βγαλεις απο μπροστά ενα λεπτό κάλυμμα. Γι' αυτό λέω, μήπως πρόκειται γι' αυτό?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[

 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα δεν είχε τίποτα μέσα στο κουτί που να θυμίζει ζελατίνα. Μόνο κάτι σαν διάφανα αυτοκολλητάκια σαν αυτά που είχαν τα screen protectors.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα δεν είχε τίποτα μέσα στο κουτί που να θυμίζει ζελατίνα. Μόνο κάτι σαν διάφανα αυτοκολλητάκια σαν αυτά που είχαν τα screen protectors.

??

Διάφανα αυτοκολλητάκια? Δηλαδή?

Αυτό το update πότε θα έρθει? Γιατί σε κάποιους έχει έρθει και σε κάποιους όχι;

Τα branded δεν την έχουν πάρει ακόμη. Και δεν ξέρω αν θα την πάρουν καν ή θα πάμε κατευθείαν στην Ν. Και η 180 μια χαρά δείχνει.

Πιστεύω οτι αν μέσα στον Γενάρη δεν δωθεί κάτι, τότε πάμε κατευθείαν στην 7αρα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί σε p9 με απενεργοποιημενα τα δεδομένα χρεώνομαι σε q στο σπίτι (wifi)? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να δω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες αλυσίδες η συσκευή βρίσκεται σε "προσφορά" στα 399, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ίδια τιμή με αυτή του skroutz περίπου, αλλά αξίζει μιας και θα πρόκειται για unbranded συσκευές φαντάζομαι.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

??

Διάφανα αυτοκολλητάκια? Δηλαδή?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[

 

Αυτό είχε μόνο μέσα.

 

https://s27.postimg.org/gdpcv2xsz/Image1.jpg

 

https://s27.postimg.org/kbcmkhkmb/Image2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί σε p9 με απενεργοποιημενα τα δεδομένα χρεώνομαι σε q στο σπίτι (wifi)? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν μπορώ να δω?

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς δεν το έχω μαζί μου καθώς είμαι εκτός της βάσης μου για τι;ς γιορτές, όμως ξέρω πολύ καλά οτι έχει μια ρύθμιση που γυρνάει αυτόματα απο WiFi σε wifeless internet αν αντιληφθεί πρόβλημα στο WiFi για να μην έχεις πρόβλημα με τα data. Νομιζω το λέει wifi+? Δεν είμαι όμως σίγουρος, για ψαξ' το λίγο.

Δεν ξέρω τι είναι αυτά! Εμένα δεν είχε τίποτα τέτοιο μέσα. Δεν μπορώ να καταλάβω και το μέγεθός βέβαια αλλά δεν θυμάμαι κάτι τέτοια μέσα στο κουτί.

Εμένα είχε ενα ζελατινένιο σακουλάκι οπου μέσα είχε την ζελατίνα.

Η ζελατίνα είχε προστατευτικά και από τις δυο πλευρές τα οποία φυσικά τα αφαιρούσες κατα την διαδικασία της τοποθέτησης.

Κοίταξε προσεκτικά μήπως είναι ήδη τοποθετημένη στο δικό σου, απο το εργοστάσιο. Όπως σου είπα, υπάρχει αυτή η βερσιόν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ξεκλειδωσατε τον bootloader, τον κωδικό τον πήρατε από την επίσημη σελίδα; Σας ήρθε η χρησιμοποιησατε dc unlocker; Ποσο πληρωσατε εκει, έχω διαβάσει και για 1€ και για 4€.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...