Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να πάρω το κινητό από σκρουτζ. Βλέπω ότι το dual sim είναι πιο φθηνό. Γιατί συμβαίνει αυτό; Δεν έρχεται επίσημα μήπως και δεν καλύπτεται από εγγύηση Ελληνική;

 

Πραγματικά παράξενο. Εγώ το πήρα 440 και ήταν ακριβότερο από το single sim κατά 35 ευρώ. Εμένα μου ήπαν από το κατάστημα ότι καλύπτεται από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να την επισκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιο unbranded μέχρι 450 έχει? Η ανανγαστικα 500++ πας

 

Εσύ τι το θέλεις βρε? Δεν φτάνει που στο έκλεψαν μια φορά? :ρ :whistle:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο θεματα ,1 γιατι δεν εμφανιζει τη φωτογραφια της επαφης οταν καλουνε?2 στα μειον οτι οταν κλειδωνει με το δακτυλικο αποτυπωμα πρεπει να το συκωσεις για να ξεκλειδωσει
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο θεματα ,1 γιατι δεν εμφανιζει τη φωτογραφια της επαφης οταν καλουνε?2 στα μειον οτι οταν κλειδωνει με το δακτυλικο αποτυπωμα πρεπει να το συκωσεις για να ξεκλειδωσει

 

Το πρώτο δεν το γνωρίζω, δεν έχω βάλει κάποια φωτογραφία να μου δείχνει. :X

Για το δεύτερο, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς! :blink:

Αν δεν το σηκώσεις, πως θα μπορέσεις να βάλεις το δάκτυλο στον αισθητήρα? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι το θέλεις βρε? Δεν φτάνει που στο έκλεψαν μια φορά? :ρ :whistle:

Ε λέω να το πάρω είμαι με ένα s6 edge τώρα και έχω αγανακτισει

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Έγινες κολλητός με την μπριζα, ε?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Έγινες κολλητός με την μπριζα, ε?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

 

:lol::lol: power bank......... πλέον με ενα καλώδιο είμαι μόνιμα και εχω και θεμα μα την amoled του τραβάω photos λέω γαμάτη πάω σπίτι στην dell άλλο στο κινητό βλέπω (τελείως διαφορετικό) και άλλο στην οθονη του pc και να πει κάνεις φτηνή οθονη κλπ ούτε καν

 

με το p9 plus δεν ηταν ετσι και εκεινο ειχε oled... δεν ξερω τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν το γνωρίζω, δεν έχω βάλει κάποια φωτογραφία να μου δείχνει. :X

Για το δεύτερο, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς! :blink:

Αν δεν το σηκώσεις, πως θα μπορέσεις να βάλεις το δάκτυλο στον αισθητήρα? :confused:

Αυτο λεω οτι αν ειχε τον αισθητηρα μπροστα θα βολευε οταν το εχεις στο τραπεζι να μην το σηκωσεις
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά παράξενο. Εγώ το πήρα 440 και ήταν ακριβότερο από το single sim κατά 35 ευρώ. Εμένα μου ήπαν από το κατάστημα ότι καλύπτεται από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να την επισκεφτώ.

 

Το πήρα για έναν ανιψιό μου στα € 367,70 (Duali sim) από εδώ:

https://www.aliexpress.com/item/WV-Original-Huawei-P9-4G-LTE-Cell-Phone-Kirin-955-Android-6-0-5-2-FHD/32650492299.html?spm=2114.13010608.0.0.2yCB92

 

Με τη ρομ ΕVΑ-L29 με Ελληνικά, θήκη σιλικόνης και ζελατίνα οθόνης (περασμένη) και ήρθε σε 14 μέρες.

Edited by eliasrigas
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για έναν ανιψιό μου στα € 367,70 (Duali sim) από εδώ:

https://www.aliexpress.com/item/WV-Original-Huawei-P9-4G-LTE-Cell-Phone-Kirin-955-Android-6-0-5-2-FHD/32650492299.html?spm=2114.13010608.0.0.2yCB92

 

Με τη ρομ ΕVΑ-L29 με Ελληνικά, θήκη σιλικόνης και ζελατίνα οθόνης (περασμένη) και ήρθε σε 14 μέρες.

τι να το κάνεις δεν έχει την 800αρα μπάντα ούτε εγγύηση 3 χρόνια γιαυτό κοντά 370 ευρώ είναι πολλά για κινέζο που σ αυτήν την τιμή έπαιξε και δω ένα φεγγάρι στον κότσο

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνεις δεν έχει την 800αρα μπάντα ούτε εγγύηση 3 χρόνια γιαυτό κοντά 370 ευρώ είναι πολλά για κινέζο που σ αυτήν την τιμή έπαιξε και δω ένα φεγγάρι στον κότσο

Βασικά πολύ καλό deal είναι 800 μόνο για την WIND είναι που πως και πως προσπαθώ να την γλίτωσω καλύτερα να έχω λιγότερα mb και σφαίρα δυκτιο πάρα μπόλικα mb και το δυκτιο της WIND (ο Θεός να το κάνει δυκτιο), όσο για εγγύηση πάλι εμένα δεν με καεί καθος Day one root τρώει, παίζει να την προτιμήσω την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Οδηγιες για τη καμερα υπαρχουν καπου?(p9plus)

 

οτι οδηγίες έχει για την καθε camera σε pro mode ισχύουν και για αυτήν + ανθρώπινη αντίληψη το τι θα βαλεις στης ρυθμίσεις παιζει τεραστιο ρόλο

Link to comment
Share on other sites

κ γω θελω να παρω το dual απο skroutz κ μου κανει εντυπωση που ειναι πιο φθηνο αποτο απλο.:blink::blink:

εχει κανεις καμμια εξηγηση?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

κ γω θελω να παρω το dual απο skroutz κ μου κανει εντυπωση που ειναι πιο φθηνο αποτο απλο.:blink::blink:

εχει κανεις καμμια εξηγηση?

Brandedddds μάλλον τα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

κ γω θελω να παρω το dual απο skroutz κ μου κανει εντυπωση που ειναι πιο φθηνο αποτο απλο.:blink::blink:

εχει κανεις καμμια εξηγηση?

 

EVA-L19(dual sim):

4G TDD LTE:Band38/39/40/B41

4G FDD LTE:Band1/3/4/7/20

3G TD-SCDMA: Band34/39

3G UMTS: 850/900/AWS/1900/2100MHz(Band5/8/4/2/1)

2G GSM:

SIM1:850/900/1800/1900MHz

SIM2:850/900/1800/1900MHz

 

EVA-L09(single sim):

4G TDD LTE:Band38/39/40

4G FDD LTE:Band1/2/3/4/5/6/7/8/12/17/18/19/20/26/28

3G UMTS: 800(B6,Japan)/800(B19,Japan) /850/900/AWS/1900/2100MHz(Band6/19/5/8/4/2/1)

2G GSM:

SIM1:850/900/1800/1900MHz

 

NFC

EVA-L29/ EVA-L19: No Support NFC

EVA-L09: Support NFC

Link to comment
Share on other sites

EVA-L19(dual sim):

4G TDD LTE:Band38/39/40/B41

4G FDD LTE:Band1/3/4/7/20

3G TD-SCDMA: Band34/39

3G UMTS: 850/900/AWS/1900/2100MHz(Band5/8/4/2/1)

2G GSM:

SIM1:850/900/1800/1900MHz

SIM2:850/900/1800/1900MHz

 

EVA-L09(single sim):

4G TDD LTE:Band38/39/40

4G FDD LTE:Band1/2/3/4/5/6/7/8/12/17/18/19/20/26/28

3G UMTS: 800(B6,Japan)/800(B19,Japan) /850/900/AWS/1900/2100MHz(Band6/19/5/8/4/2/1)

2G GSM:

SIM1:850/900/1800/1900MHz

 

NFC

EVA-L29/ EVA-L19: No Support NFC

EVA-L09: Support NFC

 

αδελφε ωραια ολα αυτα που λες,αλλα τι σημαινουν επι της ουσιας?:lol::lol:θα χω καποια διαφορα που θα με δυσκολεψει στην καθημερινη χρηση?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

αδελφε ωραια ολα αυτα που λες,αλλα τι σημαινουν επι της ουσιας?:lol::lol:θα χω καποια διαφορα που θα με δυσκολεψει στην καθημερινη χρηση?

Με μια γρήγορη ματιά, το dual sim δεν έχει τη band 8 στο 4G (χρησιμοποιείται κυρίως στην επαρχία, και κυρίως από τη Wind απ'όσα έχω διαβάσει), και δεν έχει NFC (αδυναμία ανέπαφων συναλλαγών μέσω κινητού κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά, το dual sim δεν έχει τη band 8 στο 4G (χρησιμοποιείται κυρίως στην επαρχία, και κυρίως από τη Wind απ'όσα έχω διαβάσει), και δεν έχει NFC (αδυναμία ανέπαφων συναλλαγών μέσω κινητού κλπ.).

Ουσιαστικά αν δεν είναι κάποιος windo boy δεν έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ότι υποστηρίζει band 20 που είναι η 800.

τι να το κάνεις δεν έχει την 800αρα μπάντα ούτε εγγύηση 3 χρόνια γιαυτό κοντά 370 ευρώ είναι πολλά για κινέζο που σ αυτήν την τιμή έπαιξε και δω ένα φεγγάρι στον κότσο
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες προχθες ειδα κατι πολυ περιεργο. Συναντησα εναν φιλο και μου εδειξε το p9 (koκκινο χρωμα) που μολις ειχε αγορασει. Με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωνω οτι στην πισω μερια πανω απο το αλουμινιο ειχε απο το εργοστασιο μια πλαστικη καλυψη. Σκεφτηκα πως θα ειχε καμια μεμβρανη ασφαλειας και απλως ο φιλος δεν θα την ειχε αφαιρεσει. Ελα ομως που οσο το κοιτουσα δεν εβλεπα καμια ακρη στην μεμβρανη...τι διαολο, πλαστικοποιηση στο αλουμινιο εκαναν;; Η αληθεια ειναι βεβαια πως ηταν λιγο βραδακι και δεν ειχε και πολυ φως εκει που στεκομασταν αλλα δεν νομιζω να κανω λαθος. Εχει πιασει κανεις στα χερια του την συγκεκριμενη εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες προχθες ειδα κατι πολυ περιεργο. Συναντησα εναν φιλο και μου εδειξε το p9 (koκκινο χρωμα) που μολις ειχε αγορασει. Με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωνω οτι στην πισω μερια πανω απο το αλουμινιο ειχε απο το εργοστασιο μια πλαστικη καλυψη. Σκεφτηκα πως θα ειχε καμια μεμβρανη ασφαλειας και απλως ο φιλος δεν θα την ειχε αφαιρεσει. Ελα ομως που οσο το κοιτουσα δεν εβλεπα καμια ακρη στην μεμβρανη...τι διαολο, πλαστικοποιηση στο αλουμινιο εκαναν;; Η αληθεια ειναι βεβαια πως ηταν λιγο βραδακι και δεν ειχε και πολυ φως εκει που στεκομασταν αλλα δεν νομιζω να κανω λαθος. Εχει πιασει κανεις στα χερια του την συγκεκριμενη εκδοση;

 

Απο που το πήρε το κόκκινο; Ειναι το πιο όμορφο χρώμα νομίζω μαζί με το μπλε

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται το κόκκινο στο P9 και στις φωτογραφίες. Πρέπει να έχει glossy επίστρωση.

Που το πήρε ; ΟΕΟ ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το πρόβλημα με τα data και τις χαμένες κλήσεις παραμένει, διάβασα όλο το τόπικ από την αρχή και είδα ότι το αντιμετωπίζουν και κάποιοι άλλοι, αλλά όχι όλοι. Επειδή έμαθα ότι γενικά η cosmote έχει θέμα με το 4g, για να σιγουρευτούμε, θέλετε όσοι έχετε προβλήματα σύνδεσης σε 3g/4g να αναφέρετε τον πάροχό σας?

Εμένα είναι η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...